Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • honzas

  Na rusáky brzy dojde,to si piš,rudý švábe.

 • viz níže , dnes platí po bitvě každý generál a neposuzujte dějiny jen dnešním a hodně vnucovaným pohledem , třeba Američané v rámci těžby mozků z Německa a Japonska po válce zcela zapomínají na to co se dělo i jejich vojákům a Velký útěk není žvást ,"a kolik jich bylo raněno z těch co byly střeleni na útěku"a pokusy Japonců - se neodehrávali na Sovětech .Politické rozhodnutí o odsunu padlo od Spojenců a díky tomu máte v Evropě zatím mír.Jeden pán s doutníkem řekl a platí to dodnes chcete v Evropě mír tak v srdci musí být jeden národ , a dodal bych nerozdělený nábožensky ,neb to dokáže větší svinstvo než nacionalismus viz.Irsko na severu a to v zemi která se holedbá nejstarší parlamentní demokracii a monarchií zároveň.

 • Přesně tak, těch se také nikdo neptal zda byli ve válce nebo po ní a z hlediska dějin protektorát ve válce s Německem nebyl ,takže šlo o genocidu obyvatel na obsazeném území a to by dnes v Berlíně či tenkrát Bonu  neradi slyšeli ,ale na věci to nic nemění!!!

 • To není pravda , ale ten západní systém přece jen více dbá na názory obyčejných lidí , ale nemá  cenu to vysvětlovat příznivcům komunistů či fašistů , třeba agresi NATO vůči bývalé Jugoslávii nikdy schvalovat nebudu , to je o té svobodě myšlení a té se zastáncům totalit nedostává.

 • http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/pravda-o-bombardovani-160429.htm  

 • Ano, Krymská republika byla po rozpadu SSSR součástí Ukrajiny, měla Ukrajinou přiznanou autonomii, měla vlastní vládu. V předmětné smlouvě nebylo řešeno připojení autonomního státu na základě referenda, nebylo tedy co porušit.

  Pokud jde o to, kdo smlouvu sám podepsal, tak v roce 1997 byl presidentem Ruské federace Boris Nikolajevič Jelcin, troubo.

  Krymská vláda podporovaná rusky mluvící většinou obyvatelstva usilovala v 90. letech o větší nezávislost na Ukrajině, ekonomickou samosprávu či o zavedení moskevského času. Ukrajina tyto snahy od začátku označuje za separatistické. 5. května 1992 krymská vláda vyhlásila nezávislou republiku a o den později vlastní ústavu. Následně došlo ke konfliktu s místním parlamentem, který ovšem samostatnost také podporoval.

  Do sporu zasáhla roku 1995 ukrajinská vláda zrušením krymské ústavy a prezidentského úřadu a zavedením přímé správy ukrajinského prezidenta, která byla zrušena až po zklidnění situace koncem roku 1995. Následující rok vstoupila v platnost nová ústava definující Krym jako součást Ukrajiny. Aktualizována byla po dvou letech, kdy byl ustanoven také současný název — Autonomní republika Krym. Od roku 2000 má autonomní republika také vlastní hymnu.

 • KIMCID

  Jdi to říct prosím rodinám těch 340 000 obětí československého národa.Němci mají kliku že byly pak jen vyhnaný ne zabitý.

 • Ono po připojení pohraničí k říši a následně po vzniku protektorátu museli být německy mluvící obyvatelé Němci a tedy říšští občané, jinak by jako "zrádci" fýrera a říše skončili v koncentráku.

  Ten tzv. "odsun", správně vyhnání, deportace bylo svinstvo non plus ultra. A skrček Beneš, který udělal za podpory Stalina se za to jistě smaží v pekle. 😠

 • Byli odsunuti ti obyvatelé československé kotliny, kteří se přihlásili v letech 1935 a v letech dalších  k německému/maďarskému státnímu občanství a toto přijali. 

  Tím pádem v naší zemi - jako cizinci - neměli co pohledávat! 

  Nota- bene v zemi, jejíž ekonomika stěží stačila k uživení skutečných Čechů a Slováků. 

  Polská menšina ovšem - to byla kapitola sama pro sebe!

 • josef.chmela

  Dobré byly i obchodní vztahy USA a nacistické Německo.

 • josef.chmela

  Vám tzv. "demokratům" je také hned všechno jasné. V hlavě máte demokratické sr..čky a i když všechno smrdí a je to zadělané, protože je to z USA a EU tak je to voňavé a čisté, správné a pravdivé. Jste maximálně podporovači terorismu v podání USA a schvalujete jejich agrese a imperialismus. Na každého však jednou dojde.

 • Česká republika prodává politiky-amatéry Číně a Dubaji. MZV ČR prodalo za šest let do Číny a Dubaje 97 politiků-amatérů za celkem 2,7 milionu dolarů. Politiků-amatérů je v zemi přebytek, odstřel ale zakazuje mezinárodní dohoda. 

  Výdělek plánuje vláda použít na financování programů na výstavbu psychiatrických léčeben pro takto duševně nemocné jedince.

  Podle ministra zdravotnictví ČR pana Mgr. A. Vojtěcha v prodeji šlo o politiky-amatéry se dvou až tříletou praxí. Jednoho politika-amatéra země prodala za 13.500 až 41.500 dolarů. Postarat se prý dokáže o 5.000 politiků-amatérů, nyní jich zde ale žije 8.500. Nejen Česká republika, ale i Zimbabwe, JAR a Namibie usilují o zrušení zákazu odstřelu politiků-amatérů a chtějí změnit dohody tak, aby mohly prodat zásoby lidového masa do zemí, kde kanibalismus stále přetrvává.

 • josef.chmela

  Ve škole by mu moc nepomohli. Tam se učí, že nás Hitler přišel osvobodit od hrozícího bolševismu a SSSR nás od roku 1945 okupovalo.

 • josef.chmela

  Ono je to zase trochu jinak. Byli odsunuti Němci, kteří se hlásili před válkou a za války k Německu. Ostatní odejít nemuseli, když nechtěli. Osobně jsem znal Němce, kteří mohli zůstat a v pohraničí (na Děčínsku) zůstali.

 • To martinko:

  Souhlasím až na malé zpřesnění: ti "odsunutí Němci" byli Čechoslováci, kteří byli brutálně vyhnáni ze země svých otců. A čím se provinili? Tím, že měli německou "národnost". A proč měli německou národnost? Protože jejich mateřským jazykem byla němčina.

  Např. z Brna museli jít pěšky, staří, mladí a kdo nedošel... Ve vesnicích, kterými procházeli, nesměli lidé ani podat sklenici vody dětem... Pamětníci vyprávěli děsivé věci...

  Asi 6 milion původních obyvatel ČSR mluvily nejvíc česky, něco přes miliony mluvily německy a pak menší počet mluvila slovensky, maďarsky, východniarski, rusínsky, polsky.

  Např. ve Švýcarsku se mluví německy, francouzsky, italsky a rétorománsky a všichni jsou Švýcaři.

 • KIMCID

  No on je to názor pár pomatených poslanců RF tak bych to zase neviděl tak černě .jen tiscali zase dělá z komára, velblouda.

 • Alfizhadku

  Hňup jsi ty.Jeden z těch Tatarů vyjel po sestře mojí babičky,lampasak do něj hned před domem vystřílel zásobník z pistole na hodili ho na vůz, ještě chroptel

 • Alfizhadku

  Ano,potvrdila Krym jako součást Ukrajiny.Cili Putler porušil smlouvu,kterou sám podepsal.Dobytek

 • Absurdita na Ruský způsob, je to jako bych někomu vyrazil zuby a on by mě měl zaplatit to že jsem to musel udělat a navíc ještě odškodné  za morální újmu.  Takže pokud by to tak bylo, pak by muselo Rusko zaplatit Německu za náklady když jej napadlo a za zničené zbraně a lidské životy a majetek. Toto by se Rusům asi nelíbilo.

 • KIMCID

  Lepši pakt byl Německo- Polský a úplně ten top pakt byl ten co se jmenuje Mnichovská dohoda

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit