Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG
    Předobědnáno spolu s novým CoD a titanfallem 2, konečně pořádné fps...
  • Magister_Peditum
    Vida, a když jsem to samé psal u prvních dojmů z E3, tak se mohli mnozí zbláznit. *4*

    Jediná naděje se skrývá v oznámení, že pro Francouze se chystá speciální DLC. To by s trochou štěstí mohlo znamenat, že nakonec ve finále budou frakce diferenciované. Naděje umírá poslední. Alespoň tam jsou i Rakušáci, na které se obecně jinak ve hrách kašle. Když se nad tím tak zamyslím, tak ta univerzalita zbraní nebude k zahození. Budu moct při hraní za naše místo zasekávají se Mannlincherovky vzít do rukou nejlepší opakovací pušku všech dob - SMLE mk. III! ...A pak mě bude každý zabíjet, protože všichni budou mít samopaly... *9* *15*
  • sry ale hry v BF serii odmitam hrat z principu. jednim z duvodu je i system zabirani anonymnich radoby strategickych bodu ABCD nahodne rozhazených po mape, ktere ale nemaji žadny strategicky vyznam. A pak nejaky blbec na motorce nebo bicykli probehne pul mapy, chvíli se zakempí a zajme bod. K prečíslení nemuže dojít protože se stejne za pár sekund spawnete uprostred bojište nebo na partakovi.

    Tohle mi valku nepripomína ani omylem.
  • ZvacA
    Smysl to má takový, že tě uvidí každý jouda, který je blízkosti a vše probíhá v rámci týmu protivníka, (který je navíc ten, co je schopen vidět spojenecké jednotky v obrysech ne opačně). Tobě jako soupeři, který byl zpozorován to může být v tu chvíli šumák, protože o tom minimálně stejně páru, že tě zjistili, nemáš. Nahlásím-li buď po staru do chatu nebo teamspeaku pro svoje spoluhráče, že v mlýně tam a tam si to zevluje sniper nebo po novu bude novým spotting systémem jeho pozice zvýrazněna nějakou ikonkou pro ostatní v týmu a viditelná hned z pohledu, protože jsem ho nahlásil, v tom alespoň osobně nevidím moc velký rozdíl. Pro tebe to znamená to, že se budeš muset vypořádat s útokem na svou postavičku tak či onak. Nepodaří-li se soupeři tě objevit, můžeš si vesele ostřelovat dál aniž by si měl pocit, že o tobě díky nějakým indikátorům ví polovina soupeřova týmu.

    Já přesně rozumím tomu, na co tady narážíš (ačkoli zrovna příměr s Quakem, který snad týmovou multiplayerovou hru se svými pravidly a tím odpovídajicím chováním hráčům snad zrovna ani nikdy neviděl...), ale vnímáš to moc kakastrofálně pro potřeby této hry. I existence těchto "pomůcek", ať už je to ve formě označených cílů po bojové zóně nebo vlastní hráči z týmu, případně označený nepřítel, tu variabilitu pro pohyb po bojišti a samotné střety nějak stejně tak neeliminují, je to jen o tom, že informace v rámci týmů o soupeři probíhají viditelnější a pro všechny zřetelnější formou. S Armou nebo RO, kteří cílí více hc směrem se to nedá pochopitelně nikdy srovnávat, ale i v tom Battlefieldu to jsou věci, které by tam třeba být ani nemusely, ale jsou-li tam, tu svou logiku a roli ve hře a její gameplay prostě mají.
  • ano zbrane sú nie realistické , ale komu by sa chcelo bežať ako slimák s tým ťažkým gulometom *1* asi nikomu , je to arkáda nie simulátor je to akčné , rýchlosť prekvapuje ,ale vojna bola chaos a stresy tak prečo spomaliť celý chod hry. Kdo to nechce tak COD bude lepšia voľba pre niekoho.
  • Paulcz
    Zajímavá situace = napětí, člověk musí alespoň trošku přemýšlet, taktizovat, může se leknout, váhat, i zastřelení vlastního spoluhráče té hře dává něco více. Jsou označení spoluhráči (stále?), nepřátelé (občas), indikátory jsou viditelné skrz objekty, skrz kouř je vidět silueta tanku. Na mapě je také skoro všechno vidět.

    Jaký pak smysl má hrát za ostřelovače, měnit pozice, skrývat se, když každý jouda uvidí tvojí pozici v případě nahlášení? V době hlasové komunikace stačí slovní popis a kdo nemá tak i ten chat. Přesná viditelná pozice = zabiják herních zážitků :)

    Neberu BF, že to má takto řešené, jenže je hra hrozně jednotvárná a pro mě nezajímavá. Méně možností, menší variabilita. Určitě by to šlo udělat mnohem lépe a zachovat přitom určité zjednodušení. Nevadí mi hrát arkády, ale být třeba nějaké indikátory např. v Quake 1 tak to nehraju ani minutu. Minimálně indikátor nepřítele/spoluhráče nemá žádnou logiku, za chvilku snad budou i takový indikátory v hororech - bacha za rohem je vetřelec.. :)
  • popravde, zklamalo. budovy se ani neodrazi v kaluzich? sprska z kulometu do krovi, ktery se rozlitne na kousky dreva? ten "cool" zenskej hlas mi tam taky nesedne. doskakovani beden a jinych detailu par metru pred hracem taky bomba. vsichni kulomety v 1. svetovy... asi sem od toho cekal moc. pro me zatim akorat reskin BF4. sice zatim alfa, ale...
  • C-BEAM
    mně spíše chybí fyzikálně korektní animace postav, grafika může být realistická a dokonalá jak chce ale pokud tam budou postavy skákat a pohybovat se jako papírový panáčci tak je to všechno zbytečné.

    a doskakování textur se historicky neeliminovalo protože sice narůstá výkon procesoru i grafických karet ale zároveň rychle narostlo rozlišení textur a jejich počet, přičemž výkon pevných disků rostl pomalu. Je třeba koupit rychlý SSD a grafickou kartu s dostatkem paměti.
  • Tak jak se mi nelíbí novej Battlefield, docela mile mne zaskočil Verdun. Původně jsem v sobě živil malou naději, že novej BF bude někde mezi těmato dvěma koncepty. Ale tak další BF, stejně jako bude další COD. Třeba se někdy dočkám.
  • optimalizace. tezko muzes streamovat vsechny textury v maximalnim rozliseni zaraz. pak by ten streaming postradal smysl. muzes to ovlivnit jen leveldesignem nebo silnejsim hardwarem.
  • ZvacA
    Které zajímavé situace máš třeba na mysli, jde-li o tyto případy? Hráči jsou obecně ve válečných hrách zběsilí při rozhodování na koho to střílí nebo právě vystřelili a je to u nich otázka zkušeností a přehledu se hrou a toho, co se kolem nich děje. Nelze počítat s tím, že na veřejném serveru nebo při náhodném zvoleném matchi budou ve své střelbě a v orientaci všichni stejně prozíraví nebo míň nervózní s rukou na spoušti, zvláště, jde-li o akčnější hru typu Battlefieldu. Většinou tyhle situace, kdy hráč nedává pozor nebo si nevšímá těchto pomůcek končí při zapnutém friendly fire teamkillem nebo minimálně polechtáním zdraví spoluhráče. Vůči vlastním spoluhráčům jsou to tedy pomůcky, která však ani výrazně neomezují a vůči soupeři je to jen ta otázka toho, bude-li tebou nebo někým jiným zpozorován a označen, a to pouze po omezenou dobu. Není to však zavazující, jen stále pomocná a dobrovolná featura.

    Tady třeba ukázka z gameplaye PC gameru - https://youtu.be/fIyufRnIci0?t=58s Dotyčný ostřeluje postavy v dálce, které se pohybují kolem nepřátelských míst s vlajkami ale kromě spolubojovníků je přímo na bojišti neindikuje žádná značka (v určitém čase se objeví, to proto, protože byl tento nepřítel někým nejspíš nahlášen). Ale obecně ty indikátory nejsou permanentní a automatické jak se může na pohled zdát.

    Je to prostě takový systém, který Dice pro poslední battlefieldy volí a který některé věci a přehled pro hráče urychluje. My jsme dříve v prvním battlefieldu ohlašovaly pozice, nebyl-li teamspeak především jen v chatu za pomocí mřížkové mapy. Chat byl plný podobných textů jakože F4 - tank, E6 sniper atd. Neříkám, že to byla otrava, to vůbec ne, ale ne vždy to bylo úplně přesné, pokud byl nepřítel například v pohybu a ne vždy to týmu úplně pomohlo nebo bylo jasné. Teď to akorát funguje tak, že když někdo třeba zpozoruje ve svém zorném poli a nahlásí nepřátelského ostřelovače, tak se kromě minimapy na chvíli zobrazí v dohledu nejbližším spoluhráčům pomocí té ikonky nad hlavou. Neříkám, že je to něco extra, ale že by to člověka mělo otravovat při tom hraní, to si nemyslím.
  • Delostrelectvo ma na svedomi VETSINU zabitych z 1. sv. v. Nejake tri ctvrtiny, jestli pamet slouzi.
  • Paulcz
    Jenže takové věci bohužel zabíjejí všechny zajímavé situace, které by mohli nastat.
  • Konecne rozumny nazor tady!
  • Je vůbec tajímavý, že se najde někdo s takovou fóbií z doskakování, že kvůli tomu nechce hrát nějaký hry. :D Samotný titul je ještě v určité fázi, ale i tak to při těchto otevřených hrách možná ani jinak nejde. Expert však nejsem, třeba to někdo lépe osvětlí. Já bych hádal, že to bude asi nějak souviset se žraním výkonu a právě tou optimalizací. Vem si sám, zobrazovat nitky na pytlu s pískem v barikádě nebo jakejsi keř až do lístků v detailu, když jsou čtyři kilometry z dohledu hráče, který se tam navíc pohybuje jinde s dalším množstvím jiných objektů poněkud postrádá důležitost v zobrazení.
  • co by na tom řešili? vždyť právě to dělá hru "plynulou" hejbe se to 60fps a co na tom, že jen díky tomu ,že tam plácnou hodně low-res texturu však jak se obraz "zastaví" doskočí tam hires takže se můžou paskvilem chvástat jak to má úžasnou detailní grafiku a běží to 60fps *11* *10* *16*
  • V jakém směru si máme představit to "ne zase až tak účinný"? Když si vezmu, že ty těla se na těch bojištích rády hromadily více v důsledku dělostřelby než při palbě ručních zbraní, tak mně to připadá tak, že svou práci odvádělo až moc dobře.
  • peaNutz
    Ono záleží jak definuješ soustavný boj. Pokud bys to definoval tak že se musí non stop střílet/vést dělostřelecká příprava etc. tak to tak nebylo pokud to nutná podmínka není tak to byl soustavný boj. Zákopy nefungovaly tak že by tam byli vojáci zakempení, relaxovali a jen čekali až se vyvalí na nepřítele nebo nepřítel na ně, boj probíhal neustále ikdyž zrovna nebyla vedena ofenziva. Viz. zákazy kouření během nočního vynášení... exkrementů apod. to že neprobíhala ofenziva neznamenalo že se šlo promenádovat deset metrů před zákopem. a pokud neustále hrozí smrt tak to považuju za boj i bez ofenzivy.
  • Hlavně mě štve, že skoro žádná moderní hra ještě nevyřešila to hnusné doskakování textur apod.
    To je úplná pěst na oko a radši bych bral horší grafiku. Nejhorší to je/bylo u Army 3, strašně mě to při hraní ruší a nemůžu se pořádně soustředit. A to bych si třeba Amu 3 hrozně rád koupil, no škoda...
    Ale zase musím říct, že Frostbite patří mezi ty lepší enginy, žádný jiný nenabízí tak pěknou grafiku při celkem dost dobré optimalizaci, ale i tak bych čekal, že to doskakování v 2016 bude vyřešeno...
  • Tyjo jsem nemoh jak tam tankem strilel na ten ztrouchnivelej domek a jedine co to udelalo trochu ocouzena zed, kulomet ten neudelal snad vubec nic... To je k placi kam se za tolik let strliecky nikam neposunuly *11* *16*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit