Přejít na výpis diskuzí

Když vlasovci dostávali od Čechů šeříky…

3.12.2019 11:00
Pavel Jégl   99 příspěvků

Historii píšou vítězové a Rusové ji psali v Československu po druhé světové válce. To ale neznamená, že musíme ruský výklad dějin pokládat za Písmo svaté.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Stačí se podívat: Apokalypsa Stalin: Pán světa

 • Velmi komplikovaná věc! Na kterou se nedá nahlížet očima dneška. Takže má rada, nechte mrtvé spát a se živými komunikujte. Aby jste jednoho dne nebyli "předčasně" také  mrtví. 😈

 • Pomnik Vlasovcum v Reporyjich...?

  No - nebyl by u mas prvni...

  • je to magor

 • Že tak vehementně bojovníci za stavení a bourání pomníku ,nebojují za dostavbu pražského okruhu.

  • Bezva nápad! A každý kdo jde na Letnou, tak by mohl udělat 10 cm dálnice a už bychom to svištěli k lepším zítřkům. Samozřejmě demokratickým. Chtějí se mít přeci lépe ne?

 • Za pár dní to vyšumí, jako všechno.
 • Není snad třeba tolik negativních emocí.
  Vlasovci mi silně připomínají příběh hrdiny divadelní hry Františka Langera z roku 1931  "Obrácení Ferdyše Pištory." (Kasař Ferdyš Pištora jde vykrást vilu bankéře Rosenštoka. V té chvíli vypukne požár a Ferdyš  v obavách o vlastní život vlastně náhodou zachrání dvě malé bankéřovy děti. Je všemi oslavován jako hrdina a Rosenštok ho udělá poslíčkem v bance. Tím se celý Ferdyšův život změní. Stane se z něho moralista a svým kázáním tyranizuje celé okolí.)

  Vše odpuštěno, vše zapomenuto - budujme pomníky!
  Copak nechápete, že celý tento "problém" má jen zviditelnit psychopata v křesle starosty marginální části Prahy s přiléhavým jménem Řeporyje? Inu omen nomen. 
  😂 A pokusme se brát věci trochu s nadhledem. Ono nás neubude. 

  • ano.....

 • Historik J. Rychlík řekl: "I když se Vlasovci skutečně zapojili do Pražského povstání, tento čin nemůže jejich zradu vykompenzovat, snad nanejvýš poněkud zmírnit."

  A tak by mě zajímal názor tohoto historika na vlastní stát - tehdejší okleštěné Československo (už bez Slovenska, které se hned přidalo na stranu Hitlera), který přijal Mnichovskou dohodu. Prezident Beneš opustil "potápějící se loď" hned jako první, když odletěl do Anglie. Národ ohnul hřbet, nebojoval, veškeré vojenské vyzbrojení, výstroj a veškerá munice přešla do rukou hitlerovského Německa, pro které národ po dobu Protektoratu Böhmen und Mähren pracoval a také vyzbrojoval!!!!  "Jakous takous" čest českého národa zachraňovali vojáci na východní a západní frontě a lidé zapojeni v domácím odboji, kde na všech třech frontách také statečně působili lidé židovské národnosti, což Češi často v minulosti zamlčovali a neradi připouštěli. Ale můžou tyto činy včetně atentátu na Heydricha, řečeno s Rychlíkem, vykompenzovat kolaboraci českého národa s Němci? Nejsme tak do jisté míry také válečnými zločinci? 

  Stateční Poláci, nedostatečně vyzbrojeni, se bránili hned dvěma útočníkům, kteří Polsko napadli: hitlerovskému Německu a jeho tehdejšímu spojenci Sovětskému svazu. Byl to odpor více jak měsíc, byl marný, ale byl... I ti Francouzi, které Německo doslova během týdne převálcovalo, se zmohli na to, že potopili svoji flotilu v toulonském přístavu (7 křižníků, 3 bitevní lodě, 30 torpédoborců aj), jen aby se nedostali do rukou nepřítele.

  Kdyby Pražskému povstání nepomohli tak významně Vlasovci pod vedením generála Buňačenka, tak by celé povstání bylo utopeno v krvi. Pro výborně vyzbrojenou Schörnerovu armádu, která táhla Prahou, by nebyl žádný problém zlikvidovat statečné české ale nedostatečně vyzbrojené povstalce.

  Proto naprosto souhlasím a podporuji úsilí řeporyjského starosty p. Novotného, aby byl vojákům Vlasovovy armády postaven pomník. Plně si ho zaslouží a je jen naší ostudou, že se necháme manipulovat nějakou ruskou (dříve sovětskou) propagandou. Proto také nesdílím názor historika p. Rychlíka na Vlasovce.


  • ano


  • Kdyby je nechali táhnout dál nemuseli se o prahu bojovat. Dělníci z fabrik neznalí boje popadli zbraně a chtěli si hrát v poslední dny na hrdiny.ROA má pomník na Olšanech a krásnej.

   • Vlasovci zradili třikrát. Nejdříve zradili Rusy, nakonec zradili Němce. A mezi tím zrazovali české a moravské partyzány, do jejichž oddílů se infiltrovali, aby je pak vydali komandům, která je brutálně zmučila a poté zavraždila. Vždycky zrazovali toho, kdo právě prohrával.

    Ten kdo by vlasovcům chtěl postavit pomník,zradil by památku naších odbojářů.

    • Přesně

 • Pane Jégl chápu že máte neustálou potřebu mě banovat. Ale názor nebyl mimo téma, ani urážliví. 

 • Jégle ty psychopate nech postavit pomník Hitlerovi na Letné ať má ten milionový chlívek koho uctívat.Zajímalo by mně co víš o karpatsko dukelské operaci.Kolik tam bylo obyčejných českých vojáků a kolik jich tam proti fašismu položilo život. Ty bys to určitě neudělal ty bojuješ zákeřně ze zálohy pro jiné stávající spolky.  Nazdar 

  • souhlas

  • Jégl píše dobře,ale ty sis vytvořil světonázor z komunistických zbytků.

   Hitler Čechům nevěřil,ne že by nás nenáviděl,to zase ne,ale jeho první politický čin byla akce proti vzniku českého Sokola v Linci,to mu bylo 15 a zkušenosti z WW1. ho vedly k nedůvěře a ta zase ke krutým činům-příkaz poprav studentů a Lidice.  

   • Omyl přečtěte si konečné řešení české otázky

    • nemel nesmysly,žádné konečné řešení české otázky  neexistovalo a českou otázku vyřešil Heydrich na základě antropologického průzkumu,který zpracoval SS Hstf .Dr.Walter Koenig Bayer z Hl.říš.úřadu pro rasu a osídlení v Berlíně.Na základě jeho memoranda pak Heydrich zpracoval celou Ostpolitik,ze které jasně vyplývalo,že český národ zůstává v Říši a naplaveniny s výjimkou osob špatné rasy a dobrých názorů ,poputují k severnímu moři,kde zaujmou vedoucí postavení nad bytostmi ještě nižšími.

     Podle posledního antr.výzkumu na MU z 2019 je český národ složen z 1/3 Slovani,,1/3 Germáni,,10% Vikungů a zbytek rasově cizí elementi. 

     • Vikingové tady nebyli. Ale byli tady Kelti. Ještě dříve, než začalo stěhování národů z Východu. Po Vikinzích tady nejsou žádné nálezy, po Keltech relativně spousta. Po barbarských Germánech něco málo taky. Sebrali po Římanech, co se dalo. Protože byli za Římany "sto let za opicemi". Zbytky jejich "kultury" jsou tady v počátcích osídlení početně ty nejmenší. Až v raném středověku je na naše území zvali naši neslavní čeští "vládci".  Aby osídlili naše pohraničí. Jo, to vítání migrantů je vždy nedomyšlená věc, která se časem obrátí proti jejich myslitelům.😈

      • Tiradore,jedná se o výzkum DNA Českého národa,provedený Masarykovou univerzitou,takže se jedná o zprávu autorizovanou a oficiální a nejedná se o kulturní dědictví,nýbrž o dědičnost,genetiku.Takže ty vikingy prostě vem na vědomí že tady byli.Taky to jak říkáš : "než začalo stěhování národů z východu"..to se nepotvrzuje,nové analýzy dokonce tvrdí,že tady vůbec žádné stěhování masy lidí nebylo,doslova se tam uvádí-Češi jsou původní Evropské předslovanské obyvatelstvo.

       Co se týká Germánů,tak to je náš základ-první království na území Čech a Moravy byla říše Marobudova od r.6 do r.20 AD,poté během markomanských válek až do Marka Aurelia zde sídlí Markomani,Quadové a Herenmunduři .O Slovanech je první zmínka až v 5. stol.AD (Procopius). Nakonec po bitvách s Byzancí skončili v Panonii a obsadili Illyrii.Naše území bylo Germania Libera ,takže Češi jsou slavizovaný germánský národ. 

       (Podotýkám,že Heydrichův výzkum i současný výzkum MU jsou ve shodě.)       • Reakce na příspěvek:

        Tak, tak. Češi jsou původní předslosvanské obyvatelstvo, ve které zmutovali Keltové pod tlakem Germánů. Otázkou je, jak archeologické nálezy přizpůsobit tomuto novému objevu. 

     • Nemel nesmysly nechtěl bys to zažít

  • Nepoložili život v boji proti "fašismu" - ale v boji proti nacismu 

   (nacionálnímu socialismu - věrnému souputníkovi bolševismu)

   ------------------------------------------------------------------------------------------

   Jako "fašismus" - v původním smyslu - se označuje pouze italské 

   politické hnutí vedené Benitem Amilcarem Mussolinim vzniklé 

   po 1. svět. válce - ovládalo Itálii v letech 1922 až 1943!

   • (Mussolini byl nositelem řádu Bílého lva a autorem monografie o Janu Husovi.Italský fašismus se od nacismu liší otevřeností a snahou spojovat Evropu,zatímco nacismus je německo-německý system uzavřený do sebe.Nicméně v Brně byl koncentrák Pod kaštany,který vedl italský fašista.Tak čert ví jak to vlastně bylo.)

 • Marcelskrc

  Generál Vlasov nepodpořil Pražské povstání, distancoval se od toho, podpora proběhla pod vedením generála Buňačenka. Je jasné, že stavba pomníku nepřinese asi nic moc dobrého a bohužel tím ani nic pozitivního není myšleno. V Řeporyjích se mýlí, toto není jejich interní záležitost, Vlasovova armáda byla součástí wehrmachtu a propagace fašismu je trestná. Nicméně Ti z Vlasovovy armády, kteří padli při osvobozování Prahy, mají památník na Olšanech.

  • Zdarec KIMe, i ty by jsi měl pochopit to, že starosta Novotný tím zamýšlí úplně něco jiného, pomník vlasovcům je jen nástroj kterým dává ochutnat rusákům jejich polívčičku.
   • Omyl tys nepochopil že starosta části Prahy nemá pravomoce na zahraniční politiku. Jinak děkuji někomu za ban pro marcelskrc.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit