Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Neboj, my ty nepříznivce válek ihned povraždíme. Mír jen lidem bere peníze, ale válka vždy dala chudým vydělat a to žoldem. Pokuď byli vojáci, tak se jejich ženský měli sec sakra dobře. Máme sice výbornou armádu, ale jaksi v akcích v cizině, ne v Česku a to je ten důvod, že někteří lidé plivou po našich vojácích, kdyby bylo vojáků v Česku jako doma dostatek, tak by ty lidičky, co nemají dvakrát do úst neremcali a vy to moc dobře víte. Tak obnovte placené jednotky v Litoměřicích, Terezíně, Roudnici tzv. modrou a rovněž i v Žatci, kde mnozí politikové a pan bývalý president Václav Havel museli jaksi mimořádně přistát z důvodu společenské indispozici při oslavě v cizině. Nikdo o tom tenkrát nesměl ani slůvkem promluvit, ale ti egeřani, ti si jazyk za zuby nedali a vše do světa vytroubili. *1* .
  • To ti vtloukají do hlavy na ÚV ODS?Ta Jenka ti odpověděla dobře.Někdy tady nemám chuť ani diskutovat.V čera místo trapného oslavovaní neexistujícího státu jsem oslavoval den znárodnění při filmu pro pamětníky na slovenské televizi myslím Pád Berlína A tam jsem si opět uvědomil ,že padlo 20 mil.sovětských lidí a kolem 400tisíc Čechů a Slováků.Tak vy žvanilové dnes by z vás tady nebyl nikdo.A na národ jako byl SSSR muselo být té tzv.demokracie méně ,což dnes vidíme v alkoholové demokracii.
  • Vážená Jenko,nevím proč se podceňujete se svým vzděláním? Každý člověk je originál a vytváří se podle společnosti.Bohužel tato společnost je po roce 1989 prohnilá.Já mám elektrotechnické vzdělání a nepovažuji se za obyčejného člověka,protože svou profesní dráhu jsem zvládl dokonale až do doby než sem vsroupilo tolik hloupých lidí,ale pro sebe chytrých a s drzým čelem provedly rozklad státu.Takovým člověkem je bohužel vystudovaný Ing,MUDr,JUDr ,Mgr a podobně za moje i vaše peníze bezplatně.Vždy jsem si myslel,že na studium jdou ty nejchytřejší,ale opak je pravdou.Včera jsem se díval na politicky ukřivděné bojovníky a napadlo mě ,že se převážně dožívají nad 90 let věku.Tak nevím?Můj otec se dožil 48 let byl v odboji od r.1939,když ho semlel rok 1949 a politický kriminál na Borech .A nikdo ho ani in memoriam nevyznamenal.Mám pocit,že ti hrdinové mlčí.Totálně ukradený majetek,proto je směšné jak tento režim před každými volbami straší komunismem.Ale tento stát likvidují děti těch co tyto zvěrstva prováděly v 50 tých letech.
  • K sebevraždám docházelo i mimo zavedení letního času, zapomněla paní Roithová na léta 1968 a 1969, kdy se pár slavných imbecilů z Česka jaksi na protest krásnému, pohodovému režimu zapálili. Ať se slaví 7. 11. jako státní svátek a na 28. 10. zapomeňte, že někdy byl, byl to omyl jako Brno.
  • A proto Češi a Rusové s Ukrajinci musí obsadit Slovensko, Polsko, obsadit násilně ostatní státy, vyvolat okamžitě 3. světovou válku a důkladně vybombardovat Brusel, Štrasburk a pak se možná bude Evropě dýchat lépe. Jinak to prostě nejde. Kdyby včera již začala válka, tak je milí soudruzi již pozdě. *16* .
  • Cituji: ale jde o složitý proces, který klade nemalé nároky finanční, časové, ale hlavně odborné.
    Zde se potvrzuje jen to, jak EU dělá problémy všude tam, kde nejsou. Tak jako ve všem - proč to dělat jednoduše, když to lze dělat složitě. Čert byl lidstvu dlužen takovouto organizaci - co se nopodařilo Německu za války - to se daří dnes za EU. Jediný cíl je: Jen a jen komplikovat život všem a ještě si za to nechat draze platit!!!! *16* *16*
  • o komunistobijcích, přesně jsem věděl, že se ozveš. *3* inu potrefená husa....chudí rusové kteří nepoznali nic dobrého jen hitlera a stalina ti byli dobří aby pro tebe cedili svou krev a tys nevyletěl komínem v osvětimi ovšem ve své zaslepenosti jim nedopřeješ ani blbé náramkové hodinky
  • psychiatři ale já to označuji jako sarkasmus jenž ukazuje pravou tvář toho co je označováno vědomě zkresleným pojmem
  • Tabulka není zavádějící, ale všechno to jsou statistické průměry. A lidé mají různou spotřebu potravin, někdo sní víc, jiný méně, i v oblékání je potřeba různá. Kdyby to chtěl člověk dělat subjektivně přesně, musel by si vybrat ceny jenom toho zboží a náklady, které platil tenkrát a platí nyní a k tomu přiřadit svůj skutečný plat tehdy a nyní. Já jsem naopak zjistil, že relativně dražší je mléko, pak energie, plyn, voda, odvoz odpadků, poštovné, holič, další potraviny a uvedené komodity jsou levnější, takže tam se to ušetří.
    Ty jsi možná při své skladbě nákupů utratil dřív méně, tak pociťuješ jako plus.
    Ale i kdybych utratil u všeho relativně víc než za komunistů, ta svoboda by to všechno vyrovnala.
  • Porovnání uvedných cen jsem si se zájmem v Blesku přečetl. Nechápu jak je teda možné, že máme tisíce bezdomovců, cca 500000 nezaměstnaných, 420000 zahraničních dělníků a podle oficiálních statistik přes 20 % obyvatelstva žije pod hranicí chudoby. Když sučasné ceny jsou tak nízké, proč jsou výše uvedené jevy průvodními jevy současnosti a nepromítli se do životní úrovně převážné části obyvatel. Není rozhodující kolik berete, ale cosi za to můžete pořídit / acylpyrin stál 1.- kč, nyní 21 kč/.
  • Ne tak docela. Kdo se nevyrovná se svou minulostí, ten je odsouzen prožít ji znovu, pravá stará moudrost. A ten současná bo.del právě výsledkem zločinného komunistického režimu.
  • Tabulka je účelová a zavádějící.
    Když např. srovnám, kolik rohlíků jsem koupil za 10 korun tehdy a dnes, vychází mi 33 tehdy a pouhých 5 dnes. Pokud takto porovnám to, co opravdu potřebuji k životu, tj. jídlo, náklady na bydlení, ošacení, za komunistů bylp lépe.
  • Mě pálí ten současný bordel. Babrat se v minulosti je jaksi na nic protože na ní nic nezměníme ale přítomnost změnit můžem. *1* *1*
  • Jasně *1* , zato ten předlistopadový režim, ten k sebevraždám nikdy nevedl, že? *1*
    No, vlastně je to pravda, jenže do koncentráku poslali tolik normálních a slušných lidí, že nezbyl nikdo kdo by měl důvod onu sebevraždu spáchat...
  • Tak jsem si přečetli ostatní příspěvky a musím reagovat. Posouvání času se může oproti jiným problémům zdát banalitou, ale je třeba odstraňovat všechny chyby, které odstranit lze, i ty banální. K sebevraždám docházelo a dochází a příčinou nemusí být jenom objektivní nesnesitelné společenskoekonomické podmínky, ale subjektivně pociťovaná bezvýchodnost. A také ne vždy zdravotní problémy. Ale vždy jde o subjektivní hodnocení situace a pociťování míry její bezvýchodnosti a schopnosti se vyrovnat se situací. Někdy takový člověk potřebuje pomoc ("jsi-li v nouzi pomůže ti dobrý přítel víc než peněz pytel"). Příkladem neuvěřitelného optimismu může být britský fyzik Stephen Hawking:

    http://cs.wikipedia.org/wiki/Stephen_Hawking
  • Polistopadová politika vede také k sebevraždám a existenčním problémům. Takže žádám okamžité zrušení současného chlívku tedy režimu. *1* *1*
  • Děkuji za pozdrav a za hezké přání, které rád opětuji. A jestli smím mladším udělovat rady (k čemuž mě můj věk snad opravňuje *1* ) tak doporučení, které se mi osvědčilo: žít přiměřeně zdravě a v důchodu neukončit fyzickou a psychickou aktivitu. *4*
  • Ti východostepní mongolští nájezdníci žádné hodinky neměli a tak se nejspíš řídili podle slunce, tj. podle pravého času.
    Jejich potomci ještě po válce zírali, když viděli hodinky a lidé si je museli schovávat, aby jim je nesebrali s obvyklým "davaj, davaj časy."
  • Tady máte bonus inženýrský mladíku. Jsem čerstvá důchodkyně. Nenacházíme se ovšem na seznamce, že jo? To bych tu nebyla. *1* Diskuse začíná být zábavná. I Vám přeji příjemné chvíle v této pro Vás vysněné době. Hlavně, jak říkáte neutuchající optimismus. Budete ho brzy potřebovat. Všem dobrou noc.
  • Pokud vzkaz směřoval ke mně, už jsem napsala všechno, co jsem chtěla. Nevadí, komu odpovídám. Jen nesmí být vulgární a nesmím z příspěvku vycítit hospodské papouškování bez vlastního názoru.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit