Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Sociální stát neudrží neschopný, nenažraný
 • Trocha historie pro pány politiky:
  Feudál toliko zneužívajíce občanů k povinné robotě na panském a ještě z toho co z posledních sil na vlastním vypěstujíce jim celý desátek nenažraně ukrade. A ihned za drábem a feudálem - zlodějem jde druhý dráb doprovázejíce církevního hodnostáře, jenž nataženou ruku majíce onoho nešťastníka o další desátek jménem Božím připraví. Toť nezměrné křivdy feudální.
  Otázka zní jak to ti hrůzostrašní feudálové dělali, že docela dlouho fungovali?
  Ono totiž ta robota byla různá. Kdo pracoval rukama měl povinnost 4 dny v týdnu na panském a 3 dny pokud ze svého přiměřený díl odvedl. Kdo svými koňmi či dobytkem pomáhal pracoval jen 2 dny v týdnu na panském přičemž povinně díl hnoje musil panstvu poskytnouti i na nejlepší část kůže z dobytka či koní si panstvo nárok dělalo.
  Za to vše panstvo vůči obyvatelstvu povinností bylo zavázáno a sic tím, že jim ochranu a pomoc v těžkých časech poskytne. Stejné povinnosti bylo připsáno i církvi.
  Slovy dnešních ekonomů:
  Feudalismus: 10% daně státu a 10% daně církvi = složená daň něco mezi 20% a 30%(max.)
  Český kapitalismus: okolo 24% soc. a zdrav. + daň = okolo 45% složená daň.
  I dnes "vrchnosti" připadají povinnosti, ale víme všichni jak to je. Na občana se 5ere.
 • bezregistrace
  no jen se ptám zda někdo umí zastavit čas, vyhnout se nemocem, nepotkat se s lumpy bránit sám sebe a své blízké .... ale je pravdou že takoví kteří společnosti nic nepřinášejí nebo se na ni přiživují by se neměli mít stejně jako ti co společnosti svoje odvádí či již odvedli ...
 • Zkrátka a dobře rozhazují se penízky hlavně pro ty, kteří nic netvoří vojsko, policie, státní správa! Jó, pokud by dělali PŘESNĚ to, co mají, nic proti tomu, ale příklad v případě poslanců. Policie taky nemusí hned vyhazovat prachy za nesmyslný vozový park viz. BMW, stejně se projedou pomalu v noci po městě a nemohou slyšet, co se děje za rohem. Stíhání ujíždějících a střelba? Příliš riskantní. Jsou i jiné způsoby.
  Nasazení armády někde v Litvě s minomety? Pandury, samohybné houfnice, vrtulníky?
  Se všichni zbláznili?
  Abych nezapomněl taky na dávky...
 • no stačí otevřít ten tábor v Letech a bude zase dobře
 • čím produkujeme na hlavu,tím méně penez máme pro lidi..komupak asi to,co vytvoříme zůstane za drápky?více
  • Jak jste na toto "moudro" přišla, pusinko ? Někdo vám snížil mzdu, při zvýšené produkci ?
 • V 90. letech jsme převzali daňovou a sociální legislativu z EU (zákony č. 586/1992 Sb., 589/1992 Sb., 155/1995 Sb., 48/1997 Sb.). Díky prvnímu z uvedených zákonů o dani ze mzdy fyzických osob stát obral PRACUJÍCÍ rodiče o tři čtvrtiny financí potřebných na krytí nákladů výchovy dětí v rodině. Díky tomu klesla úhrnná plodnost žen do tří let z 1,7 na 1,2 dítěte/ženu. Jednalo se o pokles porodnosti o 30 000 dětí ročně. To otevřelo cestu pro argumentaci bank o neudržitelném státním důchodovém systému.
  • Dítě není možné nechat jen v rodině. Také by mělo chodit do školy, když je nemocné, tak musí mít nějakou zdravotní péči. Není zřejmé, kde jste vzala ty 3/4 financí, o které rodiče měli přijít, mzda nikdy nepoklesla, alespoń ta nominální ne.
  • Diky socialnimu systemu je pro bohatsi problem mit potomky (snizuje se jim ekonomicka uroven ziti) a naopak chudi jsou podporovani v porodnosti(zvysuji si potomky ekononickou uroven ziti).
   Tento problem, kdy uspech a sikovnost a prosperita je socialnim statem potlacovana a naopak chudoba, demence a spatne socialni chovani je ekonomicky vyhodne a je dlouhodobe ekonimicky podporovano a stat tim padem aktivne prispiva k rozsireni poctu takovych lidi je samozrejme z dlouhodobeho hlediska neudrzitelny, a to vubec nemluvim o nejakych bankach.
   Priroda dela genetickou selekci podle toho jak se umi konkretni druh prizpusobit aktualnim podminkam.... A pokud pracovitost a slusnost a citlivost vede k vymreni, holt dlouhodobe prezije gen lenosti nesikovnosti a neschopnosti planovat dale nez "dneska vecer zadelame na dalsiho potomka aby bylo na ty zdrazeny cigara.
   Socialni stat ma jednoznacne vliv na genetickou strukturu obyvatel, a nerekl bych ze je to dobra forma selekce genu.
   • Casto se pro podporu neuspesnych dospelich lidi pouziva argument, ze dite nemuze za sve rodice a tak i kdyz jsou rodice alkoholici nebo problemovi lide neschopni cokoliv vytvorit ale jenom nicit, stat musi zajistit preziti jejich deti a tudiz i tech rodicu... Rodice to prevezmou jako nejuspesnejsi ekonomicky model ktereho jsou schopni a at si socialni inzenyri mysli a prohlasuji co chteji, jablko nepada daleko od stromu.
    Dam dalsi priklad toho k cemu vede socialni stat. Pokud je schopen recidivista ktery byl mezi zlociny vzdy schopen v prestavce mezi vezenimi zplodit a diky socialnimu statu celozivotne ekonomicky i socialne zajistit potomka, jedna se o velmi uspesny model chovani vedouci k rozmnozeni.
 • Neudržitelný stát je ten který nemá děti a hlupáci věří ve spotřebu na úkor porodnosti a nekonečného ekonomického růstu a další hlupáci co to řídí si myslí že původní obyvatele nahradí imigrantama at už ze Slovenska,Rumunska,Bulharska,Ukrajiny a pod.to se děje v našem případě či ze Sýrie,Íráku a pod v případě Německa a Rakouska.Doporučuji Vídeň která se první otevřela po 89 a podívat se tam dnes kdy si myslíte na některých místech že jste někde Arábii a za dalších 25 let bude Paříž ,Berlín,Londýn,Vídeň,či Brusel z půlky muslimský a podle toho to taky bude vypadat a ne že by Rusko na tom bylo líp s porodností a chlastem vymře taky.Pak nám nezbude nic jiného než proti všem 2 a vyhnat zrádce co prodávají Naši zem Čínanům a pod.Jen pro zajímavost posudte vymírající Japonsko a kam to dojde tak" vyspělá společnost metod 5 S".
 • Nesouhlasím s článkem. Zase jde o další variaci strašení po vzoru zkrachujeme jako Řecko. Kdyby např. Američani měli takovou paniku ze zadlužování, tak by nikdy nevyhráli v 2. světové válce, protože by měli málo zbraní, málo vojáků, nemohli by podporovat spojence. A taky by nemohli pomoci Evropě s poválečnou obnovou. A nezkrachovali kvůli tomu. Stejně jako Německo nezkrachovalo díky šrotovnému. Stát je sice zadlužen dost, rozpočtová odpovědnost by neměla být sprostým slovem, nicméně zase panika není na místě. Stát je zadlužen bankám a ty jsou zadlužení vůči vkladatelům. Stát tak vlastně dluží svým občanům. Vedle dluhu státu tedy rostou vklady občanů (za 11 let se zdvojnásobily), roste bohatství. Pokud poroste bohatství dál, není problém být vnukem. A rostou vedle státního dluhy i devizové rezervy státu.
  • Banka nepujcuje z vkladu, zaspal jste hoooodne dlouhou dobu.
   Ale pokud podle vas je aktualni situace v ekonomice podobna druhe svetove valce, a doufate ze ty vydaje zachrani svet od zkazy a uspokojime sve dluhy az nam budou porazene mocnosti zplacet, tak nepochopeni bankovniho systemu je opravdu malichernost oproti ostatnim jamam v uvazovani.
 • Blahobyt? čí jako? Dnes se může mít dobře KAŽDÝ kdo tvrdě pracuje, ale blahobyt to mají ti co tvrdě nepracují...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit