Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • vanhorne

  Vlada odvolala zmocnence pro jedernou energetiku. Havlicek odvolani Jaroslava Míla zduvodnil tim, ze Mil nema bezpecnostni proverku. Zajimave, ze Mynar se bez bezpecnostni proverky povaluje na Hrade uz nekolik let.

  Neni on ten Havlicek nahodou clenem nejakeho bratrstva?😉

  • Kdyby jenom jenom Mynář... ale co ten rusko-čínský poskok MAN?

   • vanhorne

    "rusko-čínský poskok MAN?"

    Kdo vi co se s nim deje a co tam s nim provadeji za kouzla. Prazsky Hrad mi zacina tak trochu pripominat Tajemny Hrad v Karpatech.😀

 • okoun, ty jsi vydržel v té Burešovo řece? Tak to jsou ty následky na tobě.


 • Mimo téma ...

  Soudruh Bureš si nakoupil více jak tisíc velmi kvalitních českých respirátorů...

  Jejich koupi ve velkém ovšem jeho vláda odmítá...

  A pro občany nakoupila vláda nekvalitní respirátorů z Číny...

  Další důvod k 🤮...

  • Co si ovce zvolily za své vůdce a symboly, to mají. Za b.bost se platí praví dávná moudrost.

   • KIMCID

    Ovce z opozice jsou prostě hloupé a tupé, aby byly schopné dosadit své vůdce.

 • Milý pijáku piva varane. Udělal jsi už po několikáté převeliké odhalení. Pečlivě jsi to tady nahlásil. A tak je to správné! A ono nic. Nikdy nic nebude. Krása co? To už se kvalitním bonzákům stává.

  • vanhorne

   "To už se kvalitním bonzákům stává."

   Byt oznacen za bonzaka od typku jako ty, to je pocta. 😂

 • vanhorne

  Havlickovi urednici zastirali Babisuv stret zajmu, zjistila kontrola z financi.😀

  • Volit jakési "hnutí" (čeho? mysli?) může pouze jenom jedinec s podprůměrným intelektem. Soudný občan volí politickou stranu s jasným reálným programem založeným na morálce, v jejímž čele jsou osoby soudné a morálně bezúhonné.  Ale "hnutí", které tvoří jedinci postrádající soudnost a zmanipulovaní rádoby vůdcem, Führerem, vožděm...

   • žvásty!!!!!!

   • josef.chmela

    Ty jsi Marťan a když jdeš k volbám, volíš Marťany.

    • Opičáčku, musím Tě zklamat, Marťan nejsem a ani jsem na Marsu nikdy nebyl. Ale k volbám chodím a rozhodně se nedám kupit za koblihu nebo pár sladkých keců, že bude líp. 😉

   • Žijete pane asi ve vysněné virtuální realitě . Založeno na morálce - asi stále věříte, že láska a pravda zvítězí a peníze a mamon jsou až za morálkou v dnešním demokraticky smíšlejícím kapitalismu. Nebo já žiju na jiné planetě než vy.

    • Pane kolego, já jsem byl vychováván k tomu, že morálka patří mezi základní hodnoty, které je třeba zachovávat. Jsou země, kde to tak většina lidí chápe. Ale u nás stále přetrvává u mnoha lidí názor vtloukaný lidem do hlav  za komunismu, že morálka je prý jakýsi "buržoasní přežitek", kdežto dělnická třída se řídí tím, co jí káže strana a vláda. Pohrdání morálkou vede mimo jiné k tomu, že převládá zlo, které bude příčinou zániku převážné části lidského druhu. Ano, pravda a láska zvítězí, to bylo krásné heslo a jeho nedodržování bude příčinou zániku.

     • Mám jiný názor. Zlo je paradoxně táhlem pro vývoj a tím nemyslím jen války a jimi nucený technický rozvoj. Heslo "Pravda a láska zvítězí" je naivní a líbivé, ale nikdy nedosažitelné. Mezi lidmy vždy bylo, je a bude zlo, nenávist a další emoce. Můžete je sice zákonem zakázat, ale to na tom nic nezmění. Buďme realisté a ne snílci.

      • Já byl taky tak vychován a snažím se dle toho chovat. Bohužel v kapitalismu budou vždy peníze před morálkou a nikdy jinak. Jinak by kapitalismus přestal fungovat jako společenské uspořádání. Vždy to tak bylo a bude!!!!!! Vzpomeňte si na osídlování dnešních USA lidmi z celého světa a co udělali s indiány. Našel byste určitě dalších milion příkladů. Jo, jak krásné by to bylo žít v kapitalismu, který si většina lidí u nás v 1989 představovala. Viděli jsme v tom pokrokovější a spravedlivější zřízení, ale realita je jiná a smutnější.

       • vanhorne

        Reakce na příspěvek:

        "krásné by to bylo žít v kapitalismu,"

        Ten vas kapitalismus vam nadelil taticek Klaus a jeho kumpani, nikdo jiny.😉

       • Reakce na příspěvek:

        Pane kolego, to by bylo na dlouhé povídání.

        Především nepoužívám termín "kapitalismus", který zavedli marxisti v 19.století v duchu značně zjednodušeného materialistického vidění světa v duchu Darwinova přírodovědeckého učení. Podle marxistů se prý lidská společnost vyvíjí od jakési prvobytně pospolné společnosti až po jakýsi komunismus. To je zjednodušený a zjevně zcela nesprávný pohled na svět, na skutečnost a na člověka, který je v těch názorech redukován na pouhého výrobce, výrobní sílu. Ta výroba není cíl, ale pouhý PROSTŘEDEK. Ten marxismus-leninismus (musel jsem z toho skládat zkoušky) je strukturou a formou vlastně velice podobný různým náboženským učením.

        Zcela se zde zapomíná, že fysická existence člověka není cíl sám o sobě, ale prostředek k něčemu. Člověk má v sobě zakódované úsilí o Poznání přírody, světa, Reality. Ale to by bylo na dlouhé filosofické úvahy.

        Termíny jako "kapitalismus", "socialismus" atd. lze použít nanejvýš k vyjádření politicko-ekonomické struktury určité země, a to ještě ve značném zjednodušení.

        Pokud jde o ty Indiány, je také třeba uvést chování Španělů k původním kulturám v Jižní Americe, ale i chování dobyvatelů a vládců na ostatních kontinentech, v Asii, Africe i v Evropě nebylo a mnohde dosud není o nic lepší.

        Ano, realita je jiná, smutná.

        • josef.chmela

         Reakce na příspěvek:

         Správně, výroba není cíl, cílem je zisk. A zisk v kapitalismu musí být za každou cenu. A to odhalili a pojmenovali marxisti v 19. soletí.

      • Ano, mezi živými organismy dochází k boji o místo, o potravu, o samici. Ale je mnoho případů, kdy jedinci žijí v symbiose. A dokonce i různí jedinci, jako je třeba pes a kočka se dokáží podělit o místo a o potravu, jsou-li k tomu vedeni. Ale jinak boj o život a o existenci je jistě vlastní snad všem živým organismům. Jinak homo sapiens sapiens je nadán(-a) rozumem (alespoň někteří/_ré))  a tak dokáže posoudit, jestli je výhodnější a správnější podělit se s bližním o místo, potravu, samici (samce) a navzájem si pomáhat nebo naopak. I když je mnoho takových, kteří se řídí heslem "urvi co můžeš".

 • Karel

  Dukovany jsme stavěli skoro sami podle Ruské přeložené a překreslené dokumentace  i s našimi a západními bezpečnostními prvky(jen v kancelářích na stavbě pracovalo 6 tisíc lidí) dalších 6 tisíc bylo dělníků a vojáků kteří stavěli.(Například měniče na sadu 3x  baterií která měla při absolutním výpadku proudu napájet odstavení reaktoru byly Japonské, v úpravně olejového hospodářství kanadské motory, používali jsme Rakouské smršťovací návleky na kabely, reaktory generátory a lodní motory ke generátorům Škoda Plzeň, doohřívací reaktory na ostrou páru a výměníky primár sekundár Vítkovice.......)

  Ale zabezpečení a technologie primárního okruhu hlavně zavážecí stroj, palivové tyče, včetně čerpadel, Průchodek k sekundáru byly Ruské a zatím nedostižné, a  ke dnes již velmi jistě vylepšené technologii.

  Každý kdo má v prd.li díru mluví do toho čemu vůbec nerozumí hlavně aby byl jako Major Terazky(viz dnešní BIS, NKUIB nebo tkzv.opozice ) z černých baronů který vojínovi Kelafínovi tvrdil že se musí uvažovat hlavně politicky.

  Tady nejde jen o politiku ale o celkovou zejména technologickou  bezpečnost a mám obavy, že v tomto případě Reaktory západní ale i z dálného východu, tahají za kratší konec,  a než chodit holohlavý, díky nemoci z ozáření(to nechtěl ani Husák) je lepší se poohlédnout po alternativním byť mnohem dražším řešení jako v Německu nebo Rakousku.

  Ale tahat elektriku v zimě či bezvětří z Ruska nebo používat jejich plyn na výrobu elektřiny není nejlepší řešení(zatím to tahají obě země od nás a z uhelného Polska).

  • Konečně informace která na rozdíl od většiny současným režimem předepsaných "ejakulací" nějaký smysl a hodnotu.....osobně považuji jadernou energii za slepou vývojovou cestu, ale když už to jinak nejde, raději tohle, než ty oficiální mainstereamové sr..čky.....

  • KIMCID

   Já problém nevidím. Splňovat to své kritéria musí a pak je to o naši bezpečnostních prvcích. Problém je právě že diky tomu že Nečas už chtěl aby to byly Rusové, byl odklizen. Prostě to chtěl a potřeboval Westinghouse- Firma vystřídala několik vlastníků. Roku 2017, kdy ji vlastnila Toshiba, Westinghouse Electric Company zbankrotovala a dnes je jejím největším akcionářem společnost Brookfield Business PartnersWestinghouse byl do roku 2010 dodavatelem paliva pro JE Temelín, kdy ho nahradila ruská firma TVEL.A to jen diky nekvalitním palivovým tyčím.

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Rosatom

 • rodrigo, podle jména odkud si připlaval? Teď jsem ale jednoho blbce v tobě objevil.

  • No sedláku natřel jsi mu to. A zas zběsilý útok, co? Nehraj si tady na tvrďáka. Jak je patrno, ty vedeš tam u vás ve vsi agitační práci, co? Ale s takovými výpady nejsi moc velký bojovník za světový mír. Tobě ale nejde o mírové soužití, co? Ty místo poctivé práce agitátora, tady zaséváš a prosazuješ zásady buržoazní arogance. Neděláš dobře. Ne, ne a ne! I Gusta Fučíková by zvedla varovný prst!

 • Zapomněl jsi dodat, kdo hlásal,  když miloval Hitlera, Čehúni vypadnitě. Nechtěl bys radit na Slovensku, kam patříš. Hlavně si tam vezmi Bureše, to je přece přející lidumil.

  • Od kdy, tady dělají staříci kádrovou politiku? To vy tam na uličním výboru tak jako rozhodujete? A už máte rozhodnuto koho budete volit? Už jsou určeny agitační dvojice? A bude nějaké zpevnění závazků na počest voleb? Hlavně je třeba odhalit všechny zrádce a zaprodance! Včetně ricinových agentů.

   • vanhorne

    "Od kdy, tady dělají staříci kádrovou politiku? "

    Od te doby co se na Hrad jeden takovy sikovny starik nakvartyroval. 😉

    • No oni si tam toho staříka zvolili jedinci postrádající soudnost, kteří "skočili" na jeho rádoby "bonmoty" a vulgární sprosté vtipy. Soudný člověk "bývalé" komunisty a konfidenty StB nevolí.

     • Je to tak...

      Ti, kteří hradního, nyní sidlícího v pyžamu v Lánech, volili, zřejmě úplně zapomněli jak se "předváděl a prezentoval", když byl premiér...


      • vanhorne

       "nyní sidlícího v pyžamu" 

       I kdyz jeho telo sidli v pyžamu, jeho duch nezna oddechu a beha po obore v trenkach a triku.😉

 • Doporučuji přečíst 

  O zločinoch komunizmu sa toho pohovorilo už veľa a stále sa pripomínajú. Čudné ale je, že o zločinoch kapitalizmu sa slušne a povinne mlčí. Prečo? Však dnes tu už nemáme kapitalizmus, ale predsa „demokraciu a slobodu“! V knihe, ktorú napísal kolektív 35 zahraničných autorov sú popísané najznámejšie zločiny kapitalizmu od jeho vzniku až do konca 20. storočia na celom svete. Neuveriteľné a strašné! Vykorisťovanie a zabíjanie pracujúcich v Anglicku a Francúzku, kruté otroctvo černochov, vyhubenie indiánov v Amerike, 1. a 2 svetová vojna s miliónmi obetí ľudských životov. Genocída na Kube, v Indoč Zločiny kapitalizmu - Gilles Perrault od authora Gilles Perrault

 • Už včera bylo pozdě! Pan megaministr pro všechno...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit