Přejít na výpis diskuzí

Evropa, jak ji známe, vymírá. Zoufalé Evropanky zachraňují planetu, nerodí

19.3.2019 19:54
Pavel Jégl 33 příspěvků

Mít dítě je to nejhorší, co můžete pro planetu udělat, tvrdí poblázněné klimatické aktivistky. Máme snad vymřít, abychom zachránili Zemi?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • To jsou zase kydy,planeta je přelidněná,tak je snad v pořádku,že se rodí méně lidí v Evropě...jen politici z toho zase dělají psychodrámo, a tleskají,že homo habilis rodí velké množství deb...lidí,kteří nechtějí pracovat,ale jen žrát,krást a vraždit

 • Zato politici - úředníci,  muslimáci, afričané, cikáni a běloši na sociálních dávkách se vesele za peníze plátců daní

  z EU množí jako potkani.  Jaký bude výsledek?   Menšina slušných a pracujících už nebude zvládat

  živit nepracující a parazitující většinu.   Státy se zhroutí.  V Evropě nastává afrikanizace - dětské sňatky

  ( pedofilie), obřízky,  terorismus.   Slušní lidé vymřou a parazité tím zničí i sebe.   Politická (J)Elita

  v Bruselu se v jednom bodě přepočítala.  Nadávají na nás bělochy ale my většinou pracujeme

  a zákony ( včetně těch hloupých dodržujeme).   Chtějí nás vyměnit za cizí rasu která nejenže 

  makat nebude ( a tím nebude ani na prachy pro Brusel a politiky) ale kteří také nic nedodržují. 

  Běloch nadává v hospodě když je naštvaný.  Muslimáček jde střílet nebo podřezávat kvůli každé blbosti. . 

  • Tak budou muset slušní lidé stávkovat s odkazy na transparentech, kde bude napsáno "Promiňte vy všichni příživníci  a škůdci, že je nás pracujících tak málo a že už vás všechny nedokážeme ze své práce uživit !"....Spíš než demografická krize hrozí zhroucení evropské civilizace.
 • Proč Evropanky nerodí, necítí se v bezpečí, ony ani jejich děti. 

  • Necítí se bezpečně? Vždycky mohou odejít třeba do ......... kde je vlastně bezpečněji než u nás? 


   • vkaždém štědře dotovaném místě jen dotace nejsou pro každého holt pečení holuby letí jen z neziskovek pro kvóto lidi

 • antonin.hlavacek.12
  Jenom Evropanky zachraňují planetu? Evropané, teda jako muži zachraňují přece také, nesouloží! Dnes je totiž moderní třetí pohlaví a to nerodí, nekopuluje. Patrně se tiskne na 3D tiskárně a pro záchranu lidstva maximálně adoptuje syrské sirotky. Ovšem jenom když jim stát povolí uzavírat manželství. No, planeta to určitě přežije, lidstvo sotva!
 • Zcela střízlivě je nutno přiznat, že kritizovaní aktivisté mají pravdu. Lidská společnost není udržitelná ani na současné úrovni spotřeby, natož na rostoucí. 

  • Může to být také (vedle spousty dalších faktorů) věc společenských priorit. 

   Záleží nám na každém v zemích, kde si tito lidé sami rozpoutali (za přičinlivé pomoci "demokratických sil") války. Mnozí lidé obětují i své životy, aby pomohli právě tam.

   Pomoc nám samotným už není dnes tak společensky důležitá. My si prostě musíme poradit vždycky sami.

   Nebylo by líp přestat vyvážet naší představu blahobytu a demokracie a nechat celé rozsáhlé oblasti lidské civilizace, aby si také pomohly jak umí a dovedou? Nakonec tak to dělaly tisíce let - a jsou tady. 

  • Jenže tímhle způsobem ti co se cítí zodpovědnější budou ubývat. ti bez pocitu zodpovednosti, a  bez představy o globálních problémech budou přibývat geometrickou řadou. 

   Nelze říci, ze je chytré vymřít a udělat tak místo těm méně chytrým.

   Myslím že lidstvo zdaleka nenarazilo na mantinel co je a co není neudržitelné, ale prostě se svět mění tím rychleji civ více lidstvo používá technologii.... Dříve aby se lidi uživili pracovala ve výrobě potravin téměř celá populace... S nynejsimi technologiemi stačí 4% populace aby se uživili vsichni.... Pokud budeme chtít pěstovat potraviny na větší oblasti než je nynejsimi úrodná půda i to jde a i to umíme... Umíme pěstovat rostliny ve sklenících, umíme chovat živočichy na maso v téměř neomezeném počtu pater (klidně můžeme postavit 900 patrovou budovu na chov prasat nebo drůbeže .)

   Můžeme se pokouset osidlit jiné planety ... Prostě cim víc bude nějaký problém pálit, tím lépe umí mozek člověka vymyslet řešení.... ale to co hlásají tihle aktivisti to není produkt člověka myslícího.

   A teď k aktivistům... Dá  se tedy  fakt brát jako chytré řešení to, ze spáchame jako druh sebevraždu? Ne... to není reseni, to je sebevražda a rezignace na řešení problemu... sobectví stylu "tohle bude vas problém já si jenom umřu a hotovo" Aktivisti co nemají potomky kvůli nějaké vidině záchrany planety jsou jen dočasný problém.... Taková slepá vývojové větev... To jsou jen návštěvníci co budou pár desítek let remcat a pak se po nich slehne zem ;)

   • 1) Ano. Ovšem zda je to chytré či ne, je zatím nejasné. Mezi nenarodit se, tedy nezískat vědomí, a zemřít hlady či na otravu, je možno nalézt rozdíl.

    2) Jistěže umíme pěstovat rostliny ve sklenících chovat živočichy na maso v neomezeném počtu pater. Je to skvělé, zejména zanedbáme-li otázku koloběhu hmot (voda, hnojiva, stavební materiály, odpady) a energie.

    3) Můžeme se pokoušet osídlit jiné planety. Ovšem i zde rychle narazíte na otázku dostatku hmot (stavební a konstrukční materiály pro dopravní prostředky) a energie. Čím více bude nějaký problém pálit, tím pravděpodobněji se vyřeší zničením konkurenta.

    4) Aktivisté propagují sebevraždu ne druhu, ale kmene. Druh vyhyne v každém případě podle přírodních zákonů.

    • 1) Zemřít hlady??? Kdy? Myslíte třeba právě to somalsko? Když jsem byl malý říkali jsme si vtipy na úkor bídy v Somálsku... My si dělali srandu, ze nejrychlejší tvor na světě je somálské kuře a podobně. A během toho co jsme si dělali srandu z toho jak tam trpí téměř hladomorem se populace v Somálsku znasobila.

     2) ano lidstvo se naučilo vzít zatím nevyužitou surovinu a přetvořit ji na něco použitelného... Nevšiml jsem si že bychom závratná kvanta surovin posílali do vesmíru... Zůstávají na zemi a zatím to označujeme jako odpad, ale to co je pro nás odpad bude nejspíš pro následující generace surovina.

     • 1) V Somálsku je rozdíl mezi nenarozením a úmrtím (zde aktuálně například na nadbytek olova v těle) jiný než jinde? Proč? Ne-li, proč tímto směrem rozšiřujete diskusi? 

      2) Ano, to je oblíbený protiargument. Vždy si při jeho čtení nebo poslechu vzpomenu na odstavec z hodně staré učebnice geologie: Antracit. Naše ložiska jsou zcela vytěžena. 

      • Proč směřují tímto směrem? Důvod vás napadne, pokud se nějaky organizmus rozmnoží takže umírá hlady, je jeho maxima dosaženo... Očividně ale třeba i v zemích, které dle evropských měřítek trpí hlady se lidé mnozí dál... Lidi v západních společnostech trpí obezitou a vy tu strasite tím, že nebude jak uživit lidstvo.

       Co se týče olova, radioaktivity a dalších srand, tak to trápí západní společnost která přejímá hodne myšlenku že musime žít co nejdéle to jde a smrt jako přirozenou součást žití se snažíme vytlačit že svych životu.... že na něco umře si lidi nepřipouští a snaží se žít zdravě aby se dožili vysokého věku... Je chci říct ze nějak skaceme na to že nějakým kouzlem jsme schopni ovládnout smrt a poručit ji ze na nás nepřijde.


       2... Děkuji za pochvalu, takže souhlasíte že přetvořit odpad na materiál lze, jen je to zatím u mnoha materiálu zbytečně nákladné.

       • Reakce na příspěvek:

        Na mou jednoduchou otázku: "V Somálsku je rozdíl mezi nenarozením a úmrtím jiný než jinde?" jste zvolil neodpověď zbytečně obšírným rozkladem. I to je řešení.


        • Reakce na příspěvek:

          Vy jste se ptal proč... Snažil jsem se popsat proč. Zeptat se umí každý .. ale na otázku proč je vzdy těžký odpovědět .

         • Reakce na příspěvek:

          Ano, ptal jsem se, proč:

           "V Somálsku je rozdíl mezi nenarozením a úmrtím jiný než jinde? Proč?" 

          Pokud jste poskytl rozklad, soudíte tedy, že v Somálsku je rozdíl mezi nenarozením a úmrtím jiný než jinde. Proč?

          Zeptat se umí jistě každý. Ale pokud něco tvrdíte, měl byste vědět, proč.

 • Za bolševika takové problémy nebyly. A když byly, Husák to vyřešil a bylo po problémech. Ani se o tom nemluvilo.

 • Myslím, že na tak složitou otázku ani nemůže existovat jednoduchá odpověď. 

  Pokud někdo na složité problémy odpovídá jednoduše, potom zpravidla:

  a) moc neví o čem mluví (což je akceptovatelné a pochopitelné, protože nemůže vědět každý všechno) nebo

  b) vědomě lže (což je horší). 

  Na tenhle problém můžete svolat týdenní konferenci a stejně se k racionálnímu závěru nedobereme.

  Svět se prostě přestal kontinuálně vyvíjet - svět je jiný!! A to v mnoha ohledech. 

  • Složité je to pro jednooborové specialisty, zde sociology a ekonomy. Zkuste zadat do prohlížeče: Sociálně ekonomický audit vyspělého sociálního státu. 
   • Děkuji, jistě zkusím.

    • Tedy nic z toho  mě jako "jednooborového specialistu" neučinilo poučenějším. 

  • Současná módní vlna konferencí, které jsou konferencemi pro konference, jen brzdí možnosti racionálního řešení ožehavých problémů současnosti. V Evropě zásadní problém vyvěrá ze skutečnosti, že vedoucí pozice v rámci struktur EU obsadily žáby na prameni.
 • Lesby a homosexuálové - kteří jsou autory podobných prohlášení o škodlivosti nových dětí pro planetu - se odkopávají! 

 • Základní smysl života spočívá v početí a vychování potomka. Děti jsou požehnáním. Kdo prosazuje demagogii spočívající v zavržení dětí, ten je zjevně emisarem sociopatů, kteří obsadili vedení EU a mnohé další důležité instituce. Záleží na každém jednotlivci, na každém Evropanovi, zda se nechá zglajchšaltovat mediální masáží bruselských eurohujerů a dalších nepřátel evropské civilizace, anebo projeví soudnost a bude se řídit vlastním rozumem a bude jednat zodpovědně vůči sobě a vůči budoucím generacím. Řešení údajné demografické katastrofy plánovaným přísunem několikamiliónové armády migračních nájezdníků z Afriky odpovídá duševní prázdnotě těch, kteří toto šílené "řešení" prosazují a s impertinencí sobě vlastní nám chtějí toto "řešení" vnutit prostřednictvím podvodných merkelovských migračních kvót.
 • KIMCID

  Dobře nám tak

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit