Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zhovadilost Česku nejen vládne, ale je i ve vlastním národě. To ANO s agentem Babišem-Burešem zase nejspíš získá první místo ve volbách, i když je to osoba trestně stíhaná! Tenhle národ je prostě nepoučitelný. Bohužel stále převažuji lidé, kteří ho budou volit. Tak co zmůžeme, když je mezi námi dost prodejných voličů, kterým stačí kobliha do huby a jdou ho volit... Tenhle národ označil neurolog Stránský za prohnilý, a má recht.

    • Vezměte do huby koblihu a zkuste to taky. Třeba vás bude podle vašich not volit 50 % lidí.Důležitější je , že konečně se zabránilo krácení daní. A to okradačům vadí.Stálejeslyšet jenom Babiš, Babiš, Babiš. Zatím neznám nikoho, kdo to dělal nebo by dělal lépe.

      • Na vysvětlenou:

        Babiš před časem tvrdil, že na pivo bude 10% daň! To potěšilo, ale opět se ukázalo, že lhal, se Schillerovou vytvořili devět daňových možností na pivo!! To je jen jedna z bezpočtu zhovadilostí v této zemi. Jinak jsem svůj příspěvek pojal zevrubně, jak se mi jeví ten třicetiletý vývoj v zemi..., z toho je zřejmé, že prostě Češi si sami sobě vládnout neumějí. 

  • Takze diky 10% dani by vycepni mohl zlevnit o 2,50- fajn, jenze ma to hacek 10% neni na vsechna piva , ale je to ruzne jestli je to pivo do kelimku, v lahvi, s sebou, do dzbanku atd. takze je v tom takovej galimatias ze si na to vycepni bude muset najmout ucetni ci pomocnou silu pac cast casu mu zabere opet vyssi mira "papirovani"  diky tomu jaky je v tech danich EET a dalsich povinostech zmatek a co to zabira casu!!! Nakonec ZDRAZI to pivo o 15,-  A TO SE VYPLATI!!! Pac zlej je ten hostinskej ne Babis co dal slevu na 10% DPH na cepovane :D

  • Čas si vyžádal změnu. Opozice dlouho skučí, pijáci mudrují.Zdejší náš folklor.A pak se najdou šmudlové od novin.Takoví co se rádi přiživí naprosto na všem. Viz tady redakční Všeználek.To vyhlášená novinářská šmudla, nějaká Bubílková si na to v ráno v radiu postavila celé dlouhé vyprávění.No tak vyprávění.Skřehotavým hlasem se vyzobaná kukuřice snaží být zajímavá.Až z paty tahá rádoby veselé náměty a nápady.Sama se jim směje považujíc je za veselé.Dnes už může dělat v redakci každý.Máš 2 ruce? Na každé po 5 prstech?Přijat! Další.

  • Dal si pan redaktor tu práci a přečetl si znění dokumentů MF nebo jen vyvinul maximální úsilí najít v něm za každou cenu problém? Pokud je pro něho uvedené znění komplikované, tak je to na pováženou. 

    Co kdyby pan velkouzenář pivečko zdražil? To by byl panečku teprve článeček! 😊

    • Pavel.Jegl

      Nevím, Jindřichu, jaké "znění dokumentu MF" máte na mysli.

      Ale poslední dvě novely, které mění DPH, jsem četl, včetně důvodových zpráv a komentáře MF na webu.

      Pokud narážíte na mou duševní nedostatečnost ("znění pro pro něho bylo komplikované"), pak byste mohl napsat, co jsem, na rozdíl od vás, v zákonu nepochopil.



       

      • Nebyla to urážka, jen pocit. Neinterpretujete správně podstatu aplikace opatření, spíše domělé dopady. Víte, ono sekeru je možné vidět jako užitečný nástroj nebo vražednou zbraň. Co je prosím správně? 

    • i tak je to dobrej článeček,Jégl píše dobře.

      • Gorobilypes

        😂

      • V pořádku, Váš názor pana redaktora jistě potěší. 

    • Velkouzenář???? - od kdy prosím velkouzenář vaří, popř. prodává pivo???

      Nebo vy snad máte za velkouzenáře tu podlou křiváckou prolhanou hnídu co ve svém Agrofertu (co podle jeho žvástavých výblitků není jeho)  míchá hnůj s hnojem a vydává to za uzeniny??

      • Nevím, proč by velkouzenář nemohl přistupovat ke svému podnikání kreativně v rámci možností trhu? Jako každý jiný "poctivý" podnikatel v ČR.  

        A nezdvořilé invektivy a přisprostlé nadávky vděčně přenechám Vám. Jste v tom evidentně odborník. 

  • Budeme teda evropští a mějme pivo za 60kč+ j ko to mají západní země 😂

  • Jestli se po tomhle volicum Babise nerosviti co to je za smejda tak uz nikdy. Kocpurkov hadr :-(

  • to se snad šilerová zbláznila? a co když si ho nechám načepovat do žbánku a pak ho tam hned vypiju??? to bude kolik DPH?

    • Hlavně v případě 2 různých (natož vícero) sazeb bude CENA VŽDY STEJNÁ jen stát sebere víc či míň ale cenu to NESNÍŽÍ  to by mohla jen JEDNA nízká sazba a ne že stejné zboží jednou prodám s 10% podruhé s 21% to je ta největší p***a co moh kdo vymyslet

  • Vrcní štváč nepochopil , že snížením daně konzumovaného piva na míste tedy v hospodě se podporuje provoz zařízení a zároveň vyšší daní se nepodporuje alkoholik samotář . Především od hospotských bych čekal potlesk. místo toho zase přiblblé poznámky Jegla a jeho grupy . Pivo do džbánku  jsem viděl naposledy před cca 20 lety. Prostě některým lidem se nezavděčíte .Jsem rád , že je demokracie a i taková nula může kritizovat vládu , že ??!

    • Pavel.Jegl

      Jedním z cílů nižší daně na pivo bylo vynahradit investice do elektronické evidence tržeb těm "nejdrobnějším z drobných" podnikatelů, tedy provozovatelům venkovských výčepů a stánkařům. ...

      Proč si nejdřív nepřečtete text, Romku?

      • Pavel.Jegl

        vyšší daní se nepodporuje alkoholik samotář

        add: Ano, teď jste na to, Romku, kápl. To mě nenapadlo. Bylo potřeba zvýhodnit pivo v podniku, protože ztřískat se ve skupině v restauraci je zdravější než doma! 😀

        • Tak konečně jsem pochopil co je pro Jégla tzv. kultůra pití piva. Ztřískat se !?  Proto tak asi píše.

      • Náklady na EET se dávají do nákladů,  Tím , že je levnější pivo konzumovat na místě mne nepřímo motivuje si tak sednout a dát si něco dalšího , třeba jídlo . Jen že to se nehodí říkat , lepší je pořád vrtat.

  • Asi to dělá dobře, když se na takovejch kokotinách nejvzdělanější část národa točí. Tleskáme.

  • Hloupej článek, nesmysl za nesmyslem. Díky nařízení EUtopie nejde jinak zlevnit pivo, než jak to udělala vláda. Ostatne v evropě nejsme sami!

    • Aááá -  zloděj mé přezdívky opět v akci...

    • Pavel.Jegl

      a) Jaké nařízení EU to neumožňuje?

      b) Jaké nařízení EU neumožňuje snížit spotřební daň na pivo?

      • Velký problém pochopit napsané?

        • Pavel.Jegl

          Číst umím, jen jsem si dovolil vám položit dvě otázky, abych zjistil, zda víte, o čem píšete.

          Když zmiňuje nějaké nařízení, můžete na něj poslat link, či sdělit její číslo?

          (Add: nižší DPH pivo nezlevní, koloběžko, píšu proč, stačí číst)

          • Link???

            Copak já jsem něčí gůgl?

            Směrnice EU o DPH

            • Ty máš ale trpělivost, že tě to baví. Copak nevidíš, že je to marný? Ten nepochopí NIC

              Prováděcím předpisem
              ke směrnici je prováděcí nařízení Rady
              (EU) č. 282/2011 ze dne 15.3.2011, kterým se stanoví prováděcí opatření
              ke směrnici 2006/112/ES, o společném systému DPH ("prováděcí nařízení").
              Naposledy bylo nařízení novelizováno od 1.1.2020 a tyto změny jsou
              promítnuty do konsolidovaného znění k 1.1.2020.

              • Reakce na příspěvek:

                Je to jednoduché , Jégl má zadání , a to bude plnit, je zbytečné mu něco vysvětlovat , on nechce chápat, protože to není jeho práce (placená) on nemá názor , ale zadání.

              • Pavel.Jegl

                Reakce na příspěvek:

                - prováděcí (technologický) předpis. 

                Snížené sazby a sazby DPH (jejich rámce) s linky  jsou tady:

                https://ec.europa.eu/taxation_customs/business/vat/eu-vat-rules-topic/vat-rates_en

                viz kapitola: Reduced rates of VAT.


            • Pavel.Jegl

              Tak směrnice, nebo nařízení? Nebe, nebo dudy?

              Směrnic o DPH je víc. Kterou z EU-LEX máte na mysli?


    • Vždyť víš, že jégl má "široký záběr", píše o všem, všemu rozumí a pak z toho vznikne jen snůška polopravd, konspirací a napadání lidí, hlavně politiků! Viz dotace pro Agrofert atd.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit