Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • To je zase blábol to snad vypotilo samotné maskované pehe .Na tom Krymu co je připojen k Rusku na základě referenda se od té doy nestřílí do obyvatel jak je zvykem na demokratické ukrajině.

  • Je-li článek blábol co je pak váš rusofilckový výblitek?

   "připojen na základě referenda" - panebože to snad nemůže vypotit nikdo kdo má byť jen mlhavou představu o tom co je rusácká pakáž za  ....................

   Zbytek nemá ani cenu komentovat co je to za ................

   • Místo Vašich blbých canců "Josef.Novák" jedna citace : "Teprve roku 1997 oba státy podepsaly
    Smlouvu o přátelství, spolupráci a partnerství, která potvrdila Krym
    jako součást Ukrajiny a současně rozdělila bývalou sovětskou
    Černomořskou flotilu mezi Ukrajinu a Rusko zhruba v poměru 1 : 4.
    Zaručila při tom Rusku také pronájem válečné námořní základny v
    Sevastopolu do r. 2017 za 93 milionů USD ročně. Pro Rusko bylo
    prodloužení pronájmu námořní základny v Sevastopolu velmi významným
    politickým a strategickým zájmem. Podle dohody měla mít ruská černomořská flotila 25 tisíc vojáků" To byli ti zelení mužíčci a bylo jich opravdu skoro 25 tisíc.

    • Alfizhadku

     Ano,potvrdila Krym jako součást Ukrajiny.Cili Putler porušil smlouvu,kterou sám podepsal.Dobytek

     • Ano, Krymská republika byla po rozpadu SSSR součástí Ukrajiny, měla Ukrajinou přiznanou autonomii, měla vlastní vládu. V předmětné smlouvě nebylo řešeno připojení autonomního státu na základě referenda, nebylo tedy co porušit.

      Pokud jde o to, kdo smlouvu sám podepsal, tak v roce 1997 byl presidentem Ruské federace Boris Nikolajevič Jelcin, troubo.

      Krymská vláda podporovaná rusky mluvící většinou obyvatelstva usilovala v 90. letech o větší nezávislost na Ukrajině, ekonomickou samosprávu či o zavedení moskevského času. Ukrajina tyto snahy od začátku označuje za separatistické. 5. května 1992 krymská vláda vyhlásila nezávislou republiku a o den později vlastní ústavu. Následně došlo ke konfliktu s místním parlamentem, který ovšem samostatnost také podporoval.

      Do sporu zasáhla roku 1995 ukrajinská vláda zrušením krymské ústavy a prezidentského úřadu a zavedením přímé správy ukrajinského prezidenta, která byla zrušena až po zklidnění situace koncem roku 1995. Následující rok vstoupila v platnost nová ústava definující Krym jako součást Ukrajiny. Aktualizována byla po dvou letech, kdy byl ustanoven také současný název — Autonomní republika Krym. Od roku 2000 má autonomní republika také vlastní hymnu.

 • Po celá staletí byl Krym nedílnou součástí Ruska a až v roce 1954 si vzpomněl šéf sovětských komunistů N.S.Chruščov, že by mohl darovat Krym svým ukrajinským kamarádům, ačkoliv na takovéto darování neměl žádný mandát a ani žádné jiné oprávnění. Chruščov se dopustil protiprávního aktu, když Krym vyjmul z jurisdikce Ruské federace a protiprávně jej přidělil Ukrajinské sovětské socialistické republice. Náprava byla nakonec zjednána a Krym jako syn matičky Rusi se zase vrátil, aby byl opět součástí Ruské federace. Takže eurohujerští propagandisté v případě Krymu obhajují komunistickou zlovůli a brojí proti právnímu státu. EU by vůči Ruské federaci měla vystupovat taktně a s respektem k realitě. Připitomělým postojem vůči statusu Krymu představitelé EU zbytečně vyvolávají u ruských politiků podrážděné reakce.
  • Ve středověku to bylo malé Moskevské knížectví a po pár staletích šestina světa. Inu, nájezdníci. A kdo že to byli ti Krymští Tataři? To byli také Rusové?

   • "Nejstaršími známými obyvateli Krymu byli příslušníci divokého kmene Taurů. Stepní část pak byla až do 4. století n. l. obývána Skyty. Subtropický jih byl kolonizován v 7. století př. n. l. Řeky, založena tak byla města jako Pantikapaion (přibližně dnešní Kerč) nebo Chersonésos (dnešní Sevastopol), později důležitá obchodní střediska severního Černomoří. Spojením řeckých osad na Krymu vznikla v 5. století př. n. l. Bosporská říše, která přetrvala až do 4. století n. l. V antice bylo území označováno jako Chersonésos Taurský, Chersonésos Skythský, Taurika či Taurida. Ke konci starověku pak na Krym vtrhl kmenový svaz Ostrogótů, který byl o něco později vyhnán Huny. Zbytky gótského etnika na poloostrově přežívaly až do 18. století.

    Ve středověku byl jih Krymu ovládán Byzantskou říší, některé obchodní osady zde postupně založili Janované. Sever byl přechodně pod vlivem turkotatarských kočovníků sídlících při Černém a Kaspickém moři.

    Roku 1243 vpadli na Krym Tataři a poloostrov se stal součástí tzv. Zlaté hordy. V polovině 15. století byl vytvořen samostatný Krymský chanát se střediskem v Bachčisaraji. Od roku 1475 byl jeho vládce vazalem Osmanské říše.

    Někteří historici odhadují, že při nájezdech obávané
    krymskotatarské jízdy, tzv. sklízením stepí mezi 15. a 18. stoletím,
    byly odvlečeny a prodány z Ukrajiny a Ruska do otroctví v Osmanské říši až 3 miliony lidí, především Ukrajinců a Rusů, ale také Bělorusů a Poláků.[10]

    V roce 1571 Krymští Tataři napadli a vyplenili Moskvu, spálili vše kromě Kremlu. V roce 1663 vpadli Krymští Tataři se svými tureckými spojenci dokonce až na Moravu, tehdy bylo uneseno do otroctví na 12 000 lidí.[11]"

    Tak už víte, kdo byli ti krymští Tataři, "Obcane"? To byli ti, co řezali ve Štramberku ty uši Čechům z Moravy. Kdybyste tam žil tehdy, uřízli by uši i Vám.

    • Vážený cespdu, děkuji za podrobný historický exkurs. 🙂

     A já pořád kde oho se to ti Rusové naučili. 😉

 • tak je to správné, Ruský Krym je pořád Ruský a tu dobu co tam Banderovci rabovali je potřeba proplatit

 • josef.chmela

  Jak se do lesa (Ruska) volá, tak se z lesa ozývá.

  • Ono se ozývá i když se tam nevolá. Holt, stepní nájezdníci, přepadnout okolní zem, vyloupit co se dá, poj.bat co se dá i nedá a táhnout dál.

   • josef.chmela

    To jistě mluvíš o teroristech z USA. Ti už vyloupili a vydrancovali nespočet světových zemí a stále drancování připravují a provozují, i v 21. století.

 • To větší množství sovětských vojáků v ČSSR po roce 1968-1991 se chovalo politicky neutrálně,vojáci SSSR neměli tu volnost,jako naši vojáci.Snad bychom mohli zaznamenat fakt,že to bylo i zbytečné hlídat naši zemi proti "západním imperialistům",ale stalo se.Já si jenom pamatuji,že v Praze na Staromákui často ruští vojáci-asi šarže-,nabízeli za 200 Kč své důstojnické čepice.Jinak se žádné podvratné činnosti sovětští vojáci nedopouštěli a posléze v klidu v r.1991 opustili naši republiku.

  • Zato  pětačtyřicátém po "osvobození", těch znásilněných žen ("davaj p.zdu pojebať"), uloupené hodinky ("davaj, davaj časy")... jo, jo, pamětníci vyprávěli.

   • Je to pravda - ale důstojníci Rudé armády sexuální násilí na Češkách tvrdě trestali. 

    Viz dva popravené vojáky v Pátku u Poděbrad - později jejich jména byla i umístěna

    na pomník, zatímco obě ženy (i jejich rodiny) byly bolševiky persekuovány! 

    • Ano, také jsem slyšel o podobném případu. Exekuci viníků prý provedl jejich velitel přímo na ulici ranou do týla. 

   • občane, ty jsi ale hňup, hňupe, že ty budeš občan havel


    • Alfizhadku

     Hňup jsi ty.Jeden z těch Tatarů vyjel po sestře mojí babičky,lampasak do něj hned před domem vystřílel zásobník z pistole na hodili ho na vůz, ještě chroptel

   • josef.chmela

    Ty jsi zřejmě výsledek toho znásilňování.

 • "Z Ruska nepošlo nikdy nic dobrého, jen samá reakce, zpátečnictví".

  to se vědělo už v 19.století a stále se to potvrzuje.

  • KIMCID

   Ano že jsi zabržděný a tvůj mozek je v 19.stoleti to víme.

 • Rusáci by měli platit miliardy dolarů za ta zvěrstva v r.68, z paměti pamětníků  se to znásilnění ČSSR rusáckými vojsky ještě nedostalo! Co ty na to, ožralý Zemane? Požádal jsi Putina o kompenzaci, zbabělče?
  • wendy2

   Milej zlatej hochu, sedni si zpět do školy (pokud tě neučili lži, jak vše je růžové a pravdo/láskove) naše republika prosila Rusko aby vyhnali Němce a ti je za takové ztráty lidských životů svých vojáků vyhnali, kdyby to neudělali, pochcipali by jsme tady jako Poláci a Ukrajinci.... A také jedna důležitá věc, pominu Mnichov 1938 a zradu spojenců ale znova nás hodili Stalinovi v Jaltě 1945, tam se mocnosti dohodli že ČR bude součástí východního bloku. To co ruští vojáci dělali, je všeobecně známo, nedělali to jen v Česku a pokud jim to bylo dokázáno, zastřelili je. Rok 1968 mohl dopadnout mnohem hůř a měli jsme z prde..e kliku že to dopadlo jak dopadlo (podívej se na internetu co se dělo v Maďarsku). A kdyby to někoho v 1968 zajímalo (Američané byli cca 500 km základnu v Berlíně) a chtěli pomoci, tak mi věř že by pomohli. Ale zájem nebyl!  Tak že, ať se ti to líbí nebo ne, jsme dobite území, rozdělené Jaltskou dohodou v 1945 Ruska. To že neuplatňují nároky, to je otázka jiná. My jsme si je sami do Čech pozvali, rsp.zadali o pomoc.


   • josef.chmela

    Ve škole by mu moc nepomohli. Tam se učí, že nás Hitler přišel osvobodit od hrozícího bolševismu a SSSR nás od roku 1945 okupovalo.

   • JO a když bychom přijali pomoc Moskvy tak víš jak by to dopadlo?Prostě vám bolševíkům to je hned jasné jako když Semelová chválí ruský kriminální kapitalismus, prostě v hlavě máte rudý ssraččky i kdyby to byl nacismus s kapitalismem dohromady ,hlavně že je to z Ruska či nově z Číny(dle Hradu),a v podhradí se ozve hlas v okamžiku kdy Rusko či Čína kývne na dotace Agrofertu.

    • josef.chmela

     Vám tzv. "demokratům" je také hned všechno jasné. V hlavě máte demokratické sr..čky a i když všechno smrdí a je to zadělané, protože je to z USA a EU tak je to voňavé a čisté, správné a pravdivé. Jste maximálně podporovači terorismu v podání USA a schvalujete jejich agrese a imperialismus. Na každého však jednou dojde.

     • honzas

      Na rusáky brzy dojde,to si piš,rudý švábe.

     • To není pravda , ale ten západní systém přece jen více dbá na názory obyčejných lidí , ale nemá  cenu to vysvětlovat příznivcům komunistů či fašistů , třeba agresi NATO vůči bývalé Jugoslávii nikdy schvalovat nebudu , to je o té svobodě myšlení a té se zastáncům totalit nedostává.

   • pavel.zajda.7
    Naivko, Stalinovi nešlo o to osvobodit nějaké Československo a jeho lid, ale porazit Německo a  zabrat co nejvíce Evropy! A za  zločiny 2.světové války může Stalin i Hitler spolu stejnou měrou.
    • Pakt Molotov-Ribbentrop

     A za to, že jsme po WW2 spadli do ruské řiti, za to může z velké části E. Beneš. Ten hlásal, že CCCP pod Stalinovým vedení kráčí k demokracii a ČSR se podle něho mělo stát jakýmsi "mostem" mezi východem a západem. Dokonce jsou indicie, že Beneš byl Stalinovým agentem.

     • KIMCID

      Lepši pakt byl Německo- Polský a úplně ten top pakt byl ten co se jmenuje Mnichovská dohoda

      • josef.chmela

       Dobré byly i obchodní vztahy USA a nacistické Německo.

   • pavel.zajda.7
    Naivko, Stalinovi nešlo o to osvobodit nějaké Československo a jeho lid, ale porazit Německo a  zabrat co nejvíce Evropy! A za  zločiny 2.světové války může Stalin i Hitler spolu stejnou měrou.
  • KIMCID

   Můžeš přesně vyčíslit?

   • wendy2

    😂😂😂

 • Kdypak nám Putinchanát zaplatí za vykradený uran? No, prý to byla válečná kořist, za osvobožděnije. 😯To je ta východostepní "logika". 🤮

  • josef.chmela

   Jsi zase vedle, tak jako vždy. Rusofobie ti zatemňuje mozek. Za uran jsme dostávali mimo jiné plyn, ropu a železnou rudu.

   • Pleteš se. Jemu už není co zatemnit.....😀 V hlavě tma, duto, prázdno.....

 • Nerespektování práva je běžný jev říše zla.To je vzor pro naše Blahorodí na Hradě.
  • KIMCID

   Ano Izrael i Turecko jsou nám příkladem 😁

  • Myslíš toho ruského prostituta Ovara? To je to Blahorodí? Fujtaybl.
   • KIMCID

    Ano myslí tebe

  • josef.chmela

   Nerespektování mezinárodního práva je běžný jev teroristů z USA. To je vzor pro naše rektální alpinisty z pravice.

 • Rusko anektovalo Krym? Pche, to nic není, Česko anektovalo Moravu 1949 zrušením zemského zřízení a současný pokrytecký režim, přestože má plnou hubu jakési demogracyje a svobody, v oné bolševické praktice pokračuje. Stále probíhá odnárodňování Moravy. Jak by se Česku líbilo, kdyby všechny města v něm byla označována za ruská nebo německá města a všichni lidé doblba označováni jako Rusové nebo Němci? Než začneme vyřvávat o chlívu u sousedů, nejdříve bychom si měli uklidit na vlastním dvoře.....😉

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit