Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • JJ. Nenapísal som to presne. Namiesto odoslania objektov sa na úrovni CPU volá iba príkaz na ich vykreslenie. Objekty sa dostanú do videopamäti počas inicializácie aaplikácie a samotný SW potom pracuje iba so smerníkmi na ne. To ale nebola hlavna téma na ktorú som reagoval.
  • wenceslaus
    Ale co to vlastně má dokázat? Jak to ovlivňuje současnou VR? Myslím, že nijak. Ani se podle něho nedá nic předpovídat.
    Technologie jako HD rozlišení, přesné snímání pohybu, low-persistend oled...?
  • Jenze on sedi, v 80% zornyho pole ma fixni body a v tech 20ti se diva na monas kde leti.
  • walltar
    Technologie je možná podobná, ale je to asi jako kdyby si porovnával Ford T a třeba nové Mondeo ... V základu to má pořád 4 kola a spalovací motor, ale celkově je to úplně jinde.
  • Jednak meles nesmysl, VFX nebylo moc tezsi, laskave si k tomu pricti, ze jeste musis mit sluchatka a aby to +- nejak fungovalo, tak uzavreny 5.1 ... takze minimalne kilo na hlave mit budes.

    VFX navic melo zpetnou odezvu - mel si rukavici, kterou si moh s objektama manipulovat, a citil si je v prstech.
  • walltar
    Blbě se dělá i z malého FPS ... obě složky hrají roli. A o té složce jsem mluvil. A dokonce jsem to tam i napsal. Zatímco ten problém s rozdílnými vjemy lehce vyřešit nejde (a nějaká část populace prostě nebude moct OR použít) tak problém s FPS jde vyřešit celkem lehce ... zvýšením FPS a nízkou persistencí, takže pohyb není rozmazaný.

    10 hodin v kuse nehraju ani na normálním PC, takže to mě zase tak nevadí.
  • Navic velmi realisticky vidi onu (ne)pouzitelnost toho produktu. Takze se jim nechce do toho ladovat rychle velky prachy, ale zaroven nechteji byl vylozene pozadu, "kdyby nahodou". Ale zadna konzole na to stejne nema power, takze je to celkem jedno.
  • Kdepak, na urovni CPU se resi, jestli ti mam do grafiky nacpat barak, kterej je kilak od tebe (proto vnimas doskakovani objektu, kdyz se to blbe udela). Co je kolem tebe potrebujes ve videopameti vzdy vsechno. Hrac se totiz prevazne muze otocit, a behem tech milisekund bys proste nebyl schopnej tam ty objekty dostat.
  • Narozdil od blbcu jako ses ty on zjevne aspon tusi, ze reneder provadi co jinyho nez GPU ... a aby moh GPU vyhodnotit co vidis a co nevidis, tak to potrebuje mit v pameti. Kdybys to tam mel ladovat pokazdy, kdyz se ve hre otocis, tak by sis dycky par vterin pockal, nez se tam ty data naladujou.
  • 2waltar: blbe ti neni kvuli FPS, blbe je ti proto, ze tvuj vizualni vjem neodpovida vjemu tvyho stredniho ucha, a to zadny FPS nevyresi. Je to presne stejnej duvod, proc se poblejes v aute/na lodi/...

    Druha cast toho problemu je ostreni na kratnou vzdalenost, oko obecne neni schopny zaostrit pod 30cm. Da se to sice vsemozne osirat, ale ne dlouhodobe. Takze zapomen ze budes hrat 10 hodin ...

    Na zobrazovani ti bohate staci daleko min.
  • Mas recht, navic narozdil od predchozich pokusu je ten produkt nekompletni - nemas sluchatka (poloha zvuku je velmi dulezita pro pocit spravnyho umisteni), nemas zadnou zpetnou odezvu (nemuzes si na nic sahnout ...) ... navic se obecne vi, ze je mozna daleko jednodussi ti posilat obraz a vjemy primo do mozku, nez vyrobit virtualni realitu zvenku. Prave proto, ze clovek disponuje o dalsima smyslama, ktery se nijak levne osrat nenechaji (jako trebas prave rovnovaznej system stredniho ucha).
  • "...ale ta doba se nezadržitelně blíží"

    Autore, dej si tech 10 minut prace a dohledej si 20let stary clanky (trebas z Chipu) ... najdes tam PRESNE stejny formulace o presne STEJNYCH technologiich ...
  • walltar
    75FPS už by mohlo stačit ... to má nový DK2 ... ale podle vyjádření lidí z OR, to ještě pořád není dost, aby to vyřešilo problémy s nevolností. Vlastně čím máš lepší FPS tím bude menší šance, že se ti udělá blbě kvůli malému FPS. Takže podle tvojí odolnosti to možné bude. Tohle ale už bude hodně subjektivní. Ale zatím nevíme kolik bude mít CV1 ... mluví se o 90-120FPS. Já radši počítám s tou vyšší variantou.
  • wenceslaus
    Víborně, zahraju si War Thunder na medium/low... proč by nestačilo vlastě 75 fps?
  • walltar
    Tak ani DK1, ani DK2 žádný HW podobný morpheu nemají ... To jsou čistě zobrazovací zařízení se snímáním polohy, takže všechnu práci odvede tvoje PC.

    Morpheus sice využije PS4, ale i tak asi jen budeš moct hrát jenom hůře vypadající hry a celé to HW uvnitř přístroje s sebou jistě přinese zhoršení vlastností zobrazení, podobně jako interpolace obrazu z 720p na 1080p ...

    Na druhou stranu, ale určitě budou i hůře vypadající hry pro OR, které nebudou mít tak vysoké nároky. Ale jak už jsem psal dřív ... rozjet hru na 1080p (možná 1440p) na 90-120FPS ... u VR nemůžeš mít 30FPS, ani 60FPS nebylo dost a ve stereo zobrazení (i když to není 2x 1440, ale menší, tak je potřeba pro dopočítávání pro čočku renderovat větší obraz) bude chtít asi trošku silnější PC.

    Si zapni nějakou hru, kterou by sis chtěl zahrát na OR a nastav si ji tak aby si měl aspoň 150FPS .... Pokud to tvoje PC nedá, tak prostě budeš mít u podobně vypadajících her problém.
  • to neni o tom, ze si to ,,mysli,, to vychazi z principu toho jak OR funguje...proste si predstav pocitac, ktery bude muset byt tak rychly, aby zvladl hru ve FullHD rozliseni (pozdejsi verze dokonce minimalne 4K) na nejakych 90-120 FPS (v prvni verzi mozna bude stacit nejakych tech 75 ale i tak)
  • re Dagon: Tak mě ve své době přišel i Wolf3D jako virtuální realita ze sci-fi, co mne dokáže vtáhnout do sebe, navíc se svým vysokým rozlišením (čti HD rozlišením). (dále reakce na Jack1947) A to, že jsem ho hrál černobíle, protože barevné monitory byly jen pro boháče mě nevadilo...
    P.S. Oculus je další stupínek ve vývoji PC hraní, který má velký potenciál.
  • Jack1947
    Mají ty požadavky někde už napsaný? Nebo si to jen myslíš... přeci jenom OR má taky v sobě něco ne , není to uplně prázdná "helma". Bylo by to docela zklamání pokud by navíc to pc muselo být opravdu namakané to pak vidím u "konkurenčního" Morpheus výhodu že to využije střeva PS4 ( i když tam zas jsou celkem horká a je to vlastně architektura pc ale i tak). Zase se o něm moc neví no... ale to OR vydání taky ne... moc.
  • walltar
    Tak třeba dají ... kdo ví? Ale já bych řekl, že spíš se budou snažit držet cenu na minimu, takže k tomu nebudou balit žádné věci navíc. Ale zatím EvE Valkyrie je oznámená jako OR exkluzivita, takže ta by k tomu mohla být.

    Jinak na takové použití pro všechny se plánuje OR s integrovaným Android PC .... ale na tom asi člověk zase nic moc nespustí. PRostě pokud člověk chce hrát, tak musí jít cestou buď silného HW, nebo dopočítávání (podobně jako Sony), které ale vždycky přinese horší kvalitu a dost možná i vyšší latenci.
  • Jack1947
    To jsem měl na mysli že je třeba extra hw, tím padá jaká koli možnost využití tzv. Pro všechny. Takže 9k + nějaká ta mašinka nebo upgrade. Škoda že k OR nedaj grátis nějakou tu promo hru, aby to člověk na něčem otestoval. Taky.

    To nemám a neměl jsem na pc nikdy rád, upgrade po 2 letech abych si užil na max. I když né ( před pár lety) když jedu na 7let staré grafice a upgrade bude jen kvůli DX11 jinak si asi nic nezahraji. No. *15*

    Koukám že ani s novou grafou ale asi nic slavného... nebo to např GTX660 nebo jiná nerozjede? *7* kdyby byl řekněme zbytek sestavy 8gb a 3ghz 2-3roky starej procík (quad).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit