Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Ty jsi ale "obyčejný člověk". Přečti si daňové zákony, abys tady neplácal blbosti! *1*
 • Pěkně kecáš dementní blbosti, jak se měli důchodci za socíálizmu. Moje babička když šla do důchodu, dali jí komunisti důchod 400,- na měsíc, tak musela dál pracovat pomalu do 80-ti aby nechcípla hlady. Na dovolenou v životě nejela, jenom jednou do lázní. *1* *16* *11* *9*
 • To je váš naprostý omyl, si myslet, že když vyhrajou volby ČSSD, tak vám přidají penze. Ono totiž není z čeho. Vem z dlaně chlup, když tam není. Možná to naslibují, ale potom skutek utek. Šak vono se to už nějak zdůvodní a svede na předchozí vládu.
  Jenže do tohodle hnoje nás dostala ČSSD v čele se Zemanem, Standou Čistým,Paróbkem a Sobotkou, která tady začala s dluhy. A teď se platí ročně 80 miliard na úrocích, co mohlo bejt na vyšší důchody. Takže je to spravedlivé, že jsou menší důchod a nebude na ně, protože ta generace dnešních důchodců na ten dluh žila, a ten dluh vyrobila, né ti mladí, kterým tenkrát bylo 5.
  PS: a to říkám jako ten, co má jít za 2 roky do důchodu. *1* *6* *7* *13* *10*
 • Nikdo je nekrade. Chyba je v tom, že se na ně málo odvádí, takže to stát ještě dotuje z jiných daní, teď nejnověji z dph.Takže zvednout odvody na dvojnásobek, to zdraží cenu práce, takže se polovina zaměstnanců propustí a nebude zase na podpory a tak dokola, a je to v pr........ To je celý ten problém, tzv. "průběžný systém", kde nikdy peníze nebyly.
  Ten zavedli komunisti po únory, aby mohli rozkrást penzijní fondy. A od té doby se to táhne. *1* *6* *7* *16*
 • Já si myslím. že bychom se měli přestat navážet mladí do starých (kteří si svoje odmakali za celý život a teď jim stát milostivě občas přidá 150 korun...), ani staří do mladých (kteří často nemůžou sehnat slušně zaplacenou práci, pokud nechtějí makat 20 hodin denně, o sobotách a nedělích, bez smlouvy, bez pojištění...), ale zeptat se "cui bono"? Jenom to odvádí pozornost od těch, kdo za to můžou - různí takymanažeři HR a PR a "marketingoví specialisté" s několikadesetitisícovými platy za h... práci, bankéři a lichváři a především politici, kteří jim umožnili rozházet, prošustrovat a ukrást státní peníze. které teď chybí na vzdělání, na rekvalifikace i na důchody... *16*
 • .....no, ti dnešní "mladí", budou jednou taky staří a jejich děti jim to vrátí i s úroky! *4*
 • ..ujídají chlebíček ? Netvrdím, že důchodci nic nestojí, ale tuším, že na důchody šlo 28 procent platu ( to je skoro třetina platu !, jen tak mimochodem, kolik procent si dáváte na důchod Vy ?). Nemůže přeci být pravda, že by na sebe důchodci ( ti dříve pracující) miniálně podstatnou část, pokud né celou, nevydělali. Je zajímavé, že se neobrací pozornost na lidi, kteří moc nepřináší a stejně berou. Je to dle mně cílené, abychom se navzájem rozeštvávali a neměli čas na dělání problémů.
 • Smrtka ty se mi líbíš :)))) Ty jsi naprosto blbej :))) Už chodíš na WC sám nebo ti pomáhá máma.???
 • Je mi opravdu líto dnešních mladých ( pokud nepatří do zlaté mládeže). Ovšem důchodci si na vše co tu je vydělali a později byli okradeni touhle svoločí co je u vesla. Nemá asi cenu vypisovat jak vše probíhalo. Z vašeho vyjádření by jste to zřejmě nepochopil. Je ostuda, že nejste schopen nahradit staletého důchodce. To svěčí o vaší nemohoucnosti ( blbosti). Na druhou stranu uplně nesouhlasím se zaměsnáváním důchodců. Někdy ovšem i staří lidi jsou nuceni chodit do nějakého zaměstnání, aby vůbec přežili. Je to doba hnusná. Také bych raději viděl spokojené mladé lidi jak si zařizují hnízdečko a plánují spokojený život. Pisálkové ( novináři) poplatné této době, že život seniorů se prodlužuje. To je taková blbost, kterou může spolknout jedině naprostej v*l. Průměr je větší, protože se nerodí dost dětí, tak automaticky populace stárne. Mladí si nemohou dovolit mít dvě - tři děti. Jen nezotpovědní hov*da cikánský to chrlí a je jim jedno co z těch parchantů bude. Taková je dnešní doba.
 • Vážený pane Willi, máte velmi rozumné názory. Má to hlavu i patu, na rozdíl od některých diskutujících... *3*
 • Tak bych měl k téhle diskuzi jeden nápad. Vykašlejme se na ty mladé pitomečky, kteří nám, důchodcům chtějí vzít volební právo, či nás poslat do plynu...Volební právo nám nikdo brát nemůže, protože by to bylo hrubé porušení listiny základních práv a svobod, která je součástí Ústavy všech států EU, a tedy i naší. Prostě by jim to EU nedovolila. A je nás skoro 300 milionů, a to je slušný počet hlasů na to, aby důchodci "odstřelili" jakoukoli vládu. Takže vláda nám nemůže jen tak "mýrnyx týrnyx sebrat důchody, spíš se musí snažit si nás naklonit. Takže všechny ty nenávistné výpady proti důchodcům jsou je výplodem jejich nevzdělanosti a hlouposti. Ve většině rodin důchodci svoje potřeby uskrovňují, aby pomohli vnoučatům, čehož rodiny s dětmi si váží a tak nemají zájem na nějaké obecné likvidaci důchodců, protože by se s tím "svezli i jejich pomáhající prarodiče. Takže zachovejme klid, ať si kuňká kdo chce jak chce a pojďme k volbám zlikvidovat Kalousky a Drábky...
 • Je to tak, kuřata poučují nejraději slepice, jak snášet vajíčka, A až si to zkusí a ( alegoricky) si při prvním "snášeném vajíčku" natrhnou prdel, tak ať se pak nediví..
 • Ale to je citát z bible, bývává to na hřbitovech ( u nás je to také vyryto v kamenné knize pod křížem s Ježíšem Kristem , jen nevím, z které pasáže, nečtu ji ) Lidé tam zapalují svíčky. Já jako ateista proti víře nemám nic, pokud mi nikdo nenutí, abych také se stal věřícím, tak nač bych měl věřící nenávidět, proč ? Řekl bych, že tenhle citát je je jednou z mála pravd, které toto učení obsahuje. Mě nevadí jako ateistovi poctiví věřící občané, naopak si jich vážím, ale koho si nevážím a proč, je církev svatá, která se zajímá namísto o duše věřících, tak hlavně prahne po majetku a neštítí se ani krádeží. Znám jejich program, nazývá se programem " aggiornamento ". t.j. přizpůsobit se světu a po tom si podmanit svět. Jejich požadavky v dnešní krizi na odškodnění jsou nestoudné, všichni musíme šetřit, jenom oni budou hodovat...Ale to patří již do jinéhom vlákna...
 • Být tvůj děda,tak tě vlasnoručně zaškrtím ještě v peřince!
 • Pane,úcta od takového člověka jako jste vy, mi vůbec nechybí.Nemáte ani páru o té době,tak o čem to s prominutím žvaníte? Možná se flákali vaši rodiče,jinak byste nic takového nemohl vypustit z úst.A také jste špatně vychovaný,dle svých vlastních slov ve vašem příspěvku.Většina normálních lidí pracovala poctivě a NEKRADLA !
  Nechte si své invektivy a hloupé názory, vč.své úcty pro sobě rovné,papouškující druhy.A ne každý byl v té době komunista,ani já ne. Ale ta doba měla v sobě ještě morálku , řád a základní jistoty.
  Co se děje dnes,to nebudu dále rozebírat.Nepoučujte teoreticky ty,co tu dobu prakticky prožili.Je to dost trapné. Ještě něco,pane.Co z nás děláte vy dneska? Diskriminovanou,ohroženou menšinu,která smí také jen mlčet,i když nebýt nás, neměli byste tu nic.Co vám chybí, je POKORA.
 • Splním Vám přání. Tohle za komančů opravdu nebylo,aby se o starších a starých lidech mluvilo tak neuctivě a urážlivě. A komunista jsem nebyl, kdybyste mi to náhodou chtěl vrátit.
 • Tak pod tohle se podepíšu.
 • Někdo to vždycky odnést musí. Někdy to jsou blondýny,pak židi a nakonec báby a dědkové,kteřív už
  nemůžou makat na naše robátka,aby tato se mohla válet ve fitkách,v létě na plovárnách,v solárkách,v kosmeťákách,aby mohla imrvére hulit trávu a řídit nejnovější modely auťáků,zkrátka,
  bejt in.
 • Správně ! Zatím je to to jediné, co ještě smíme. Takže můžeme jen doufat, že parlament ná demokraticky volby nezruší. Mám totiž obavu, že s echystají zůstat tam ve svých funkcích doživotně...
 • proč bych měl přemýšlet až půjdu volit? nic nevymyslím. proto ani volit nepůjdu. starám se vo sebe, a zatím mně to jde.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit