Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Země zaslíbená, ostrov svobody, kam jezdili čeští soudruzi za celoživotní poctivou práci a nereptání na schůzích na dovolenou. Dnes by tam mohli jezdit naprosto volně, ale raději jedou do Chorvatska, Itálie, nebo Španělska. Doma si pak zanadávají na kapitalistickou Evropu,  ve volbách volí buržousta a zavzpomínají na zlaté časy, když jeden z nich ve fabrice dostal jednou za život za odměnu poukaz na Kubu...

    🙃😕🤤

    • josef.chmela

      Za komunistů měl dělník šanci dostat jednou za řivot zájezd na Kubu a několikrát dostat rekreaci v zařízeních ROH  a to vše skoro zadarmo. Dnes má dělník šanci dostat několikrát za život výhazov z práce a za vydělaných pár šupů jet akorát do Chorvatska, protože na dovolenou na Kubě ze svého platu nikdy mít nebude.

      • Znal jsem dobře osobně dva, kteří tento poukaz dostali. Jeden byl ředitel našeho (menšího) podniku, druhý náměstek spolupracujícího podniku. Oba byli pracovití, poctiví, upřímně věřící. Z té generace, která si po válce myslela, že nic lepšího, než SSSR není. Dávalo se to tuším k 50-tinám. Kolik bylo dělníků, nevím.

        Rekreace ROH dobrá. Byli jsme mladí, bylo to levné. Jedli jsme , co jsme si uvařili, nanosili v zimě uhlí a sami topili. - Rekreační střediska menších podniků byly většinou koupené staré chalupy v horách. Bylo to levné, ale kdo to platil? Stát má jenom ty peníze, které sebere svým občanům...😉

        Navíc to byla jistá úlitba za to, že se nikam nesmělo.  Kdo měl přece to štěstí, tak byl naprosto zlodějský přepočet peněz, takže si  "venku" stejně nemohl za naše peníze nic moc dovolit. A při návratu musel zbylé peníze vrátit za ještě nehoráznější přepočet.

        Ovšem byly i VYBRANÉ REKREACE ROH, kde se vybraně vařilo, byly hotelové služby. Ale to nebylo zas až tak moc pro pro dělníky .

        😉😂

         

        • josef.chmela

          Kdyby jsi byl pracovitý, poctivý a upřímně věřící, taky by ses  měl dobře. Tak nezáviď, když jsi neschopný nemakačenko a pobuda.

          • Kámo, mě tam lákali min třikrát.  Pracovitý a poctivý jsem byl, ale možná jsem si chtěl zachovat čistý štít, možná mám rovnější páteř. Každopádně teď nemusím nenávistně prskat na lidi, kteří se mají dobře díky své schopnosti a ne díky členství v zločinecké organizaci.

            A nezávidím, není co. Když vidím zahořklé prďoly blábolit ruské kraviny na netu, jsem rád, že k nim nepatřím a nikdy jsem nepatřil.  😉

            • josef.chmela

              Nevím, kde žiješ ty ale já žiju v ČR a stále zde vidím lidi kteří se mají dobře protože umí krást, podvádět a lhát a jsou nepostižitelní, protože jsou v té správné zločinecké organizaci jako je ODS, TOP09, KDU-ČSL nebo jejich odnoží. V jednom máš pravdu, v dnešní době není co závidět. Takže se až tak moc nezměnilo po roce 89. Slušný a pracovitý člověk si spíše pohoršil.

  • Do tří let to bude stejně celé jedno Guantanámo. 

    Odešel El Commandante a přijde děda Biden. To je běh dějin. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit