Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak to řeší na východním Slovensku:

    Tu v tej pivnici nepozvoli še kurici,
    kto še prichyci,
    temu še tá cigaretla hen tým horiacim koncom
    vopchá do rici.

    A budze mac po piiči.
  • že darmošlapům jako Benda a spol. vadí zákaz kouření jako omezování osobní svobody, ale nevadí jim buzerace za nezapnuté pásy v autě (zrovna včera jsem zase viděl šmíráky s kamerou u silnice) nebo nařízení pro motorkáře mít helmu. Na rozdíl od cigaret jízdou bez pásu a helmy neohrožuju nikoho jen sám sebe.
    • Pokud jezdíš na mašině tak jistě víš, že když ti v 90ce cvrnkne do kebule včela nebo do oka moucha tak si rád, že tu přilbu máš. Co se týče pásů, když to zrušíš, nebude je používat nikdo, tím myslím zejména mládež a další v autě a máš zaděláno na pjůser. Do toho bych moc nevrtal. *3*
      • zvaný brýle. Možná jsi o něm slyšel.....a sebelepší argumentace blahem druhých tě neopravňuje omezovat jejich svobodu a něco jim nařizovat. Chtějí se zabít? No prosím....jejich volba.....

        Jezdíš na kole? Můžeš se vybourat. ZAKAZUJEME TI TO!!! Plaveš? Můžeš se utopit. ZAKAZUJI TI TO!!! Je to pro tvé dobro. A už zcela ti zakazuji skákat padákem nebo lézt po skalách. Já vím líp než ty co je pro tebe vhodné..... *7*
        • Brýle jsou ti na mašině k hownu. To tak akorát na kolo a moped.
          Nejedná se jen o ně, motorka a auto je projektil, kterej sejme všechno okolo, když nad ním ztratíš kontrolu. Tak asi tak.
          • to jsou prostě ty bolševické manýry kdy nějaký arogantní samozvanec se cítí povolán rozkazovat druhým a kontrolovat je co dle něj je či není správné. Bůhví kdy se tohoto dementního myšlení dotyční zbaví a společnost jako celek dospěje....
            • Víš co, těch lidí, který to neudělají, i když se to "musí" vždycky nějaké procento bude. Zrovna tak, jako těch, kteří se v autě připoutají, i kdyby to "nebylo povinné", respektive přesněji tvrdě sankcionované, bude vždycky většina. Jak velké procento lidí by přestalo používat pásy, kdyby se za to nepokutovalo? 5%??? Stojí těch 5 lidí ze sta za tu ztrátu svobody pro všechny ostatní? Ještě markantnější je to třeba u omezené rychlosti - řekněme, že 5% lidí na to s..e a jezdí těch 200km/h po dálnici i teď. Kolik by jich přibylo, kdyby se to "smělo"?? 10%? 15%??? Většina těch s dobrými, novými auty by mohla na dobré dálnici jet těch 160 -170, což je stále naprosto bezpečné, ale teď se to "nesmí" - kvůli pár magorům, z nich ještě část bude jezdit nebezpečně i za stávajícího stavu věci. člověk by prostě měl mít osobní zodpovědnost a nést potom následky vlastního špatného rozhodnutí, ne aby se mu něco zakazovalo a priori... tak se ve společnosti jen vychovávají nesvéprávní jedinci.
            • ale rozum na dvacet......něco jako respekt k svobodě druhých a důraz na osobní odpovědnost ti asi nic neříká.....no někdo holt potřebuje své "fírery" kteří mu řeknou kdy se má vysmrkat.....
            • 4 hele

              hele si mi u perdele, v 58 mám zkušeností dost, sbohem a šáteček...
            • 4 Hells
              S tím kámo souhlas. Jenže jsme tupci tak nám to musí diktovat autorita. Člověk má obecně zájem sját na všechno co není nařízeno. Společnost holt musí dozrát.
            • já nejsem tvůj kámo,...a tím že budeš předstírat frajerské výrazy, pubertu nepřekonáš. a je jedno jestli je ti třináct nebo třicet. Nejvyšší čas abys dospěl, přestal hrát machra a nechal druhé žít "kámo"....takového haura, jako děláš ty jsem v patnácti dělal taky...ale už mne to přešlo....životní zkušenosti a poznání co je důležité, víš.....taky tě to jednou čeká....
            • Nikdy. Osobní zodpovědnost - tj to, aby si každý vzal ten zas..nej bezpečnostní pás, helmu, nebo aby netahal pistoli z kapsy namazanej v hospodě Z VLASTNÍHO ROZHODNUTÍ SVÝM ROZUMEM, MÍSTO PROTO ŽE MU TO NĚKDO PŘIKAZUJE, se totiž nenosí. Všichni jsme automaticky považováni za kretény a proto věci musíme/nesmíme POVINNĚ a to je to, co mne na tom s..e!
            • Hele kámo sorry ale nevíš nic. Já skládal v mládí motory jako teď mladí lego. Na okruhu jsem víc než 25 let skoro denně. Věř si čemu chceš, tvoje věc ale nemlať nesmysly do hlavy druhým. čus.
  • Debata na tohle téma je naprosto ujetá.

    Jenom bych chtěl upozornit na to, jak dopadla na začátku minulého století prohibice v USA.
    Přemíra příkazů a zákazů vede jen a jen k jejich nedodržování. Co takhle zakázat konzumaci alkoholu - opilý člověk je rozhodně mnohem větším rizikem pro své okolí, než člověk, který si zakouřil tabák. Lidé, kteří se přejídají nebo obecně nevhodně stravují jsou mnohem větším zatížením pro naše zdravotnictví než kuřáci - podívejte se na statistiky, kolik lidí má cukrovku a s ní spojené nemoci. Už jenom proto, že je jich více.

    Teď je na pořadu dne nekouření. Kdy se do parlamentu dostanou omezení, která se budou týkat dalších tzv. svobod? Zdá se, že již brzy. Zákazy a příkazy jsou způsobem, jak polarizovat společnost a na základě principu "Divide et impera!" vládnout - ovšem nejen kuřákům.

    Militanti - v jakémkoliv oboru - si připravují svůj vlastní neblahý osud. I oni mohou být zařazeni do nějaké skupiny, která bude omezována ve svých "právech". Je to jen otázka času.

    P.S.: Jsem nekuřák.
  • Ať si poslouží. Většina barů a hospod se pak "změní" na soukromé kluby, a v těch jak víme kouřit lze.
    • nic takového závisláci budou chodit ven pěkně na mráz
      • O změně na soukromý klub naštěstí nebudeš rozhodovat ty nebo nějaký poslanec, ale rozhodne si to sám majitel příslušné nemovitosti. A pak se budou nekuřáci divit, proč má zavřeno ta hospoda, která má povinnost být nekuřácká, ale přesto tam někteří lidé mohou chodit. *1*
      • Na mraze budete jako doteď stát vy, páč pro vás bude většina podniků OUT nebo CLOSED. *15*
  • Normální je nekouřit! bohužel ANO není normální a tak víme jak hlasovali.... jednou si kupují voliče za koblihu podruhé za cigárko,,, *11*
    • O otm, co je nebo není normální nerozhoduje samozvaná partička ani papoušek Čapisrál. *3*
      • smradovyfukovač detected!
    • Že ještě někdo oakuje tuto nesmyslnou frázi.

      Jestli je normální nekouřit, tak musí být stejně normální nepít alkohol, neprovozovat adrenalinové sporty, nebýt horolezce a mnoho dalšího.

      Tak jak je to s tou "normálností"?
  • Horší než kouření je Hussein Obama, ten ročně zavraždí 3x víc lidí!!!

    PCHE !!!
  • Je zajímavé, že každý nakuřák, kterého jsem dnes poslouchal v rádiu z nás dělá jakýsi zaostalý ostrůvek v Evropě, jediné místo, kde se kouří. Kupodivu každý "zapomíná" na Rakousko, kde je také kouření povoleno. Nebo to nevíte? Nebo raději jen polopravdy? Nebo rakousko je také "africkým" státem? Zas jen manipulujete bulíci, že?

    A ještě pár informací:

    Dánsko - Zákaz kouření i v barech a v restauracích začal platit od 15. srpna 2007; v oddělených místnostech ale kouřit lze.
    Estonsko - Od 5. června 2007 platí zákaz kouření v barech a restauracích s výjimkou podniků, kde budou oddělené místnosti pro kouření se samostatnou ventilací.
    Finsko - Zákaz kouření ve veřejných prostorách se od 1. června 2007 týká i barů a restaurací; za přísných podmínek jsou povoleny speciální kuřácké místnosti.
    Itálie - Od ledna 2005 platí zákaz kouření ve veřejných zařízeních, která nemají prostory vybavené stanovenou ventilací.
    Německo - Od 1. ledna 2008 platí zákaz kouření na veřejnosti v devíti spolkových zemích, včetně Bavorska. Na celém území spolkové republiky je zakázáno kouřit na nádražích, na letištích, ve vlacích a taxících stejně jako ve federálních institucích a justičních budovách. Dále si pravidla určují jednotlivé spolkové země samy.
    • Belgie - Od ledna 2006 platí zákaz kouření na veřejných místech, od ledna 2007 se týká zákaz i restaurací, ale ne kaváren, barů, bister a venkovních zahrádek.
      Bosna a Hercegovina - Od roku 2004 platí zákon zakazující kouření na veřejných prostranstvích, ale téměř nikdo ho nedodržuje.
      Kypr - Kouření je od roku 2004 zakázáno ve všech veřejných prostorách s výjimkou restaurací a barů.
      Malta - Od dubna 2005 zakazuje kouření ve veřejných prostorách, výjimku mají restaurace a bary.
      Portugalsko - Od 1. ledna 2008 zakazuje kouření v téměř všech veřejných prostorách s výjimkou některých restaurací a barů.
      Španělsko - Od roku 2006 se nesmí kouřit na pracovištích; zákon rovněž omezuje kouření v hospodách a restauracích.

      http://www.odvykani-koureni.cz/koureni-v-evrope
  • "Hospody by se obratem změnily na kuřárny, místo personálu by si do nich nosili pivo sami štamgasti, celé by to velmi rychle začalo připomínat Kocourkov. Tyhle věci zkrátka u nás nefungují, lidová tvořivost (nebo chcete li vyčuranost) z většiny podobných nápadů udělá opak toho, o co původně šlo."
    .
    To vůbec nebude připomínat Kocourkov. To jen hospody, které živí štamgasti kuřáci zpo plošném zákazu zruší koncesi a zaloší jakýsi soukrommý klub, kam budou moct jen členové a pozvaní známí. Pak až přijdou hospodští na to, že to měli udělat dávno a nemuseli se bát berňáku, hygieny, ČOI, porušování autorských práv při zapnuté TV atd., atd. V tu chvíli se stanou jen obyčejnými občany, ke ketrým chodí denně na návštěvu několik známých a kamarádů.
    A to je správná cesta, jak reagovat na ty neustálé zákazy a příkazy.
    • přééésně!!! Totéž se týká všech drobných podnikatelů, řemeslníků a podobně - všech lidí, kteří za celý svůj život neuvidí od státu ani korunu, nemají žádné výhody a prebendy, ale jen cvakají a cvakají - VY...T se na stát a všechno to řešit jako občanskou výpomoc: vy mně sousede, upečete rohlíky a já vám spravím vodovod!
  • Zaujal me ten casopis na ilustracni fotce, tak jsem trochu pohledal a nasel. :) https://issuu.com/idealiste.cz kdyby nekdo chtel.

    Clanek samotny radsi nekomentuji, bez zakazu koureni v restauracich zustavame ve 20. stoleti a pomalu se stavame kuriozitou.
    • Hmm, Idealisté a na obálce je Pan Vajíčko?!! - Zase další propagandistický plátek prolhaných "sociálních inženýrů", vylepšovačů naší společnosti??

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit