Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Od emocí se odpoutat nelze,člověk by musel jednat proti vlastním zkušenostem a  je zkrátka předpojatý.Já jsem předpojatý vůči Rusům.Vůči Němcům jsem pouze obezřetný-spravedlnost je vztah mezi stejně silnými a těmi my nikdy nebudeme protože jsme menší.

    Nicméně-národní mentalita skutečně existuje.V případě Němců je to jejich racionalismus,který je vede k překombinovaným výrobkům náročným na údržbu a v oblasti práva k rozsudkům,které jsou perverzní a vynalézavě kruté.Např. účet za popravu poslaný pozůstalým (za protektorátu)nebo účet za zatčení (v současnosti).Z dalších německých osobitostí připomeňme soudy bez obhájce a bez vědomí žalovaného.Nebo cosi čemu říkají Freiheitsgeld. Z určitého úhlu pohledu jsou tedy Němci lidé těžce zkoušení jak dějinami,tak úřední šikanou.

    Že je mentalita Němců,kterým to přijde normální zdrojem vážných nedorozumění s ostatními národy,je celkem jasné.


  • v tom byl právě ten problém-Masaryk s Benešem prosadili hranice nového státu proti vůli tamních obyvatel.Ti to vnímali úkorně,protože tu zem považovali za svou od konce 19.stol.Následně jí říkali Sudety a vymysleli si k tomu ten znak,co má Posselt na kazatelně.Kromě Sudetendeutsche Einheitsgedanke prý měly Sudety i vlastní řeč,psaly se v tom i knihy.Pokud to tak bylo,mohlo se jednat o vlastní národ (území,jazyk,kultura).Co bylo překvapením,byla i vlastní sudetská rasa,která se vůbec,ale vůbec Němcům nelíbila.

    Problém se tedy nazýval právo na sebeurčení a je to problém,který Češi vyřešili násilím.Jenže právě tak se hranice států tvoří.My jsme ho tedy takto vyřešili. 

  • A z čeho jste soudruzi tak vykulení. Vám pořád straší v makovicích ta zavedená bolševická propaganda. Tohle je asi takový spolek jako jsou u nás baráčníci. Prostě krajani vzpomínají na svoji vlast kde jejich předci po generace žili.
  • kolaborace=spolupráce=to,co je mezi přáteli,ať už v míru nebo v EU, nejen potřebné,ale samozřejmé.

    Pokud kolaboraci považuješ za něco pejorativního,pak v tobě setrvává stereotyp studené války.Pouvažuj o tom.


  • Jestli si myslíš,že esesák mohl střílet koho se mu zachtělo tak tak to nebylo.Němci měli svoje zákony,které tvrdě vynucovali a o nějakém mordování Židů v nich nenajdeš ani slovo.Takže: když  manžel Ilse Kochové-SS Stbf.Koch zastřelil jako velitel koncentráku dva Židy,dostal za to provaz.

    //To čemu my říkáme Holocaust se jmenovalo Program eutanazie a prováděli to Himmlerovi SS,ale řídili to profesoři genetiky,kteří po válce dělali dál profesory genetiky//

    A teď Lidice: Ze zbabělosti Harald Wiesmann z kladenského gestapa obelhal své nadřízené ,kteří proto nařídili vyvraždění české obce a sám se na tom podílel.Hitler chtěl víc,ale K.H.Frank mu vysvětlil,že atentát provedli ne Češi,ale Anglie.Poté  vyšetřovatel Pannwitz z pražského gestapa ,který vedl vyšetřování atentátu zjistil,jak to bylo.Nebylo už možné věci vrátit ani přiznat omyl,proto Wiesmann nebyl potrestán,ale také za celou válku nebyl povýšen.Tuším že by HStuf.Jeho matka to pak použila při žádosti o jeho omilostnění.


  • TheGGG

    nevidím k tomu důvod.... někteří naši kolaboranti by klidně jeli za nimi do německa a ještě se potřou olejem, aby se jim ten rektální germanistický alpinismus prováděl lépe... My tady soudruha Potrata nepotřebujeme....

  • dvakrát JJ je asi největší stupeň idiocie a nebojte se přiřadit  k B P Z F i přes rozdílné názory.🙂

  • ono 10.6. třeba za tři roky v Lidicích ,ty zatuchlíku . podívej se někdy do očí lidem co ztratili svoje blízké nebo prožili válku v koncentráku či jako nuceně nasazený.

  • Nikdo a nic nebrání svobodným občanům Německa, aby navštěvovali naší vlast. Nikdo jim nebrání si tu kupovat nemovitosti, pole a tak. 

    Po staletí i jejich vlast. Nikdo je sta let nikam nevyháněl. Potom přišlo 20. století a vyhnání dvě. Obě odsouzeníhodná,  z hledika dnešního pohledu. Ale existuje zákon akce a reakce. To není o spravedlnosti.

    Možná bude čas na nějakou konferenci, kde by obě strany přišly s nabídnutou rukou. Bez majetkových a jiných nároků. Je to bolestná, ale prostě je to minulost. Na straně sudeťáků je snad už minimum lídí, kteří zabíjeli, bili a škodili. Na straně naší asi stejně tak.

    Bude to chtít velkou odvahu podívat se společně do budoucnosti. 

    Osobně bych k tomu zatím sílu nenašel. Racionálně ano, ale v emocích to zatím neumím. 

  • Najde se dost takových, kteří tuto skutečnost klidně popřou, zapřou plynové komory a všechna ostatní zvěrstva. Za pár drobků ze stolů těchto "neškodných starousedlíků." 

  • Vážený thraxxi, nedělím lidi podle toho z jaké země pochází.

    Sám jsem rodem z víc jak 25% Němec, náš rod sídlil v oblasti, které se říkalo později Sudety. V Německu jsem žil, studoval, a pracoval ale nebrání mi to v tom, abych řekl, že jsou samozřejmě mezi Němci lidé skutečně dobří, vzácní a stejně tak mezi Rusy.

    Stejně tak ale vím (z osobní zkušenosti), že mezi Němci i Rusy je stejně tolik darebáků a lidí hodných opovržení. Mám možná jen osobní smůlu, že mé předky (děda a strýce) ubili Němci a ne Rusové.

    Vím, že je složité se odpoutat od emocí. Mám rád dobré lidi a je mi úplně jedno odkud jsou. 

  • Moc takové argumentaci tváří v tvář stovkám ubitých naprosto nevinných lidí nerozumím. 

    Nepřál bych Vám, nikdy (a nikomu), aby se to týkalo Vaší rodiny. Nepřál. 

    Některým je ale slovo sebereflexe trochu cizí. Zásadně nebudu užívat pejorativní soudy směrem k myslícímu člověku. Doufám, že myslícímu....

  • ˇO právo a spravedlnost u Gestapa a SS...to slyším poprvé.......také občas čtu sci-fi literaturu....

  • Řídili se v rámci možností podle daných historických hranic Čech a Moravy. Cizinci se buď musí přizpůsobit anebo když se jim to nelíbí tak se vystěhovat. Nebo vy se snad přizpůsobujete jinonárodnostní menšině ve vaší vlastní zemi?

  • KIMCID

    jakých si zatuchlíků kteří bez znalosti věci se pitvají v dávné historii... a pak si přečti svůj předešli příspěvek.tam zjistíš že jsi to ty :D :D :D

  • Důvod????? 

    Mimo populistických pindů jakých si zatuchlíků kteří bez znalosti věci se pitvají v dávné historii



  • KIMCID
  • Karel

    Kdyby nás poslali vysídlení Němci jen na východ bylo by to ještě snesitelné, ale oni ve spolupráci s Hitlerem nás co by jsme zbyli po genocidě (vyhlazovací koncentrační tábory kapacitně nedostačovaly) nás chtěli poslat do Patagonie jestli víte kde to je, poušť v  Argentině.Naštěstí jsme díky nim "dopadli aspoň jsme zůstali doma byť pod jiným jhem" o něco lépe protože nebyli vítězové a Sudetští Němci by měli platit nejen za druhou světovou válku ale i za "40 let této nesvobody" neboť kdyby se postavili v rozhodujícím okamžiku za Čechy možná by nás musel Hitler obejít.

  • Koukám Jindrichu,že máš rád Němce tak jako já Rusy a nejspíš ze stejného důvodu.Ale my dnes nejsme ve válce a proto si nemůžeme dovolit spojovat Němce s
    fašismem.O němectví víme,že právě tomuto prvku vděčíme za
    to,že jsme úspěšnější než jiné slovanské národy.Proto stojí za to německou kulturu přijímat a navíc samotný původ Českého národa se zdá být germánský. 

  • Lidice byly podvod na který kdyby jejich policie přišla,zle by ti pachatelé (Wiesmann atd.)dopadli.Totéž francouzský Oradour-štěstím těch esesáků bylo,že brzy padli a nedočkali se německého soudu.

    Vypálení Lidic přineslo tyto dva vzácné citáty: "Je to svinská práce,dělat budoucnost."(H.Wiesmann)

                                                                     : "Tak alespoň takto budu prospěšný republice".(neznámý sedlák z Lidic,když mu řekli za co má být popraven. 


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit