Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pane Jégle, již jsem si kdysi řekl, že na vaše přihlouplé komentáře nebudu reagovat. Ale nedá mi to. Vy, vysokoškolsky vzdělaný člověk, avšak nevím jestli jste tu kybernetiku doopravdy vyštudoval, když nepoužíváte titul inženýr, píšete takové hovadiny. Nevěřím, že jste takový hlupák. Ale peníze udělají hlupáka skoro z každého, pokud to není silná osobnost. Ani v tom finančním poradenství jste toho mnoho nedokázal. Ale to mi nepřísluší hodnotit. Tudíž každý rozumně uvažující člověk si udělá představu, jací komentátoři nám říkají, co je správné. Zamyslete se nad tím a začněte používat zdravý rozum. Pokud to ovšem nemáte zakázáno od agentury, která vás platí .Potom. je mi vás upřímně líto.
  • Jistě je Vám známo, že Ing. M. Kalousek jako ministr financí v r. 2009 vyrobil deficit státního rozpočtu -192,4 miliardy Kč. 

    A byl to právě současný premiér -  ing. Andrej Babiš - který jako ministr financí v minulé vládě dokázal jako první otočit nepříznivý vývoj státního rozpočtu České republiky 

    z onoho deficitu až -192,4 miliard Kč do kladných čísel v r.2016, kdy Ing. Andrej BABIŠ jako ministr financí docílil 

    PŘEBYTKU ROZPOČTU +61,8 miliard Kč

    V roce 2017 byl sice za jeho ministrování deficit státního rozpočtu -6,2 miliard Kč - ovšem při Poslaneckou sněmovnou naplánovaném deficitu  -60miliard Kč, aby

    v r.2018 vláda ing. Babiše zaznamenala opět přebytek státního rozpočtu +2,9 miliard Kč.

    Takže...

    • Zajímavé jak Ing. M. Kalousek u těch závisláků na koblihách stále vyvolává hypertensi. Asi to dělal dobře. 😀

    • Pavel.Jegl

      ...Aniž bych se zastával Kalouskových daňových kopanců.

      Zkuste si, pane Janáku, porovnat příjmy rozpočtu, se kterým někdejší vlády a tato vláda hospodařily. Data: mfcr.cz.

      Podle vaší logiky by vláda Angely Merkelové (český Kalousek) v roce 2011 hospodařila mizerně, protože udělala strašlivý deficit, a předloni obdobná vláda Angely Merkelové (český Babiš) zase skvěle, protože měla fantastický přebytek.

      Jenže hospodářské politiky obou vlád se nijak zásadně nelišily.

      Rozdíl byl v příjmech a příjmy jsou odvozeny z ekonomiky, od firem. Ty vydělávají, ne vláda.

      Ledaže by lotr Kalousek měl prsty v hypotéční krizi v USA a zavinil pád Lehmanů.

      To vyloučit nemůžu.

      • K vámi uvedenému Kalouskovi, kromě příspěvku výše i v článku: "Kdo za to může? Že by Mirek Kalousek?", lze učinit dotaz: 

        Dokážete uvést, jak vysoký byl schodek (míněna suma schodků za celé angažmá) naplánovaný jmenovaným, jak vysoký byl schodek skutečně dosažený, kolik činí splátky úroků a jistiny a kdy asi tak bude splacen. To, zda se výše schodku,  skutečně  rovná státnímu dluhu, nebo (a jak a proč) se od něj liší, nevím - to už je politickoekonomická "vyšší dívčí".

        (Jednou jsem "se proklikal" ke srovnání polistopadových ministrů financí s přihlédnutím k výši schodků a jejich umořování, ale, nejsa odborníkem, podruhé jsem to nedokázal. Předpokládám, že když píšete články o dané problematice, máte takové údaje když ne v hlavě, tak na disku.)

        • Pavel.Jegl

          Pardon, ale žádnou excelovskou tabulku nemám, pracuji s online daty - když nějaká potřebuji, ad hoc je jedno po druhém vytahuji z mfcr.cz – zákon o státním
          rozpočtu, plnění rozpočtu, struktura a vývoj státního dluhu...

          • Excelovská tabulka není nutná, postačí i prostý pdf.

            Chápu vás, ovšem vytahování online dat ad hoc má jednu nevýhodu: zdrojů dat je mnoho a jsou autorsky závislé.

      • Díky za upozornění, já jen opsal a porovnával fakta z dostupných ročenek.

        A tyto publikace pozadí finančních aktivit opravdu nezveřejňují.

        Takže pan Winston Churchill nebyl daleko od pravdy, 

        když tvrdil, že jsou tři stupně lži? Totiž (podle něho):

        - lež

        - sprostá lež

        - statistika?

        Jen cituji klasiky...

        • Pavel.Jegl

          Tohle nemá co dělat z klasiky.



          Já jsem nevyvracel statistiky, pane Janáku. Psal jsem jen o
          tom, že HDP, potažmo příjem rozpočtu je dán především výkonem ekonomiky (a samosebou
          tím, co z ní stát odebere).



          Takže příjem rozpočtu závisí na ekonomickém cyklu víc než na tom, kdo sedí na financích nebo ve Strakovce..



          Příklad ze života:



          Máte synka. Jeden měsíc mu dáte kapesné 3000 kaček. Synek vám koncem měsíce vrátí pade – že mu zbylo. Vy ho pochválíte, že měl přebytek, že je jako Andy (Babiš).



          Příští měsíc jste ale bez prémií, takže dáte synkovi jen 1000
          kaček. Koncem měsíce vás ratolest požádá o stovku, že nevyšla, že má
          dluh. Vy synka ztřískáte, že měl deficit, že je jako Mirek (Kalousek),
          byť utratil podstatně míň.



          A to je logika vaší argumentace pane Janáku.

          Netvrdím, že je sprostá, ale nepostihuje podstatu věci.

          • josef.chmela

            To je demagogie.

            • To není demagogie, ale účelově použitá analogie. A takových může být k ilustraci jevu použito libovolné množství, aniž by jev potvrdily nebo vyvrátily.

              Třeba: Máte synka, dáváte mu kapesné 1000 Kč. Synek si z kapesného platí měsíční jízdenku MHD. Koncem roku přijde, a řekne: "Tatínku, koupil jsem si koloběžku a nepoužíval MHD. Ušetřil jsem 3000 Kč. To jsem šikovný, viď?" 

              A vy odpovíte:"To ani náhodou! Ekonomicky činný jsem já, já vydělávám, ne ty."

              (Zkráceno, ale pro ilustraci snad postačí - není nutno rozmazávat.)


            • toka

              Já bych to spíš přirovnal ke zjednodušení příkladu pro finančně negramotné.

            • Pavel.Jegl

              Můžete upřesnit, v čem?

  • josef.chmela

    Babiše stále preferuje více než 30% voličů. Jistě to nejsou žádní blbci. A ať je Babiš jaký chce, zatím pro obyčejné lidi ve svých vládách udělal nejvíc. Nadávají na něj pouze neschopní a závistivci.

  • Obcan.Havel

    Hlavní je, že volby nevyhráli havloidní ovce!

    • web:Denikn.cz  Babiš řešil v USA i zdanění restitucí židovského majetku. Nemáme příkazy shora jak hlasovat, zní z ANO.

      Co fuhrer řekne to se udělá.Za to vyhráli jiné ovce.

      • Fakt je ten, že Babiš je oddaným lokajem amerických Židů. A když oni řeknou Babišovi ať skočí, on se ještě zeptá jak vysoko.

  • koblihář toho už nakecal dost, takže by měl jít "od válu"  = od koryta...

    sorry jako...

    • vanhorne

      " takže by měl jít "od válu"  = od koryta..."

      Daleko drive odejde hladovy pes od valu= od sunkove kosti, nez se vzda moci vas trestne stihany Bures. Nikdy neodstoupim! Pamatujte si to, NIKDY!

    • Maximální souhlas. Chce to, aby se toho ujal konečně Grebeníček. Prostě aby to šlo s naší republikou zase nahoru.

  • Zbožné přání pane Jégle? Zase Vaše agitka? 

    Vás je u webu škoda. 

  • KIMCID

    Pavel Jégl BEZMOC CO :D

    • Pavel.Jegl

      Copak bezmoc, ale co vy, KIMCIDE, co to máte s hlavou? Co se vám, probůh, hrozného přihodilo?

      • KIMCID

        Jsem v poho jen se směji jak vám Babiš nedá spát :D

        • Někomu zase Babiš dává spát, ale potom to probuzení😯

  • ObcanHaveI

    Správný chlap je Pan Premiér Babiš, co slíbí splní!

    Prostě slovo chlapa, proto ho volila drtivá většina občanů, ovčani mají uplakanou smůlu!

  • Tak nám Jégl napište kohobyste chtěl za prezidenta a premiéra, jména né ty vaše bláboly

    • Pavel.Jegl

      Takže jména, jména! Pletete si diskusi o konkrétním článku s výslechem na StB, Mr. Baciňák.

      • Vy jste byl u výslechu na StB? Jako vyslýchaný, nebo na opačné straně stolu?

  • Dvojka s kormidelníkem - občan + josef. novák(ovčani) , j.n. ještě ke všemu hulvát všech hulvátů

    a Pavel Jégl kormidelník. Vypadají, jako by se právě cákli😀

    • Tady se člověk pobaví, stačí si jenom přečíst ta "moudra" co tady plodí BUREŠoidi a zeMANoidi. 😂

      • KIMCID

        BUREŠoidi a zeMANoidi jsou v poho jejich lidi vládnou Ovčanům jako ty, ty jeden lepšolide :D :D :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit