Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kozy
    Přijde mi to šíleně stereotypní, furt dokola to samý, na měsíc dobrý
    • Vrook
      Naopak. V žádný hře jsem nezažil tolik odlišnejch zážitků a i teď, po víc jak dvouměsíčním hraní, se den co den ve hře ocitám v novejch situacích a ještě mě to nepřestalo bavit.
      Je mi ale jasný, že určitá skupina lidí, odrostlejch na naskriptovanejch koridorovkách, kde musíš chodit po vymezený trajektorii, bude ve hře, která je pure sandbox, trochu ztracená a nebudou moc vědět, co si počít.
      • Kozy
        Mě prostě přijde že všechny situace se pořád opakujou, a pravda, nemám rád hry kde není žádný dlouhodobý cíl. Až moc sandboxový.
      • mozes byt trosku konkretnejsi? co tam tie 2 mesiace robis? hladas stale lepsiu vybavu? kempujes a strielas inych hracov?
        • Vrook
          První věc, co si musíš uvědomit je, že hraju ve skupince s dalšíma cca 6-8 lidma. To nabere naprosto novej rozměr. A co děláme? Jasně, hledáme loot, vehicles apod. Ale ono jde, jak jsem psal, o ty situace, který ty primárně nevyhledáváš, ale prostě se občas stane, že narazíš třeba na jinou skupinku survů a to je pak většinou na o zábavu vystaráno. My nestřílíme každýho on sight, takže se může stát, že budou friendly a když ne, tak se prostě postřílíme. A tady je dobrý mít nějaký zkušenosti s Armou, protože to nejsou 5sec akce jako v CoD. Jeden nepřátelskej kontakt s jinou skupinou může trvat třeba i přes půl hodiny, než jedni z vás "vyhrajou".
          Nicméně ve hře trvá všechno delší dobu a jak ArmA2 tak DayZ nejsou hry pro zbrklíky, který potřebujou jednoznačnej úkol a aby všechno odsejpalo. Pokud jsi trpělivej a při hraní her ti jde o zábavu, tak tě DayZ zabaví na dlouho. Minimálně do tý doby, než vyjde další patch s nějakym contentem, nebo rovnou standalone.
  • to muze rict jen ignorant, funkce leveho alt a hvezdicky je naprosto genialni a odted ho hudu chtit v kazde first person
  • Jeh, ty jsi sem hodil aj screen se žebříkem! *1*
    • smejki
      to Petr! já jsem na tak pomalým netu, že jsem to jen přes remote control svýho PC hodil na FTP.
      ale taky bych ho tam bejval dal *1*
  • DeDy
    Hrozně rád sekyrkuji zobáky do zad. Což je problém, když už mám zbraň, protože ji musím prvně přesunout do báglu a pak teprve lze umístit sekyrku z opasku do ruky. Přitom když beru do ruky pistolku, tak velkou zbraň hodí postava na rameno, nebo když leze po žebříku tak si ji hodí pod banděro. Kde udělali soudruzi chybu!?
    • smejki
      soudruzi neudělali chybu nikde, jen to prostě ještě není hotové. sekera jako zbraň je relativně nová funkce naroubovaná na systém, který s chladnými zbraněmi nikdy nepočítal.
    • Proto vyjde DayZ jako standalone, aby mohl Rocket zasadne zasahnout do kodu a zlepsit ovladani predmetu a inventar, aby byl intuitivni. V Arme hrac podobny kejkle provadet nemusel.
      • Taky se vám stává situace, že chcete zbraň přesunout do batohu a přitom zmizí? Stává se mi to teď pomerně často, na zemi taky nic.
        • DeDy
          Když v batohu není místo, tak zbraň zmizí. Puška zabírá 10 pozic (čtverečků), takže je nutné mít předchystané místo. Když najdeš větší batoh tak prvně přeskládej své věci z batohu na zádech do batohu na zemi a pak teprve dej sebrat nový batoh. Pokud dáš prvně sebrat nalezený batoh tak ten co máš na zádech zmizí včetně věcí v něm.
          • což je chyba designu (hry či modu). Neomluvitelné *3*
    • Soudruzi proste nepocitali ze v armadni simulaci se bude pouzivat sekyrka jako zbran. *1*
      Problem pouzivani inventare je zasadni. Osobne bych klidne uvital i reseni z adventur kde je inventar na liste a staci jej mysi protahnout na postavu. Doufam ze standalone hra takoveto zasadni nedostatky vyresi.
  • Doufam ze se dost tech bugu vyresi az to vyjde jako samostatna hra.
  • rancor1223
    Pro Radioaktivní surikatu:

    Ona nejenže je to alfa verze modu, ale ještě k tomu to běží na enginu hry, kterou bych v lepším případě označil za beta verzi. To už ve věcech udělá pořádný bordel.
    Ale teď to nejdůležitější, víš jak je to s tím "proč to pustil ven"? Rocket to totiž ven nepustil. Měl testovací verzi, která běžela ně několika serverech v Austrálii. No a co udělali lidi? No kopírovali to dál! A dál! A dál! No až z toho máme DayZ jak ho známe. Alfa verze, která vůbec neměla být uvedená pro veřejnost, přestože je s ní veřejnost celkem spokojená.
    Osobně jsem zvědavý, jak se s enginem Army (podotýkám, že 3. Army) poperou.
    • hm cože? Na začátku tu byl jeden DayZ server a soubory se stahovali přes mediafire či jejich program (který dnes již není). Ten server byl ofiko a často i zamknutý. Potom se to rozšířilo na 4-5 a nakonec začaly vznikat XX-XX servery.
    • To o alfě běžící na betě je dost výstižný. Že verze unikla ven je smutný, teda aspoň pro Rocketa. Aby si to pak ještě někdo koupil, když se teď lidi nabaží...
      • rancor1223
        Já si to koupím určitě. Je to něco, co mi ŽÁDNÁ jiná hra ani zdaleka nenabízí.
  • Tak ted nevim jestli si mam kupit armu, tudiz tento mod, nebo pocakt az vyjde ta samostatna hra kterou prej chtej udelat *7*
    • to jo no, jenze kdyz ctu o tech bugach atd. tak mne to celkem desi *15* a s tou samostatnou hrou to bude jeste chvili trvat to je pravda, tak ted fakt nevim *7* ale doufam ze az bude ta samostatna hra tak nebude mit ovladani a grafiku z army uplne to by byla hruza
      • rancor1223
        Je to alfa! Co by jste pořád chtěli?! Mohlo by to být mnohem horší *7*
    • Snad si nemyslíš, že samostatná hra výjde zítra. Určitě bych si koupil Armu a pak víc jak rok čekal na samostatnou hru.
    • rancor1223
      Samostatná hra se pro veřejnost (tím myslím nějakou beta verzi) podle mě neobjeví ještě pár měsíců (přeci jen se to musí předělat pro engine Army 3). Záleží na tom jak moc toužíš DayZ hrát.
  • Sekerkou jde v současné verzi sekat do Zombies? Mě se tedy umístla rovnou na opasek, stejně jako bojový nůž a dle popisku a vyzkoušeného použití s ní lze sekat jen dřevo ze stromu (nožem steaky z prasete).

    Jinak jak jsem se bavil s kamarády, které jsem lákal, ve hře (hl. jim) chybí nějaký cíl ... jak vyhrát, kam se dostat. To by byl asi dobrý nápad, něco přidělat, nicméně mě bloudění a hledání baví. Ačkoli je to alpha, u mě patří mezi jen hry a nelituji, že jsem na vyzkoušení pro to koupil ARMA2+OA.
    • na sekerku stci kliknout pravym tlacitkem a zvolit - remove from toolbelt. Tim si ji vezmes do ruky coby zbran, ale predtim si schovej do batohu pistoli, pokud ji mas.
    • Tahle hra má jediný a nejsložitější cíl - přežít. Je to sandbox. Není to jen o tom naučit se plazit trávou. Sehrané skupinky lidí mají vlastní tábory, opravená auta, výzbroj jak pro armádu nebo dokonce helikoptéru a zcela ovládají hru. Výzvou pro ostatní pak může být přiblížit se na jejich úroveň nebo jim škodit. Whatever :)
      • Jistě. Já si tam i vyhraju, mám sandboxi rád. Doufám, že to dále ještě rozpracují a prohloubí.

        Díky za info o sekerce, vyzkouším :)
    • trolo
      das remove from toolbelt. potom este musis nabit Rkom a mozes pouzivat.
  • pomoc kam mam přetahnout v nainstalované armě ten mod??
    • miker17
      stahni jsi dayz commander ten ti to udělá automaticky
      • diky
  • Utratil jsem 400Kč za Operation Arrowhead abych zjistil, že mod má 10x vyšší nároky než původní hra a zombie se respawnují kde chtějí a na naprosto nelogických místech. Díky katastrofickému UI a animacím Army trvá všechno nesmyslně dlouho a je to spíš utrpení. Čekám na samostatnou hru a doufám, že tam už se zbaví všech otravných neduhů z ArmA 2.
    • smejki
      jestli se ti to seká, zatímco normální hra nikoliv, změň server.
    • DayZ vyssi naroky nema a ba co vic, misty bezi plynuleji, nez samotna arma, ackoli pocita vic AI pro zombies a stejne tak kdyz pocita hrace. Zalezi jen na providerech serveru a na tom, jak caste jsou server restarty - cim castejsi restart, tim plynulejsi FPS a tim nizsi vyskyt problemu se spawnem lootu. Jinak zombies se spawnuji v poradku - sem tam se stane, ze se zombie objevi na strese domu, ale to je tak jeden pripad za tyden. Na jakych konkretnich nelogickch mistech jsi je potkal:
      • Nemyslím spawnování na střeše, spíš že se někdy objeví kousek ode mě. A co se týče nelogických míst: Připadá mi dost divné, že jsem na krátké cestě nebo v pidivesničce se třemi baráky potkal víc zombií, než ve městě.
    • Ha, tak to já nemám ani basic Armu 2 a PCčko nejnovější taky, takže teď jsi mě od koupě odradil.
    • Souhlas. Ja spise nedoufam ale jsem zvedavej. Doposud byl engine hajen tim ze je schopen zpracovat obrovske mnozstvi premyslejicich vojenskych AI jednotek na rozlehlem prostredi. Pokud vim tak AI zombiku pocita server navic neni potreba zadny geniality. Vlastne by to melo slapat jako hodinky pokud by se celej proces podarilo provest ciste bez zbytecnych oklik a zaplat ve vypoctech. Naprosto zjednodusit ovladani a samozrejme pouzivani inventare atd.
      Standalone hra bude jasny dukaz jestli je ten engine skutecne dobry a nebo je to jenom hromada zaplat kerou uz nikdo neni schopen procistit. Necham se prekvapit. *2*
      • Ronox
        každopádně všichni jsme zapomněli při řešení hw potíží také na servery, které doopravdy ovlivňují fps. Kolikrát se mi stalo, že jsem se připojil na nějaký server a měl jsem 7fps, přelognul jsem na jiný a najednou 60.
        • DeDy
          Jenže teď co do DayZ dali tu geniální ochranu přehlásíš na jiný server a jsi šup zpět na pláži. Což je průser, když je člověk u mezinárodního letiště, že jo. Takže je třeba chodit na osvědčené srevery, většinou ty plné lidí *8*
          • Ronox
            To není žádná ochrana, ale to dělají hackeři. Gearnou lidi a teleportujou je na pláž.
    • Ronox
      Je vidět spíš jak ten engine si dělá co chce. Psal jsem zde v diskuzi 3 sestavy (1x přes 3 roky starý notebook, 1x macbook pro 15" 2010 a nový stroj s i7 quadem) a všude to šlape na pohodu, jen je rozdíl v nastavení, ale už hodně lidí psalo, že má problémy i s daleko novějšími a silnějšími stroji než jsou ty 2 přesnosný co jsem zmínil.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit