Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zkrátka a dobře rozhazují se penízky hlavně pro ty, kteří nic netvoří vojsko, policie, státní správa! Jó, pokud by dělali PŘESNĚ to, co mají, nic proti tomu, ale příklad v případě poslanců. Policie taky nemusí hned vyhazovat prachy za nesmyslný vozový park viz. BMW, stejně se projedou pomalu v noci po městě a nemohou slyšet, co se děje za rohem. Stíhání ujíždějících a střelba? Příliš riskantní. Jsou i jiné způsoby.
    Nasazení armády někde v Litvě s minomety? Pandury, samohybné houfnice, vrtulníky?
    Se všichni zbláznili?
    Abych nezapomněl taky na dávky...
  • Sociální stát neudrží neschopný, nenažraný
  • Trocha historie pro pány politiky:
    Feudál toliko zneužívajíce občanů k povinné robotě na panském a ještě z toho co z posledních sil na vlastním vypěstujíce jim celý desátek nenažraně ukrade. A ihned za drábem a feudálem - zlodějem jde druhý dráb doprovázejíce církevního hodnostáře, jenž nataženou ruku majíce onoho nešťastníka o další desátek jménem Božím připraví. Toť nezměrné křivdy feudální.
    Otázka zní jak to ti hrůzostrašní feudálové dělali, že docela dlouho fungovali?
    Ono totiž ta robota byla různá. Kdo pracoval rukama měl povinnost 4 dny v týdnu na panském a 3 dny pokud ze svého přiměřený díl odvedl. Kdo svými koňmi či dobytkem pomáhal pracoval jen 2 dny v týdnu na panském přičemž povinně díl hnoje musil panstvu poskytnouti i na nejlepší část kůže z dobytka či koní si panstvo nárok dělalo.
    Za to vše panstvo vůči obyvatelstvu povinností bylo zavázáno a sic tím, že jim ochranu a pomoc v těžkých časech poskytne. Stejné povinnosti bylo připsáno i církvi.
    Slovy dnešních ekonomů:
    Feudalismus: 10% daně státu a 10% daně církvi = složená daň něco mezi 20% a 30%(max.)
    Český kapitalismus: okolo 24% soc. a zdrav. + daň = okolo 45% složená daň.
    I dnes "vrchnosti" připadají povinnosti, ale víme všichni jak to je. Na občana se 5ere.
  • bezregistrace
    no jen se ptám zda někdo umí zastavit čas, vyhnout se nemocem, nepotkat se s lumpy bránit sám sebe a své blízké .... ale je pravdou že takoví kteří společnosti nic nepřinášejí nebo se na ni přiživují by se neměli mít stejně jako ti co společnosti svoje odvádí či již odvedli ...
  • Je náš blahobyt udržitelný? Chlapče co jsi napsal tento nadpis, tak nevíš co je blahobyt a je mi tě líto. Je mi líto lidí co ho nikdy nezažijí.
    Já jsem si objednal jenom pro radost dvě motorky. jen tak jedna stojí 600 000 Kč. Kupuji si jenom, že se mi líbí, každá je jiná a nemohu o sobě říci, že žiji v blahobytu. Žiji naprosto normálním životem a přál bych si aby všichni lidé mohly žít a kupovat věci jenom pro radost a potěšení.
    • prispivatel je opravdu poklad . Co prispevek to doslova perla . At uz cestovatelska , pro zmenu lingvisticka a ted zase tohle .
      Jestli on tady uz kujon drive nepsal pod jinym jmenem. Neco mi ten sibal svym projevem pripomina .....
      • Já nevím co je na tom divného. To je pořád nějaké divení. Říká ti něco motocykl Harley?
        Pokud budeš chtít se jet podívat do Brna rád tě pozvu na předání motocyklu Breakout. a Wide Glide.
        • Jestli si něco kupuješ dvakrát pro potěšení tak si roura co neví že jednou zadnicí stejně nemůžeš sedět na dvou sedlech.Až všichni budou chtít to co propaguješ tak ta planeta praske,radši nám to nepřej ty boháči.Není horší chudoby než chudoby ducha,tak praví staré přísloví..
          • Již před 25 lety na rodinu byl průměr 3,3 auta na západ od nás a nikdo se nedivil a nikdo neříkal, že je někdo boháč bylo to naprosto přirozené. Žádná planeta nepraskla a nepraskne.
            Já nevím jak ty, ale já mam několik aut a taky nesedím na dvou židlích. Používám je zrovna k čemu je potřebuji. Já nevím jak ty, ale já když si jdu koupit například kalhoty a jsou dobré, tak si koupím dvoje a mam vystaráno si příště shánět jiné a mam více času na jinou činnost.
            Chceš říci, že sportovci, politici, zpěváci, podnikatelé a pod. jsou chudí duchem. Staré přísloví je vážně hodně staré, někdo byl chudý duchem když místo jednoho páru koní měl dva?
            Jinak by jsi měl vědět, že pokud s rozumem si koupíš nějaký výrobek, který neztrácí na ceně tak je to dobrá investice a je jedno zda je to auto, motocykl, hodinky, obraz a spousta dalších produktů. Rozhodně není dobrá investice stavba vlastního domu, kterou každý propaguje, ale opak je pravdou. Nebo když máš doma několik židlí a pokojů, taky sedíš a užíváš všechno najednou jak hovoříš a potom jsi chudý duchem?
            Svá moudrá slova si nech pro sebe a užívej si je ke zdraví a spokojenosti potom ti bude dáno.
            • Jo dík a pokud mluvíš pravdu tak právě emerikam moto z Indie je o upadku civilizace na pobřeží Atlantiku a ještě mě napadá pokud žereš tak nemlaskej.Těžko si průměrný občan a nejenom v ČR ale i v tý USA jen tak koupí 2 Haryky pro potěšení. *1*
          • prispevek stejne ten otukanej nepochopi. On toho chape vubec dost malo , skoro nic.
  • Se zemanem a babišem na věčné časy *14*
  • Nesouhlasím s článkem. Zase jde o další variaci strašení po vzoru zkrachujeme jako Řecko. Kdyby např. Američani měli takovou paniku ze zadlužování, tak by nikdy nevyhráli v 2. světové válce, protože by měli málo zbraní, málo vojáků, nemohli by podporovat spojence. A taky by nemohli pomoci Evropě s poválečnou obnovou. A nezkrachovali kvůli tomu. Stejně jako Německo nezkrachovalo díky šrotovnému. Stát je sice zadlužen dost, rozpočtová odpovědnost by neměla být sprostým slovem, nicméně zase panika není na místě. Stát je zadlužen bankám a ty jsou zadlužení vůči vkladatelům. Stát tak vlastně dluží svým občanům. Vedle dluhu státu tedy rostou vklady občanů (za 11 let se zdvojnásobily), roste bohatství. Pokud poroste bohatství dál, není problém být vnukem. A rostou vedle státního dluhy i devizové rezervy státu.
    • Banka nepujcuje z vkladu, zaspal jste hoooodne dlouhou dobu.
      Ale pokud podle vas je aktualni situace v ekonomice podobna druhe svetove valce, a doufate ze ty vydaje zachrani svet od zkazy a uspokojime sve dluhy az nam budou porazene mocnosti zplacet, tak nepochopeni bankovniho systemu je opravdu malichernost oproti ostatnim jamam v uvazovani.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit