Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Semipalatinský jaderný polygon se nachází v suché, víceméně rovinaté stepi na rozmezí tří kazašských oblastí: Pavlodarské, Karagandské a Východokazašské oblasti. Na severozápadním okraji, na břehu řeky Irtyš, se nachází bývalé uzavřené město Kurčatov, vědecké a administrativní centrum vojenského obvodu, později pojmenované na počest ruského fyzika Kurčatova.

    Mimo polygon se dostalo 55 radioaktivních oblaků z pozemních a atmosférických výbuchů a částečně i ze 169 podzemních testů. Těchto 224 explozí způsobilo radioaktivní zamoření východní části Kazachstánu.

    Plný dopad ozáření na zdraví lidí byl mnoho let utajován. Společný závěr zdravotních studií provedených na místě po uzavření oblasti je, že radioaktivní spad přímo ovlivnil zdraví asi 200 000 místních obyvatel
    • henrys
      Teď bych prosil ještě zasvěcenou studii o jaderných pokusech v JúEsEj, nebo chceš li českou zkratku SSA!
      Ty jeden nestranej hovězí kuse!
    • Simona tu nebyla a sbírala články a už je to tu :D howna na net
  • Výbuch v japonské elektrárně Fukušima a blížící se výročí černobylské tragédie obrátily pozornost na kritické jaderné elektrárny ve světě. Čtyři rizikové má i Rusko - Saratov a Rostov jsou v seismicky aktivních oblastech, kolská a novovoroněžská nesplňují mezinárodní normy

    V případě ruského jezera Karačaj vás zabije už pouhý pobyt v jeho blízkosti.
    Jedná se o nejzamořenější místo na světě. Pouhý pobyt u jezera by vás mohl zabít.
    V září roku 1957 došlo v Majaku k havárii s rozsáhlým únikem radioaktivních materiálů do okolí a to zejména do řeky Teča. Podle dostupných informací došlo k destrukci zásobníku vysoce radioaktivního materiálu v důsledku poškozené chladicí soustavy a materiál pronikl až do vodoteče. Díky následkům havárie zemřely stovky lidí a bylo zamořeno široké okolí.
    • henrys
      Tak takhle dopadnete, když si každý rok necháte na emerikn ambasádě udělat preventivní výplach mozku! :-D
      • vanhorne
        "výplach mozku!"
        Nepodarilo se ti vyplachout jim mozek, proto tvoji zadost o visa zamitli.Tough luck,eh? ☺
  • Vodní pumpa značky Harvey.
  • Na stranické schůzi povstal jeden soudruh a pravil: "Mám soudruhu referente, jeden dotaz: Je pravda, že se soudruh Gottwald rád napije?" V odpovědích na dotazy soudruh referent na tuto otázku jaksi pozapomněl. I byla další schůze, na níž se o slovo přihlásil jiný soudruh a pravil: "Mám, soudruhu, dva dotazy: První, zda se soudruh Gottwald rád napije, a druhý, kde je ten soudruh, co se na to minule ptal...
    "Víte něco o výměně telegramů mezi Ruskem a Kubou? - jistě: Kuba: "Celá země hladoví, pošlete obilí!" Rusko: "Utáhněte si opasky." Kuba: "Pošlete opasky!" *15* *15* *15* *15* *15* *15* *15*
  • "Nejdemokratičtější" země na světě, vývozce míru a prosperity a pochcípají na tyfus!

    Panují především obavy, že se do podzemní vody dostanou fekálie vyplavené z kanalizace. „Ve studních jsou lidské a zvířecí výkaly, které se jinak do vody nedostanou,“ upozorňuje expert na kontaminaci vody Marc Edwards. Pokud lidé budou bez rozmyslu pít vodu ze studní, hrozí podle něj epidemie cholery či tyfu.
    • vanhorne
      "a pochcípají na tyfus!"
      V Dubnu 1997 jsem chtel na ceste do BC, projet Grand Forks kterym proteka Red River.Neprojel jsem, v ulicich 2m vody.Musel jsem jet proti produ do Moorhead ,tam se mi podarilo pres RR prejet.Kdyz voda opadla nikdo nechcipl.Priletel jsem do Ceska v Kvetnu a za dva dny, prisla povoden.Chcipl nekdo, nechcipl.Asi jsi nic takoveho jeste nezazil.At se ti nevyplni to co tem chudakum prejes, protoze nikdo nevi kdy a jak chcipne,abys nahodou na ten typhoid nekdy nechcipl sam, chytraku.
      • Nech ho ten si ani neumí vymyslet originál mailík.Prostě soudruzi z ááno (88NO)neumí než jen krádst. *4*
  • Leonid Gozman poslal otevřený dopis ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi, který by se dal zhodnotit ve stylu. Král je nahý a naše země nevzkvétá. Mimo jiné v něm píše. „Kvalita života zřetelně upadá, zhoršuje se stav v sociální oblasti, snižují se reálné příjmy. Nezbavil jste zemi závislosti na ropě a nemáte, soudě dle vašich vyjádření, žádný plán na řešení krize....

    Sliboval jste vítězství nad teroristy, ale teroristické útoky pokračují. Za roky Vaší vlády se jejich obětmi stalo více než tři tisíce lidí - organizátoři těchto útoků nebyli ve většině případů ani dopadeni. Na severním Kavkaze vznikla kriminální enkláva na Rusku prakticky nezávislá, ale využívající jeho zdroje....

    Společenská morálka upadla tak hluboko jako nikdy. Pod Vaším vedením rozkvetla lež, nespravedlivé soudy, korupce. Mnozí jsou přesvědčeni o zkorumpovanosti Vašich nejbližších přátel a spolupracovníků a často i o Vaší osobní zkorumpovanosti. Stále více se hovoří o stycích nejvyšších představitelů země s gangstery. Na tomto pozadí se do našich životů vrátila licoměrnost a vrací se strach - lidé se opět bojí říct, co si myslí.“
  • V Houstonu a jeho okolí se také nachází dvě desítky skládek toxického odpadu, z nichž by mohlo do vody uniknout olovo, arzen, polychlorované bifenyly a další karcinogenní a toxické látky. V zatopených domech mohly uniknout látky z chemických prostředků a pesticidy, které uchovávaly pod dřezem.
  • Ruský Norilsk, ležící hluboko v nedostupné sibiřské pustině, se sice pyšní ohromným nerostným bohatstvím, v míře znečištění však předčí téměř všechna města na Zemi

    Norilsk halí hnědošedé mraky prosycené oxidem siřičitým. Na zem z nich padá kyselý déšť, který pak ničí vše živé – především rostliny a stromy. Právě kvůli zplodinám z tamních továren se z okolí stala mrtvá zóna, kde se lesy na ploše přes pět tisíc kilometrů čtverečních proměnily v seschlou poušť. Na téměř 180 tisíc obyvatel Norilsku má znečištění podobně ničivý vliv. Místní se potýkají s celou řadou zdravotních problémů a mají v průměru o deset let kratší život
  • V SSSR se konají olympijské hry a Brežněv má při jejich zahájení pronést slavnostni projev.
    Přijde s ochrankou k tribuně, dostane do ruky papír a začne číst: "Oooooo..."
    Lid začne tleskat a jásat.
    Brežněv mávne rukou, aby je uklidnil a pokračuje: "Oooooo..."
    Lidi zase jásají, mávají a tleskají.
    Opět, mávne rukou a zase: "Oooooo..."
    Situace se opakuje, davy šílí, úplná euforie.
    K Brežněvovi se nahne člen ochranky a povídá: "To jsou olympijské kruhy, to nečtěte." *15* *15* *15* *15* *15* *15*
  • „Té bouře jsem se ani tak nebála. Bojím se tady té fabriky,“ říká Kathy Blueford-Danielsová, která žije vedle zrušeného závodu na zpracování dřeva, kde se kdysi používal kreosot, karcinogenní látka určená například ke konzervaci pražců. „Hned jsem si pomyslela: Tohle bude špatné. Kontaminace se může dostat kamkoliv,“ posteskla si šedesátiletá žena.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit