Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pane Jan za co má Nečas dostat dík. Správně má být Nečas vypadni, vrať peníze, které jsi pobral za svoji " zodpovědnost " a které byly za tvé vlády rozkradeny a jdi se zodpovídat do basy.
 • Pro Honik.Já jsem za komunistů také chodil za plentu a komunisty škrtal.Bylo nás asi vždy půl procenta.Také se mně za uvedené nic nestalo.Takže musím konstatovat,že za komunistů vládlo to,co si národ většinově zvolil.Za lenost,nebo zbabělost jednotlivých voličů,za tu komunisté nemohli.
 • Výsledky krajských a senátních voleb ukázaly,že zde stále kraluje obyčejný český blb.Cesta ke státnímu bankrotu bude tedy pokračovat.Dokavad bída nenaordinuje obyčejnému českému blbovi důchodového věku takovou dietu,jakou neměli ani vězńové za nebožtíka Hitlera v koncentráku,tak pořád bude volit lumpy.
 • Senát skoro nikdo neuznává a hlavně ho nechce. Je to příliš drahý přepych
  • Parlament = poslanecká sněmovna (dolní komora) + senát (horní komora),
   Kdo někdy něco slyšel o ústavním právu, tak ví, že dvoukomorový parlament je výhodnější pro stabilitu a záruku demokracie. Otázkou je, jestli je potřeba 200 poslanců, když senátorů je 81.
   • Co tím chcete říci. U nás je to sdružení loupežníků a spodiny společnosti. tak k čemu to je dobré____????
   • třetí komora. to by byla "stabilita a demogracyje". tříkomorový parlament a když by politických trafikantů a vysloužilců přibývalo založili bychom čtvrtou a pátou komoru a_ť se na každého dostane koryto. a nakonec by byla celá republika složená pouze z komor parlamentu. A BYLI BYCHOM KONEČNĚ U PŘÍMÉ DEMOKRACIE KDY BY VŠICHNI LIDÉ BYLI V KOMORÁCH PARLAMENTU. jsem rád Pišto žes dospěl sice oklikou ale přece jen ke stejným závěrům jako zbytek naší země, že dvoukomorový systém je na houno. čím víc komor-tím víc demokracie. celá republika budou komory jednoho parlamentu
 • Lidé jsou zhnusení politikou neschopného Nečase,vládnutím této vlady a schvalováním diskriminujících zákonů koalici v parlamentu.Je mrzuté,že aby to dali najevo tím,že zvolí svůj hlas jiné straně,taději k volbám nejdou.Musíme se zamyslet nad tím,že tak neschopní lidé ještě nikdy v této zemi nevládli.Pane Nečasi děkujeme odejděte.
  • Musíte se zamyslet? Čím byste to dělali, soudruzi?
 • dejme tomu tři profi hráči s balíkem cinknutých karet a vyzvou mne abych s nimi hrál o vše a nejsou ochotni akceptovat můj požadavek na nové karty a férovou hru, tak prostě s nimi hrát nebudu, protože bych jejich podvod svým souhlasem zlegalizoval. takto si "výhru" rozdělí bez mého svolení a proti mé vůli a já mám morální právo proti jejich podvodu kdykoli zakročit. KDYŽ TO NEJDE JINAK......je to jejich problém
 • Autor příspěvku se šeredně mýlí. Pravda je zcela jiná. Demokratický volební systém na stranickém principu vyhovuje pouze partajím a ne lidem a už vůbec ne republice. Takové volby nemohou nikdy nic změnit. Kdyby totiž náš volební systém mohl cokoliv změnit, stal by se nebezpečným pro samotné poslance, a už dávno by ho parlament poslal do politického smetiště dějin s takovou razancí, s jakou se naši poslanci brání odhlasovat odnětí poslanecké imunity i když před volbami to skoro všichni ovčanům kdysi slibovali. Jenom adresný volební systém na účetním principu může něco změnit. Nepomůže nic jiného, než úplná personální adresnost a zpětná vazebnost volebního systému na voliče...
  • To je ono. Kdyby volby něco dokázaly změnit, tak už dávno jsou zakázané, ať je u moci kdokoliv.
  • Podle mne je lenost lidi v tomto state nezanedbatelnehou pricinou soucasneho stavu. Vzdyt je to tak jednoduche nechat no na nekom tam nahore v nadeji ze vse zaridi ve verejnem prospechu! Prdlacky, nic nezaridi, pokud nebudou pod kontrolou budou myslet jen na svuj prospech! Nekolik generaci vsak bylo vychovavano v presvedceni, ze vzdorovat nepravostem (okupantum, komunistum, pak obojim dohromady) nelze. Dnes vsak v zijeme v systemu, kdy pracovat aktivne v nejake strane neni hambou a presto se tam nikdo nehrne. Lidi by se meli angazovat v nejake strane, jejiz ideologie je jim blizka (ano, jen nejaka rozumna idea by mela byt to, k cemu se lze nazorove priklanet), pracovat ve strane ve jmenu teto ideje, ziskat dost priznivcu, volit tuto stranu, byt kriticky k vykonu funkce predstavitelu a mit moznost je idvolat. Ano, je to idealni stav, ale princip demokracie lezi prave v moznosti aktivniho zapojeni obyvatelstva. Ano dnesni stav je tomuto idealu na hony vzdalen, avsak prave proto, ze ruzni hochstapleri dostali prilezitost dostat se ke korytu.
   Jina cesta, nez prevzeti zodpovednosti za vlastni budoucnost vsak neni.
   Nastesti vznikaji ostruvky pozitivnich anomalii, kdy se nekteri lide pokouseji pracovat pro tento stat. Je treba se rozhlizet kolem sebe a pridat se k nim. Muzeme je najit v nekterych mensich stranach i mimo strany.
   Mejte odvahu neco delat a ne jen nadavat!
   Pavel J, Brno
   • To není lenost. To je odpor proti senátu! Nikdo ho nechce. To je vše. Je to příliš drahý špás
    • Senat je posledni pojistka proti nahlym zvratum v politice. Prece jen to maji mafiani o nepatrny kousek komplikovanejsi. My, obesni lidi, bychom tedy meli zvazovat koho do senatu posilame.
  • Správně. Ovšem to zatím většina lidí nechápe. Např. systém odvolávání zákonodárců a poslanců politiky má jenom pan Cibulka a zatím nikdo nereagoval. Pokud nebude tvrdej postih zákonodárců za ony průšvihy, adresnost a žádný peníze do stran, tak se nic nezmění. S tím ovšem souvisí financování vyvolenejch bafuňáři, ktarý by muselo bejt zakázaný.....
 • „Mám pocit, že se ukazuje naivita, povrchnost a také lenost voličů a nezodpovědnost a výmluvy nevoličů v nastalé rudé smršti-“
  Tento názor p. Jarolíma je velice výstižný. Lidé v této zemi dokáží nadávat v hospodě u piva jak "ti tam nahoře" to dělají špatně, jací tam jsou všichni zkorumpovaní a neschopní, jak jim nezařídí ráj na zemi. A když se mají chovat jako občané, vybrat si zodpovědné, schopné a morální zástupce, tak je jim líno zvednout p.del a jít volit. Anebo když už jdou, tak zvolí toho, kdo jim zamává buřtem před čenichem a slíbí ji nesplnitelné.
  Každý má takové představitele jaké si zvolí a jaké si zaslouží. Tak si stěžujme jedině na svou tupost a lenost.
  • ... hraješ si na něco extra, protože jsi pouze bezvýznamný zakomplexovaný volič :))))
   • .... ještě více paroubků a antiparoubků co začnou stavět mešity ... *1* *1* *1* *1* *1*
 • Je to tak, že lidé pochopili: "Kdyby volby mohly něco změnit, tak by je už dávno zrušili". Kradou všichni i socdemáci mají máslo na hlavě. Kdopak privatizoval pro kmotry Mosteckou (MUS) i OKD ? To samé je se Zemanem i Špidlou. Stejná sebranka jako ODS a TOP 09.Sliby - chyby. Tak proto lidé v zoufalství už nevěří nikomu a říkají si (MYLNĚ), když tam nepůjdu, tak se alespoň neušpiním a nubudu si muset nic vyčítat.
  • Ta sentence platila za komunismu, kdy tzv. "volby" byly pouze velkou komedií, protože mezi kandidáty se stali pouze ti, koho vybraly sekretariáty KSČ. Je známý případ Pavla Wonky z Hradec Králové, který chtěl kandidovat do parlamentu jako nezávislý, aniž si "dovolil" u KSČ. A dopadl tak, že ho bachaři v kriminále umlátili k smrti za nečinného přihlížení "soudkyně" Horváthové.
   ČSSD má hodně másla na hlavě ("Křišťálový Standa", MUS, OKD, Paroubkovy "poctivosti"...) a jsou to v převážné míře "bývalí" komunisti v převlecích, stejně jako ODS. Pokud jde o TOP 09, tu s nimi nelze házet do stejného pytle, protože TOP 09 je pokus, opakuji pokus o vytvoření pravicové strany. "Bývalí" i současní komunisti na ni házejí špínu, stejně jako tak činili v podobných pokusech (DEU, ODA), aby odstranili konkurenci a aby si mohli dělit moc, třeba i tzv. "oposmlouvou" (opičí smlouvou) a až se to hodí, tak nebudou váhat spojit se i s KSČ(m), i když její existence je v rozporu se zákonem a naplňuje skutkovou podstatu trestného činu.
   Ovšem tím, že budou lidé sedět doma na p.deli a nadávat u piva, tím s nic nezmění.
 • Máme volby asi tak 4x za rok, prostě už to nebaví, a hlavně není koho volit..
  • a tímhle způsobem vyhrají rudé tváře...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit