Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Co to jsou křesťanské hodnoty? Církev primárně potřebovala získání kontroly nad majetkem a lidem.Jelikož dříve nebylo příliš rozšířené vzdělání, tak někdo musel plebejci říci, že na kozu se neleze.Viz. misionáři a převýchova divokých kmenů a podobně, nezřídka násilím importovaná víra.Jako plnohodnotná náhrada církve stačí kvalitní vzdělání s občanskou naukou- o tom co se patří.Nutný je též kvalitní základ v rodině.Pokud by dnes násilím bylo do celého světa importováno vzdělání se stejnou intenzitou jako ve středověku náboženství, tak by to zajisté vypadalo též jinak.Dnes se různé neziskovky snaží získat peníze na školy v Africe- proč asi? Protože je to jediná cesta.Další možnost je modlit se k pánu a čekat na zázrak a pokud se tak nestane, pán to tak chtěl.

    AL Pacino to řekl hezky: Jako kluk jsem se každý večer modil k bohu ať dostanu nové kolo, toho jsem se nedočkal.Tak jsem ho jednoho dne ukradl a pomodlil se za odpuštění.

    Asi na tomto principu to funguje :-)

    Krádež nechci obhajovat- základ myšlenky je, že člověku nic samo nepřiletí.Místo modlení stačí např.pracovat.Kolo si koupím za poctivě vydělané peníze a nemusím odříkat otčenáše, protože jsem nic špatného neprovedl.

    Navíc pokud platí NEPOKRADEŠ- není to nic pro nás. Jak to ovšem u pána prochází Polákům to věru nevím !!!!
    *1*
  • Katolická církev je po narození Krista 4, slovy čtvrtým největším hromadným vrahem. 1 Sovětské Rusko 25 mio. - nepřátelé komunismu, 2 Německo 20 mio - nepřátelé národního socializmu, 3 Spojené státycca 20 mio. - vyvraždění indiánů, 4 Katolická církev 10 až 12 milionů - inkvizice.
    • U těch katolílů - ale spíše křesťanů jsi zapomě christianizaci ohněm a mečem.
    • Nemám rád uvádění počtů obětí, protože to není zcela prokazatelné- ovšem u církve bych počítal s daleko větším počtem obětí.Tato "organizace" funguje cca 2000 let a pochybuji o tom, že se dají celosvětově vyčíslit počty přímých obětí církve či obětí souvisejícím s tranformací na křesťanskou víru.Tím ovšem nechci kritizovat pouze křesťany, týka se to všech náboženství a sekt.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit