Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ...nazdar...
  • ...brigádník je slovo cizího původu, takže po r se píše měkké i !!!!!
    • ... jsi také slovo cizího původu?
      • Ty jsi slovo cizího původu, které na svět vylezlo skrz řiť.
        • ... děkuji za pozornost, ale primitiva v sobě tím nezamaskuješ :)))
  • DO DOPADNE TO TAK JAK S VÝKUPEM KOVŮ.
    Nepoctiví jedou jako dřív pod rukou na černo.
    Poctiví platí 40kč za složenku aby měli pajtáši na úřadech co kontrolovat.

    No ale má to výhodu. Lidi teď jezdí jen z větším množstvím. Tak že se ruší výkupy přez týden a malé výkupny budou otevřené jen v sobotu případně zkrácený čas v týdnu. U sousedů přišli o práci tři lidi a budou nahrazeni brygádníky ..... Bravo. *1* *1* *1*
    • Helou,p.Stanley,dal bych vám přízvizko p.Breptal.Stát prostě udělal to,co se mělo podobným způsobem udělat dávno.Prostě řečeno-zpřísnit kontrolu a zamezit podvodům a krádeži kovů.
      • Zkuste nad sebou trochu zapřemýšlet. Jednak nad tím co se stane když někdo hodně nechytrý vymyslí něco hodně chytrého. A jednak nad tím jestli je nutné někoho nazívat breptalem jen pro to že se s vámi podělí o skušenost z praxe. Taky bych si mohl přiložit že jste naiva ale neudělám to páč mi to nepřísluší. To ať posoudí někdo jiný nezůčastněný.
      • Zamezit krádežím .... Měla snad PČR.

        A to mi povězte jak jim zamezila ???? Vy si myslíte že týpci co vykupují od šméček načerno pod rukou se na základě vyhlášky změnili *1* *1* *1*
    • Oni se ještě najdou lidé, kteří nemají účet?

      A pochybuji, že nepoctiví jedou stejně jako dřív. Někteří možná, ale pokud ten lump nemůže někomu z baráku urvat okap, naložit ho na káru a ve sběrně inkasovat za hotové, tak ho spíše neurve, než jo.

      A kolik poctivých lidí má neustále potřebu vozit nějaký kov do sběrny? Ti z paneláků asi vůbec a ti, kteří žijí v rodinných domech? Každý týden nebo měsíc mají potřebu vozit nějaký kov do sběrny?
      • A) Ano - důchodci a děcka.
        B)Vaše vyhláška lumpovi z baráku okap vyrvat nezabrání. Stejně jako nezabrání aby ho šmejd výkupce za hotové nevykoupil. Kór když jsou to známé firmy.
        C) Dyť to říkám nevozí to po troškách jako dřív. Nepřiběhne klučina s pytlem plným hliníkových plechovek..... Čekaj až toho bude víc.... Proto jsou výkupny na 15% počtu výkupů ale objem hmotnosti se skoro nezměnil......A pro to těm lidem běží výpověď.
        • Je otázkou zda je dobře, aby děcko mohla cokoliv (různé suroviny) směňovat za hotové peníze.
          A i tak se divím, jak často ta děcka nebo důchodci chodí do sběrných surovin a s čím (jak to nabyli). Zřejmě to někde našli, že? :-). Jo vlastně ty plechovky od krmení pro psa nebo kočku, já skoro zapomněl... :-)
          Vyhláška nezabrání urvání okampu, ale ubere důvod, proč to udělat. Podobně jako zbrojní průkaz nezabrání tomu, aby občas někdo někoho zastřelil, ale věřím, že při volném nošení zbraní by těch problémů bylo daleko více.
          • Vysvětlete mi prosím jak zabráníte tomu aby zloděj na základě vyhlášky přestal krást.
            Velmi vám děkuji.
            Prozatím to funguje tak že člověk který kradl to bez papíru a občanky za hotové prodá nepoctivému výkupci. Tedy stejně jako dříve.
            Vaše zbožné úřednické přání pouze poškodilo pouze všechny poctivé. Hlavně že fízli sedí v teple na aralce a plánují nákup vrtulníků.
            • Ale jak často vyklízíš ty sklepy? A když už ho vyklidíš, máš problém, aby ti za 2,5 t kovů zaslala sběrna peníze na účet?
            • Kde bere občan železo ???
              No třeba já jsem vyklízel doma sklep..... 2,5 tuny toho bylo. *1* *1*
              Začalo to výměnou čerpadla. Vyhozením pračky a ždímačky po stařence ve které se beztoho praly akorát střeva při zabíjačce. Starou hoby sloupovku a svářečku. hrůzu harampádí.
              No a to jsem na půdě a ve stodole ještě nezačal *1* *1*
              Ale mne to netíží. je to 40kč z 11 tisíc to se dá. I kontyš mi zadarmo přistavili. Horší je když toho má někdo 25kg. To je stovka..... Pro klučinu který přišel vrátit staré jízdní kolo o prázdninách i tohle jsou peníze.... Jenže půlku zhabou úřady po cestě....... *16* *16* *16* A to je hanba.
            • Asi se nedá zabránit zlodějině, ale vždy ji jde ztížit. A já tento způsob (zrušení výkupu za hotové) považuji za ztížení.
              A poctiví sběrači kovů? Opět se musím opakovat. Kde kromě plechovek od žrádla pro kočky bere běžný občan kov, se kterým chodí často do sběrných surovin a ještě ho obtěžuje, že mu peníze pošlou na účet?
              I to získání zbrojního pasu obtěžuje všechny poctivé a neagresivní lidi, ale přesto jsem rád, že legálně nemůže mít zbraň každý, i když to samozřejmě nemůže zabránit 100% nelegálnímu držení.
              Podobně jsem rád, že si zájemce o řízení motorového vozidla musí udělat autoškolu, kde ho alespoň něco naučí, i když to samozřejmě neznamená, že za volant nemůže sednout někdo bez řidičáku. *2*
          • ... do sběrných surovin patříš zejména ty, balíku :)))
  • Švýcarsko - DPH max. 8%, český hanbinec max. 21 %. jenže, ti Švýcaři vyberou více a mají se lépe, než my. USA nemá DPH jako my a jde to!
    • Za komunistů také nebylo DPH a šlo to. *1*
      • Za komančů byla daň z obratu jako v USA. Než to soudruzi prognostici změnili.
        Má to výhodu v tom že to neošidíš.
        Zaplatíš 5% s toho co koupíš a ten co koupí od tebe zaplatí taky o 5 % víc s tvojí ceny. Tak že když máš deset překupníků tak je zboží neprodejné. Proto se tam nakupuje pokud možno přímo od výrobce. Zboží se tím stává o podstatný kus lacinější.
        Žádné DPD se nevrací jako je to u našich největších tunelů.
        Je to jednoduché že by to zvládla i cvičená opice.
        Není k tomu třeba 3 tisíce celníků a 17 tisíc berních úředníků. Kalkulačku má v USA kde kdo.
        Je to taky motivační. Čím blíž jsi k výrobci tím nižší cena a tím větší obrat. Překupníkům pšenka nekvete. *1* *1* *1* *1*
    • V USA je daň z obratu. Ta co ji u nás papaláši zrušili aby mohli krást.
      Koupím a s toho co koupím zaplatím daď.... 5% napíchnu lístek na hřebík. Na konci měsíce vemu kalkulečku udělám součet a zaplatím 5%........
      A co u nás ??? Bez auditora nevíš jestli platíš / neplatíš / přeneseš / nepřeneseš / platíš 8% / platíš 15% platíš 21% .... No prostě jednoduchost sama. *1* *1* *1* *1* *1*
  • Nevím, proč se zde někteří "diskutéři" chovají jako na trhu. Napsat svůj názor na problém, téma článku, není až tak velký problém. Můžeme se mýlit, ale od toho je zde diskuze, hledat řešení, sjednocovat názory a potom třeba jednou konat, u voleb. Ale ty osobní invektívy sem opravdu nepatří. Zdá se, že jsme se ještě nenaučili diskutovat a nacházet argumenty, které jsou správné.
    • Potřebují živnostníci silnice,respektive dálnice?Potřebují OSVČ lékaře,pro děti školu,potřebují občas policii,armádu,potřebují obstojný důchod atd?Potřebují.Tak ať přiměřeně platí do státní pokladny.DPH to nevytrhne,tu samozřejmě platí každý,včetně bezdomovců,kteří také potřebují např.jíst.Jsme opravdová rarita když ne ve světě,tak určitě v Evropě.Tak velké úlevy živnostníkům nedává v Evropě nikdo jiný.Byl to záměrný trend pravicových vlád přivést na svou stranu dost velkou část živnostníků velkým odpouštěním daní.A kdo se nechce podřídit z řad OSVČ ,tak nechť jejich řady raději opustí.
      • Aáááá pán je znalec.... Nikde v evropě ???? Kde nikde ??? Jí jen abych věděl jestli už se vrátí kámoš ze Švédska a druhý z Němec.

        Ach jo.... Když víš prd tak nepiš.

        No a víš proč v naší kasičce stále chybí ??? Páč náklady na centrální vládu jsou u nás 4,2% v Bulharsku 3,8 a v Německu 0,8% HDP O regionálních ani nemluvě. Když ktomu připočtu ostatní aparátek jde mi hlava kolem. Jen Policajtů máme 2x tolik než Rakušáci....
        • Tak s tím závěrem Tvého příspěvku jenom souhlas. Stát je opravdu obrovským žroutem našich daní, kde navíc především roste byrokracie a korupce. Všechny politické strany pořád vykřikují, jak budou snižovat administratívu, a ejhle, tato vláda ji nayšuje a dokonce zvyšuje i platy, které mají úředníci-chudáci, co padají únavou z práce na hubu, tak malé.
    • ... si děláš legraci, že zde se formují názory pro volby, čéče :)))
      ... vyniknout vedle trotlíků jako PHDR dokáže každý pisatel :)))
  • Domnívám se, že redakce Tiscali to s domnělým názorem Babiše na živnostníky dost přehnala. Všichni pracující odvádí daně, proč potom ne i živnostníci??!! Malíř vymaluje pokoj za deset tisíc přímo na ruku a jde domů. Žádné daně. A podobně většina menších živnostníků. Je jenom spravedlivé chtít, aby se na daních podíleli všichni. i když u malých řemeselníků třeba nižší sazbou. Ale registrační pokladny bych opravdu pro ně nezaváděl. Jde jenom o poctivý přístup
    k povinnostem vůči státu. Jde ale také o to, zda stejnou poctivosti přistupuje stát k živnostníkovi. Věčný koloběh spravedlivého a nespravedlivého. Pokladny to ale jistě nevyřeší. A Babiš to dobře ví.
    • A napadlo Vás někdy, že vy platíte daně z mezd, ale z každé koruny za Vás doplatí zaměstnavatel 34% na sociální a zdravotní navíc? Že když Vám dá mzdu 10000 Kč, tak ho stojíte 13400 Kč? A to nemluvím o tom, kolik Vám nakonec zbude čistého.
      A víte, že každý živnostník musí každý měsíc odvést na zdravotním a sociálním 4-5 tisíc? Takže , aby mohl podnikat musí si měsíčně vydělat aspoň 20000 Kč čistého, po odpočtu nákladů, z toho zaplatí státu 5000 a zbude mu 15000 k životu. Nikdo mu nezaplatí dovolenou, tu si musí napracovat, nikdo mu sám nesežene práci, má sám za všechno zodpovědnost atd. atd.
      U nás není tak velké zdanění, to že se neodvádí velké daně, ale u nás je zdanění na sociálním a zdravotním pojištění, kam tečou neuvěřitelné částky. A na tam se podílí každý živnostník a každý zaměstnavatel a zaměstnance. A to jde do zdravotnictví, na důchody a sociální podporu pro úřady práce .......
      • Důležité je si uvědomit.
        Vydělá 20.000 Kč na Sociálce a zdrav. zaplatí 4000-5000Kč zbude 15000-16000 a nějakou daň z toho zaplatí cca 0-2000Kč. Za ty 4000-5000 Kč co dostane? Je-li nemocný NIC. Důchod a úraz taky NIC. Podle mě z 900.000 živnotníků to položí tak 40-60%.
        To znamená - holiči, malíři, instalateři, hodinový manželé atd. začnou dělat na černo nebo nebudou. Představ te si, že jdete k holičce 1x za 2 měsíce cena 300-600Kč. Teď bude přeplněno a volno bude mít 1x 3-4 měsíce a bude to stát 400-900Kč.
        Taky je důležité si uvědomi když vydělám 0,-Kč tak zaplatím taky 4000-5000Kč.
        Na VPP podnikám v poradenství zdraví. Když jsem měli zaměstnání jelikož posledního byla sobota a prvního neděle tak jsem musel za každý den zaplatit jak za celý měsíc. Přičemž zaměstanavatel za mě v těch měsících zaplatil taky. Tak se platilo 2x.

        Babiš razí myšlenku faraonů. Zlikviduje střední vrstvu a bude tu hrstka bohatých a celý stát závislí na tom co kdo pustí. Prostě zbytek chudáci.
        Věděl jsem, že ty koblihy lidi zaplatí 1000x.

        XPEP
    • nemáš pravdu dzixy. Ten malíř se Tě při platbě zeptá, jestli s daní za 12 nebo bez daně za deset. Stejně pravděpodobné je, že se zeptáš Ty jeho, jestli by to nešlo bez daně. Protože ten živnostník odvede DPH, kterou vybere od TEBE, a když mu ji nedáš, tak ji neodvede. To že ušetří 150 Kč na dani z příjmu je zcela vedlejší. Dokud bude DPH 21% tak zákazník bude chtít pětinu ceny ušetřit. Jediný segment, který bude elektronickými tržbami postižen jsou restaurace. A jsem si jist, že v malých městech a vesničkách to bude likvidační. Jestli nějakého provozovatele na vsi znáš, tak sám víš, že není milionář, který okrádá stát na daních.
      • To je právě to,co je nemorální.Ten živnostník,který se ptá jestli s daní,nebo bez daní to dělá bezelstně.Tak jako tak na tom neprodělá.Prodělá stát.
      • To je právě to,co je nemorální.Ten živnostník,který se ptá jestli s daní,nebo bez daní to dělá bezelstně.Tak jako tak na tom neprodělá.Prodělá stát.
        • Ano Stingu máš pravdu je to nemorální. A kdo je nemorální ty, který chceš ušetřit DPH, nebo on, který Tebou nezaplacené DPH neodvede?

          Samozřejmě se Tě nechci dotknout, v případě, že jsi nikdy podobnou možnost nevyužil a patříš mezi ty čisté a morální.
  • Živím se zpracováváním účetnictví a daňových přiznání už 20 let, ale toto, co se teď děje ve světě zákonů, tu ještě nebylo. Úplně mi to připadá, že samé změny, které teď prošly, jsou jen odlákáním pozornosti, od toho, co se skutečně děje. Všichni účetní a podnikatelé museli řešit samé blbosti, které ve skutečnosti nepřinesou nikomu moc užitku. Tím myslím například číslování dětí, kdy na jedno máte menší část odpočtu, na druhé o 200 Kč více. O co jednodušší by bylo, zvýšit na každé dítě odpočet o 100 Kč, užitek pomalu žádný. A vrácení školkovného...proč se prostě teda celorepublikově nezruší, pro chudší lidi nemá cenu, ty s malým platem cca 10 tisíc na vrácení daně nedosáhnou. A to nemluvím o tom, jakou díru to udělá do státního rozpočtu!! A 10% sazba DPH, úplný zmatek, stejně nikdo pomalu neví, co tam patří. Lékárny stejně nezlevnily, jen se jim zvedla marže. Chystaný reverse charge na kovy, který má platit od příštího měsíce? Ale jaké kovy se do toho budou zahrnovat není ještě jasné....a my máme podnikat, když ani vláda nedá jasné pokyny, co máme dělat. A on-line systém pokladních dokladů to si vůbec nedovedu představit, ani technicky, jak to počítače zvládnou ani lidsky...A když jsme všichni zloději, tak mi někdo ukažte bohatou kadeřnici, masérku, pedikérku......určitě mají nové domy, jezdí 3x ročně k moři, že??????
    • ... nevím, proč by měl někdo za pižlání nehtíků jezdit k moři :)))
    • ... myslíš, že ti porozumí balíci jako Simona, Hary, zlej troll, PHDR a jiní tupci zde?
  • ... nefalšovaní primitivové bez fantazie pořád omílají koblihu, neskutečně trapné a ubohé :)))
    • náhodou to byl skvělý nápad s koblihou. Vyplatil se *14*
      • ... na naivnost nelze reagovat :)))
    • ... děkuji za potvrzení :)))
  • Víte, kolik řezníků a pekařů, kteří si nedovolí vyrábět nekvalitní potravinové výrobky konkurují panu ministrovi Babišovi? jak vyzrát nad konkurencí ? Co si myslíte? Kobliha určitě bude chutnat. *14*
  • V článku zapomněli zmínit, že onou "TRADICÍ", pan Babiš myslí Agrofert. Jiný podnikatel, natož drobný živnostník, pro NĚJ není žádoucí.
    • ... ano, primitiv jako ty si to může myslet, blbko :)))

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit