Přejít na výpis diskuzí

Neudržitelný sociální stát

18.7.2017 17:01
Pavel Jégl 31 příspěvků

Sociální stát, který se o vás stará, může být příjemný. Co když vás ale ruinuje na daních a k tomu zadlužuje?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jediné řešení: Zrušit senát
  Sněmovnu na půl
  Neziskovkám z rozpočtu ani korunu (proč nám má za naše peníze tady rozdávat rozumy nějaký ind,má málo práce v indii?)
  Platy státních úředníků včetně poslanců srovnat na průměrný plat(více by se snažili o jeho růst)
  Podporu pro dlouhodobě nepracující snížit o 90%
  Nikdy už nevolit socany
  • K základům svobody a demokracie patří dělba moci. A její větší zárukou je parlament dvoukomorový (senát a poslanecká sněmovna) než jednokomorový. Jde samozřejmě uvažovat, zda počet poslanců a senátorů není předimensovaný. Babiš, který chce řídit stát jako (svůj) podnik o to jistě usiluje.
   S ostatním lze souhlasit.
 • na náš blahobyt už čekají jiní, tmavší
  • Obávám se, že je to pravda.
   • Ne, ne ty čekají v Německu na dávky co jsou větší než platy v bývalých východních zemí Unie a politici tkzv.starých zemí chtějí aby jsme je finančně podporovali, proto rozjedou kampan na vyrovnání sudetským Němcům tedy Německu a Rakousku a zavedou specialní daně pro tkzv.neposlušné země ,jak po atentátu na soudruha Heidrycha .Tak vypadá skoro okupace jak za 2 sv.války nebo že by nám sem v případě nesouhlasu vyslali tanky jako sovětští okupanti v roce 1968?Si v 89 člověk myslel že roste sebevědomá a svobodná země a ouha hradní opilec vše prodá Číně a černo zadnice by zase nejradši všechno prodali Německu a komunisti mafianům z Ruska.Tak babo raď?
 • Pokud se bude rozhazovat bez rozmyslu tak ne.
  Daně jsou jedna věc, ale rozdávaní lidem kteří jen berou a nikdy nepracovali mne žere daleko víc.
 • V 90. letech jsme převzali daňovou a sociální legislativu z EU (zákony č. 586/1992 Sb., 589/1992 Sb., 155/1995 Sb., 48/1997 Sb.). Díky prvnímu z uvedených zákonů o dani ze mzdy fyzických osob stát obral PRACUJÍCÍ rodiče o tři čtvrtiny financí potřebných na krytí nákladů výchovy dětí v rodině. Díky tomu klesla úhrnná plodnost žen do tří let z 1,7 na 1,2 dítěte/ženu. Jednalo se o pokles porodnosti o 30 000 dětí ročně. To otevřelo cestu pro argumentaci bank o neudržitelném státním důchodovém systému.
  • Dítě není možné nechat jen v rodině. Také by mělo chodit do školy, když je nemocné, tak musí mít nějakou zdravotní péči. Není zřejmé, kde jste vzala ty 3/4 financí, o které rodiče měli přijít, mzda nikdy nepoklesla, alespoń ta nominální ne.
  • Diky socialnimu systemu je pro bohatsi problem mit potomky (snizuje se jim ekonomicka uroven ziti) a naopak chudi jsou podporovani v porodnosti(zvysuji si potomky ekononickou uroven ziti).
   Tento problem, kdy uspech a sikovnost a prosperita je socialnim statem potlacovana a naopak chudoba, demence a spatne socialni chovani je ekonomicky vyhodne a je dlouhodobe ekonimicky podporovano a stat tim padem aktivne prispiva k rozsireni poctu takovych lidi je samozrejme z dlouhodobeho hlediska neudrzitelny, a to vubec nemluvim o nejakych bankach.
   Priroda dela genetickou selekci podle toho jak se umi konkretni druh prizpusobit aktualnim podminkam.... A pokud pracovitost a slusnost a citlivost vede k vymreni, holt dlouhodobe prezije gen lenosti nesikovnosti a neschopnosti planovat dale nez "dneska vecer zadelame na dalsiho potomka aby bylo na ty zdrazeny cigara.
   Socialni stat ma jednoznacne vliv na genetickou strukturu obyvatel, a nerekl bych ze je to dobra forma selekce genu.
   • Casto se pro podporu neuspesnych dospelich lidi pouziva argument, ze dite nemuze za sve rodice a tak i kdyz jsou rodice alkoholici nebo problemovi lide neschopni cokoliv vytvorit ale jenom nicit, stat musi zajistit preziti jejich deti a tudiz i tech rodicu... Rodice to prevezmou jako nejuspesnejsi ekonomicky model ktereho jsou schopni a at si socialni inzenyri mysli a prohlasuji co chteji, jablko nepada daleko od stromu.
    Dam dalsi priklad toho k cemu vede socialni stat. Pokud je schopen recidivista ktery byl mezi zlociny vzdy schopen v prestavce mezi vezenimi zplodit a diky socialnimu statu celozivotne ekonomicky i socialne zajistit potomka, jedna se o velmi uspesny model chovani vedouci k rozmnozeni.
 • 21.stol. je příznačné svojí silnou sociální dimenzí. Ovšem ani sociální stát by neměl být zbytnělý do nestvůrné byrokratické podoby. Příliš sociální stát se mění v dojnou krávu pro různé parazitické vykuky. Na druhé straně moderní stát bez přiměřené sociální dimenze je nemyslitelný.
 • Blahobyt? čí jako? Dnes se může mít dobře KAŽDÝ kdo tvrdě pracuje, ale blahobyt to mají ti co tvrdě nepracují...
 • čím produkujeme na hlavu,tím méně penez máme pro lidi..komupak asi to,co vytvoříme zůstane za drápky?více
  • Jak jste na toto "moudro" přišla, pusinko ? Někdo vám snížil mzdu, při zvýšené produkci ?
 • no stačí otevřít ten tábor v Letech a bude zase dobře
 • Neudržitelný stát je ten který nemá děti a hlupáci věří ve spotřebu na úkor porodnosti a nekonečného ekonomického růstu a další hlupáci co to řídí si myslí že původní obyvatele nahradí imigrantama at už ze Slovenska,Rumunska,Bulharska,Ukrajiny a pod.to se děje v našem případě či ze Sýrie,Íráku a pod v případě Německa a Rakouska.Doporučuji Vídeň která se první otevřela po 89 a podívat se tam dnes kdy si myslíte na některých místech že jste někde Arábii a za dalších 25 let bude Paříž ,Berlín,Londýn,Vídeň,či Brusel z půlky muslimský a podle toho to taky bude vypadat a ne že by Rusko na tom bylo líp s porodností a chlastem vymře taky.Pak nám nezbude nic jiného než proti všem 2 a vyhnat zrádce co prodávají Naši zem Čínanům a pod.Jen pro zajímavost posudte vymírající Japonsko a kam to dojde tak" vyspělá společnost metod 5 S".
 • Budu volit soudruha Kalouska. On jediný nás zavede do země brekem a prdim pardon mlékem a strdím oplývající. http://www.fragmenty.cz/archiv/iy099717.html
  Jak pravila kněžna Líba, vidím zemi jejíž státní dluh a bída (čti blahobyt) hvězd se dotýká......

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit