Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Všichni tady brečí jak DA2 má spawnovací systém na prd ale fakt že tímto systémem na prd se všem z hlediska obtížnosti zapařily kule to už tu nikdo neřekne, ještě aby tak někdo přiznal že je hra pro něj moc těžká, kde jsou ty doby kdy vyšší obtížnost byla výhodou hry? Mě osobně více srala recyklace prostředí. A pro případné komentáře typu nj ten to zase nehrál a podobně... gamesa dohrána na hard ano 2 mágové v partě, teď hraju znova ciste s rogue a warrama a ano je to o to tezsi rekl vam vubec nekdo ze hra se muze hrat x hodin dnu mesicu a roku? Kdyz to nedas do tydne aby sis dokazal jakej ses king tak hru odsoudis? Vzpamatujte se! *16*
  • heh, jak jsem si to pročet, tak da1 jste hráli opravdu dávno/nedohráli a pouštíte tady moudra. da1 byla skvělá hra, kde se možná sem tam spawnovali pavouci ze stropu, ale v průběhu boje(jestli jste si to byli schopní dát aspoň na medium a výš) se pauzovat muselo pomalu každých pár vteřin. bylo to těžký, goldů bylo málo a člověk si moh koupit 1-2 top itemy za celou hru. a kamera byla super. člověk myslel, že stará škola rpg je zpět a těšil se na druhý díl. TEN byl naprosto zprzněný. přesně kvůli popisovaným spawnům nepřátel, němělo vůbec cenu se pokoušet o jakoukoli větší obtížnost bez minimálně 2 mágů v grupě. dohrál jsem to nedávno(cca14dnů) a "filmový" zážitek pocit z rpg naprosto podělal. prostě zkopčili mass effect do da světa. třetí díl zajde v tomhle mnohem dál, asi ho vyzkouším(určitě nekoupím), ale beztak budu se slzou v oku vzpomínat na díl první(a na MORRIGAN!!)... btw, nedávno jsem si na steamu koupil komplet sérii gothic i s datadiskama asi za 6 euro. dohrál jsem zatím první díl a steam mi ukazuje odehráno 108 hodin... takže já říkám, filmový zážitky si strčte do..patřičných míst, a dejte nám radši svět, kde hrdina dokáže překročit dvaceticentimetrovej obrubník. tak.fýlfrýtuhejt.
  • rok 2015 bude ráj pro rpg milovníky *5*
  • BoB.2
    Jsem velkej zastánce Gamepadu ale u tehle hry mě to fakt vadí.
    • Tjn, ovlávání vypadá to na pěknej oser. Ale je třeba v tom vidět klady. Nezmršili UI kvůli konzolové verzi. Na PC tohle bude ideální, gg.
    • Štve mě, že zatím neukázali snad jediný PC gameplay *9* , snad bude GUI použitelný a nebude to jen mírně upravená verze pro gamepad :-/
      • A jak by se to potom hralo na pc s gamepadem?
        • MrSanta
          Jako u spousty jiných her. Máš K+M - máš PC GUI. Zapojíš gamepad - hra automaticky přepne GUI do 'konzolové' verze. Nebo to navolíš v options. Teda v případě, že vývojář to tak chce. Nové BioWare hry (série Dragon Age a Mass Effect) doposud v PC verzi oficiálně gamepad nepodporovali. Podle některých vyjádření by DA:I mělo mít pro gamepad oficiální podporu.
          • Prý jsme doposud viděli pouze PC verzi, která byla hrána na gamepadu.
      • Podle grafiky je to hrané na PS2.
      • MrSanta
        GUI bude určitě v pohodě. Konzolové verze Originis a dvojky měli GUI podobný a na PC byl normální písíčkový hudík. Já doufám, že tentokrát už bude i PC verze podporovat oficiálně gamepad. Dragon Age jsou docela 'filmové' a rád bych je hrál na velké obrazovce s gamepadem. S aktivní pauzou není kam chvátat *1*
  • Khanemis
    Mě by hlavně zajímalo, zda v Inquisition konečně změní game design soubojů, které v obou předchozích dílech sestávaly z většiny z neustále se opakujících skriptovaných přepadů, kdy se po po vstupu do určité lokace ze všech stran "nečekaně" vyrojily hromady nepřátel, jejichž další vlny se ještě několikrát dál spawnovaly ze vzduchu. To podle mého názoru nejvíc zabíjelo taktické možnosti hry, protože si člověk nemohl dopředu rozhodnout, jak bude postupovat a bylo téměř nemožné krýt si pořádně záda. Ovšem z ukázek to zatím vypadá, že by se možná situace mohla v Inquisition změnit k lepšímu:)
    • Bylo to spawnovani nepratel i v DA1? Uz je to dlouho, co sem to hral a pamatuju se, ze mi to vadilo az u dvojky.
      • Khanemis
        Bylo to hodně už v jedničce. Pamatuju si, že třeba v Deep Roads se spawnovali pavouci ze vzduchu na každém kroku. Vlastně to byl i jeden z důvodů, proč jsem kdysi s jedničkou seknul.
        • U pavouků je to ještě vcelku pochopitelné, logicky chodí po zdech a stropech a pak se spustí na družinu z vrchu - navíc to byla výjimka..nicméně ti zhmotňující se nepřátelé v DA2 byli naprosto k smíchu a naprosto eliminovali jakékoliv pokusy o taktizování.
          K čemu taktizovat a tvořit formace, když se vám metr za mágy zhmotní paladinští assassini v plné plátové zbroji a před nimi z 30 metrů vysoké budovy seskočí další dva válečníci v plátové zbroji a jeden mág.

          DA2 několik věcí vylepšilo a boje jako takové působily dynamičtěji, ale zhoršili kameru, naprosto zprznili lokace a eliminovali možnost taktizování..takhle to prostě už bylo jen "per to do nich, co to dá a nezapínej mozek, nemá to smysl" *16*
          • Khanemis
            Ono to nebylo jen u pavouků, ale tam si to pamatuji nejvíc:)

            Jinak co se DA2 týče, tak si myslím, že ta hra má dost neduhů jedničky, plus je tu ještě patrnější ten spawn nepřátel ze vzduchu, jinak ale zlepšuje dost věcí. Samotný boj je rozhodně o poznání lepší, ale tedy i příběh a způsob, jakým byly napsány postavy mi osobně přišel daleko lepší než jedničce. Osobně mě dvojka baví víc jak jednička, ale vím, že obvykle to lidi vidí naopak...

            Edit: A ty lokace ve dvojce se opravdu opakují až k uzoufání. Celkově je na té hře vidět, že měli dobrý nápad, ale hrozně málo času a prostředků k dokončení, na rozdíl od jedničky, která byla rozhodně vypilovanější.
        • tak Deep roads to byl učel, šlo o to že to bylo infikovaná, kromě toho utoku na vesnici, a trpaslíku tam toho moc nebylo,až DA2 tam mělo Parašutistické Nepřatele.
          • Khanemis
            Inu, i tak to mohlo být dle mého názoru trošku lépe udělané. Ale souhlasím, že ve dvojce to byl mnohem citelnější problém:)

            Myslím, že je prostě chyba, když člověk ví dopředu, že sotva vstoupí doprostřed místnosti, tak na něj vyskočí nepřátelé...
      • V jedničce jsi tam měl ochránit jakousi vesnici a nepřátelé se spawnovali všude možně. Ale to byla spíš výjimka, obvykle, co si pametám, tak už tam nepřátele někde stáli a dál se nespawnovali
        • Asharak
          Jo tohle byl snad nejhorší ukol a boj co tam měli. No ještě přepadení enty.
          • Taky mě to nebavilo, ale ono šlo o to, že napoprvý pojdeš, ale pak už budeš vědět, kde se spawnují, tak tam musíš nastražit pasti. Když jsem hrál ten první díl loni v létě, tak už mi to tak těžký nepřišlo..
    • Takový byl i mass effect a většina dobrých her
      • Khanemis
        V mass Effectu to rozhodně nebylo až tak zle nastavené jako v Dragon Age. Ale ano, bylo to tam taky, však je to pořád Bioware...
  • Krescz
    aspoň že tak....méně gayů a vice věcí z jedničky prosím *6*
  • Magister_Peditum
    Chtělo by to ukázat ovládání i u PC verze.
    • ved prave, taktizovanie a packovac, US logika
  • Vypadá to dobře ,animace a grafiku mají zmáknutou, ted už jenom spád a děj hry ,ale myslím že i to se povede na tuhle hru čekám dlouho spíš na co se netěším budou další kvanta dlc co budou vycházet ale pro mně dlc nikdy nebyli nějak důležitý ,dlc mám rád jenom v multiplayerových hrách nové mapy,zbraně atd
  • Přijde mi, že pauzování v Dragon Age (a už úplně v tady tomto) nikdy nemělo úplně své místo. Resp. že to tam bylo vnuceně vecpaný, aniž by se k tomu ten soubojový systém hodil. Člověk nikdy nezískal úplnou kontrolu nad bojištěm, protože nemohl ovládat všechny čtyři bojovníky zároven a tři z nich si obvykle dělali, co se jim zachtělo. Kolem a kolem si stejně myslím, že nakonec budu ručně ovládat jen mága a ostatní nechám, at si tam rubou nepřátele sami a zapauzuju jen ve výjimečných situacích. Je to škoda, Dragon Age by podle mě neskutečně slušel tahový soubojový systém
    • S tahovým soubojovým systémem jdi někam ;-) v DA:O mělo pozastavování smysl, hra byla o hodně těžší než DA2 a podle toho co vidím tak i DA:I.

      V jedničce si spolubojovníci dělali co chtěli jen když si je měl blbě ( neměl vůbec ) nastavené, pokud sis dal tu několikaminutovou práci a nastavil sis jejich chování, tak to bylo bezva.
      • Myslel jsem to tak, že stejně člověk klikne na nějaký útok, borec ten útok během sekundy provede, ale co se bude dít dál, o tom už pak rozhodne AI. A nebo bys to musel vždycky co sekundu pauzovat a rozdělovat takhle úkoly, což za tímto účelem právě slouží tahový systém. Ale 99% hráčů to nebude co sekundu pauzovat a tím pádem nebude mít hráč nikdy úplnou kontrolu nad bojištěm a tím pádem si zlatíčka budou dělat co se jim zachce
        • NA TO BYLO NASTAVENÍ,tam jsi měl jestli má bojovník utočit třeba na DPS nebo na tanka, tu AI si mohl modifikovat tak nemel, když jsis to nemodifikoval, tak je to tvuj problém.
          • Ale o tomto já nemluvím .) Nemohl jsi nastavit přesně jaké útoky a v jakém pořadí má použít, jestli má stát napravo nebo nalevo od nepřítele atd. Jsou to detaily, ale pokud bys i toto chtěl mít pod kontrolou, musel bys to co sekundu pauzovat. Což ale nikdo nikdy dělat nebude...

            Prostě nechápu, k čemu v tý hře pauzovací systém je, když kdykoliv jsem si to zapauzoval, posunuj miláčka a zaútočil, odpauzoval, tak on udělal to, co sem chtěl, aby se potom zase vrátil tam, kde stál předtím, zase začal útočit na toho nepřítele, na kterýho útočil předtím a používal útoky, který byly v daný situaci naprosto zbytečný
            • Ak by si si UI u spolocnikov vypol, mal by si nad nimi kontrolu 100%. U mna to bola prva vec, co som hned po prvom suboji nastavil/vypol. Hru som potom hral ako BG.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit