Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zajímavý úkaz posledních dnů. Nejdříve jsem byl bloknut nevím kdy a nevím zač a teď se příspěvky zobrazují dvakrát. Buď nějaká chyba v systému nebo nějaké "odškodnění"? 🙂

  • Ale no tak pane Jégle......řečeno vašimi vlastními slovy, copak někdo bránil Čechoslovákům vyvěšovat vlajku a chodit do hospody?  😉

  • Ale no tak pane Jégle......řečeno vašimi vlastními slovy, copak někdo bránil Čechoslovákům vyvěšovat vlajku a chodit do hospody?  😉

    • Pavel.Jegl

      Realisto, jsou pro mě důležitější prvky svobody než hospoda. A s tou
      vlajkou – to nebylo tak jednoduché, byly dny a místa, kde jste na vlajku mohl
      zle doplatit.

      • Příspěvek nefunguje

        • Na první pokus nešel tento příspěvek vložit a ani na podruhé. Zkusím to tedy potřetí. Jde o dotazy na pana Jégla.

          1) můžete mně prosím seznámit s těmi důležitějšími prvky svobody, co jim hospoda nemůže konkurovat?

          2(Velmi bych ocenil, kdybych se od Vás dověděl, které to byly dny a která místa, kde bylo možno na vlajku zle doplatit?

          K 1) V Listině základních práv a svobod ze dne 16. prosince 1992, je těch článků 44 (předpokládám že jde o dle Vašeho názvosloví o prvky) a je těžké posoudit, které by mohly mít něco společného s tím konkurováním hospodě v důležitosti.

          K 2) Je mně 86 let a s výjimkou Protektorátu Čechy a Morava, jsem se dodnes (po 9.5.1945) nikdy nesetkal. Možná to mě, nebo mé děti, vnoučata a pravnoučata, teprve čeká.

          • Pavel.Jegl

            1) Jsou to prakticky všechny lidské svobody, pane cespdu. Třeba svoboda projevu.
            Anebo svoboda přesvědčení, vyznání… Všechna tahle práva komunisté desítky let neuznávali, lidi, kteří se svůj odlišný názor nenechávali pro sebe, věznili,
            trestali jejich děti… (Chodit do hospody je spíš právo než svoboda.)

            Nepsal jsem o Listině, ale obecně o právech a svobodách, takže se s vámi nebudu přít o
            ‚názvosloví‘.

            2) Pokud debatujeme o 21. srpnu, pak si vzpomínám na 21.
            srpen 1987 v Praze (osobní zkušenost). Tehdy na československou vlajku
            doplatilo víc lidí.

            Je mi 61, takže protektorát jsem nezažil. Zažil jsem však
            sovětskou invazi, okupaci, normalizaci. Nepřál bych to svým vnučkám. Obávám se,
            že budou mít stejně tvrdé palice, své názory si nenechají vzít a dost by to
            odskákaly.

            Add: Pokud vám nejde nějaký příspěvek vložit, zkuste snížit
            počet odstavců, anebo ho rozdělte nadvakrát, a druhou část vložte jako reakci na první část.

      • To byla vaše vlastní slova, když jsem v jednom článku poukazoval nato, že Komunisté svévolně zrušili Zemské zřízení a ze dne na den "zakázali" Moravany a zavedli "pouze Čechy". A že Vám tahle forma komunistické svévole nevadila a nevadí, když všude jinde si hrajete na demokrata a komunistobijce. Měl byste trochu zapátrat ve své paměti, co říkáte.....🙂   já mám z některých lidí pocit účelovosti, když například  Sověti při osvobozování 45 zabijí pár našich lidí, tak prý to je projev neschopnosti, ne-li přímo teroru, když totéž udělají Američani, tak buď prý je to sprostá pomluva nebo maximálně "nešťastná náhoda". CO TAKHLE VŠEM STEJNÝ METR PANE JÉGLE???? 😉  Mimochodem proč vlastně Moravě a Slovensku natruc volily Čechy 1946 Komunisty a to dokonce i v oblasti Plzeňska s nejvyšším procentem, když je tam prý osvobodili ti "hodní" Američané....?

        • Pavel.Jegl

          K zemskému zřízení a komunistickému režimu: dvě nesouměřitelné věci posuzováno měřítky svobody.

          píšete: Sověti při osvobozování zabijí pár našich lidí...

          Vy si, realisto, vskutku myslíte, že nás Sověti v osmašedesátém osvobozovali, jinými slovy dovezli nám normalizační svobodu? Nebo vám to jen tak ulítlo?

          • Já mluvím o roce 45. Možná vám to v textu uniklo......nebo tady snad byli i v roce 68 Američané? Nevšiml jsem si....a co je nesouměřitelného na okupaci kdy jeden národ utlačuje druhý?

            • Zbytečně se namaháte, dnes pan Jégl už dojégloval. I Američané zabili za války hezkých pár našich lidí při bombardování civilních objektů v Rajchu. Na příklad v Hamburku, či v Drážďfanech, ale jenom tak namátkou, i v Plzni, Praze, Brně, Zlíně, 

              • Reakce na příspěvek:

                Právě že o těch zabitích Američany vím. A o řadě jiných, abych tak řekl, kolizních jevů.  A tak by mne zajímalo, proč pan Jégl uplatňuje u stejných problémů, ale opačných stran dvojí metr. Žeby v tom byly peníze nebo jiné výhody? 😉 Snad cílená propaganda a dezinformace? To asi nebude příliš v souladu s ideály novinářské objektivity, nezaujatosti a pravdomluvností.

                • josef.chmela

                  Reakce na příspěvek:

                  Rozdíl v tom je, v uvozovkách. Američané zabíjí vždy a jen demokraticky. A to se podle dnešní ideologie může.

  • Pane Jegle čtu tu vaše příspěvky  dosti pravidelně a mám názor že je píšete tendečně,  bych řekl jako na objednávku a jen proti určité skupině lidí ,    holt jak psal tady jeden, každej si chrání svůj dvorek   ale ještě jsem odvás neviděl článek  o zločinech CIA  výmýslech  že Sadám má chemické zbraně  podpora  Fašistickejch režimů po celém světě atd.

    Ale to jsou nezajímavá témata  asi  kuli tomu nikdo nepůjde protestovat na Václavák


    • Zbytečně se namaháte, o tom pan Jégl nikdy nic nikde neslyšel, natož aby to popsal. T.G  Masaryk řekl, že státy se udržují ideály na kterých vznikly - USA vznikly na ideálech dobýt Severní Ameriku, vyvraždit její původní obyvatele Indiány a ukrást jim veškerou půdu. Těmito ideály se udržují dodnes, ovšem už to provozují mimo Severní Ameriku, protože Indiáni už došli (prostě téměř nejsou) a zemi, Severní Ameriku, ukradli už celou, od Mexika po Aljašku (jen z Kanady se zatím nepodařilo udělat 51. států, nebo druhé federální území,či 15. zámořské území.

      • Pavel.Jegl

        Milý cespdu, přečtěte si, prosím, článek. Píšu o invazi v osmašedesátém, o okupaci Československa, nikoli o válkách s indiány.

        O bitvě u Little Bighornu jsem psal obsáhle v roce 2001 - v printu. To bylo kulaté výročí. Ale dávat do souvislosti války s indiány a invazi do Československa by mi přišlo divoké.

        Takže pardon, že neplním vaše přání. Dobrou noc. 

        • Nedávám do souvislosti žádné války s Indiány a už vůbec ne tu nepovedenou bitvu generála Custera u Litle Big Hornu, ale jen se mně vybavil, bůhví proč, ten citát z odkazu T. G. Masaryka a tak se mně to nějak spojilo s těmi USA..

  • Tak jako má USA svou zonu vlivu a tam se činí. Tak mělo Rusko svou zonu, za kterou zaplatilo několika mil. padlých . Představa , že by si např. USA nechala ve své zoně vlivu dělat co se místním zamane je opravdu najivní.  V pád vojsk Varš. sml. byl násilný akt , které se nedají ospravedlnit jinak než politickým rozhodnutím. Takových křivd se stalo hodně. Poučme se z toho a přestaňme štvát p. Jégl. Suverenita státu je věc, která se nedá získat lehce. Viz nadřazenost zákonů EU nad  místními judikáty. Mám pocit , že se to opakuje.

    • Pavel.Jegl

      Pokud pokládáte připomínku některých historických skutečností za štvaní, pak, pardon, Romku, ujišťuji, že štvát budu.

      • Způsob jakým to dělaš  nemá s novinařinou nic společného.

        • Pavel.Jegl

          Zřejmě toho, milý romku, o novinařině víte víc a hodně přehodně. Nedáváte nějaké přednášky? Přihlásil bych se. Nepošlete mi link na nějaké vaše články, abych se poučil?

      • Nezapomeňte i na USA !!! To bojovali za svobodu a demokraci ,kterou nastolily i u nás !

        https://www.euserver.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

  • Ono je to vlastně paradoxně i dobrá "reklama"...aspoň si každý může na takové lidi.,udělat názor..a např. před volbami se podle toho zařídit...

  • mun.go

    Mám plné zuby zkreslování historie. Srpnová invaze r. 1968 skutečně nebyla masakr jak roku 1956 v Maďarsku. ...Ideologická umanutost hlupáků, kteří nezažili sovětskou okupaci v srpnu 1968, je šokující. Ať je Stanislav Grospič jakkoliv pochybnou a kontroverzní osobou, má pravdu, že většina mrtvých, usmrcených v důsledku invaze v srpnu 1968, byly oběti dopravních či jiných nehod, anebo prostě nervozity zděšených vojáků, kteří se octli vinou šéfů sovětského státu v situaci, jíž nerozuměli.

    píše pan Jan Čulík na BL

    Přečtěte si též tamní diskuzi.

    • Pavel.Jegl

      Psal jsem někde o Maďarsku? Použil jsem snad slovo masakr?

      Psal jsem o invazi a o okupaci, mun.go!

      Co jsem tím, prosím, zkreslil?





      • mun.go

        "pozoruhodný rozbor invaze-bratrské pomoci." ... "Kdepak sovětská okupace, nic takového"

        Tedy - o Maďarsku a masakru píše Čulík, já jej cituji.

        Každý subjektivní pohled je zkreslený.

        ---

        Viz interaktivní mapu 

        Oběti okupace 1968


        • mun.go

          Abych to dokončil: "Každý subjektivní pohled je zkreslený."

          Abychom získali správné informace o trojrozměrném předmětu, musíme provést superpozici jeho snímků ze všech prostorových úhlů. Pokud se mění v čase, tak ještě časový průběh.

          Stejně tak pravdu o historické události můžeme získat pouze tehdy, pokud se díváme očima účastníků této události a to v příslušném čase, kdy se odehrála.

          Jakýkoliv časový posun nebo zjednodušení na určitý úhel pohledu znemožní správnou její interpretaci.  

          • Pavel.Jegl

            Jistě, že každý pohled je zkreslený. Invazi jsme však viděl na vlastní oči a zažil na vlastní kůži, stejně jako okupaci. A časový posun mě nepoznamenal, protože takové 'zážitky' z mé hlavy jen tak něco nevymaže. 

            • mun.go

              Neříkám, že váš pohled je zkreslený. Jsou to vaše osobní - nepřenosné zážitky a jeden z úhlů pohledu.

              Bohužel lidé jsou izolované ostrovy a nejsou schopni vidět svět očima jiných lidí.

              Můžeme pouze naslouchat a snažit se pochopit.

      • Jen přidat křídla , a frnk do nebe. "Aniolek".

  • Pan Stanislav Grospič se už stává medicinským termínem.

    Z oboru psychiatrie...

  • Žijeme v demokratické zemi. A to je dobře. Kdybychom všichni přemýšleli a hovořili stejně, nebylo by něco v pořádku.

    Pan (nebo soudruh) Grospič nemůže být výjimka. Ať si říká, co je mu libo. Důležité je, jak to ostatní berou. Patrně se názory tohoto člověka nestanou většinovými. V tom je také síla a krása demokracie. Možná se tohle slovo dostane jednou i k člověku Grospičovi. 

    Nebo mu chcete zavírat pusu nějakým trestem, zákazem? Nejsme jako oni! Nejsme jako oni? Nebuďme jako oni!! Tak si milý pane povídejte, co chcete.....😛

    • Pavel.Jegl

      .... Nebo mu chcete zavírat pusu nějakým trestem, zákazem? ... Nebuďme jako oni... 

      Navrhuji snad, aby byl Standa Grospič umlčen zákazem? Probůh, kde jste to, Jindřichu, vzal? 😯


      • Dobré ráno pane Jégle. 
        Chápu, že je toho někdy na jednoho moc. 

        Nikde jsem nepsal, že by jste jej měl trestat nebo zakazovat Vy. Tím "chcete" jsem myslel obecně ty hrdiny, kteří by za jiný názor rádi trestali a zakazovali jako to bylo dřív. 

        Jen ho nechme, ať si mluví a snad jsme natolik soudní, abychom si o tom uměli udělat svůj názor.  

        • Nikdy bych Vás nepodezříval z toho, že chcete někomu zavírat pusu násilím. Ale je dost takových, pro které je násilí pořád přitažlivé. To byli ti, kteří chtějí. Podívejte se na diskusi a uvidíte, že jich existuje pořád (bohužel) dost. 

      • Pavlíku , zbytečně provokuješ a pak  se divíš , co ti lidé píší.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit