Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://www.hlavnespravy.sk/ostre-zrazky-medzi-utecencami-v-registracnom-centra-na-greckom-ostrove-dovod-pokus-troch-iracanov-o-znasilnenie-19-rocneho-chlapca/1124898

    *5*
  • vlezl jsi a spolehlivě jsi se zabydlel v rektálu té Blbky z Berlína. Ale ona tam nebude nafurt. Němci nebudou věčně snášet verbež, která do nich najíždí náklaďáky a při tom parazituje na systému. Omrzí je to. A pak po našem vzoru uplatní právo kolektivní viny. Vyfičí mohamadáni, Blbka z Berlína i ty Lidle. O co?
  • ZRUšiŤ LEtáky vogo,akurát zasvinujete planétu, prej Lidl kresťany vogo majitél chodí na omšu, modli se vogo ale za Lidla tučnej ziskačo
  • Opět se dělá (už nekolik dní) z prdu kulička...

    Po pravdě - je mi šumák nějak upravené foto na letáku...
    • abys měla za pár let kde jezdit na té koloběžce, hňupe
      • Ty si myslíš, že vyretušovaná fotka v letáku mi zabrání drandit na koloběžce...?

        Ale asi to myslíš jinak...
  • dnes ani nemusíte křižovat, ovčanům stačí islámský terorismus, hlavně že jsou sorošíky v kapse, že pane press-tute *8* *1*
  • Odvádění pozornosti hloupostmi. Nic jiného novináři neumí. Mě jso u nějaké křže a půlměsíce u zadní brány.
  • že se smaže v obchodě z obalu kříž z řeckého kostela, to má kdekdo hysterický záchvat a vyvolá to málem mezinárodní konflikt. Že se ale v tomto státě maže celý jeden národ, nikomu to nevadí a nikdo si nestěžuje. Do roku 1949 bylo Československo tvořeno třemi zeměmi a národy. Země Česká, Moravskoslezská a Slovenská. Komunisté formálně tento systém zrušili a Moravu zahrnuli pod označení "Čechy" Abrakadabra simsalabim a jako mávnutím kouzelného proutku zmizel několikamilionový Moravský národ. Nyní chodíme po hypermarketech kde nakupujeme "hezkyčesky" cestujeme po "českých" městech Ostrava Brno Olomouc turisté poznávají "české" hory Beskydy v televizi, jsou stupidní pořady typu "co nato Češi" a u sčítání lidu jsme pro jistotu úplně vymazali kolonku národnost protože byly protesty že tam kromě České národnosti byly vytištěny národnosti snad i Rumunů ale na Moravskou se jaksi opět "zapomnělo". A tak se tváříme že Morava a Moravané prý "neexistují" ovšem dostaneme hysterický záchvat když někdo vymaže kříž z řeckého kostela. Podivný režim a podivná logika v čem žijem. Opravdu si často připadám v tomto státě s jeho veřejnými reprezentanty jako v léčebně duševně chorých...... *7*
    • Milý Moravane, od středověku zde bylo Království České, Markrabství Moravské a knížectví Slezská. V r. 1918 se k tomuto připojilo Slovensko nazývané předtím Horní Uhry (Feldvidék) a Zakarpatské Ukrajina a vzniklo Československo. Nejvíc občanů mělo svou mateřskou řeč češtinu, třetina hovořila německy, další hovořili slovensky, rusínsky, maďarsky a také polsky nebo spíš "po našemu". A v Brně se hovořilo hantecem. A všichni byli Čechoslováci. Čeština měla mnoho dialektů - jiný dialekt byl v západních Čechách, jiný v Praze, ve východních Čechách, jiný na východní Moravě. Rozvojem informačních sdělovacích prostředků a kontaktů mezi lidmi se rozdíly mezi dialekty smazaly a smazávají a lidé většinou hovoří hovorovou češtinou. V dnešní ČR jsou občané Češi v tom smyslu, že jsou občany České republiky. Šumava je při západních hranicích České republiky nebo-li v Čechách, Beskydy jsou při východních hranicích České republiky nebo-li na Moravě. V ČR žijí Češi, Moravané, Slezané... je ale třeba to rozlišovat? A k čemu by bylo dobré stanovit vedle spisovné češtiny také spisovnou moravštinu a spisovnou slezštinu? A neměla by se z hantecu stát také spisovná "brněnština"? Už ve starověku platilo heslo "rozděl a panuj". Takže bychom se měli rozdělovat, aby nás mohl někdo opanovat? Nikdo ti nebere a nezakazuje považovat se za Moravana a nebo ještě spíš za obyvatele své občiny. Já se na prvém místě považuji za Člověka, pak za Evropana a pak za Čecha, protože jsem se narodil v Čechách a moje mateřština je čeština. *4*

      Souhlasím, že naši veřejní representanti se někdy chovají jako representanti ústavu pro duševně choré. Ale volíme si je sami obrazu svému. *3*
      • koho si volíš ty k obrazu svému, je tvá soukromá věc, ale nám svou volbu nevnucuj. Nejsme povinni platit tvé účty. Mimochodem jeden z největších politiků Moravan TGM řekl "Moravská otázka je a bude opět zkušebním kamenem české politiky. Je žádoucí, aby byl Moravě zachován její specifický ráz, aby se jí dostalo rozsáhlé autonomie, nejen politické, ale i kulturní."

        Ty se považuj třeba za Sudetského Němce stejně tak velmi často reaguješ a nás nech být čím jsme
        • Milý Moravane, já samozřejmě volím toho a to, co považuji za nejvhodnější. Nikomu nic nevnucuji, pouze vyjadřuji své názory, snažím se je zdůvodnit, tak aby se k nim mohl připojit každý kdo akceptuje mé důvody. Neomezuji nikomu jeho právo volit jinak než já, samozřejmě se všemi důsledky, které by si měl každý před svou volbou uvědomit.
          Jistě nechci a ani chtít nemohu, aby někdo jiný platil mé účty, účel té věty jsem nepochopil. Také nevím kdo je to "my"..
          TGM byl samozřejmě jednou z největších osobností, pocházel z chudé rodiny a jeho matka mluvila německy a jen bídnou češtinou nebo snad moravštinou, chceš-li. Narodil se v Hodoníně, takže snad byl Moravan, ale přesnější by bylo říkat o něm, že to byl občan Rakouské monarchie, ale jeho význam tuto oblast přesahuje. Je jistě pochopitelné a chvályhodné, že měl blízký vztah k místu svého narození. O tom co je to moravská otázka lze diskutovat. Samozřejmě lidé na jižní Moravě mají svůj svéráz tak jako všude jinde. A ten kulturní svéráz by měl být zachován. Mám na Moravě hodně přátel a vůči Moravanům jako takovým nemám žádné výhrady. Je samozřejmě otázkou, jestli namísto krajského zřízení nemělo být obnoveno tradiční zemské zřízení a rozdělení na zemi Českou, Moravskou a Slezskou. Ale to by byla věc odborné diskuse a myslím, že to není zrovna ta nejaktuálnější věc.

          Nepoužívám termín "Sudetský Němec", to nebyli totiž žádní Němci, ale německy mluvící obyvatelé Zemí Koruny České, později německy mluvící Čechoslováci. Tak jako např. ve Švýcarsku lidé mluví německy, francouzsky, italsky a rétorománsky, ale všichni jsou Švýcaři. Já jsem se narodil v Čechách, moje mateřština je čeština. Německy jsem se naučil a není pro mne problém pohovořit si jako s krajany s lidmi v Německu, kteří sami nebo nyní spíš už jejich předci pocházejí z Čech nebo z Moravy.
          Ten dodatek "nás nech být čím jsme" jsem nepochopil. Stejně tak nevím proč mne oslovuješ "Sajmone", když se tak nejmenuji. Ale to není podstatné.
  • Leniví aitˇáci, kdyby našli jiný obrázek, nic by se nedělo.
  • Taky mi domů nechodily letáky. Existuje pro to jednoduché řešení. Stačí se na aktuální letáky dívat na internetu, třeba zde.
  • Ať si na obal načmáraj co chtěj pro mě je podstatné jen to co je uvnitř.
    • Tam bývá to samé,že se umaže maso.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit