Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nějak jen nechápu, co myslí tím co bylo ukradeno, musí být vráceno.
    Kdy jim byl majetek ukraden.
    Od Rakousko-uherského císaře Josefa II nepatřil církvi žádný hmotný majetek ve formě nemovitostí-Veškeré nemovitosti církve byly v té době převedeny na stát a církev byla prohlášena jen jako správce toho majetku. I za Masaryka se snažili, aby jim majetek přiklepl zpět, ale nepodařilo se jim to. Zrovna tak se snažili po II světové-ale to už měli ještě menší šance.Jen dnes v tom bor.... se zdá se vše vrátí.Já jsem pro, vracet majetek, který sebrali komunisté, ale pokud budeme brát první republiku jako výchozí stav, tak nemají na nic právo-neboť již tenkrát církvi žádné nemovovitosti nepatřily.Když si to tak vezmu, tak za komančů nebo nyní se má církev lépe než za první republiky. Jsou v tuto chvíli vlastně nejen správci majetku, ale ještě navíc pobírají plat od státu.To v Rakousku to zůstalo dodnes, jakt o bylo za Josefa II.
    To jsou jen mé povrchní malé znalosti ohledně tohoto problému.Možná to někdo upřesní nebo vyvrátí, pokud nemám pravdu.
  • Samo katolické učení bude brzy odhaleno jako největší lež v dějinách ! už Galilea nutily odvolat že země není středem vesmíru. Nové objevy ruských a amerických vesmírných sond jsou také zajímavé. Pokud by se prokázala ve vesmíru přítomnost i jen jediné živé bytosti znamená to konec doktríny o člověku jako jedinečném božím stvoření.
    Církev je tu asi 2000 let což je velice krátká doba v historii. Co bylo na počátku nikdo není. staré báje mluví o bozích ! nikoli bohu kteří podle popisu stvořily člověka ze zkumavky. Na nedávných freskách byly objeveny dinosauři spolu s člověkem a obrázek letájícího talíře. Bůh přišel na zemi za velkého rámusu a kolem byly ohnové zážehy.
    Kdo se přiblížil i přes zákaz byl na místě zabit - velice zajímavý starověký popis přistání létajícího dopravního prostředku.
    Je třeba si přiznat že historie člověka je velice záhadná a nevíme o ní v podstatě nic.
  • Já jsem tedy bez vyznání,ale ty jsi absoulutní ignorant.Předně církev se dostala k majetku především od bohatých donátorů, ne z nějakých desátků. Dále- desátek byla tehdejší daň z příjmu,každý ať světský nebo církevní zeměpán obdržel 10% z příjmů svých poddaných.Kolik platíš dnes?Jinak máš takový hezký bolševický pohled na historii.Ano bylo zde vykořisťování člověka člověkem,který komunisté nahradili procesem zcela opačným. *4*
  • Do haj.lu s cirkvi. Po staleti vrazdili a kradli, zili si na ukor ostatnich. Historie nelze...
  • Cep a vidle do ruky a hrrrr na ně! *2* *2* *2*
  • Se jim na jejich kázání z vysoka ............. (však víte co) *2* *14* *7* *1*
  • Nenažranci s tlustými "teřichy". Proti těm kázal už Mistr Jan. *6* *7* *9*
  • Plně s Bratrem souhlasím a jsem zcela proti tromu aby se těmto rádoby chudákům vracel jakýkoliv majetek a v jakékoliv formě. Proč naši inteligentní politici nevypíšou na tuto záležitost referendum a proč rozhodují pouze sami (že by zase nejaká ta korupce ze strany církve).
  • "Církev nechce miliardy zadarmo"
    Mýlím se , nebo jsem to už někde slyšel ? "Nechci slevu zadarmo"
    Zní to podobně absurdně...
  • To jsem tedy zvědavý, čím začnou. Nešvarů je v týhle zemi tolik, že by na to potřebovali roky. A jestli začnou u svejch chlebodárců, co jim odklepli restituce, to ví opravdu jen sám Bůh......
  • Společnost založená na jedné obrovské nesmyslné lži... Kvůli které se vedly nesmyslné války a do dnes se někde ještě vedou a do budoucna jistě taky budou... Tahle společnost zabila nejvíc lidí ze všech...
  • Církve jsou jen požírači peněz. stačí se podívat na papeže který nosí hodinky a botky za statisíce. Církev vždy vládla ruku v ruce se šlechtou a společně vykořistovali lid.
    Chudý člověk dřel na církevních a šlechtických statcích, platil jim desátky a byl utěšován přežraným knězstvem od plných stolů aby se nebouřil že si užije ráj po smrti.
    Proto je sranda tvrdit že komunisté jim něco ukradli. zlodějům se nic ukrást nedá a církev se šlechtou kradli a vysávali země po staletí.
    Víra je niterná záležitost. Já věřím v moc vesmírných a přírodních zákonů ale k tomu nepotřebuji ani církev ani kostely ani kněží kteří si z principů nepoznaného udělali snadné živobytí.
  • 2000 let blamáže a vymejvání mozků je to mafie jako ty ostatní

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit