Přejít na výpis diskuzí

Důchodcům v příštích letech neporostou penze, důchody se na tři roky zmrazí

27.2.2012 21:16
  74 příspěvků

Důchodcům v Česku zřejmě v příštích letech neporoste penze tak, jak byli zvyklí. Kvůli nepříznivému vývoji ekonomiky by se důchody mohly podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) na tři roky zmrazit. Návrhy dnes představil na tiskové konferenci o úsporných opatřeních.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Slabost této vlády je v tom, že hledá cestu ve zmrazených výdajích. Oni nemají vůbec hlavu na to, aby se zabývali tím, jak zvednout ekonomiku této země. Jestliže mluví o zmrazení, musí říct na jak dlouho. To "dlouho" musí být podloženo tím, že řeknou.."připravili jsme taková opatření, která nám vrátí ekonomiku opět do růstu. A ta opatření vyjmenují".... Ale oni nic nemají a tak to zmrazení bude následovat propad. Povede to ke krachu státu. Oni nemají žádnou zodpovědnost, nemají stanovenou žádnou perspektivu. Já jim nevěřím, že by uměli tento stát vyvézt z maléru, který způsobili!!!
  • A chtějí vůbec zvedat naší ekonomiku? Já myslím, že ne. To by přeci tolik netunelovali to co ještě zbylo.
 • Je to zhovadilý hyenismus,aby za chyby celého systému, který ničí mnoho zemí po celém světě..aby za skutečně rozkradené zdroje a obrovské úniky za toto všechno platili ti co se nemohou bránit a bere se jim po "korunách" i to málo co mají s hloupou myšlenkou, že se tím zaplatí ty neskutečné miliardové ztráty, které nikdo z normálních lidí nezpůsobil a ani nemohl, protože jim bylo vše řádně strháváno z platu a bez řečí...Nemluvě o nehorázné drzostí toto ještě svádět na obyčejné lidi a dokonce rozeštvávat mezi sebou mladou a starou generaci, kde nakonec skončíme stejně všichni,aby se tak odváděla pozornost od skutečné příčiny a způsobu řešení.
 • Vše dobře promyšleno. Nejprve se ti nahoře s příjmy nad 50 tis. zabezpečí zvýšením důchodů a jiným způsobem výpočtu, a potom to centrálně krouhnou a zmrazí. Pokud něco podobnýho udělá na jiným místě občan, jakpak to posuzují naše právní orgány?
 • Mám návrh,kdo byl ve vládě 22 let po r.1989 nedostane žádný důchod,protože byl u zdroje rozkrádaček a tak postupovat až na úroveň obcí a věřte peněz bude dost.Církevní restituce ?Další podraz.
  • Velmi dobře, navíc propadnutí majetku jemu i příbuzným, pokud nemůže prokázat jeho původ! Kalousek přece prosazuje, že co se ukradlo se musí vrátit, ne?
 • Tyto a více názorů, pište na tuhle adresu: posta@psp.cz a tam pišta jako steklí, je to říjmo do poslanecký sněmovny. Aď se těm zabedněncům, rozsvítí v havách. Protože oni nečtou připomínky na těchto stránkách.
  • Milý Václave, to by mělo účinek (možná), kdyby chtěli pro tento stát něco udělat. Oni chtějí udělat pouze něco pro sebe a zůstat u koryta co nejdéle. Nikdo jiný to neudělá než lidé, kteří je tam odsud vyženou a pošlou tam kam patří - každému dle jeho viny.
   Začněme 15.3.2012 v 17:00 hodin.
 • Jsem důchodce ale naštěstí bydlím blízko u hranic s Německem.Řešení je jednoduché: Dám dohromady nejméně nákup pro 4 rodiny a budu jezdit nakupovat tam.Kalousek odstrouhá a já i ostatní ušetříme daleko víc,než by dělala případná almužna od státu.Jen tak dál,Miroslave
 • Ano,hlavně u sebe a u svých přátel,kamarádů a příbuzných ve vládě a jí spřízněných institucí. Zrušit senát a další nesmysly placené z daní, jako např. dceřinné společnosti státních orgánů, Zařízení služeb pro MV, různá školícístřediska státních orgánů, rekreační
  střediska policie, armády a dalších institucí privatizovat, zrušit desítky různých benefitů
  na kterých profitují hlavně státní zaměstnanci, zrušit FKSP, výsluhové renty a další pre-
  bendy určené pro vyvolené. Jsou nepřeberné možnosti, jak zastavit diskriminaci většiny
  národa, kterou vysává socialistická státní byrokracie.
  • Přidal bych také zrušení armády a hlavně ty její "mise" - tedy žoldácké výlety!!! K čemu potřebujeme armádu?
  • A znemožnit firmám a osobám u nás podnikajícím placení daní mimo naší republiku
 • Stát se zbavil (rozkradl) skoro všechny své finanční zdroje a nyní kňučí jak trefené zvíře. Když chce pan Kalousek nějaký příjem tak musí také něco dělat!!! A ne jen krást (privatizovat)
 • Chce to udělat revoluci jako řemen.Ty největší lumpy zpracovávat na tuhý krvavý biftek přímo v ulicích.Právě takovou demokracii naše země potřebuje nejvíc.
 • Všechny straníky těch stran,kteří zde po komunistech vládli,bude třeba po revoluci odporazit na katovských mučírnách,za vlastizradu,za podíl na zbídačení této země,tím nejkrutějším způsobem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit