Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ta Dana musí být pěkně zazobaná a chytrá že jí všichni platí. Já ovšem platím nejen Daně ale i Pavle Zdeňce a Jiřině. To se jeden prohne.....

  • pane pst- národ už rozeštvali a to bureš a eman.  To placení daní z daní už jsem někde slyšel, myslím, že zrovna od té  paní co má dva harvardy ??!!!!!   Takovej nesmysl jako že to posílí st. rozpočet může říci jenom ........, zatím perpetu.......nikdo nevymyslel.....siola

  • Zdá se mě , že bureš zrovna neví /ví/ ??? co dělá. Totiž přidávat státní sféře je dobré, protože v tom okamžiku si vláda a spol zvedne svoje platy. Trochu to koliduje se soukr. sférou která musí vydělat na toto zvýšení a také na případné svoje zvýšení a tam je ten kámen úrazu,  A pro po, zajímalo by mě u této příležitosti kolik tak asi   ABé  platí vlastním zaměstnancům  ????  Trochu mě irituje , aby člověci co mě   mají vytvářet podmínky pro práci,  mě spíš peskují a  zdržují v práci a ještě berou daleko víc než třeba zrovna u bureše ????? siola

  • Ovšem nejvíce politici přidávají sami sobě a každého kriticky smýšlejícího člověka, který si dovoluje vyjádřit nesouhlas s nehorázným přidáváním politikům, označují za populistu. Jak jde o vlastní finanční prospěch, tak naprostá většina politiků ztrácí sebereflexi.
  • Pavel.Jegl

    Pane pstpst, malý dodatek: Je v tom rozdíl, státní zaměstnanci platí daně z daní, které odvede soukromý sektor.

  • jen plať ovce

  • Státní zaměstnanci ŽÁDNÉ daně neplatí!!! Ano na pásce mají stržené daně stejně jak normální zaměstnanci, ale celá ta čáska je jen virtuální jejich hrubý plat je CELÝ placen z daní ostatních kteří na ně dělají a zdanění státních zaměstnanců je jen vratka toho co nevydělali jen číslo na pásce, ale FAKTICKY nic do systému NEPLATÍ nepřidávají!!! Prakticky všichni nestátní zaměstnanci a podnikatelé na ně vydělávají vydělávají i na jejich daně😉 A i lidi s minimální mzdou platí z každé utracené koruny ať už za jídlo nájem, elektřinu DPH to je TAKY DAŇ! Že ji opět platí i státní zaměstnanci OVŠEM opět ale pouze vrací na zpět DPH to co z daní dostali porát nevytvořili nic NAVÍC...

  • pstpst

    Nic proti článku, jen jedno upřesnění. I ti státní zaměstnanci také platí daně. Tzn., že nejen na platy státních zaměstnanců vydělávají také oni. Jedná se o dlouhodobou neznalost problému. Vypadá to, jako by někomu záleželo na tom, rozeštvat lidi proti sobě. 

    Nejsem státní úředník, ale mnohokrát jsem již slyšel, hlavně od lidí s minimální mzdou, jak vyčítají zaměstnancům ve státní a veřejné sféře, že oni je platí. Pravdou je, že právě lidé s nízkými příjmy neplatí daně vůbec nebo jen minimální částku........tzn. že neživí nikoho, ale jsou živeni všemi ostatními pracujícími.   

      

  • Wolfcastle

    Klid od toho jsou tu jiní co netuší co píší např.:  ..."přidání na platu v podnikatelské sféře může vláda schválit asi tak vůbec"... o chvíli později: .."Přidání na platu v podnikatelské sféře může vláda ovlivnit jen u některých profesí zvýšením minimální mzd"...a další snůšky kravin

  • Ale to je ptákovina - předjímáte situaci, o které nevíte, že a kdy nastane. To už Babiš bude sice z politiky, ale pokud se zachovají jím zavedené platové i daňové mechanizmy a nepokusí se nějaký deboš je  svévolně měnit, tak peněz jak na platy, tak na důchody bude dost. Jen aby zas nepřišel nějaký  Špidlik a nerozpustil mzdové a důchodové rezervy do státního rozpočtu na urovnání schodku způsobeného rozkrádáním státních fondů.

  • Je to tak v poslední  době  asi normální.. vyhrávají populisté.. svoje ekonomické představy si splní a lidem naslibují  i nemožné.. s vědomím, že oni to platit nebudou.... zvyšování mezd jde  současně se zdražováním.. tak má to nějaký smysl?  

  • Pokud jazyk neovládáte, proč ho používáte? Vždyť v takové případě ani netušíte, co píšete!

  • Moc by mě zajímalo, jaké páky má vláda státu na soukromý sektor a jakým způsobem může ovlivnit navýšení mezd jeho zaměstnancům. Soukromý sektor se řídí pravidly nabídky a poptávky. Jen navýšení mezd ve státním sektoru může u podnikatelů vyvolat obavy z odlivu zaměstnanců a tím reagovat na vývoj mezd.

    Ale zde se opět jedná jen o oplivání  jedovatou slinou na Babiše. I tento server před časem tvrdě kritizoval nízké platy ve školství, u policie či záchranářů. Nyní naopak kritizuje jejich navyšování, tedy klasický protimluv a obyčejný štvavý článek. 

  • Přidání na platu v podnikatelské sféře může vláda ovlivnit jen u některých profesí zvýšením minimální mzdy - to by byla relevantní námitka.

    Snížením některé z mnoha daní se přidání na platu v podnikatelské sféře docílí jen velmi zřídka, spíše lze hovořit o zvýšení reálné mzdy, ale to vy vědět nemůžete, chápu.

    (Pracuji výhradně v podnikatelské sféře, zažil jsem veškeré daňové změny.)

    Proč komentujete překlad, který se vás netýká? Nebo se vás týká a při žmoulání koblížku jste to zapomněl poznanenat, takže jste se jen ztrapnil?

  • Wolfcastle

    Faktická poznámka: přidání na platu v podnikatelské sféře může vláda schválit VELMI JEDNODUŠE: SNÍŽENÍM NĚKTERÉ Z MNOHA DANÍ 😉


    Ale někdo kdo ještě dělá "Bé bééé" to vědět nemůže chápu.... Běž si pro koblížek a radši zmlkni ať se zase neztrapníš...

  • Kalousek mi poslal složenku, kterou jsem ovšem platit nemusel. Zato ánoovci mi sice složenku nepošlou, ale zato mi naúčtují kdejakou přirážku, kterou ovšem platit musím.😀

  • Synu, jen klid, rozčilování škodí zdraví. Samozřejmě, vláda může přidávat a občané zase mohou říci co si o tom myslí. 😀

    Děkuji za překlad, ale bébéštinu neovládám, bohužel.☹

  • Docela si umím představit, jak by ti samí vykřikovali, jaký je to binec, že když se daří, tak se nepřidává!!!

    Ekonomický cyklus zastihl Babiše u korýtka, tak přidává on.
    Kdyby tam seděl Fiala, Stanjura a jim podobní Bělobrádci, tak by přidávali stejně oni. Hlasy si kupují všichni - jen někteří nemohou - tak kritizují.

    Větší průšvih bude, až ekonomika vyčerpá své možnosti - už vidím Babiše, jak snižuje platy kde komu. To bude panečku veselice.

  • Faktická poznámka: přidání na platu v podnikatelské sféře může vláda schválit asi tak vůbec, ne?

    Překlad specielně pro vás: Béé béé: béé bé béé bé béééééééé béé béé béé béé bé bé béé, bé?

  • KIMCID

    Ukázaná platí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit