Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ultrasmutnosmutněpřesmutnělosmutněsmutnosmutná recenzea ještě smutnější hodnocení.
    • Niet nad to, keď niekto predloží racionálne argumenty!
      • Tak ty argumenty co se tyka recenze musi videt i slepy:
        Tak, napr. co RPG system - zustal stejny jako v 1 nebo je zde nejaky improvement. Pro lidi co nehrali DS1 pak chybi uplne jeho popis. Maji jako v 1 zvyseni statu nad urcitou uroven nizsi ucinnost? Co system boje - mohu pouzivat vsechny komba od zacatku, jakmile mam dostatecne staty pro zbran, nebo me nekdo muze naucit specialni pohyby. Je zde limitace pouzivani zbrani jako v 1 v zavislosti na statech? Co ruznorodost zbrani a pohybu - stejna nebo vetsi nez 1. Jaka je jejich vyvazenost? Co upgrrade zbrani -> stejny system, jiny system jako v 1, chybi jeji popis. Jaka je inteligence nepratel?
        Akcni RPG - bojuje se stejne jako v 1 nebo vice? Co NPC - jake jsou - zajimave, nudne? Co rozhovory - maji NPC vetsi vetnou zasobu, mensi. Reaguji na vyvoj hry? Je to stejne jako v 1, kde byly povetsinou staticke a nic nedelaly? Maji nejaky zivotni cyklus? Co questy ? Jsou nejake? Co pribeh? Vetvity, nepodstatny... Co hadanky, logicke ukoly? Jsou, nejsou - stejne jako v DS1? Co alchymie - neni jako v DS1?
        Takto by se dalo pokracovat jeste dost dlouho - proste recenze je opravdu na nic.
        • Miserius
          Ve zkratce: Vubec nevíš o čem ta hra...
          • Jasne trole, ty mi to vysvetlis. DS 1 jsem sice dohral 3 krat, ale DS 2 jsem jeste nehral. Proto tak nejak logicky jsem ocekaval, ze se z recenze dozvim, co se zmenilo proti DS 1 a co je noveho, co tam naopak chybi - nejaky nezavisly pokud mozno objektivni nazor na hru. Ale vzhledem k tomu, co je v recenzi obsazeno za informace, tak jsem doufal marne. Takze se da maximalne odvodit, ze DS 2 je asi vicemene stejna jako DS 1, s par upravami.
            Pro cloveka, ktery ovsem hru nehral, je tato recenze na h-vn-, protoze se z ni maximalne dozvi, ze se tam casto chcipa.
  • Ještě k boss fightům. Hodně mě překvapila jednoduchost počátečních bossů, které jsem drtil na první pokus, nicméně to o celkové obtížnosti nic neříká. Dohromady jsem dal zatím kolem 15 bossů a dobrá polovina z nich byla opravdu záležitost na první pokus. Pak tam bylo pár obtížnějších, ale i ti šli po pár pokusech dolů. A pak byli 4, na kterých se tvůrci opravdu vyřádili a musím říct, že porazit je je skutečné peklo. Je to jako nechvalně známý Ornstein a Smough boss z prvního dílu. Ale tady je to 4x (upřímně doufám, že už nic takového dál nepotkám).

    Narozdíl od původního OS však všechny mají hrozně nefér pravidla. Bossů je buď víc, mají kamarády, kteří by sami o sobě stačili na bossfight, mají ohromný dosah, dávají pecky přes 50% hp a nebo jsou v tak nefér aréně, že to ani není možné.

    A nejlepší je, že všechno to byly vedlejší boje. Hru zatím hodnotím určitě pozitivně, ale todle je jedna z mála věcí, které jsou špatně...
    • Mne třebas Pursuer přišel docela tuhý .... ale asi se na něj nemá chodit hned po zabití Last Gianta :D .... možná to bylo tím. Nakonec jsem sólo pokusy vzdal, protože mne to už přestávalo bavit (pokoušet se ho odsólovat se začátečním mágem, šlo by to, ale bylo to moc na nervy :D, každej chybnej úskok, nebo o púl vteřiny pozdě seslané kouzlo se trestalo smrtí) tak jsem ho dal v co-opu, to je pak jednoduchý. S další postavou si ho chci ale nejprve odsólovat :).
    • Na druhou stranu po určitém množství zabití mizí z levlu příšery, což trošku usnadňuje cestu k bossům. Tak aspoň za tohle mají plusové bodíky.
  • smajdal
    Ach jo,to je zas diskuze. Fanoušci RPG jsou snad ze všech nejvíc nejotravnější při obhajování svých oblíbených her, úzkoprsí s největšími internetovými svaly.
    • Nevím jestli je vůbec nutný tohle před někým obhajovat. Pokud se mi hra líbí tak je to supr. Jestli se líbí nebo nelíbí někomu koho vůbec neznám mi je úplně ukradený :)

      Moc nechápu co se tady někdy děje...
  • Tak zasa je to hra na konzole takze to musite brat s rezervou tych 10. Na pc to ma tak 7-8 . Ked na konzolach nic lepsie neni musia sa uspokojit aj s tymto.
    • co tady valis ? ,se podivej jaka aaa hra vysla tento rok na pc, skoro zadna , na pc vychazi posledni dobou jen srackoidni indie hry a to jsem hlavne pc hrac ,ale barvu priznam a nevalim lzi...
      • Vsimol si si ze je rok 2014 a este je len marec? Tak asi preto nevyslo nic nove na PC. Ale tak Blackguards alebo Dragonfall.
    • to odkedy na PC vychadzaju nejake super uber rpgcka? :D menuj nejake
      • hehe ty se prober z ty pohádky *15*
      • U jinejch žánrů bychom mohli vést dlouhou a velmi neplodnou debatu na téma PC vs. konzole, ale zrovna u rpg je PC jediný Bůh a The Nameless One je jeho prorok.
      • C-BEAM
        odjakživa ?
    • no co sa tyka hier tohto stylu tak mas pravdu ze momentalne na konzolach nic lepsie ako dark souls neni...ale na pc nic podobne ako dark souls nebude dalsiu dekadu hh takze pcckari maju stastie a mali by sa klanat ze Namco Bandai vo svojej velkosti sa zlutovalo a rozhodlo sa ze vydaju DS aj na ubohe pccka a nerobi obstrukcie ako rockstar hah heh huh
      • Och ano, Namco to udělalo z dobroty své duše. Ta vidina peněz s tím neměla nic společného.
      • hh hah heh huh
  • zajimalo by mne jestli to nekdo hraje tim stylem že resetuje schvalne nepratele pri bonefire, aby tak expil silnejší postavu. Ja to tedy nedelal, protože zasadne nemam rad v hrach exploity ale tohle mi prijde jako docela slušnej exploit.
    • No, za uplne normalni grinding bych to nepovazoval - to prineslo az Diablo. Jedna se spise o aktualni trend, kdy se nechce tvurcum her davat dodatecne mapy a questy, ktere nesouviseji hlavni dejovou linkou a kde by se silne itemy daly najit - stoji je to totiz penize a cas, ktere povetsinou nemaji.
      • Fakt je, ze mapy ani questy v Dark Souls nenajdes. Tohle je trochu jine RPG.
        • Promin, tady se jedna o urcite nepochopeni -> mapou rozumim samostatnou lokaci ve hre, ktera neni nutna pro dohrani hry - viz. Baldur's gate.
    • Co je na tom za exploit? Vždyť je to úplně normální grinding, kterej je naprosto běžnej v každým JRPG, některý ho přímo vyžadujou aby měl hráč v závěrečných částech hry vůbec šanci.
    • No musím se přiznat, že ano. Především kvůli itemům. Jsou oblasti, kde padá to a jinde ono. Dáte si správný prsten, zvýšíte humanitu a jde se farmařit. Možná jsem zavržení hoden, ale alepoň si na nic nehraju. Jak jinak zjistit, která zbraň vám vyhovuje víc, než vyexpit jich na max více a porovnat? Při jiném průchodu zas zkouším třeba minimálně levelovat, atp. Prostě si hraju ;-)

      Anketu můžeme ještě rozšířit na dotaz, kdo střílí dráčkovi na mostě do ocasu? Pro nováčky, nedělejte to, pokazíte si hru... ;-)
    • V DS1 to byl zpusob farmareni ruznych itemu. Je zpusob jak firma vyvazuje urcitou neodladenost v obtiznosti - proste Vas necha chcipat tak dlouho, dokud se to nenaucite nebo nezvysite level -> staty a danou pasaz dokazete projit.
  • Malleth
    Mám nahráno asi 16h, sem na 82. levelu. Hra jako taková funguje výborně ale i tak u mě zatim převládá zklamání.
    Především kvůli mnohem slabšímu výtvarnýmu zpracování a designu. V předchozích dílech bylo objevení nový lokace nebo bosse něco neskutečnýho.
    U DSII je vidět že maj plno nápadů na zajímavý nástrahy a potyčky ale nějaký áchání se zatim nekoná. Nicméně jsou tu lokace ale mnohem větší, takže asi nějakej kompromis udělat museli. Ještě sem to nedohrál. Tak doufám že mě ještě překvapí.
    • Miserius
      Po 16 hodinach nebudeš ani v půlce tak bych s tim ještě počkal... Já mam nahráno 21 hodin a zatim jsem nadšenej, prozatim mě to přijde lepší jak jednička (hlavně jsem nadšenej z konečně pvp bez lagů, snadnější a jasnější přístup k online funkcím) a hlavně jsem byl rád že těch 12 obdelníků ve výběru Travel lokací nejsou finální a přídává to dolu další řádky, bál jsem se že toho bude tak málo
      • michelangelocz
        Za prvy jsem nikdy nemel technickej problem s online casti hry (a to hraju GfWL PC verzi hry!, cili tu nejhorsi moznou platformu, co se technicky podpory tyce), ktera je mi v Dark Souls spis elegantnim a zabavnym zpestrenim, nez prvkem, bez kteryho by Dark Souls prestalo byt Dark Souls. A rozsahly warpovani odemceny od pocatku uz vubec nevnimam pozitivne.

        Mam takovej pocit, ze az druhy Dark Souls dohraju, tak budu mit potrebu se z toho vypsat a to nejspis ve forme ctenarsky recenze.
        • Miserius
          "lagy" v pvp jsou na všech platformách at uz si to priznas nebo ne... Desitky videi ktery vysvetlujou jak se vyhnout opozdenymu backstabu jsou jen tresnickou na dortu... Tady nic takovyho neni, nikdo se "neteleportne" za tebe a nebackstabne, bojujete spolu klasicky ne jen obehnout a zabit
          • michelangelocz
            Pravda, jsou hraci kteri v Dark Souls travi hodne casu v PVP (ty tenhle pokrok oceni). Pro me je ta hra o necem jinem a online je mi spis obcasnym zpestrenim (a jako takovy je uzasny), nez necim, co bych koncepcne vyhledaval. Takze zlepseni v tomhle smeru me zas tak moc nezajima ☺
            • Miserius
              Já v Dark Souls 1 taky vubec nebojoval s lidma (pokud me nekdo neinvadnul) a pomoc na bossaky jsem potreboval jen nekdy, ale tady to je konecne rychly,funkcni a jasný pro všechny takze to kazdej vyuziva... Třeba arena je tam hned po pár hodinách přístupna a souboje v 3 ruznych arenach jsou neskutecne zabavny diky (temer) nulovym lagum... Tam si muzes odskocit a zabojovat si tam bez strachu o duše/effigy a jedine mužes ziskat orb
  • PravyMonty
    Off-topic: Jsem jediný komu se nejde připojit v Dark Souls(1) na PC do GFWL/Online modu?
    • michelangelocz
      U me taky vsechno slape. Nedavno si navic GfWL stahoval update. Problem nastal jen s pouzivanim modu, kterej mel online stabilitu zlepsovat, coz se mi ale vubec nepotrvrdilo a tak jsem ho vyhodil – slo o DSCfix.
    • Kozy
      Před chvíli mi to normálně šlo. Takže asi ano.
  • pozor, neplést si DS s rpg. Tohle není rpg, ale akční hra, protože nesplnuje nektere zakladni znaky žánru.
    • RPG = role playing game (čímž Dark Souls je). K tomuto pojmu nejsou vázány žádné jiné vlastnosti, navzdory tomu co si někteří zastánci "jediných správných her" myslí. Žádné jiné "základní znaky žánru" neexistují. Úplně původní RPG vypadaly přesně takto, takže nemá ani smysl se hádat o tom, jak žánr vznikl.
      Navíc, hry se nešijí žánru na míru, to by byla idiocie. To bychom mohli trvrdit že Mass Effect není RPG, protože postavy jsou dané.

      Úplně jsem si připomněl ubohost hráčů co běhají po fórech moderních arénovek a píší o všem co si myslí, že arénovka musí a nesmí mít.
      • Chapu Vas zjednoduseny pohled, ktery vyplyva z neznalosti vyvoje za poslednich 25 let. Bohuzel aspon recenzent by mel mit vice zkusenosti nez Vy. Pro Vase info: ME - je mnohem vice FPS nez RPG.
        • Můj zjednodušený pohled? Si ze mě děláš srandu. Právě že můj pohled vychází ze současného vývoje. Žánry se neustále mění, vyvíjí a dělí a absolutně se neřídí něčím názorem.
          I když hře dáš nálepku "akční RPG" nic to nemění na tom, že je to podžánr RPG.
          Mimochodem názor člověka, který TPS označí za FPS, automaticky považuji za neplatný.

          Je taky potřeba rozeznávat mezi formou a žánrem, což tobě očividně taky nejde. FPS a TPS je forma, nikoliv žánr. A jestli mi chceš tvrdit, že Mass Effect není RPG, tak se vážně zasměju.
          • Mohu zeptat jestli jsi nekdy hral System Shock? To je akcni RPG. ME, obvzlaste 2. a 3. jim neni. A neni jim ani Deus Ex - ani I a ani III, ktere maji k RPG mnohem bliz nez ME. Jak rikam nezkusenost, neochota se ucit vede k zjednodusujicim zaverum. Typicke jak rikas pro "soucasny" vyvoj.
    • kickasl
      Rika se tomu akci rpg a uz jsou tu s nami dlouho.
      Kategorizovat hry obecne je trochu problemove, ale spise z toho duvodu, ze slova jako RPG ci akce muzou znamenat hodne veci.
      Treba walking dead je jasna adventura, ale byla by chyba oznacit to za rpg? Vzdyt kde mate takove vziti do role... Pokud to trochu prezenu tak v kazdy hre hraju nejakou roli :).
      • http://www.rpghry.cz/blog.php?id=62
        • kickasl
          Procetl jsem a mel bych spoustu namitek. Cim vic jsem toho precet tim negativnejsi nazor jsem na clanek mel, ale posledni odstavec to (i kdyz ne uplne) zachranil.
          Na clanek nejak obsahleji reagovat nebudu, protoze to by bylo na dlouho a zrovna nemam na takovou reakci naladu.
          Takze strucne: Namitky jsou proti diablu a vetsina/vsechny/cast(pocitat to nebudu) na dark souls neplati. Stale mi nevadi, ze je diablo oznacovano jako akcni rpg- takove je proste oznaceni pro diablo-like hry.
          A hlavne: budme tolerantni a trocha optimismu by taky neskodila.
    • *1*
    • Akční rpg by ti vyhovovalo? A má tvoje poznámka nějakou hlubší pointu?
      • Ne, treba me by nevyhovalo. Je to spis akcni hra s prvky RPG. Obdobne jako Diablo. Akcni RPG by mel byt napr. Zaklinac.
        • Jeste pro info: kdysi se pouzival termin akcni RPG, pro hry, kde souboje probihaly bez moznosti pauzy a bez tahu - proto to oznaceni pro Zaklinace jako akcni RPG - obdobne jako Gothic I,II,III nebo TES I, II, III,IV, V
          ostatni RPG byly neakcni - napr. Realms of Arkania I,II,III, Fallout I, II, Drakensang I, II atd.
      • co ja vim, treba jsou mezi nami lide, kteri DS neznaji a mohli by nabyt dojmu, ze koupi DS2 dostanou opravdove RPG a nasledne by byli zklamani
        • Já si Darksouls koupil (první díl) a zklamán jsem rozhodně nebyl. Teda až teď, když jsem po 150 hodinách zjistil, že to co jsem 4x dohrál nebylo RPG, ale akční hra. Jdu spáchat harakiri!!! *2*
          • Promin, ale pokud Ti to trvalo 150 hodin pochopit, ze DS neni RPG, tak jsi tak trochu zabrzdeny nebo jsi zadne RPG nehral. Ale asi to neni duvod k sebevrazde. Ja jsem trochu zklamany byl, protoze 10/10 a oznacit to za nejlepsi RPG roku, to uz vyzaduje hodne ignorantsvi. Nicmene DS byla pohodova oddychova hra po praci, kde smrt se vubec nemusela resit, stejne jako spousta jinych aspektu, ktere jsou pro RPG nezbytne. Tim respawnem a umiranim to tak trochu mi pripomela dobu First Samurai nebo Prince of Persia, avsak s tim rozdilem, ze zde jste mohli zemrit kolikrat jste chteli a neznamenalo to game over.
            • To, ze Te hra bavila, je v poradku, me taky bavila, stejne jako spoustu jinych lidi. Problemem je, ze ji recenzenti vydavaji za neco co neni, at uz z neznalosti nebo z vlastni hlouposti. Termin RPG je dan 25 letym vyvojem RPG, ale pravdou je, ze dnes se hranice dost stiraji. Jedna se o hry, kde neni pouze role playing, ale maji v sobe unikatni mix - silneho pribehu, souboju, adventurnich prvku, vyvoje postavy, logickych hadanek atd.
              Jako dobry priklad akcniho RPG by se dal oznacit - Zaklinac I, II + Gothic I, II
              neakcni RPG - Fallout I, II, Drakensang I, II, Baldur's gate I, II a Planescape Torment
            • No popravdě mi to nedošlo ani po 150 hodinách. To jsem asi beznadějný případ, viď? A ani teď si nejsem jist, co jsem to vlastně hrál. Doposavaď mi stačilo, zda mě hra baví. Ale od těď prahnu po vědění, jaký druh hry jsem to vlastně hrál. Ani nevím jestli jsem kdy nějaké RPG hrál. No to je hrozný pocit!
              Proto se ptám: Kdo oficiálně stanovuje co je a není RPG? Jsou na to nějaké normy? Třeba něco jako je PEGI pro věkovou hranici. Můžeš mi poslat nějaký odkaz?
    • vetsi rpg jak cela serie diablo...
      • Diablo taky neni naky obyč rpg. Diablo definovalo svou vlastni kategorii diablovek.
        Diablo hardcore forever!
      • No ani diablo nie je RPG ;) Aj DS aj Diablo su akcne RPG.
      • s tim se neda nez souhlasit, na druhou stranu pochybuju, ze by autor prvniho prispevku, oznacil Diablo za rpg :D
        • ja vim, ja se snazil taky nekolik let po prvnim diablu lidem vysvetlovat, ze to ma s rpg pramalo spolecnyho (asi tak rozvoj postavy), az jsem to nakonec vzdal *5*
  • ...Mozna ze chyba nakonec bude v tom, ze oni nevedi, ze ty diskuze se nedaji cist natoz v nich na neco reagovat....tak jim to rikam,treba jim to po letech uz konecne dojde. A ted jdu zpatky mezi inteligentni lidi, co se pri pohledu sem jen smeji az se za brichy popadaji.
  • Jsem cca za půlkou hry a zatím musím říct, že povedené jedničce hra nedělá ostudu. V některých ohledech první díl daleko převyšuje, bohužel však musím říct, že jsem zaznamenal docela znatelné chyby, které v předešlých hrách nebyly.

    Za velký krok v hratelnosti považuji rozhodně přemisťování mezi ohníčky - fakt neuvěřitelně to pomáhá a hra není zkažená pobíháním mezi lokacemi. S tím souvisí další plus - mapa je ohromná, přesahuje obě dvě předešlé hry a co je ještě lepší, jednotlivá místa jsou originální. Pokud se jedná o nepřátele, pokračuje tendence z minulých her - zaměření je hlavně na boss fighty, cesta mezi úrovněmi je (až na pár míst) lehká.

    Nicméně na druhou stranu mi místama opravdu vadí design úrovní (nutnost sehnat klíč do polorozpadlé chatrče, nemožnost přelézt 15 cm zídku...) a občas opravdu odfláklá grafika, která působí hodně nedodělaně (i místa v Demon's souls byla lepší). A navíc mi přijde, že se jaksi vytratila epičnost bossů. Připadají mi přeplácaní a bez špetky inovace. Navíc se místama autoři utrhli ze řetězu a udělali jinak triviálního bosse záležitost na hodinu.

    Toť zatím asi vše.

    Hru jako takovou hodnotit nebudu, zatím počkám, až hru dohraju a udělám si celkový obrázek.
    • Přemísťování mezi ohníčky bylo už v jedničce. O fous později a jen mezi některými (wrap). V jedničce bylo moc pěkné otevírání si zkratek, to by teď ve dvojce postrádalo význam. Škoda, ale nejde o nic zásadního.
      Level design byl už v jedničce nic moc. Teda dle mého vkusu. (Dvojku neznám)

      A jaké chyby máš na mysli? A jak víš, že jsi v půlce?
      • V jedničce byl warp dostupný v půlce hry, tady je od začátku. A jak píšeš, jen mezi některými, což je imho hodně velký rozdíl. A otevírání zkratek ne vždy pomohlo - ještě živě si pamatuju, jak mě hra donutila doběhnout od druhého zvonu u pavoučice až do pevnosti, s neomezeným warpem by to byla záležitost na pár sekund. A v dvojce je zkratek hromada.

        Vypsal jsem víceméně všechny chyby, které mi vadily - občas grafika, díry v level designu (některé věci jsou prostě nelogicky navrženy) a nic moc bossové...

        Nevím přesně, jestli jsem v půlce, ale odhadem bych to tak viděl. Podle npcček mám kuchnout 4 velké příšery a já mám prozatím 3. Jsem na cestě ke čtvrtému. Potom by se (podle toho, jak to řešili v minulých dílech) měla otevřít cesta k dalšímu obsahu, ale nemyslím si, že to bude přesně polovina hry, 4 bossové mi přijdou jako dost velký úkol. Mám dodělané ještě nějaké vedlejší oblasti, proto si myslím, že jsem někde v půlce...
        • Co se týče tý cesty od pavoučnice, tak to s tebou úplně soucítím. Bohužel jsi minul jsi alternativní cestu. V Blightown je obří výtah, takové pohybující se kolo s plošinama. Nahoře v truhle je klíč, který by tě dovedl přímo k úvodnímu ohni (Firelink shrine) asi za 2min. (Jako master key, bys to mohl jít hned od začátku naopak.) Kdyby ses vydal touhle cestou, tak vedla ještě zkratka přes les. V tvé cestě přes Depth je ještě odbočka dlouhým tunelem, kudy jsi předpokládám šel. Jinak bych tě litoval ještě víc ;-)

          Na ten progress jsem se ptal jen proto, že jsem si v jedničce už v AnorLondo myslel, jak jsem daleko a ono cca 1/3 hry *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit