Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Upřímně poslední hra Ubisoftu, co jsem si koupil byla Far Cry 3. Přes steam, protože jsem si říkal, že bude dobré prostě mít v tom pořádek. A to, že mi hra stejně ještě nainstalovala (ještě navíc ne úplně fungující) uplay mě fakt dost znechutilo, a když jsem ho dohrál, smazal jsem a nikdy víc. Stačí mi dvě pijavice. Origin a Steam si nemají co vyčítat. XD
    • Staci jedna - Steam a i ten mam omylem,
    • Proto nakupuju na GOGu - žádný debilní klient který mě pořád otravuje vyskakujícími zprávami *8*
      • Naprosto mimo odpoved. Na gogu se novinky neprodavaji, takze nevim proc zminujes...
        • takže zaklínač 3 alebo wasteland 2 nie sú novinky? na gogu sa predávajú všetky hry kde vývojári súhlasia s tým, že to bude bez DRM, ak žiaľ trvajú na DRM tak ich gog nepredáva
  • Je to prosté. Nebudou hry od Ubi v budoucnu k dostání na Steamu stejně jako od EA? Nebudu je kupovat. Všeobecně platí, že PlayStation = PSN, XBOX = Live, PC = Steam. V EA to nepochopili, tak doufám, že problem v Ubi bude někde jinde, protože Uplay je naprostá zbytečnost.
    • S tím rozdílem, že Steam není služba provozovaná výrobcem hardwaru, ale je to obchod, který vlastní v podstatě jedno vývojářské studio, což je IMHO dost rozdíl. I když souhlasím, že více klientů a služeb je nesmysl, tak mi zároveň přijde trošku zvláštní, že si Valve, jako třetí strana přivlastní v podstatě celou PC platformu pro sebe.
      • Myslím, že zaslouženě. O tom, že pro PC komunitu dělají nejvíce (o tom nemůže být pochyb) snad ví každý. Dokonce si ji nepřivlastnili, což je pochopitelné. Oni totiž PC nevymysleli, jako třeba Sony Playstation nebo MS Xbox. Prostě jsou dobří v tom co dělají = nárůst uživatelů a zákazníků = dominantnější a dominantnější postavení = v pořádku. WIN/WIN
      • species
        Za me osobne by bylo nejlepsi kdyby Valve vlastnilo PC platformu i doslova a nejen obrazne jak rikas ty.

        Cim vetsi "vliv" ma Valve tim mensi prostor pro ty parchanty z EA/Ubi a jim podobnych.

        Valve me "nepoj*balo" ani jednou, jsem se steamem spokojen uz skoro deset let, to se o Ubi(watchdogs) a EA(tu snad nemusim davat priklady) rict neda.
        • MrSanta
          Steam, Origin, Uplay. Já v tom moc veklých rozdílů nevidím. Asi mám kliku, ale mě zatím "nepoj*bal" ani jeden z nich. Všechny tři mi fungují bez problémů, z Originu mám bezkonkurenčně nejrychlejší stahování her.
          • Firingo
            Taky jsou to fungující služby až na ty ceny které jsou u nových titulů fakt přemrštěné *3*
        • XorxoxTalarius
          Mne Steam "poj*ebalo" jiz nekolikrat a dela to pravidelne, napriklad nemoznosti si zmenit instalovany software s hrou a tudiz mi tam nahrava veci ktere maji velmi neblahy vliv na chod meho PC.
          Za dalsi je hloupost veri ze v momente kdy budou mit monopol tak budou hodni a mili ... za celou historii lidstva se preci jenom vzdy ukazalo, ze kdo ma monopol, chova se jako prase ...
          • species
            Kdyz nainstlaujes hru a steam chce instalovat treba C++ nebo .net framework, staci dat cancel a steam to automaticky preskoci jako nainstalovane, i kdyz pochybuju ze by to chtel steam instalovat kdyby to hra nepotrebovala.

            Mas zajimavy argument, nicmene vzhledem k tomu ze Ubi s EA se chovaji jak prasata uz ted kdyz maji na trhu(digitalni distribuce) mensinovy podil tak bych se VELICE rad upsal Valve.
            • species
              souhlasim
            • Nezapomeňte na activision prosím pěkně, to jsou prasata, včele s kotickem, snad ještě větší než ea+ubi dohromady.
    • jindra.veliky
      je videt, ze sis tech her od Ubi koupil na Steamu hodne, kdyz ani nevis, ze se stejne Uplay spusti

      Ubisoft prisel o dalsiho zakaznika v diskuzich *15*
      • btw:
        Assassins Creed, AC2, AC:Brotherhood, AC: Revelations, AC3, AC:Freedom Cry, Far Cry, FC2, FC3, FC: Blood Dragon, South Park: SoT, Beyond Good & Evil, Rayman 2, Rayman Origins, Rayman Legends, RUSE, Call of Juarez, CoJ: Bound in Blood, CoJ: Cartel, CoJ: Gunslinger, Heroes VI, Heroes V, Splinter Cell, SC: Chaos Theory, SC: Double Agent, SC: Conviction, I am Alive, Prince of Persia, PoP: Forgotten Sands, PoP: Sands of Time, End War, HAWX, HAWX 2, Rainbow Six Vegas 2, Ghost Recon: Future Soldier, GR: AW, GR: AW2, GR (s oběma datadisky, už mě to neba psát) ....

        Snad jsem na žádnou nezapomněl/nepřidal navíc.. Domnívám se, že alespoň u jedné jsem si Uplaye všiml *1* je fakt, že jich moc neni, asi jsi jich koupil víc, tudíž oprávněně "myslíš" za jiné *5*
      • Spis jsi to nepochopil ty *1* Vsichni vi ze se na pozadi spusti uplay taky, jde o to ze mas hry v jedny knihovne a z ty spustis a ne ze budu premyslis v jaky sluzbe mam jakou hru....
        • asi tak *1* jenom jindra.převeliký až tak veliký s tím myšlením ve skutečnosti nebude *1*
  • Žádná škoda.
  • Tie uvahy o dovode kvoli zlavam a existencii uplay pobavili. Autor asi vela o tom ako funguje steam so zlavami a drm tretich stran netusi, ze?
    • Narozdíl od tebe autor předložil alespoň nějakou úvahu. Zkus nám objasnit jak to na steamu se slevama a DRM třetích stran funguje, bude to lepší než informace, že tě něco pobavilo (což zajímá asi málokoho)..
      • Tak za prve steam si ziadne zlavy neurcuje sam, vzdy je maximalne ten co ponukne publisherovi ci chce alebo nechce ist do zlavy. Rovnako si ani neurcuje ceny , vsetko je na publisherovi....takze uvaha o tych zlavach je proste hrozne smiesna. Rovnako ako uplay, ktory uz davno funguje ako drm tretej strany a pri hrach od ubi cez kupenych cez steam sa pusta aj uplay.
        Najskor za tym, bude snaha Ubisoftu nekonkurovat retailovym cenam a v digitale preferovat cisto Uplay bez dalsej medzistrany.
        • Overwatch
          Sorry, ale nemáš pravdu. Příště by bylo fajn nepsat hned jak je něco směšné a jak někdo netuší a radši si o tom něco zjistit...
          • Btw tu je zdroj este z februara , kde pisu o tom, ze by si to mali mat moznost publisheri nastavovat bez kooperacie s Valve. http://arstechnica.com/gaming/2014/02/steam-teases-plan-to-allow-developers-to-create-their-own-sales/ , naozaj poprosim nejaky relevantny zdroj ako sa Valve rozhoduje o zlavach proti voli publishera, co sa snazi podsuvat clanok.
            • Overwatch
              To přece nijak nerozporuje a nevyvrací to, co jsem napsal.
          • Mozes dat jedinu linku o tom, ako sa na Steame rozhoduju samovolne o tom, co kedy a do akej velkej zlavy pojde?
            • Tak vidim, ze si varil z vody, to mi uplne staci. Naozaj nie kazdy predaj v kazdom obchode funguje rovnako a svetre sa predavaju inak.
            • Overwatch
              Ehm, kdybychom žili ve světě, ve kterém by si majitelé obchodů nemohli sami rozhodovat o tom, co se bude v jejich krámu za kolik prodávat, vypadaly by slevy asi trošku jinak. Dát něco do slevy bez spolupráce výrobce/dodavatele = ukrojit si kus ze svého podílu = nalákat na slevu lidi kteří si třeba koupí i něco jiného je koncept, který ti nic neříká?

              Smluvní podmínky pro vývojáře nejsou na Steamu veřejné a nemám čas Googlit jestli si to někdo někdy dovolil v hlubinách internetu vynést ven, takže link nebude.
  • MrSanta
    Jediné co mě napadá, je že Steamu vadí Uplay. Jak je, ostatně, zmíněno v článku. Se divím, že Steamu nevadí DRM ochrany třetích stran, když samotný Steam je, mimo jiné, jedna velká DRM ochrana*1*.
    • XorxoxTalarius
      Seam je nulova DRM ochrana ... v momente kdy je nejaka hra na Steamu, tak je okamzite i na Torrentech ..
      • MrSanta
        No právě. Na torrentech je pomalu okamžitě každá hra. Některé i před oficiálním vydání. Jediná ochrana, která držela bylo to ruské svinstvo StarForce a teď ta novinka co má v sobě FIFA 15 a Lords of the Fallen. Která prý zaměstnává CPU a u Lords of the Fallen dělala nějakou neplechu. Snad kvůli tomu vydali/budou muset vydat nějaký patch. A teď se internetem šíří fámy, že stejnou ochranu bude mít PC verze GTAV.
        A to už to vypadalo, že vydavatelům konečně došlo že použitím brutální ochrany akorát nakáknou poctivé kupující *9*
    • ne, steam je jedna velka knihovna her, kde je mas vsechny dohromady a je o ne postarano. Take, jako bonus o kterem se vubec nemusi diskutovat je to, ze to muze nekde v jinem vesmiru byt rano jako drm.
    • Tak proč je na Steamu Lords of the fallen? To ma další ochranu.
      • MrSanta
        To je to čemu se divím. Kdyby byly hry od Ubisoftu stáhnuty z prodeje, protože Uplay je konkurenční platforma, tak bych očekával i boj proti jiným ochranám. Konkurence jako konkurence.
        Problém bude asi v něčem jiném.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit