Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit

 •      HEHEHE, dééébil Jégl zase bleje přes klávesnici, HEHEHE !

  • Pavel.Jegl

   Někdy si myslím, pane Mluvčáčku, že vaše vaše příspěvky je lepší nemazat. Ještě by si někdo mohl myslet, že nejste křupan a primitiv, ale slušný člověk.

   A tak tento výkřik ponechávám v diskusi. 

   Pěkný zbytek víkendu těm, kteří píší slušné příspěvky..

   • Aha, takže slusné lidi mažete o sto šest?

 • Nestraníci by vůbec neměli být připuštěni k volbám......😯 ani k volbě prezidenta, ani k volbě Sněmovny či Senátu. Nejsou totiž dostatečně ideologicky uvědomělí. Jediní kdo by měli mít právo volby, by byli straníci poněvadž ti jsou na rozdíl od sprostého nestranického plebsu dostatečně ideologicky uvědomělí a vyzrálí. Chceš mít možnost svobodně volit? Tak vstup do nějaké strany......nechceš být v žádné straně? Tak ti demogratycky zakážeme volit a budeš jen tupý nevolník povinen robotovat a platit daně abychom my moudří straničtí paraziti měli z čeho nacpávat své teřichy. Tak je to demogratycké....a teď nestranická h..loto kušuj a koukej makat ať já moudrý straník mám co krást......😉

  • Osobně to beru jako úsměvnou ironii. Tak to bylo jistě také myšleno.

   Co jsou to dnes politické strany?

   Úzké partičky extrovertů lačnících po moci. Jaké je % organizovaných občanů České republiky v politických stranách? Možná ani ne 1%? 

   Za koho a jakým právem tedy tato podivná uskupení mluví a jednají??? Např. pan Fiala hlásá - "my v ODS si myslíme!!" Kolik je to lidí? Cca 14 tisíc členů? Jedna z nejpočetnějších stran??? To má rozhodovat?!

   Politicky organizovaná společnost a moc jsou přežitkem minulosti. Dnešku lépe sluší občanský princip. Ale k tomu je třeba dozrát (jako např. ve Švýcarsku). 

  • Pokud to pisatel nemíní jako pouhý vtip (málo vtipný), tak podle jeho slov soudím, že sám má zjevně rudou "pracovní" knížku "nadčlověka".  Pojmy jako svoboda, demokracie (démos, kratein v Antickém Řecku), rovnost občanů, to mu asi nic neříká. Někdo se, holt, nedokáže sám rozhodovat a musí mít nějakého vůdce, fýrera, vožďa, který mu řekne co má dělat a postará se o něho. Jak je vidět, "kdo se nevyrovná se svou minulostí, ten je odsouzen prožít ji znovu."

   • Ale tobě by to mělo vyhovovat. Z tvých minulých příspěvků si pamatuji že jsi vždy opěvoval režim stranických "nadlidí" kteří musí o nás "hloupých" nestranících vše rozhodovat a nás kontrolovat. Ostatně tví oblíbení politruci mají k vizi stranické totality blízko. Takže si nějak odporuješ......😉 dej bacha ať ti tví straničtí fírerové nezkrouhnou prémie za nevhodné poznámky.....

   • josef.chmela

    A ty máš jakou pracovní knížku? Bílou, s modrými pruhy a hvězdami? Nebo jsi už důchodce, který byl za komunistů neschopný a nemakačenko a teď ze své celoživotní neschopnosti má mindráky a komplexy? Jsi k smíchu. Cha, chááááá.

    • Já jsem si odpracoval poctivě všechny roky, nikdy jsem nebyl v žádné libezpartaj -na rozdíl od tebe- tak radši mlč.
  • Takže - podle tebe, by všichni voliči měli mít nějakou stranickou legitimaci/knížku...?

   Nepřijde ti to ujeté...?

   A ty už ji máš, nebo patříš do sprostého nestranického plebsu...?

   • Takže tys nepochopila sarkasmus a ironii? Zkus přehodit nohu na koloběžce, možná to pomůže....🙂  jinak tohle jsou mé webové stránky   https://obcanskyparlament.webnode.cz/  a z těch je myslím naprosto zjevné jak hluboce "miluji" režim stranických sekt.

    • :-)

  • Přesně!


 • Prezident Zeman dělá vše podle Ústavy České republiky a též jí výborně zná. Na něho vy havloidi a papírci z Tischcali nemáte a nikdy mít nebudete. Můžete si žvanit a psát co chcete. Jste akorát pro srandu králíkům.

  • Tenhle deb.l..se chová podle ustavy? No ten jeho Ovčáček patří do bláyince.
  • Pavel.Jegl

   … svou excelentní znalost ústavy mnohokrát potvrdil, např. když chtěl
   přijmout demisi Sobotky a vládu nechat na místech - rekonstruovat

   • Co tady nesmyslně řvete. Jak dlouho odvolával Havel Rumla. Zeman má čas ještě do vánoc proti této zdařilé transakci.
    • Pavel.Jegl

     add: Ruml podal demisi. Protože si to však Nečas, který měl nastoupit
     za něj, rozmyslel a nastoupit odmítl, Havel požádal Rumla, aby demisi stáhl. A ten to udělal. Ruml skončil hned poté, co premiér našel za Nečase náhradu.

 • Když se člověk podívá na ty portréty, tak každému soudnému je to jasné: zleva člověk čestný a upřímný, uprostřed sobecký psychopatický křivák schopný všeho (konfident KLUK a nestraník, protože se prý 3x cpal do KSČ a přesto ho nevzali, asi věděli proč) a úplně vpravo psychopatická kreatura (člen KSČ a konfident StB MAN, "bývalý") zdegenerovaná chlastem, nikotinem a údajně vydíraný Kremlem za své "bývalé" konfidentství. A něco málo před dva miliony nesvéprávných jedinců si "to" zvolily jako svůj "symbol".

  • Pavel.Jegl

   Občane, přestaňte o Miloši Zemanovi psát, že byl u Stb, jinak vaše příspěvky budu mazat. O ničem takovém neexistují dokumenty. 

   • Pane Jégle, stačí si vyhledat

    https://www.abscr.cz/jmenne-evidence/

    zadat jméno, datum narození a dovíte se, že dotyčný je veden pod krycím jménem MAN, registrační číslo 27206, zápis zaveden dne 22.11.1983.

    Samozřejmě nevím proč je dotyčný veden v daném seznamu a zda vůbec z toho titulu někomu uškodil a ani po tom nepátrám. To je otázka jeho svědomí.

    Samozřejmě máte tu moc provádět censuru, přestože to zákon zakazuje. Ale od Vás bych takový přístup nečekal.

    Takže už zase se některá fakta nesmějí zveřejňovat?

    • Pavel.Jegl

     Občane,
     o spolupráci neexistuje žádný důkaz
     – aspoň ve svazcích, na které odkazujete.

     Na Miloše Zemana zavedla StB svazek
     (PO), tedy prověřovaná osoba, který změnila na svazek signální
     (S). Z toho nevyplývá, že donášel nebo aktivně spolupracoval. Naopak,
     spíš, že byl podezřelý z nepřátelské činnosti - popsáno tady.

     Jiný svazek dostupný v
     archivu není.

     Může se o tom každý, kdo zabrousí
     na diskusi, přesvědčit.

     Takže šíříte
     nepodložená obvinění, ne fakta.

     Nebo snad máte jiné důkazy? Sem s
     nimi!

     Jinak platí mé varování. Necenzurujeme, ale fejky, lži, pomluvy a urážky neberem! Pěkný den.

     • Ale to vůbec nepopírám. Netvrdím, že "byl u StB", tedy příslušníkem StB, pouze že je veden v seznamu konfidentů, tj. důvěrníků, donašečů StB. Nevím proč je tam uveden a zda vůbec a jaké zprávy tam předával, po tom nepátrám. Kdesi jsem sice četl, že jeho hlášení byla začátkem prosince 1989 skartována, ale že v Moskvě mají kopie. Ale už nevím kde jsem to četl, možná to bylo někde "vlevo dole".😉

      Ale jak už jsem uvedl, nepřeji mu nic zlého, přeji mu, aby v klidu a bez utrpení dožil svá léta zde na zemi a komu osobně ublížil, nechť mu odpustí. Mně osobně nic neudělal a ani jsme se nikdy osobně nesetkali. 🙂

      Pokud jde o fejky, lži, pomluvy a urážky, this is not my cup of tea. Přiznám se však, že někdy používám ironii a to spíš pro pobavení, rozhodně nikoli proto, abych komukoli ublížil. Nezapomínejme však, že to co lze prominout obyčejnému občanovi, to nelze prominout presidentovi republiky, který je symbolem země a podle jeho chování a vystupování na nás hledí svět. Sám jsem se přesvědčil s jakou úctou na nás hleděl svět, když byl presidentem V. Havel a četl jsem v očích lidí "jaká to musí být krásná země když má takového presidenta."

      • Co byl prognostický ústav? Vybraní komouši kteří měli přístup ke všemu. Klaus, Zeman, Dlouhý  a spol. To byli ti pronásledovaní disidenti? Copak ráček z Hradu? Měl stále fešácké vězení a tam se nachladil. Kouřil na rozdil od ostatních Sparty a psal dopisy Olze.
      • Pavel.Jegl

       Třikrát souhlas.

       • Reakce na příspěvek:

        Děkuji. 🙂

      • josef.chmela

       Ty máš v té hlavě pěknej maglajs.

       • Reakce na příspěvek:

        Na rozdíl od tebe znám ty bachaře. Ráčkovi nesměl nikdo zkřivit vlásek  Já to vím od těch bachařů. U té pračky byla ale zima.
       • Reakce na příspěvek:

        Na rozdíl od tebe znám ty bachaře. Ráčkovi nesměl nikdo zkřivit vlásek  Já to vím od těch bachařů. U té pračky byla ale zima.
       • Reakce na příspěvek:

        Na rozdíl od tebe znám ty bachaře. Ráčkovi nesměl nikdo zkřivit vlásek  Já to vím od těch bachařů. U té pračky byla ale zima.
   • Milý Občan ve své patologické nenávisti vůči panu Zemanovi napíše a použije cokoli. 

    Nebo si to prostě vymyslí. Jak typické pro jistý typ osob. 

    Je to škoda, protože jinak je to přemýšlivý jedinec. 

    • Ale příteli, já netrpím žádnou nenávistí vůči M. Zemanovi a vůbec vůči nikomu. Uvádím pouze to, co se mi na jeho chování nelíbí. A přeji mu, až jednou bude účtovat se svým životem, jak věří křesťané, že bude stát před Nejvyšším Soudem, aby tam uspěl. To, že všichni jistým způsobem budeme účtovat se svým životem a prožívat "ráj" nebo "peklo" (jak to nazývají křesťané), podle toho jak jsme se za života chovali, to je věc jiná a z pohledu moderní vědy velice pravděpodobná. Ale to tady neprobírejme.

     • Projděte si prosím Vaše příspěvky tak měsíc dozadu, to bude stačit. Opravdu si myslíte, že to není vyjádření nenávisti vůči konkrétnímu člověku? Jen ty použité přívlastky.

      Ale to je na Vás. Já nejsem ten, kdo má posuzovat a soudit. Jen mám ten pocit. A opakujete pořád stejné klišé. Zkuste zase z jiného soudku.

      Dejte třeba konkrétní příklad, kdo by mohl být tím příštím, který by stál za hlas lidí.

      Já takového bohužel v tuto chvíli nevidím. 

 • Právě ódeesáci zaplavili Sněmovnu přívalem intrik, spikleneckých praktik a dalších podpásovek, a to jenom proto, aby byl zvolen jejich kandidát Klaus. Lidé mají v paměti jak po Sněmovně lítal jako vzteklý pes zkušený zákulisní intrikán zvaný Íčko a poslance upozorňoval na to, že kdo nebude volit Klause, ten půjde bručet. Volba prezidenta ve Sněmovně tak byla zneuctěna a proto dostala přednost přímá volba prezidenta. Fiala je možná dobrý politolog, ale jako politik by si měl více uvědomovat průchodnost svých myšlenek, resp. plánů, konkrétně by si měl třeba připomenout všechny důležité peripetie z období "vládnutí"posledních tří prezidentů, kterým byla ústavní partyzánština sympatická. Prostě nelze neustále měnit Ústavu podle toho jak se Fiala vyspí a jak mu poradí jeho zákulisní našeptávači. Fiala voluntaristickým způsobem přehazuje  a ad hoc míchá příčinné důsledky tak, aby jeho zcestné teorie měly logiku a byly opodstatněné. Odpovídám Fialovi, že kdyby ódeesáci na základě zákulisních machinací nedělali z druhé volby Klause odpornou frašku, nemusela přijít na řadu přímá volba a s ní Zeman jakožto produkt přímé volby a předchozích nedomyšleností ze strany ódeesáckých manipulátorů. Zeman dostal příležitost a bohužel potvrdil, že nedisponuje potřebným státnickým nadhledem, že je příliš v zajetí svých nízkých pudů a nedobrých vlastností.
 • ...vás, čechy už můžou zachránit jen Němci...připojením čech, moravy a slezska k našemu velkému, pilnému a bohatému sousedovi byste to vyhráli...po 30 létech podivné smršti připitomnělých blbců v různých "vládách" zjišťujete, že si neumíte vládnout!!!

  • Němci, kteří si pzvali antižidovské migranty a dosud platí bývalým členům Waffen SS renty?

   Tak dík za takovou ůvládu". Strčte si ji.....

   • ...komoušům platíte taky renty češi, che, che...jo a k paní Merkelové: těžko se mezi čechy najde tak inteligentní a jasnozřivá osobnost, jako je paní Merkelová...nevím, proč máte stále něco proti nám, Němcům. Staletí se od nás učíte a jste na nás závislí politicky, historicky i hospodářsky  a platí to i dnes. Když se budeme my, Němci mít dobře, tak vy také, Češi. Jsme prostě pilní a poctiví a pracovití...che, che, che...

    • Cituji: "Jsme prostě pilní a poctiví a pracovití...che, che, che..."

     Přesně! A Bůh je s vámi.

     Práce osvobozuje. To se nedá zapomenout. 

    • Cituji:...těžko se mezi čechy najde tak inteligentní a jasnozřivá osobnost, jako je paní Merkelová...

     Ano!

     Bohu díky.

  • Že by nám vládla Angela :-) .... To bychom si moc nepomohli.

  • Ich befürchte mich, dass der Schreiber Recht hat. ☹In diesem Falle ist es für uns am besten, dass wir Mitglieder der Europäischen Union, bevorstähende Vereinigten Staaten Europas sind.   😉

   • Pavel.Jegl

    Jawohl, herr Občan 😛

    • Schönen Dank, Herr Jégl, dass Sie mir zustimmen. 🙂

 • Jisté je to, že kdyby volby vyhrál Drahoš, nikdo by přímou volbu nezpochybňoval. 

  A právě proto je to zarážející a varující

  • Ale, ale, ale... ach, to naše české myšlení... Byly to opravdu SVOBODNÉ volby, když i v rodinách  i v jiných společnostech se téměř terorizovalo: "budeš volit toho a toho, jinak spolu končíme...!" My prostě neumíme být svobodni a ZODPOVĚDNI za své volby, slova a činy. Chyba je u NÁS OBČANŮ a nikde jinde. A kdo nám nesedí, toho skandalizujeme, zesměšníme,- … to by bylo, aby to nevyšlo… Tak to vyšlo,- ne ? Copak jediným protikandidátem byl pan Drahoš? Bojíme se nových inteligentních lidí a tak tvrdíme, že takoví u nás nejsou. Ale jsou, jenom oni, protože mají své IQ na úrovni, nebudou poníženě žebrat o podporů u komunistů, kteří v celé své "kráse" existují už jen u nás.
   • josef.chmela

    Tebe manželka asi hodně bije, že?

   • Proč bychom nebyli zodpovědní. každý volí dle svého názoru, představ a očekávání. Sakra co byste chtěl víc?  Vy si nepamatujete volby za bolševika?

    Komouši sedí i v europarlamentu a předseda Evropské komise Juncker poměrně nedávno slavnostně odhaloval sochu Marxe. Co je na tom "inteligentního"?


    • Ještě štěstí, že třeba lékař neléčí podle názoru či představ, to by tady řada lidí už nebyla …

     Názory stačí? A kde je skutečnost a pravda ?

     • Lékař léčí podle svého názoru a představ skoro vždy. Ti výjimeční možná léčí podle názorů a představ své tchyně.

    • Ať chcete, nebo nechcete- nejsme zodpovědni. Kopanců je spousta, ale ještě jsem neslyšel, aby někdo řekl: "tak za tohle mohu já... " To je zajímavé,- za průšvihy s velikými následky nemůže nikdo... A když už je něco na spadnutí, tak frrrrrr do ciziny, kde jsem nepostižitelný a jedeme dál,- ne?

     • Voliči zodpovědni nejsou, ale co kdyby byli politici (jéé, to zase smrdí Okamurou, že,) 😀 • O jednom jsem zcela přesvědčený,že v parlamentní volbě prezidenta -to jest v nepřímé volbě-by p.Schwarzenberga volili "úplatní zástupci" lidu,k nimž by se přidala ČSSD a světe div se,možná i komunisté,kteří dali hlas v neuvěřitelné frašce při volbě prez.Klausovi-a to v poslední fázi volebních pravidel.Tím chci naznačit,že prezidentem v nepřímé volbě by nebyl zvolen p ing.Zeman.Jinak řečeno,lidé v ČR mají vrchovaté právo volit přímo svého prezidenta./Totiž-v přímé volbě se úplatky nedají tak snadno realizovat/.Ten si ve svém úřadě vede velmi dobře,nikomu nic nenahrává a to naši pravici deprimuje.Porušování Ústavy prez.Zemanem  je u nevoličů současného prezidenta jen zástěrkou k tomu,aby se "něco"vyhrabalo proti současné hlavě státu.

 • lubos.zeleny

  Vážení, prezident ČR je prezidentem republiky, tedy ne jen úzké skupinky poslanců a senátorů. Tedy prezidentem převážné většiny voličů. A to by mělo být dodržováno, protože má určitá práva, která uplatňuje nad všemi občany, tedy i nad poslanci a senátory. 

  • Pavel.Jegl

   Pardon, pane Zelený, nerozumím termínu „převážná většina“. To bude asi něco
   jako větší polovina, že? Posuzováno výsledkem voleb a chováním prezidenta krapet
   nadsazené. Ale budiž. 

   Víc mi vrtá hlavou vaše tvrzení, že prezident „má určitá práva, která uplatňuje nad
   všemi občany“. 

   Kladu si otázku, jaká práva nade
   mnou MZ má.

   Z titulu své funkce má právo třeba
   vrátit zákon sněmovně.

   Může mě však vrátit nějaký článek,
   vetovat ho? Může mě povolat do hradní stráže?

   Prezident má práva a povinnosti
   daná ústavou. Nezáleží, kolik procent hlasů získal nebo zda byl zvolen přímo
   či parlamentem.

   V obou případech pro něj platí ústava a všechny další zákony.

   • Do Hradní stráže (ano, tak se to píše) nikoli, president republiky je ale povinen nařídit po vyhlášení válečného stavu Parlamentem České republiky mobilisaci.  Ještě nedávno by vás samozřejmě mohl do hradní či zámecké stráže povolat majitel panství.

  • Toho zeMANa volilo pouze 2 856 390 občanů, tj. 51,36 %, tj. pouze o 150 184 víc než jeho protikandidáta, při účastí pouze 66,6 % voličů. 

   Z celkového počtu 10 649 800 obyvatel ČR tedy volila zeMANa jen asi 1/4. 😛

   https://www.info.cz/prezidentske-volby-2018


   • Pane kolego, zapomněl jste, že všichni obyvatelé ČR nemají volební právo. Např všichni do 18-ti let.

    • Pane kolego, nezapomněl. Nevím kolik občanů ČR nemá volební právo, ale že by to byly téměř tři čtvrtiny?

     Zapomněl jsem uvést, že těch 66,6 % je počet z celkového počtu oprávněných voličů.

     • Tak 66,6 procent se mi zdá docela dost. Jestli se nemýlím, jsou to 2/3.

     • Tak 66,6 procent se mi zdá docela dost. Jestli se nemýlím, jsou to 2/3.

     • Byly to paltné volby nebo neplatné? 

      • Ale já ty volby nezpochybňuji. Skutečnost, že víc jak třetina oprávněných voličů byla líná zvednout zadky a jít hodit do urny lístek neznamená neplatnost výsledku. Jít volit je právo a nikoli povinnost jako tomu bylo za komunismu. Když tenkrát někdo nešel vhodit do urny lístek se jmény osob určenými stranou a vládou (tedy žádná volba, tj. výběr), to byly problémy.

   • josef.chmela

    My víme "občan", že pro vás, s tím nižším IQ, je většina 48% ze sta. Nemusíš tady stále zdůrazňovat svou inteligenci zamrzlou v mateřské škole.

  • Vážený pane Zelený,

   plný souhlas. Funkce se jmenuje prezident republiky. Ne nominant nějakých úzkých partajních lobby. 

   Ať se nám konkrétní osoba líbí nebo ne - je to prezident občanů, nejen poslanců. A poslanci nejsou víc, než občan. 

 • josef.chmela

  Ti křiváci z ODS vždy mluví, lžou a hlasují tak jak jim to zrovna vynáší nějaký zisk a přivádí hloupé voliče.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit