Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • My jsme něco rozbili? Především ne my, ale naši předkové. I z nich k tomu přišla většina jako "sleoý k soudu." Dozvěděli se až výsledek.

    No a rozbíjet už nebylo téměř co. Stejně jako v roce 1989. Systém byl starý, rezavý, neschopný vlastního rozvoje. Našla se skupinka mužů toužících po vyniknutí, po moci a tak se jim to povedlo, protože systém už téměř nedýchal.

    Tanec nad mrtvolou Rakouska Uherska mohl začít.

    Co následovalo?

    Kavárníci roztáhnou bílé plachty nevinnosti na význačnými poliiky a událostmi té doby (je ale třeba podívat se do archivů na dobové reálie).Ona ta navoněná dnes růžově viděná doba byla kapinku odlišná.Komplikovaná, jako každá doba.Ne každý byl továrník Vraný v kabrioletu s tenisovou raketou pod paží, co vřele miloval prostinkou Marušku z místního chudobince....

  • Já slavit nemám co ,snad prvních dvacet let republiky. Ale otázka ,stálo těch 20 let za to? Myslím že ne Možná by nebyla Michovská dohoda,asi by nebyl ani rok 1948 ,1968.

  • Rozbili jsme Rakousko-Uhersko. Stálo nám to za to?

    Z tehdejšího pohledu snad ano. Ovšem když se na to podíváme z dnešního hlediska, tak to bylo zcela zbytečné. Svobodná republika dle Masarykova vzoru fakticky neexistuje. A zajisté by váha země jako byla Rakousko uherská monarchie v kontextu zemí jako Francie a Německo daleko větší a účinnější. (Postačí se podívat na procentní zastoupení dle počtu obyvatel)..,..

    • Ona se ta monarchie rozbila sama a vyžraná po 1 sv.válce kterou začala , prostě v těch dobách nemohla přežít.

  • Článek neodpovídá na základní otázku v nadpisu.Já odpovím jednoznačně-nestálo nám za to.Postavení v jakékoliv nerozpadové reformě Rakouska-Uherska by byla pro nás výhodná.Ekonomicky i politicky.Státní útvar by pak daleko lépe odporoval hitlerovským snahám.A nemuseli bychom o přístup k Jadranu škemrat.Jak nás Rakousko-Uhersko utiskovalo a co způsobilo vlez neskutečných myšlenek do hlav TGM a dr.Beneše?Nevím o bídě a hladomoru.Vím o výhodném hospodářském postavení Čech a Moravy v rámci císařství.Tak proč?

    • Jako vždy mimo , ale co věřit pohádkám je tvoje hoby.

  • Pisatel tohoto článku by byl radši, kdyby na Hradě seděl patolízal a poslušný kýval, který by bez řečí podepisoval další a další protektorátní zákony? Pokud vím, Klausovi vyhrožovali, že pokud nepodepíše Lisabonský diktát, skončí v polstrované cele na psychiatrii. A než mi někdo napíše, že podléhám proruské propagandě, - oni se tím nijak netajili, zveřejnili to a byli na to pyšní. Dokonce si už oťukali psychiatra, který jim to podepíše. Zeman se jich nebojí, ale bohužel, nevidí si do huby, takže jim leje vodu na mlýn. Já stojím za Zemanem, ne kvůli Zemanovi, ale kvůli tomu, že v nové EU totalitě, plné černochů a mešit, žít nechci. Ať je z této země malinký ostrůvek rozumu, uprostřed multi-kulti šílenství.

  • Československo a TGM nemůžou za to, že se ho na konci 90-tých let, za trpného přihlížení většiny národa zmocnila banda Ruskem podporované lůzy z Prognostického ústavu. Co mělo hodnotu si rozkradla  díky vynálezu do té doby neznámého Vaška,nějakého Klause - tzv. kuponové prevítizaci, téhož Vaška, který se pak dopustil vlastizrady a tento těžce vybudovaný stát ve spolupráci s estébáky rozbil. Pak ho vystřídal Miloš, který se rozhodl vrátit ten rozkradený a rozdrbaný zbytek zpátky v čase,do doby rozkvětu bolševismu. Pronásleduje demokratické síly a do všech významných státních funkcí a úřadů, na které dosáhne, si instaluje estébáky a bolševické zmetky všeho druhu.

    • JASNĚ,JEN DEVADESÁTÉ LÉTA PŘIŠLI AŽ PO PO ROCE 1938,1948,1968,STO LET REPUBLIKY BYCH MOC NESLAVIL

    • Nebýt onoho druhého (vlastně prvého), Vaška, tak žádná privatizace, ani ta rozkradená, nebyla....

    • Nějak se Vám z toho vytratil Václav Havel.Nedotknutelný?

    • vanhorne

      "instaluje estébáky a bolševické zmetky všeho druhu."

      Stareho psa novym kouskum nenaucis ani chodit po zadnich.

      • zubr

        Zdravím, pokud vám to nějak uniklo,tak s tím  "instalovaným " estébákem jedná celá špička EU, v tomto týdnu jednal s britskou premiérkou T.May,včera s A. Merkel a E. Macronem, myslíte si snad,že by špičky Evropy,potažmo EU jednali s estébákem? Nenechte se vysmát, je to jen váš zoufalý pokus " okopávat " kotníky našemu demokraticky zvolenému prezidentovi.

        • bohužel hlas lidu i výsledek voleb může být ddebilní  , ale přesto platí a to že Zeman dělá ostudu je známé a že Babiš je lhář a pravděpodobně podvodník nedělá ještě jednání s jinými něco jiného ,jednat se musí i s Kimem.Co se týče Macrona tak jsem nezahlédl nějaké protesty proti jeho tradiční rétorice nepřijímání emigrantů- rozpad Unie,ten mimoň se domnívá že unii likvidujeme nepřijímáním a poněkud mlčí že Brexit je odezva na bezbřehé zadlužení Francie která si chce vyskakovat na všechny spolu s Německem.Tak kdo rozbíjí Unii mamánku Macrone.Babiš je jenom slouha dotací který v okamžiku kdy se má jednat má strach aby na něj někdo nevytáhl pravděpodobné vykrádání fondů v EU.

        • vanhorne

          "zoufalý pokus " okopávat " kotníky " 

          Okopavat kotniky nekomu kdo si je svym buranskym vystupovanim okopava sam, by bylo celkem zbytecne.

  • V anketě v jakém státě byste chtěli žít mi chybí pátá kolonka

    -chtěl bych žít v demokratické Moravě (pokud by se česko chtělo připojit, proč ne. Ale pouze jako rovnoprávní partneři

    -v současném Čečensku mi život nevyhovuje

    https://obcanskyparlament.webnode.cz/proc-masaryk-place/

    • Já se považuji v prvé řadě za Člověka, pak za Evropana a pak za Čecha a nakonec za občana svého domovského města,

      Za Čecha se považuji proto, že jsem se narodil a žiji v Čechách, mou mateřštinou je český jazyk, vážím si historie Zemí Koruny České.

      Pokud někdo staví na prvé místo to, že je své Moravan, prosím, je to jeho věc. Na Moravě jsou krásná místa, mám tam spoustu přátel.

      Nezapomínejme však na starou antickou moudrost:

      "Dividae et impera." (Rozděl a panuj.)

      • jo jo a za pět let a rachota by v tom Práglu nebyla, bohužel mi to někdy připomíná čoboláky před r.1993,ale co udělejte z malého houna ještě menší až už nebude na botě ani vidět.

      • Za koho se považuješ ty, je tvoje věc a nikoho tady to nezajímá. My tě považujem za špatně maskovaného henlainovského sudeťáka.....

  • Rodiče se narodili za RU otec 1887prošel Ruskou frontu. Matka 1903 vyprávěli něco jiného. V létech 1915 až 1918 proběhlo v Evropě několik Revolucí. Rusko 1917,Německo 1918, a RU 1918. Ve všech chtěli odstranit monarchii a ustavit republiky a odstavit církve hlavně Římsko katolické.
    • No a co?Chybí Vám vyústění.

  • Hezký ilustrační obrázek. Holt, ta viróza je prevít.😀

    • KIMCID

      copak viroza ale,junkerova kýla to je dílo  :-) :-)

      • no on zápal plic Clintonové je taky síla,takže až Nás budou vláčet nažraný na záchytku tak můžu být oslaben zemanovou virozou popř,jukersovo kýlou či mít zápal plic tkzv.clintačku.Tím pádem pobyt platí zdravotní pojištovna.🙂

  • Za císaře pána a jeho rodinu !

    Ani náhodou !

    Chudáci mrtví, zmrzačení a jejich nejbližší. I to bylo to stupidní RU. Žádný potentát ani zelený bezmozek si nezasloužil jedinou kapku potu padlých nebo zraněných vojáků.

    • Takže za Miloše Zemana a jeho rodinu????????????????? 

      Jen z toho pomyšlení je na zvracení.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • Milý příteli, nebojujete za Miloše a jeho rodinu. Bojujete za sebe a svou rodinu. Nestačí vám cca milion romů? Myslíte, že potřebujeme další milion arabů a černochů? Byli i tací, co se radovali, když do úřadu zasedl první černý politik v této zemi - "konečně jsme světoví, blablabla." Co budou říkat, až jich tam bude 200?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit