Přejít na výpis diskuzí

Důchodcům v příštích letech neporostou penze, důchody se na tři roky zmrazí

27.2.2012 21:16
74 příspěvků

Důchodcům v Česku zřejmě v příštích letech neporoste penze tak, jak byli zvyklí. Kvůli nepříznivému vývoji ekonomiky by se důchody mohly podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) na tři roky zmrazit. Návrhy dnes představil na tiskové konferenci o úsporných opatřeních.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • A chtějí vůbec zvedat naší ekonomiku? Já myslím, že ne. To by přeci tolik netunelovali to co ještě zbylo.
 • Slabost této vlády je v tom, že hledá cestu ve zmrazených výdajích. Oni nemají vůbec hlavu na to, aby se zabývali tím, jak zvednout ekonomiku této země. Jestliže mluví o zmrazení, musí říct na jak dlouho. To "dlouho" musí být podloženo tím, že řeknou.."připravili jsme taková opatření, která nám vrátí ekonomiku opět do růstu. A ta opatření vyjmenují".... Ale oni nic nemají a tak to zmrazení bude následovat propad. Povede to ke krachu státu. Oni nemají žádnou zodpovědnost, nemají stanovenou žádnou perspektivu. Já jim nevěřím, že by uměli tento stát vyvézt z maléru, který způsobili!!!
 • Někdy máš jakž, takž rozumný diskuzní příspěvek, ale někdy z Tebe vyleze něco, co nemá ani hlavu ani patu. Je to škoda.
 • Je to zhovadilý hyenismus,aby za chyby celého systému, který ničí mnoho zemí po celém světě..aby za skutečně rozkradené zdroje a obrovské úniky za toto všechno platili ti co se nemohou bránit a bere se jim po "korunách" i to málo co mají s hloupou myšlenkou, že se tím zaplatí ty neskutečné miliardové ztráty, které nikdo z normálních lidí nezpůsobil a ani nemohl, protože jim bylo vše řádně strháváno z platu a bez řečí...Nemluvě o nehorázné drzostí toto ještě svádět na obyčejné lidi a dokonce rozeštvávat mezi sebou mladou a starou generaci, kde nakonec skončíme stejně všichni,aby se tak odváděla pozornost od skutečné příčiny a způsobu řešení.
 • Milý Václave, to by mělo účinek (možná), kdyby chtěli pro tento stát něco udělat. Oni chtějí udělat pouze něco pro sebe a zůstat u koryta co nejdéle. Nikdo jiný to neudělá než lidé, kteří je tam odsud vyženou a pošlou tam kam patří - každému dle jeho viny.
  Začněme 15.3.2012 v 17:00 hodin.
 • Marto Issová Vy jste kráv* jakou svět neviděl, volit takovíhle zloděje, to si děláte srandu.
 • Vše dobře promyšleno. Nejprve se ti nahoře s příjmy nad 50 tis. zabezpečí zvýšením důchodů a jiným způsobem výpočtu, a potom to centrálně krouhnou a zmrazí. Pokud něco podobnýho udělá na jiným místě občan, jakpak to posuzují naše právní orgány?
 • Velmi dobře, navíc propadnutí majetku jemu i příbuzným, pokud nemůže prokázat jeho původ! Kalousek přece prosazuje, že co se ukradlo se musí vrátit, ne?
 • Mám návrh,kdo byl ve vládě 22 let po r.1989 nedostane žádný důchod,protože byl u zdroje rozkrádaček a tak postupovat až na úroveň obcí a věřte peněz bude dost.Církevní restituce ?Další podraz.
 • Tyto a více názorů, pište na tuhle adresu: posta@psp.cz a tam pišta jako steklí, je to říjmo do poslanecký sněmovny. Aď se těm zabedněncům, rozsvítí v havách. Protože oni nečtou připomínky na těchto stránkách.
 • Přidal bych také zrušení armády a hlavně ty její "mise" - tedy žoldácké výlety!!! K čemu potřebujeme armádu?
 • 15.3. v 17 h. Na Václaváku a nevymlouvejte se,že byla zima nebo,že pršelo.Jinak tady nemá cenu kecat.Mengele na MF odpouští dluhy Šlafenberkovi,ale důchodcům bude brát.Mě kdyby vrátila tato sebranka co ukradli jejich rodiče nám tak se můžu na ně z vysoka podívat,pardon vy....To platí i pro matky s dětmi,nemocní,invalidé apod.Proto jsem slyšel,že má přezdívku Mengele jak trefné.Vyhození lidé bezdůvodně z práce,šedá ekonomika a neviditelná ruka trhu hradního guru to je vláda úspěchů za 22 let.
 • Jsem důchodce ale naštěstí bydlím blízko u hranic s Německem.Řešení je jednoduché: Dám dohromady nejméně nákup pro 4 rodiny a budu jezdit nakupovat tam.Kalousek odstrouhá a já i ostatní ušetříme daleko víc,než by dělala případná almužna od státu.Jen tak dál,Miroslave
 • A znemožnit firmám a osobám u nás podnikajícím placení daní mimo naší republiku
 • Ale ne peníze jsou ale nějak se každý měsíc rozkradou. Peněz je dost když se mohou dávat i těm co celý život nepracovali a to tak že mají víc než ty co dřeli
 • Ano,hlavně u sebe a u svých přátel,kamarádů a příbuzných ve vládě a jí spřízněných institucí. Zrušit senát a další nesmysly placené z daní, jako např. dceřinné společnosti státních orgánů, Zařízení služeb pro MV, různá školícístřediska státních orgánů, rekreační
  střediska policie, armády a dalších institucí privatizovat, zrušit desítky různých benefitů
  na kterých profitují hlavně státní zaměstnanci, zrušit FKSP, výsluhové renty a další pre-
  bendy určené pro vyvolené. Jsou nepřeberné možnosti, jak zastavit diskriminaci většiny
  národa, kterou vysává socialistická státní byrokracie.
 • Stát se zbavil (rozkradl) skoro všechny své finanční zdroje a nyní kňučí jak trefené zvíře. Když chce pan Kalousek nějaký příjem tak musí také něco dělat!!! A ne jen krást (privatizovat)
 • Žádný začarovaný kruh. Je nutno šetřit ale tam kde se rozhazuje plnými hrstmi. Třeba zelení mozci jsou nám úplně na nic a jen kradou a rozkrádají. Ministerští úředníčci si vyplácí nehorázné odměny za nic, miliardy leží ve Švajcu a nikdo je nechce, miliardy končí v tunelech/ Blanka, Dopraví podnik, nejdražší dálnice v Evropě a pod./ A také rozpustit senát neboť je to jen banda budižkničemů. Tady šetřit nemá Kalousek odvahu neboť je to pos . ra a troufá si jen na slabší, a nebo ty, kteří se téměř nemohou bránit. Když je takový " geroj" tak ať začne šetřit od vrchu. Jak říkám je to slaboch pos . ra je prý zakazané slovo!!!
 • Chce to udělat revoluci jako řemen.Ty největší lumpy zpracovávat na tuhý krvavý biftek přímo v ulicích.Právě takovou demokracii naše země potřebuje nejvíc.
 • Všechny straníky těch stran,kteří zde po komunistech vládli,bude třeba po revoluci odporazit na katovských mučírnách,za vlastizradu,za podíl na zbídačení této země,tím nejkrutějším způsobem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit