Přejít na výpis diskuzí

Čapí hnízdo: Státní zástupce zastavil stíhání obviněných

13.9.2019 11:39
šar   130 příspěvků

Městské státní zastupitelství v Praze zastavilo trestní stíhání premiéra Andreje Babiše a dalších obviněných v kauze Čapí hnízdo. Šéf úřadu Martin Erazím též písemně odůvodnil své rozhodnutí. To nemusí být konečné, poputuje ještě k dalšímu přezkoumání. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 •  Názor p. Čunka  a to je velice zkušený a prostořeký politik ." Jsem přesvědčen, že někdo donutil policisty, aby žádali o vydání
  premiéra dva měsíce před volbami,“ říká v rozhovoru lidovec, zlínský
  hejtman a senátor Jiří Čunek. Kauza Čapí hnízdo podle něj ukazuje
  nutnost upravit zákon o státním zastupitelství a zlepšit kontrolní
  mechanismy, které v tomto případě nefungovaly správně. Čtyři roky prý
  nebylo na kauze co vyšetřovat. Výrok prezidenta Miloše Zemana o případné
  abolici pro premiéra Andreje Babiše považuje za vzkaz nejvyššímu
  státnímu zástupci, aby se nenechal ovlivnit politickým ani jiným tlakem". 

 • vanhorne

  "na ulici se to řešilo na bývalém západě."

  Nevim jak se problem se zastupiteli resil na byvalem Zapade. U nas na Zapade se to resi celkem jednoduse. Kdyz se jisty zastupitel nejak provini, treba i neplnenim svych predvolebnich slibu, ti zastupovani maji moznost ho odvolat. Nasbiraji nad 10% podpisu z jeho volebniho district a podaji petici pro jeho odvolani. Neni treba defenestrace ani revoluce. Tady to maji ti zastupovani jednodussi, protoze ti si odvoli a dale se uz nemusi vubec starat co se deje. Vsechno za ne zaridi jejich zastupitel a kdyz se nekdy kuna vloudi do kurniku co na tom, prijdou prece dalsi volby a bude lip.

 • vanhorne

  " a vyšel před Šternberský palác."

  Ja jsem tam nebyl, nevim co se tam delo, ale kdyz je to tak, dam mu za to palec nahoru. 

 • Nevím, jak se konečně zachová zbabělec Bureš, ale při demonstraci na Malostranském náměstí 11.8.2018 například Andrej Babiš na výzvu shromážděných demonstrujících k diskusi opustil zasedání Sněmovny a vyšel před Šternberský palác. Diskuse pak sestávala z pískání na píšťalky zesíleného nejen megafony, ale i slušně výkonným PA systémem, a házení plastových lahví na Andreje Babiše, který s sebou žádný vhodný předmět neměl, do diskuse se tedy nemohl zapojit a vrátil se na zasedání. Byl jsem tam, zpráv vyšlo v tisku mnoho, jedna je například zde:.

  https://www.prazskypatriot.cz/stovky-lidi-demonstruji-proti-vlade-s-komunisty/

  Za pokojné shromáždění bych onu demonstraci rozhodně neoznačil, zajímal by mě v tomto ohledu názor jiných přímých účastníků, pohled zvenčí je v tomto případě nutně neúplný.

 • Podle https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/capi-hnizdo-kauza-andrej-babis-dotace-trestni-oznameni_1909150703_ako Milan Majzner.

  Podle https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/muz-ktery-pichl-do-capiho-hnizda_453086.html

  první trestní oznámení na Andreje Babiše kvůli podezření ze zneužití evropských dotací podal Tomáš Kapler. 

 • Ikdyby to byla pravda jako že to je spíše tvé přání , i tak p. Zeman má větší přehled než celý zástup tokových jako ty.

 • Že to říkáš zrovna ty kte😇rý se stydí za své jméno!!!!

 • KIMCID

  Loni žádal Šaroch policii, o doplnění důkazního materiálu, s tím že to co má, je nedostačující.

 • Už se konečně probuď je zastupitelná demokracie na ulici se to řešilo na bývalém západě. Na co jsou volby???

 • Inkvizice a davové šílenství , to je nástroj jak manipulovat s nevzdělanou masou.

 • vanhorne

  "Kalousek snad lezl na balkony"

   Asi se take, jako Bures bal pokrikovacu. Nepsal jsem nic o volbach, co se mi libi, ani o touze urcovat vysledky za vsechny, jenom o jistem clanku v Listine zakladnich obcanskych prav.


 • Na závěr celé téhle kauzy by se mělo vyšetřit kdo je ten anonym na základě jehož udání se to celé rozběhlo, a dát mu k náhradě všechny náklady které tahle "taškařice" stála počínaje stohem 22000 stran popsaného papíru, plat vyšetřujícího policisty za několik let vyšetřování, ztrátu času všech v té souvislosti vyslýchaných, několikaměsíční plat státního zástupce Šarocha a plat všech poslanců za dobu, kdy se museli zabývat žádostmi o vydání poslance Babiše trestnímu stíhání a nekonečným debatám spojeným s touto vykonstruovanou kauzou místo aby schvalovali potřebné zákony. Bohužel nevyčíslitelné škody jsou ty, které byly způsobeny na obraze ČR ve světě a tím, že vláda místo aby svědomitě vládla se musela zabývat tímto vymyšleným obviněním.

  A pro příště by se všechna anonymní udání měla okamžitě házet do koše. Když je udavač tak zbabělý, že se ani neumí pod svoje udání podepsat, tak by se tím nikdo neměl zabývat. Dotyčný anonym zjevně věděl že je to celé na vodě a styděl se pod to udání podepsat.

 • A proč by měl Babiš kvůli pár křiklounům lézt na nějaký balkón? Kalousek snad lezl na balkony když proti němu byly demonstrace? Ať si každý protestuje jak chce, nikdo jim nebrání, ale výsledek určují vždy volby. Nemusí se ti to líbit, možná bys chtěl určovat výsledek za všechny ty sám, nebo se spolkem svých kamarádů, ale máš bohužel smůlu. Rozhodující je procento všech hlasů, nejen tvá soukromá přání......

 • vanhorne

  "pouze dotyční zůčastnění pokřikovači"

  Mozna zbabelec Bures konecne najde aspon spetku odvahy, aby vylezl na balkon a zeptal se, co ti 'pokřikovači' chteji, protoze to by kazdy trochu slusny politik udelal.

  Listina základních práv Evropské unie.

  Článek 12 - Svoboda shromažďování a sdružování.

  1.Každý má právo na svobodu pokojného shromažďování a na svobodu sdružovat se s jinými na všech úrovních, zejména pokud jde o <mark>záležitosti politické, odborové či občanské,</mark> což zahrnuje právo každého zakládat na ochranu svých zájmů odbory a vstupovat do nich.

  Jsou tam jeste dalsi zajimave clanky, ktere se nekterym 'kazatelum democracie' nebudou libit, ale bohuzel pro ne, tam jsou. Precti si tu Listinu, najdes v ni zajimave veci, ktere cloveka s tak pozoruhodne vyvinutym smyslem pro democracii urcite potesi.

 • felix.julec

  Kalousci,máte po žížalkách.Musíte si vymyslet něco jiného,abyste měli proč zase vyřvávat po náměstích.

 • Podle počtu příspěvků vidím že téma "Babiš" je stále živé. Asi 17 listopadu přehodnotím svůj program dne a udělám si malý výlet na Václavák, ať se trochu pobavím a poveselím frenetickými výkřiky tamních komediantů "o konci světa a demogracyje" kteroužto mohou spasit pouze dotyční zůčastnění pokřikovači (a bez zbytečných a obtěžujících svobodných voleb) 🙂 Kdyby náhodou Babiš zemřel nebo odešel z politiky, asi by nebylo už proti čemu protestovat......celá bída světa, pochází (jak je nám "nevědomým" sugerováno) výhradně od Babiše, evidentně není na světě většího problému.....KONEČNĚ V TOM MÁM JASNO....😯

 • vanhorne

  "Chodit na setkání s davem namazaní?"

  Kdo chodi mezi lid namazany, Zeman?

 • Podobně provozovatel bufetového vagonu - potulný komediant Hanák.Ten ovšem přidal na podiu extra hlášku.Prý je skupinku z Václaváku slyšet po celém světě! Už by si komedianti měli dát pozor.Chodit na setkání s davem namazaní?To už se s hlupákem tak kymácel svět, že to viděl tak globálně?Hochu omezit pití.Výrazně omezit konzumaci zejména tvrdého alkoholu.A nebo nástup na léčbu.Křiklouni byli a jsou všem u zadku.

 • Od tebe to sedí pitomče Sajmone!

 • Hlupak jsi ty...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit