Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Samet zůstal sametem proto, že se plně ukázalo, že jsme byli 40 let ruskou kolonií a předsunutým bojištěm pro 3tí světovou válku, takže když ruský car - toho času jménem Gorbačov - nedal noty, tak starochům něco upadlo do kalhot, že by za své vlastní rozhodnutí měli nést odpovědnost sami, a tak to raději rozpustili. Vlastně to byla určitá racionální úvaha, věděli, že by šli sedět nebo i něco horšího a  rozhodně ne si užívat klidného důchodu, jakého se jim nakonec dostalo. Také moc dobře věděli, v jakém stavu se ekonomika nachází a že mele z posledního a konkurenci z Asie se neubrání, což se také v následujících letech stalo. Nikdo nic až na výjimky nevytuneloval, prostě jsme nebyli schopni konkurovat. Když to nešlo po dobrém, tak to šlo po zlém. I za tento stav zodpovídala předchozí 40-ti letá levičácká katastrofická utopie a zájmy ruské imperiální politiky.
    • Panebože ty jsi tutově nějakej Prážák  tak vystrč nos a přijed se podívat na sever s podniků jsou ruiny a  a ostaních montovny   ale to tak daleko nevidíš  

      • Chápu, že třeba na severu je situace v mnoha ohledech horší? těžší? než v Praze. Ale víte jaké jsou v Praze třeba náklady na bydlení? A vůbec, pokud je to v Praze taková pohoda, proč se sem nepřestěhujete? Nebo si tu alespoň nenajdete práci? Pokud jste šikovný (manuálně), tak se tu o Vás lidi porvou.

  • snako

    To jsou ale bláboly! Každá vláda (v jiných státech) si takové protesty také nenechávala líbit! Stačí Paříž nedávno, Španělsko anebo Erdogan v Turecku... Tenkrát lidé chtěli změnu - měli už dost těch papalášů - tak se je študákům povedlo dostat je do ulic. Jak to dopadlo,to víme my, všichni cinkači. Hromada jich přišla před důchodem o práci a dnes by si tu ruku raději usekli, než by znovu cinkali! Ptejte se obyčejných lidí - ne Mináře, který si honí své ego s Milionem chvilek. Bez peněz a podpory (zřejmě Sorose), by zmizel dávno v davu.... Také jsme byli mladí a chtěli vládnout světu. Nakonec se ukázalo, že ten svět ovládá nás, jak figurky na šachovnici!! Nakonec sami jste svědky, jak se pomalu, ale jistě stěhuje Afrika a Asie do Evropy. Za chvíli, vy mladí, budete mít docela jiné starosti, než to tady měnit. Oni to tu změní - to si pište!

    • Ten Soros me vzdycky pobavi a navodi dobrou naladu. Diky za krasne rano neznamy poeto .... Pridal bych smajlika ruzi nebo polibek , pripadne srdicko. Bohuzel to tady nejde . skoda. 

    • Dedo, vam starym uz odzvonilo, tak se s tim smirte. A premyslejte, proc Zide po uteku z Egypta museli bloudit 40let na pousti. Proste proto, aby uz nikdo neplakal nad "plnymi hrnci masa v Egypte". Proste az tu nebude vase generace, je dost velka sance ze bude lip

    • A právě proto je dobře, aby se mladá generace hlasitě ozvala, ať s Milionem chvilek nebo s někým jiným. Jak si ustelou, tak si lehnou. Pokud sebou nechají orat, tak se k nim všichni budou chovat jak k ovcím. Já to vidím pozitivně.
  • V te dobe jsem v Cechach zil . Kdyz dnes ctu , co a jak tam bylo , musim si sahnout na pr.del ze jsem jeste pri smyslech. Uz to neni jen nejake " upravovani dejin " , v mnoha pripadech se jedna doslova o neskutecne lzi a naproste vymysly. Jako bezny kluk v te dobe jsem v Praze mel tu ehm " cest " poznat par typku. Pozdeji se tomu zacalo rikat disidenti. No nevim , jejich zpusob zivota ze by nejak privedl ke krachu tehdejsi rezim do toho r 89 ???? Urcite neprivedl ke krachu nekolik hospd , narodni podniky jako myslim ze se to jmenovalo Geoindustrie , OPBH a radu dalsich kde tohle bylo zasite kvuli stemplu v obcance. take tiskany , napr Svoboda na Arbesaku , mela tu cest mit ve svych radach delniku u rotacek jednoho obvzlaste vypraskaneho. Bezny flakac , ochlasta a vyzirka nestydici se zit z duchodu sve mamy. Mel nejake potize s tehdejsim rezimem, pozdeji se tomu zacalo rikat politicke. Ty potize by mel asi dnes take , jenom  ze prizivnictvi uz neni trestne a tim padem vyzirat vlastni mamu v duchodu je dnes snad pomalu na metal od Emana a jeho party. Odesel do ciziny , tusim Svedska , kdyz uz po nem sli , asi ta magicka stb , nebo kdo . Ovsem hlavne mel problemy s beznou kriminalitou , kradezemi , alkoholismem a cim jeste.  A takovych jsem mel tu cest zazit povicero. Rikalo se jim somraci , tak nejak obecne. A dojizdaci v bufetech . Pozdeji potom se to prejmenovalo da ty dyzydenti . Takze nejake kecy 30 let pote o tom co kde rekl tehdy , snad , mozna , nejaky Milous , dnes uz mrtvola Stepan a dalsi , maji cenu asi jako navod k pouziti na obalu od syrecku. Kdyz nesli pred soud tenkrat , nema cenu se dnes zabyvat mrtvolama a tim co jeste zije ve stadiu posledni demence . Takovehle smesne clanky jako je tenhle, ty muzete klidne nahradit predpovedi pocasi za dalsich 30 let na Sumatre. bude to asi tak mit stejnou hodnotu. 

    • Co je tohle za ubožáka ? Nejspíš bejvalej komouš-komik, co to ještě nerozdejchal. Já byl v té době na vojně, takže mohu potvrdit, že BYLA příprava na zásah. Měl jsem opravdu nahnáno, že nás pošlou na ostrý zásah. Střílel bych nahoru, ale stejně.Jinak disidenti byli svobodní a stateční lidé. Maloměšťácké hov_ado, jako seš ty, to nemůže nikdy pochopit.Takoví jako ty,  udávali za protektorátu jiné "disidenty" gestapu. - A nezapomeň si vyměnit plenu. Smrdí to až sem.
      • Tak nam Zeman ted reknete u jakyho to vojska jste to byl a v jake hodnosti a funkci ?! Od nikoho z lidi , v te dobe u vojacku cas ztracejicich, coby zakladni sluzba jsem nikdy nic podobneho neslysel. jestli nekdo neco takoveho pripravoval , tak se o tom naprosto urcite nebavil s vojacky zakl. sluzby v nejakych hodnostech frajtr a podobne. A take naprosto urcite ne u nejake obycejne posadky. Nemela ta jejich vojna Zeman nahodou cervene vylozky , pripadne ze by to byla ta  slavna pohranicni straz ? Nebo snad ze by Lidove Milice ? Pripadne okorenene Pomocnou strazi verejne bezpecnosti ? Tak se Zeman pochlubeji , jaka ze legitimace je hrala v kapse , mozna ze nejen jedna vidte ! Jedno lepsi nez druhe , rodokmen a cista rasa az do 20 kolena nazpatek u toho vseho vyse popsaneho potvrzena u takovych  bojovniku za lepsi zitrky .  . 

        A ty vase kecy o strileni do vzduchu. Tam strileji vzdycky vsichni vrazi uz od dob Napoleona. Tahle vymluva uz je tak ojeta , ze nemuze vubec na silnici. Jak popravci cety souzene po II sv valce , tak napr. ta sama pakaz souzena po valce v ex Yugo. Kazdy strilel pri popravach  jenom do vzduchu        ( strilet musel , na to nestrelit a rict ze nestreli nemel nikdo z nich odvahu , a rozkaz je rozkaz ! ) , a ti mrtvi u zdi zemreli pochopitelne starim. 

        Podotykam , diky sve chytrosti, jsem se soustavou lzi, padelanych potvrzeni a ruznych falesnych dobrozdani te vojne vyhnul. Takze o ni vim jen z doslechu a vubec se za to nestydim. Ovsem to, ze nekdo z vojclu zakl . sluzby byl konfrontovan se skutecnosti , ze se bude muset v tom roce 89 strilet do demonstrantu , tak to slysim opravdu poprve. S takovou uvedomelosti jsem se jeste opravdu nesetkal. Patrne jste Zeman dalsi dyzydent ze ano ? Jojo tezkej zivot , tezkej jste to mel. Takhle politicky pronasledovanej, strasny. A urcite jich mela ta stb ( vite vubec co to bylo , vlastne dodnes je ? ) v hledacku , bud jako toho dyzydenta , nebo jako agenta mozneho spoluprace , je to tak ? 

        Sam jsem nebyl a nikdy nebudu v zadnem spolku zvanem politicky. Ani nalevo , ani napravo nikde a nikdy. Popisoval jsem jenom , co jsem zazil jako obycejny prazsky kluk v te dobe kdy nebyly ty banany a nesmelo se cestovat. Musej Zeman jeste par let pockat az vymrou ti co to prozili. Potom budou moct ty svoje zvasty nekde snad uplatnit. Problem je , ze se starnuti nevyhne ani vam Zeman, takze to s tou jejich pozdejsi slavou pametnika vidim fakt dost blede. Mimoto uz tak nejak slysim odpoved dalsich generaci na pokus o jejich cancani jak to tenkrat bylo. Dedku , koho ty tvoje kecy zajimaj ?! Tak nejak ta jejich odpoved bude znit. Skoda ze se nemuzeme vsadit. 

  • Jégle najdi si cimru v Bohnicích tam patříš

  • Maji si vzít příklad ze španělské policie ta už ví jak na  demonstranty :D

    • Katalanske zrqdce a separatisty jste asi myslel. Navic Rusem financovane

      • Zdroj vašeho tvrzení prosím jinak jste lhář

  • Neměli sílu udělat vůbec nic. Prostě to nějak vyšumělo. Dneska nás budete strašit zbytečně tím coby kdyby. Je třicet let po všem. Po všem...

    • Pavel.Jegl

      Ani ve snu by mě nenapadlo, že připomínkou 30 let starých
      událostí někoho vystraším. To tedy fakt ne.

      • Skoro by se mi chtělo napsat, že celá ta současná "masáž" kolem 17. listopadu má nám, kteří jsme ještě tehdy teprve brali rozum říct, že všichni komunisti byli krvelačné šelmy. 
        Možná pár staříků, kterým už strašilo na věži - to snad ano, ale kdyby to byl ten milion členů téhle strany, tak by to asi neskončilo hadrovou revolucí, ale pěkným průšvihem. 
        Měli armádu, měli zbraně, měli moc - a nevyužili je - a pár podivných existencí provedlo něco jako revoluci. 
        To zase tak špatné nebylo, ale není třeba kolem toho dělat karneval. To neděsí, spíš je to k smíchu. 

        To jsem myslel tím strašením. 

      • Dejiny se hodnoti s urcitym odstupem. O tom zadna, v poradku. Jen nevim jestli je tech 30 let malo , hodne, tak akurat. My co to pamatujeme jeste zijeme a zas az tak uplna demence nas jeste neschvatila. 

        A pro vubec ausgerechnet ted po 30ri rokach tohle vsechno vytahujete s takovou silou ? Co tim vubec chcete najednou vsichni rict ? Nebo neco zakryt? Hodne toho bylo dost jinak , neco nebylo vubec a o necem mozna nekde nekdo jen blbe kecal. Co se a jak stalo je obecne znamo. Zadne strilecky do lidi se nikde nestaly a ani k tomu nebyla tendence. Stepan uz je v pekle ten k tomu nic nerekne. Ten by mozna k tomuhle reseni kyvl, o tech dalsich si uz tak jisty nejsem. Asi by to potom bylo dalsi Rumunsko. A toho si byli tihle vsichni dobre vedomi. 

         

         

        • Asi tak nějak. Dneska se ale dětem zase vymývají mozečky. V tom umíme prostě chodit. Bohužel. 
  • Nás důchodce nechá vychcípat dnešní režim

    • Fakt jo? Mame v rodine tri duchodce, nikdo z nich nebyl v KSČ, v duchodu jsou 30 a vice let, a nestezuji si. Mozna proto ze dokazali vyuzit svych moznosti a nebreceli ze "rezim tohle, rezim tamto"

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit