Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • jakou politickou kulturu????? 25let politické prostituce bylo dost.
 • vanhorne
  " až bude jeho jediný vůdce starý pán?"
  Z parvenu se nikdy nestane "starý pán", stane se jen starym parvenu, a ANO klidne muze nasledovat toho sveho frajtra do kanalu.
 • arnan
  Beneš podlehl se svými dekrety tehdejší době, kdy polovina národa byla v odboji a druhá polovina vedla proti nacistům partyzánskou válku, i když tomu tak nebylo.
  Vše vygradovalo po volbách, kdy v Čechách a na Moravě drtivě vyhrála KSČ a Gottwald se stal předsedou vlády. Beneš se ho začal bát a dělal vše co komunisté chtěli.
  To, že byla po válce do února 48 v Československu demokracie, jsou pouze kecy, neboť KSČ měla ve vládě pod kontrolou silová ministerstva, t. j. obranu i vnitro a všech zaštiťoval Gottwald, který podléhal přímým rozkazům soudruhů z Moskvy a vše se připravovalo k převzetí moci, což se nakonec uskutečnilo v únoru 48.
  Od rodičů, kteří jako mladí manželé podlehli volání po dosídlení, tak učinili a dostali přidělen hostinec s hospodářstvím v jedné obci na Jesenicku. Když říkám přidělenu, byla to pravda, neboť všechny lepší domky a baráky si rozebrali příslušníci tzv. Revolučních garg, kteří přišli do německých vesnic a měst jako první. Jak říkali rodiče, přezdívalo se jim Rabovací gardy, neboť z ještě neobsazených domů vykrádali vše co mělo nějakou cenu a snášeli to do svých domů. V domě, které dostali přidělen rodiče, žila ještě německá rodina, respektive matka s dvěma dcerami a starým otcem, muži chyběli, buď padli ve válce, nebo byli v ruském zajetí. Svůj odsun brala rodina jako smutný úděl prohrané války. Jak říkala matka, byla to dobrá rodina a oboustranně si psali pozdravy k svátkům až někdy do sedmdesátých let.
  Komunisté nás po čtyřicet let učili, že dobrý Němec je mrtvý Němec, ale jako všichni Čechoslováci nebyli komunisté a ani jejich příznivci, tak ani Němci ze Sudet nebyli všichni nacisté, ale museli se nacistické diktatuře, jako my té komunistické, podřídit.
  Oni žili v českých Sudetech po mnoho set let a z rozhodnutí vítězů války, museli svá rodiště opustit a to asi nebylo jednoduché. Současní komunisté se vždy čertí, když jim někdo připomene, že se podíleli na zločinech z padesátých let. Tvrdí, že je to nepřípustné tvrzení o kolektivní vině, ale odsun všech německých obyvatel Sudet byl právě na základě kolektivní viny za zločiny nacistů. Zkrátka uplatnilo se to, že vítěz bere vše.
  Takže na závěr. Docela jistě musely nějaké prezidentské dekrety o vysídlení po válce přijít, ale měly postihnout jen skutečné nacisty a ty, kteří jim ochotně sloužili, ale ono se to udělalo šmahem bez výjimek a to byla zřejmě chyba Beneše. Důsledky toho vysídlení pohraničí (celkem se jednalo o 3 miliony vysídlených) byly drastické. Mnoho obcí i měst v pohraničí úplně zaniklo, neboť se je nepodařilo dosídlit a zničenou infrastrukturu se dodnes nepodařilo plně obnovit.
 • A Ods už přilézá
 • arnan
  A to jako by měla každá politická strana po odchodu svého zakladatele skončit? Můžete podrobněji, jak vás ODS opruzuje?
 • tobě patří tak leda vrazit krumpáč mezi půlky....
 • kumul no nevím kolikátý jsi ročník ale podívej se do rodného listu 70% tohoto národa tam má československo ty moulo
 • ... máš nádherně primitivní pravopis, který svědčí o tom, jaký jsi primitiv, blbečku :)))
 • ... nauč se konečně správně psát, balíku :)))
 • ).(
 • ... protože jsi deement, se kterým kdokoli kdykoli vytře podlahu, blbečku :)))
 • ty jsi závislák tady na textech. To doma v Ostrově jsi zavedený vyvrhel a místní otloukánek. Tady jako hraješ webového frajera?
 • Bohužel pravda , Lukoil a chlast dělá divy a nejenom v ČR ,ale pokud chlast odvede dobrou práci tak ten dementní uslintanej opilec na hradě nedokončí druhé období.Spíš mi pálí ten sůdruh bureš s těma 30%.Klidně posílam pozdrav na Slovensko. *1*
 • Slovák je doma na Slovensku a žádná národnost Čechoslovák není !!!Každý člověk se má starat nejdřív o to co je doma.Od 1.1.1993 jste cizinci stejní jako každý jiný a nemyslím to zle a znám dost Slováků co tady žijí léta a žádný neřekne že je Čechoslovák a 100% z nich chce aby jejich potomci žili v Čechách a nevraceli se na Slovensko a jsou to od vš vzdělaných lidí až po obyčejné dělníky,tak co tady pleskáš za kraviny.Inu ono to taky svědčí o tom jak je na Slovensku a tady ,a bohužel guru bureš dělá vše proto aby to tu bylo ještě horší než na Slovensku.Ten jenom počítá se závistivci a pohunky .Konec konců se právě moc neliší od komunistů a fašistů ,on jenom využívá manipulace marketingu k nastolení fašistickokomunistického režimu který bude sloužit jenom jemu a pohunkové a závistivci se budou ještě divit a bohužel i normální spoluobčané.
 • opravuji ... servilní...
 • omylů kumule jsme rození čechoslováci tudíž jsem všichni správně.
  jestli jsi ty z maďarska tvá věc my jsme doma
 • Sorry jako ale modrý ptactvo už zakusilo neúspěch a neviní z něj "podvratná média"(a podobný neúspěch čeká socany),tam je ten rozdíl oproti modernímu fašistovi Burešovi a modernímu komunistovi virozou napadenému Man ovi. Teda neni sám viz Trump a pod.
 • Proč se nevrátíš do své rodné země a nepokoušíš se ji změnit k lepšímu a proč se tam nevrátí i Babiš a nepokouší se o totéž?Teď to nemyslím ve zlém, ale proč se nevracíte ?Proč chcete něco měnit v zemi která není Vaše,proč?
 • ... máš boží trpělivost s tím balíkem :)))
 • ... bez novin nedáš ani ránu, že troubo :)))

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit