Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • seriously nějaký random video z youtube na hlavní stránce mezi recenzema?? kdyby to bylo v bleskovkách tak ještě dejme tomu...
  • Trol.diskuzni
    Těším se na příští tématický článek od veselé kopy Smutného na téma "100 způsobů jak přežít hype Skyrimu". *5*
    • Hype je to nechutný, ale paradoxně když zahodíš předsudky, což je u Skyrimu nutný udělat, a konečně ho začneš hrát, tak si toho marastu kolem ani nevšimneš. Poctivá a zábavná hra *3* Jinak jo, to video je děs.
    • Hairy_Ass
      Pro tebe to musí být vážně těžké období zde na Games.cz, nejprve Deus Ex 3, pak Battlefield 3 a teď Skyrim. Už aby zase byla okurková sezóna, co? *15*
      • Trol.diskuzni
        10/10 za rok 2011 (6): Skyrim, Uncharted 3, Dark Souls, Deus Ex, Littlebigplanet 2, Portal 2
        10/10 za období 2001 - 2010 (3): Assassin's creed 2, Mass effect 2, Okami
        Interpretace: Bez komentáře *4*

        Statistické údaje (číselná hodnocení her na games.cz za rok 2011):
        N = 123
        Mean (aritmerický průměr) = 7.30894
        Median = 8
        Mode (nejčastější hodnota) = 8
        Interpretace: Kdo lehce rozumí statistice, jednoznačně si odvodí, že výrazně vyšší medián v porovnání s aritmetickým průměrem (který i tak sám o sobě je dost vysoký v pohledu na celou škálu) značí letošní trend dávat každé blbině 8 či dokonce i více. *3* Údaje pochází z katalogu her games.cz seřazeného podle hodnocení a podle data.
        • Pokud se tímhle do detailu zabýváš, musíš mít moooře času, závidim...
          • Trol.diskuzni
            Za týden dělám ze statistiky jednu zkoušku, takže trénuju... *3*
        • Tak zrovna Skyrim a Deus ex jsou hry (jediné hry s toho seznamu co jsem hrál), které odpovídají popisu desítky ať se ti to líbí nebo ne..... Možná se ti můj pohled nemusí zdát cela pragmatický, ale já tebe můžu nazvat jako ne-zasvěcence...
          Ano Skyrim a DE jasně v době svého vydání vyčnívali. Ano posouvají určité hranice a není jich málo ( a že to zrovna není super technologický či mega skok v naraci - to ani nemůžeš čekat. Krůčky, který teď děla herní průmysl jsou menší než před dekádou. Proč také ne. Hodně ze základního potenciálu už bylo využito. Přesto když porovnám co bylo např před 4 léty a teď? velký skok). O Deus exu se mluví hodně . jsou na něj vtipy, vyšla kniha a dost se o něm mluví. A Skyrim? Ten má zajištěný 3-4 roky slávy každopádně. Koukni se na Oblivion (který mne mimochodem v době jeho vydání vůbec neoslovil) jak si stojí díky modování. Nikdo po tobě nechce aby jsi si ty hry kupoval, ale hodnotit podle youtube videí se mi nezdá na místě. *7*
          • Jazz
            Posouvají leda howno, jen stará hnusná a opakující se čovina.
            • Ale ty posouváš howno ty geronte vypatlaná....
        • Pěkné, ale možná by stálo za to porovnat počty recenzovaných her ku počtu vydaných her. Jestli to číslo klesá tak se tím dá vysvětlit proč by průměrné hodnocení mělo růst.
          • Trol.diskuzni
            Jasně, tenhle argument jsem čekal... Že games.cz jsou takoví fajnšmekři, že si vybírají jen ty největší "pecky" a nezahazují se s tím přebytečným povlem.

            Jenže:

            1) games.cz jistojistě nepokrylo zdaleka všechny dobré hry, které letos vyšly (ani nemohlo, protože se musí zaměřovat na to, co zajímá velké množství lidí, to dá rozum).

            2) Pochybuju, že z tohoto segmentu "sledovaného herního trhu" vyšlo cca 90 - 100 her, které by si v kontextu her vydaných za posledních 10 let (pokud beru dobu, po kterou tiscali games funguje a tedy lze srovnávat i se staršími známkami, přestože je dávala jiná redakce) skutečně zasloužily hodnocení 7 a výše.

            Připomínám, že 7 je vysoce nadprůměrná (=kvalitní) hra... a že průměrná hra ( nerovná se špatná hra, ale dobře hratelná hra nejen pro fanoušky žánru či série, ale i pro některé další hráče) má dostat hodnocení 5.
            • Je pravda, že šest desítek za tok je stejně moc, ale je třeba si uvědomit, že očekávat že by nějaké herní medium dávalo známky s průměrem 5 je prostě nereálné už jenom proto, že nemůžou recenzovat všechny hry.
            • Trol.diskuzni
              Zajímavé, až tak daleko jsem se zatím statisticky nedostal (přestože úplný amatér nejsem)... V každém případě bych řekl, že pana Gausse můžeme nechat na věčném odpočinku - důvody pro ta vysoká hodnocení zde na games.cz budou daleko prozaičtější. *5* *15*

              Jednoduše se změnila redakce a od té doby tady naběhl úplně jiný režim posuzování a hodnocení her... Jestli je to lépe nebo hůře, to nechám otevřené.
            • Zjistil jsem zajímavou věc, že pokud předpokládáš gaussovské rozložení kvality her (známkováno 0 až 100 bodů) se středem v 50 a pološířkou 40 bodů, tak absolutně nezaujatý recenzent recenzující náhodné hry by měl dávat průměrnou známku 55. Vzhledem k tomu, že renenzenti jsou zaujatí ve smyslu, že si vybírají pouze hry, které stojí za recenzi, a vzdledem k tomu že games.cz recenzuje pouze cca 11% všech her není divu, že průměrná známka může být dost vysoká.
            • Trol.diskuzni
              A co z toho teda odvozuješ? Pořád mi z toho nějak nevychází, proč by najednou v roce 2011 měla většina komerčně zajímavých her dostávat osmičky a výše... Games.cz je komerční web a aby se uživil (měl čtenost = reklamy, kontakty, relevanci na herním trhu atd.), musí se nutně zaměřovat na hry, o kterých si většina hráčů (nebo řekněme raději návštěvníků) přeje číst.

              Ti znalci, co tady na diskuzích píší erudované rozbory her a jsou znalí ve hrách sahajících do do vzdálené minulosti, tvoří jistojistě menšinu... Většina lidí navštěvujících tento web nepíše na diskuzích příspěvky, neposlouchá podcast atd. = nejsou to žádní hardcore hráči, co by potřebovali znát každou indie hru a žili herní scénou... Jen příležitostní návštěvníci, které zaujme titulka ve stylu: "Skyrim superčlánek" či "Mass effect boří hranice"!

              Vždyť i minimálně půlka diskutujících (včetně mě) tady nejsou žádní "opravdoví zapálení hráči", jestli chápeš, co tím myslím.

              Jinak to, že Games.cz má svoji kvalitu, nezpochybňuju... Kdyby nemělo, tak tady ostatně ani nebudu chodit. *3*
            • Já jsem na metacritics napočítal za poslední rok 960 +- 30 titulů včetně DLC jenom na PC.
        • Trol.diskuzni
          Určitě jsem se mohl o nějaký ten údaj při vyhledávání seknout, ale základní myšlenku to ze statistického hlediska nemůže změnit.
  • skirym je kravina, at žije COD!! best of game
    • best of game? :D Další ukázka deb*lity dětí co hrajou CoD.
    • kamarad Jindry Velikeho?
      • ne, jen blbej troll
  • Oblubeny dovod na umretie skrz celou TES seriou ( za tych n rokov by to uz mohli fixnut ): vypadnutie z mapy.
    • To je "feature" sveta Tamriel. *1*
  • Amylee.Anderson
    Já bych radši ten článek 100 důvodů proč je to srajda :D
    • Amylee.Anderson
      Vy jste mne očividně nepochopili pánové. Myslela jsem článek od Dana Vávry, který tu bude ;)
      • Hairy_Ass
        A kdy? Moc rád bych si to počet!
        • Amylee.Anderson
          Včera to bylo ve FC, nějak za týden asi... nějakých 117 bodů proč je to špatná hra, bude to nejdelší článek na Games :D
          • MrSanta
            To by to mohli vydávat na díly - byla by z toho taková textová telenovela *1*
    • DavRed
      Yop... RPG nebo nebo ještě hůř - MMORPG jsou nejtupější žánry pod sluncem *5*
      • A jaké hry nejsou tupé podle tebe?
        • DavRed
          Ostatní žánry *2*
          • Takže takové CoD je inteligentní hra? :D FAIL
          • DavRed:vyloženě provokuješ, ale zůstanu silný a nebudu se hádat :-D
            • DavRed
              Chudáčku... Dozvěděl ses pravdu? *3*
    • Jazz
      Málo, je jich víc. *3*
      • Lawliet
        requiescat in pace.. pořád nechápu proč tu většina džíňáků srovnava hry jako CoD a Skyrim nechapu...

        BTW:když už vydejko o skyrimu tak tenhle cover main theme je fakt boží http://youtu.be/cAnQQcIncq0
        • MrSanta
          Pan Santa má rád toto: http://www.youtube.com/watch?v=adlIBRAy6uM&feature=BFp&list=PL5157FED8241C3FAB, dále něco tvrdšího: http://www.youtube.com/watch?v=gyCFuP3rM2w&feature=BFa&list=PL5157FED8241C3FAB&lf=BFp a do třetice: http://www.youtube.com/watch?v=XWxniNdpShU&list=FLXCQZg8r_A4D2cgcc3RGR9Q&index=31&feature=plpp_video
      • kostejnesmrtelny
        Beati pauperes spiritu quoniam ipsorum est regnum caelorum...
        • MrSanta
          Podle googlu tam máš chybku, ale jinak plus
          • kostejnesmrtelny
            Mea culpa...mea maxima culpa!

            (abych se držel tý latiny *1* )
            • Nemachruj. *2*
      • langweilig!
  • Ale tak proč ne... Sice to naštve zase pár lidí okolo, ale Skyrim je teď na vrcholu. Budou si muset zvykat a přečkat to *4*
    • Trol.diskuzni
      To by mě zajímalo, kdo je tady větší troll: Jestli ty se svou zbožnou onanií nad nepřekonatelností Skyrimu v bezpočtu diskuzí, nebo já se svým jistě střízlivějším pohledem na věc, kdy jen neuznávám absolutní hodnocení, které ta hra zde na games.cz dostala. *3*
      • Přispívám k Skyrimu poprvé, ale diskuze si tu pročítám a musím uznat, že za mě jste tím největším trollem vy... :)
        • Trol.diskuzni
          Díky za názor do pranice tedy! *4*
      • Nepřekonatelnost Skyrimu?zbožnou onanií? kde kdy místo a čas :-)
        • Trol.diskuzni
          Amaroun tiscali.cz líbí nelíbí nahlásit vlákno reagovat -7
          Nechápu vůbec proč ještě vycházejí hry když máme Skyrim...
          včera v 23:18

          Amaroun tiscali.cz líbí nelíbí nahlásit vlákno reagovat +19
          4. hodina Neměl bych se podívat ještě tamhle a tamhle než dojdu do toho Bílého Průsmyku?
          5. hodina No do pytle Design města!! Ten drak!!!
          6. hodina Kůň? Baráček? To musím mít!!!
          16. Hodina Hej ta mapa je vážně veliká a já mám zítra ráno od sedmi přednášku... No nic ta se jednou zatáhne... Regenerovat posvátný strom je přece duležitejší
          (editováno v 23:09) 16.11. (8 dnů)
          • 1. příspěvek bylo takový poškádlení kolegy Miki Hoshii. Rozohňoval nad příspěvkem, který byl napsán s nadsázkou. Dokonce to u něj došlo tak daleko že zaspamoval všechny topicy o tom že Skyrim je nej... Proč mu ten komentář nepřipomenout

            2) Hmmm škoda že tam nejsou ty první tři body, že? Vytržený z kontextu... Skyrim jsem v nemálo věcech zkritizoval byť přiznávám ne tady...
            • Trol.diskuzni
              1) Díky za objasnění.

              2) První tři body tam nejsou z důvodu omezení odstavců tady na games.cz (už tak jsem ten zkopírovaný text musel upravovat, aby mi to limitem vyšlo, protože každá vámi komentovaná hodina = 1 odentrovaný odstavec).
          • Trol.diskuzni
            Spokojen? *5* Já v těchto příkladech vysledoval jak onu nepřekonatelnost (1. příspěvek), tak zbožnou onanii (2. příspěvek). *3*
  • Skyrim je sice bobma, ale tohle video? Nějak mi to nepřijde jako materiál hodný článku na games
  • Shenkster
    Spíš mi to přije jako kdyby měl nějaký tlačítko díky kterýmu ihned umře...některý smrti jsou fakt stupidní...spíš většina. *7*
    • Mahcake
      A co si takhle přečíst předem text? *7*

      "....nasimulované situace pomocí "console death" (těch je tu nejvíc)."
  • michaliuz18
    stacilo mi pozret 5 minut, teraz je tusim moderne strapnovat tuto super hru, je pravda ze ai a umrtia vyzeraju srandovne ale uz stacilo
    • Mechwarrior_bw
      keď sa nad tým zamyslíš tak vôbec nejde o strápňovanie ale je to skôr naopak...
    • Jazz
      "strapnovat tuto super hru" *1*
      • Ztrapňuješ sám sebe tama bludam co vypouštíš *1* evidentně zvládneš leda hry typu CoD kde běžíš furt jen rovně a celou dobu tě konzole vede za ručičku a povídí ti co, kde a jak máš udělat. Tak nekritizuj na co nemáš evidentně mozkové i herní proporce a vrať se na svůj píseček *1* *15* *16*
        • Jazz
          Úž bežím lásko!
        • I když mám Skyrim rád tak bohužel u něho je to s tou ručičkou dost podobně *4*
  • montatatana
    Mno, vydrzel jsem 4 minuty a docela nůďa :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit