Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Tak a teď se chystá inkluze. Pod maskou humanistického začlenění postižených dětí mezi ostatní se skrývá další segregace. Zatím jsem se nesetkal s názorem učitelů, že by to neměl být problém a je jasné, že to výuku všech dětí zpomalí. Pro bohaté je tu možnost platit soukromou základní školu, pro ty ostatní skutečnost, že jejich dítěti se nedostane potřebného vzdělání. A to je hlavní důvod inkluze ,. Přibrzdit vzdělání, odklonit děti od vyššího vzdělání a na plnit lavice učňáků a středních odborných škol. Pro bohaté tu zůstává možnost si vzdělání zaplatit
 • je Obchodní akademie.A ni jsme se hlásili.Ovšem školičku nám převzala taková prapodivná škola Ochrany osob a majetku. A tak místo odborných předmětů se tady honí pachatelé po budově už chybí jen návštěvy psích rodin z útulku.Je tady takový slizký pedagog, který se šikovně vetřel do přízně ředitelky.A tak si cestuje celý školní rok se studenty po jakože projektech EU.Dobrý ale za něj se supluje a je to taková permanentní improvizace.Takže široko daleko - nehlaste se na OBA do Karviné.Všechno je jinak než se píše na stránkách!
 • gymnázium? kvalitnější vzdělání?? v praxi nepoužitelné nepotkal jsem zbytečnější a neschopnější lidi než absolventy gymnázií to je dobré leda tak pro sociologické a humanitární obory jo a ještě na peďák to jsou ti "praví" co pak neschopně učí gymnázia chrlý jen v praxi nepoužitelné jedince *11*
  • Pane, pardon, ale nesouhlasím. Já jsem studentem oktávy a na humanitní obory z naší třídy se hlásí 4 lidé (žurnalistika, psychologie a ano vámi vysmívaná pedagogika) z celkové počtu 23. Zbytek jde na medicínu, finančnictví, farmacii, biochemii a zejména techniku. Pokud mám být upřímný, platí a vždy platilo, že nejlepší ABSOLVENTI čvutu jsou gymnazisté. Stejně tak, co mám zkušenosti z průmyslovek, půlka třídy na to naprosto "mrdá" neobtěžuje se ani chodit do školy a v ideálním případě fungují jako skvělí dealeři kvalitní trávy. Samozřejmě ne všechny, ale tohle je většinová realita- ať se vám to líbí nebo ne.
  • chrlý???? *2*
 • Dobrý den. S aspektem ambiciozních rodičů, který je zde tak vyzdvižený, nemohu souhlasit. Jsem matkou syna, který je prvním rokem na víceletém gymnáziu a musím konstatovat, že právě v tomto prostředí se syn cítí daleko lépe, než na základní škole, kde je úroveň výuky jen otázkou kvality a dobré vůle učitele. V páté třídě chodila třída s panem učitelem několikrát týdně na procházky do přírody. Co se týče plnění osnovy, pan učitel nám rodičům lhal a tvrdil, že jsou všichni strašně popředu oproti jiným školám. Když jsem synovi ukázala jeden jediný úkol ze scio testů, v němž měl vyřešit tak banální úlohu jako bylo spočítat verše v básni, hleděl na mě jak na zjevení. Omlouvám se velice Vám všem, kteří si myslíte, že jsem ambiciozní. Má ambice byla ale jediná: nevymývat mozek procházkami po přírodě v době vyučování. Škola má především předávat znalosti a vědomosti. Viděla jsem, že syn blbne a z nudy neví, do čeho by píchl. Začal hrát hry na počítači, protože i přes mimoškolní aktivity (ZUŠ, fotbal) měl 5 hodin denně volno, které nebylo jak naplnit, jelikož nedostával ani úkoly, neúčastnil se projektů, nemusel dělat ani referáty, a o nějaké povinné četbě nebo alespoň doporučené četbě se nedá vůbec hovořit. Pan učitel měl ve třídě 32 žáků a z nich bylo několik velmi problematických. Pan učitel neměl asistenta. V hodinách se řešilo chování místo plnění nějaké zadané osnovy.Syn nosil domů po celý rok prázdné sešity. V čj měl za celý rok popsáno pět stránek v sešitu. V matematice neměl minimálně polovinu příkladu vypracovaných. V hodině prvouky a přírodovědy se učil o tom, že člověk je stvořen k tomu, abych běhal po lese a ne k učení. Chápu, že je lepší vzít děti ven a vyvenčit je. Proto jsem viděla smysl v nákupu kurzů scio a NELITUJI TOHO. Syn měl sice na začátku studia na gymplu velké problémy s učením, ale postupně je překonal a musím říct, že teď se mu daří skvěle a jsem opravdu MOC RÁDA, ŽE JE TADY MOŽNOST VYBRAT SI KVALITNĚJŠÍ VZDĚLÁNÍ. Jsem NESMÍRNĚ VDĚČNÁ!!!! PROBLÉM spojený s víceletými gymnázii netkví v ambici rodičů, ale v kolikrát PŘÍŠERNÉ ÚROVNI ZÁKLADNÍCH ŠKOL. Třídy jsou přecpané. 32 dětí je často v jedné malé třídě. Vše se pak projeví až v deváté třídě při přijímačkách na střední školu. Pak bude pozdě klást si otázku: Proč jsem já rodič si nevšiml ? Proč jsem to nezačal řešit dříve. Prosím, PŘESTAŇTE HANIT VÍCELETÁ GYMNÁZIA A PODÍVEJTE SE NA STAV ZÁKLADNÍCH ŠKOL A NA TO, JAK ROZDÍLNĚ KE VZDĚLÁNÍ JEDNOTLIVÉ ŠKOLY PŘISTUPUJÍ. ZKUSTE SE Z VĚTŠÍ BLÍZKY PODÍVAT NA TO, JAK SE ÚROVEŃ VZDĚLÁNÍ VE ŠKOLÁCH ODVÍJÍ OD KVALITY A DOBRÉ VŮLE VYUČUJÍCÍHO! NEJDE ZDE O SEGREGACI A ELITÁŘSTVÍ!!! TO S TÍM NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO!!!! Nepopírám, že je v mnoha případech ambice rodičů velká. Ale nikdo z mého okolí, NIKDO!!!! nedal své dítě na gympl proto, že by se chtěl nějak elitářsky zviditelnít!!! To JE pouze povšechný PŘEDSUDEK!!!!
  • naprosto souhlasím a sdílím váš názor... moje dcera je od druhé třídy rozhodnutá, že půjde na víceleté gymnázium. Je matematicky nadaná a bohužel spadla do třídy, která je ze 2/3 naplněna nezvladatelnými kluky, kteří prostě nemají o učení zájem. A tak se místo výuky řeší kázeň. Podotýkám, že s tímto rozhodnutím přišla sama a byla jsem dost překvapená, jak může malé dítě "drtit" to, že jsou ve škole pozadu... Jen na vysvětlenou, nepovažuji se za přehnaně ambiciózní matku, ale každému snad záleží na vzdělání svých dětí, ne?
   • Tak v tomto Vás opravdu chápu a přeju Vám i vaší dceři, aby se na gymnázium dostala. Bude se tam mít určitě lépe, uvidíte. Nadání se musí rozvíjet, jinak se cesty uzavřou a dítě bude stagnovat. Držím Vám pěsti
  • V čj měl za celý rok popsáno pět stránek v sešitu. V matematice neměl minimálně polovinu příkladu vypracovaných. V hodině prvouky a přírodovědy se učil o tom, že člověk je stvořen k tomu, abych běhal po lese a ne k učení. Chápu, že je lepší vzít děti ven a vyvenčit je. Proto jsem viděla smysl v nákupu kurzů scio a NELITUJI TOHO.


   Jak se říká - tohle nevymyslíš *1*
   • Milý pane - toto vymyšleno není, jde o popis holé skutečnosti. Ještě že máme možnost si vybrat pro naše děti lepší cestu!!! ! Hold to ale chce se nad věcmi trochu zamyslet, jak se říká hejbnout řití a ne kolem sebe trousit jen kritiku. Víceletá gymnázia neškodí. Co škodí, je nedostatečná úroveň základních škol!!!!!
  • Teda to je slívovina, to je síla. Že by spisovatelka s bujnou fantazií? *15*
   • Bohužel není, dřív i nyní záleží na učiteli a prostředí ve škole. Dnes navíc i na tom jak se škola sama rozhodne naplňovat vzdělávací plány.
    Pokud si myslíte že základna je každá stejna, musím vás ubezpečit ze neni. Pokud si myslíte že každý učitel je stejný a naučí to stejně, nenauci a není.
    Jestli si ik všimla ze ta škola co měl mladej je naprd pak jednoznačně udělala dobře ze školu změnila... Jestli na gympl nebo normální je jedno, jde o to jestli náplň uciva a metody, prostředí a sociální okolí rodiči vyhovují.... U mě jednoznačně 32 žáků na třídu znamená okamžitě odtamtud mazat pryč... Víc bych ani nemusel slyšet.
    • Jenže těch názorů na propastný rozdíl ve kvalitě ZŠ je čím dál tím více. A ty pak vedou rodiče ke strachu a obavám z toho, co bude za pár let. A v tom případě se zdá být víceleté gymnázium jako nejvhodnější řešení. Nikdy jsem si nemyslela, že by měly být školy všechny stejné a že učitelé mají všichni stejné schopnosti. Ale nikdy jsem si taky nemyslela, že budu chodit do školy za panem učitelem a škemrat a doprošovat se, aby alespoň něco v té škole dělali a platit drahé kursy scia proto, aby dítě mělo vzdělání. Zkušenosti mluví samy za sebe. Bohužel. A myslím si, že toto je zárodek problémů. Ne to že jsou rodiče ambiciózní. Školy dávají prostor k vytvoření obav a názoru,, že řešením jsou víceletá gymnázia. Nejde ve většině případů o ambici tak, jak se píše v článku. To jsou opravdu jen povšechné předsudky, klišé. Kde na to autor texu přišel, že ambiciozní rodiče chtějí děti segregovat z lavic základních škol? TO je taková blbost. Je to zase lepší všechno svést na rodiče!!!!
   • Asi patříte k té části populace, která zavírá před problémem oči a raději jej nazve jiným jménem. Ale tak to je pro náš národ český typické....nic naplat...
   • Spíš reklama na nákup scio kurzu *3*
    • To jste hodně špatně pochopil.
 • Víceletá gymnasia svůj smysl mají - v každé společnosti je cca 10 - 12% jedinců s vyšším IQ (viz Gaussova křivka rozložení inteligence). Podmínkou vstupu na tato gymnasia by mělo být vyšetření psychologem právě za účelem zjištění inteligenčního kvocientu kandidátů - a na základě tohoto přijetí na gympl. Ostatně - ony i přijímací testy jsou obdobou tohoto, jen jsou specializované na tu kterou školu.

  A elity ve společnosti existují - existovaly i za bolševika, jen se tak neetablovaly - ani nesměly (držely hubu a krok, jak se říkalo).

  Neměly nic společného s tehdejšími "špičkami společnosti" - typu ožraly Gottwalda, hlupáka Kopeckého (co tvrdil, že "Rudé právo" nám dá více, než všechny učebnice světa), válečného zločince a homosexuála Zápotockého, pomatené Švorcové a dalších podobných individuí, které nám byly jako "vzory" předhazovány.
 • Vytvářet ve společnosti uměle elity je hloupost omezující přirozený výběr přírody, jaké to má následky poznáváme v naší zemi již dnes. Jak bylo v článku a příspěvcích naznačeno, změnit to asi nepůjde.
 • Zrušit gymnázia? Proč? Stačí zrušit polovinu vysokých škol, které slouží jen kšeftování s tituly. Zejména ty tzv. humanitní (neboli úplně zbytečné) obory. Stejně plodí jen tupé, přehnaně sebevědomé, ale vysokoškolsky vzdělané trotly, jejichž znalosti nedosahují úrovně žáků střední školy před dvaceti lety.
 • Nikdo nám rodičům nebrání své děti povzbuzovat, motivovat, učit se s nimi a pomoci jim dojít tak daleko, jak jen mohou. Je-li jejich limitem učební obor, ať ho dělají se ctí a nenuťme je do gymnázií, kde se budou trápit. Pokud naopak mají potenciál se rozvíjet dál, nebraňme jim

  Je špatné děti zabrzdit vlastní neschopností, nezájmem, srážením jejich sebevědomí, stejně jako je špatné děti tlačit naší ambiciózností někam, kde na to nemají. Pak se nemůžeme divit, že mnoho lidí nikdy neuvěří tomu, že jsou schopní, stejně jako druzí nikdy neuvěří tomu, že jsou neschopní.
 • stačí už od základky vychovávat.všichni stejnou uniformu a žádná elektronika do školy.
  • Každej brečí ale když jsou volby tak volí stále ty samé trotly vyz pan Kalousek a jemu podobní co jdou jen ko mamonu a obyčejnej občan je jim ukradenej.
 • Nebudu komentovat ale nedávno sem "někdo" dával Karla Poláka.Tam mě zaujalo jeho vyjádření k talentům ve sportu ale vyjadřuje to celkovou sytuaci nejen ve sportu ale ve společnosti.Dříve se vybíralo s taletů ale dnes se vybírá kdo má peníze !!!!!!!! No je to asi půl hoď. ale stojí za to !!!! Víte naše generace se změny asi nedožíje ale jsem optimista a věřím,že se najde OSOBNOST která dokáže lidi spojit a že lidi"pochopí"!!!!! I když nevím ale to už no ?????????????????
  PS: https://www.youtube.com/watch?v=iQlQ5At16ag
  • Vy jste, koukám, talent především na pravopis. :)
  • Sytuaci - hmm... Spíše tu Vaši!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit