Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Johnny
    A víte o čem to vše je? je to o tom co člověk od hry očekává! Mnozí mají hrozně přehnané očekávání a představujou si co že v tom bude za včemožný nový Scifi a ubercool věci atd... Mít přehnané očekávání je problém. Nikoli kvalita hry.
    • Keyz
      Očekávám pouze, že to nebude ještě více hloupé jak minulý díl.

      Jako tahat sebou smradlavé maso a pak ho hodit mezi nepřátelé a najedou vyběhne medvěd je naprosto komické. To samé jízda na slonu atd. Proto jsou často klasické FPS lepší. Soustředí se na ten boj a ne komedie okolo (z novějších Shadow Warrior). Ale jestliže se tohle nebere anebo bere vždy jako kladný prvek, tak není divu, že to má velká hodnocení.
      Co kdyby podobná hra přinesla náhodou revoluci a hráč by musel trochu myslet. To by se na hodnotící škálu ani nevešlo, když naprosto klasické a průměrné prvky (dokonce i zcela hloupé, které dělají z hráčů absolutní tupce) se vychvalují.
      • Johnny
        mě třeba shadow Warrior nebavil absolutně. Vubec mě to nechytlo a neviděl sem jediný duvod proč to zapnout podruhý. Zato na Far Cry se těšim domů až si ho zas pustím.
        • Keyz
          Klidně to je možné. Lidé mají různé preference. Ale Já se snažil bavit více obecně.

          Kdy ignorace naprostých debilit je špatná. Ano v rámci her pro masu asi OK. Ale mělo by to být jasné.
          Jinak SW byl zaměřen na boj, zde máš tunu kravin okolo a řada z toho je mnoho nesmyslů, Bohužel. *7*
          • Nikdo te nenuti resit absolutne zadnou vec okolo a samotne strileni je lepsi nez ve vsech letosnich fps.
  • "Možná je to tím, že jsem Far Cry 3 odehrál na počítači, zatímco čtyřku na konzoli, tudíž mi náhle připadalo míření o něco složitější (na druhou stranu to celkem přidává na realismu),"

    Co má proboha společný realismus s (ne)schopností konzolí a gamepadů pořádně ovládat FPS?
    Vždycky.. naprosto vždycky bude lepší ovládání střílečky s klávesnicí a myší než s gamepadem. To je realita a realismus dohromady.
    • Keyz
      Je to prostě perlal. Nic víc.
      *15*

      Spíš na by realismu přidalo to, kdyby to hrál na PC a dal to na max. Například srst je skvěle provedena atd. To samé plynulost, když to jede těch 60 FPS. Ale to co napsal je perla.
    • Johnny
      Mě se zas na konzolích líbí ten Auto AIM... stačí najet cca tam kde je nepřítel, zmačknout zaměřování (popřípadě ho mačkat) a kurzor se automaticky přišpendlí na nepřítele. Takhle dokažu bejt luxusní rambo i na konzolích, možná lepší jak na PC s myší :D
      • Tak někoho baví najet přesněě myší na místo kde je nepřítel a někoho baví dvakrát mačkat za sebou čudl ...výsledek stejný..přístup odlišný :)
        • Johnny
          Samozřejmě ale pro přesné míření např na hlavu atd je myš určitě lepší, proto mam po ruce vždy obojí xD
          • Jako že hraješ na padu a při scénách kdy chytíš střeleckou slinu si to prohodíš na klávesu a myš? hehe
  • michaliuz18
    je tam rovnaka blbost z fc 3 ze mesiac sa hybe na zavislosti od vasho pohybu? ked stojíte tak stoji aj mesiac. Kebyze stojite furt tak je stale tma lebo stoji aj mesiac. :D
    • Johnny
      Jo všiml sem si toho, ale ne z hlediska měsíce ale stínu od hory. (ted nevim jestli byla noc nebo den) ale stín se hýbal nějak rychle ale jakmile sem se zastavil a nehejbal myší, tak stín Stál, ale jak sem se pohl, tak se dal stín do pochodu :D docela mě to pobavilo :)
  • Odulin
    Byl jsem spokojený s trojkou a u čtyřky to není jiné. Za mě by to 9 nebylo, ale poctivejch 8 rozhodně.
    • přesně
  • olejnik? to je ten co dal NFS osmičku? nečtu
  • Radsej by som prijal pokracovanie povodneho Far Cry nez obrok to iste v novom prostredi...
    • Johnny
      Mě osobně třeba první Far Cry bavio do chvíle než se tam objevili ti mutanti.
      • Prvni Far Cry me bavilo do chvile nez se tam objevili mutanti. FC2 me bavilo chvili nez se mi totalne zajedlo nudny cestovani, rozbijeni zbrani a respawnovani vojaku na checkpointech. FC3 me nebavilo vubec...
      • přesně tak..
  • Jack1947
    Dobře 8/10... třeba se do té hry zakousnu... užiju jí víc. Nevím třeba to je taky o tom když po druhé to samé, je to furt to stejné... tedy na pár drobností.

    Přesuny atp... se mi zdají jen delší pokud vím 3jka byla plynulejší (dala se dopařit za odpoledne).
    Jo, jo uznávám je to lepší určitě jak zprasené AC.U. Nevím tak ještě jednou se zkusím ponořit.
    I kdybych dojel jen kampan... chce tomu dát prostě čas no. *7*
  • Bývám poslední dobou ke hrám z dílny Ubi dost skeptický. Více než na hráče se poslední dobou ubírají směrem k největšímu důrazu na komerci a těžkej mainstream, kterej odpouští i blbý hře téměř vše, protože je to značka a je to od Ubi.

    U FC4 ale s naprostou sebereflexí uznávám, že vše, co jsem napsal o pár řádků vejš NEPLATÍ.
    Povedlo se to a povedlo se to hodně. Honzovo recenze je ukázka, jak se o hrách má psát. A neříkám to jen, že se mi shodou okolností FC4 líbí a velmi mě chytla i přes to, že od 3. dílu nepříchází s žádnou revolucí.

    Je vidět, že když se jen trochu chce, vyleze z Ubi opravdu kvalitní elektronická zábava. *5*
  • nejde 16:10 fullscreen supr ze to vim, dik za recenzi.... what???? rofl 9/10 tak tohle je na me moc
    • Já mám 16:10 monitor, ale když nastavím 1920*1080, tak se to zobrazuje normálně a bez pruhů.
      • hahah no ty si pepíček... samo v 1080 to bude bez pruhů, ja ti to vysvetlovat fakt nebudu, ze si jozef
    • Johnny
      Jde to. Nastavíš si 16:10 a např 1920x1200 a jede to. Nicméně černé pruhy mam dole a nahoře pořád. Ale netrápí mě to, hraju na TV a ta má na pohodu 1920x1080
      • hlavne ze inteligenti jako ty tu maj top commenty!
        • hlavne mi naklikej mminusy ty tarde, i kdyz je evidentni, ze meles zcesty
          • Mám tady teplou deku a šálek kávy. Pojď příteli, já se o tebe postarám.
            • hmm a muzu dorazit zivej?
      • tupec si, ja rikam ze nejde 16:10 1920*1200 fullscreen, ty napises ze to de, ale s pruhama... bolí to hodně?
    • jo to podělali s tím 16:10, taková primitivní věc a oni to nedokáží. Tohle je jedna z těch věcí co si prostě nedokážu vysvětlit. To je jako při výrobě auta zapomět namontovat stěrače, vyloženě neschopnost a tupost.
      • hlavne ze to ten pohodář v recenzi vubec nezmíní omg! to recenzoval z ps/xboxu ???
        • jnsCZ
          Ano. Je to napsané v záhlaví, plus popisu grafiky na PS4 je věnováno několik odstavců v textu.
          • neprijde ti ani malinko divný, že to jede z ps4? ani trosku? FPS hra puvodne z PC? nic? tak to si idealni konzument UBI sh!tu
          • fakt hezký.... to asi meli ve scriptu, nerecenzovat pc verzi počitam... ok, timhle tu koncim
            • Ty fakt čteš jen koní lejna, copak jsi nečetl, že recenzent zmiňoval, že nemohl recenzovat PC verzi, protože byly dostupné v té době jen konzolové?? Fakt typický games.cz čtenář..přečtu nadpis, hodnocení, zápory, klady mě nezajímají, mám dočteno...
        • Johnny
          Ono to neni mezi recenzenty asi moc standartní rozlišení.
    • 8/10 by mne taky přišlo realných
  • Johnny
    Ježiši kriste. mě by zajímalo, co by ste v dnešní době jako chtěli? že hry jako Unreal, Duke Nukem, Half Life, Quake byli redefinice žánru? No SAMOZŘEJMĚ!! Víte vůbec kdy ty hry vyšli? To byla doba, kdy cokoli novýho bylo hrozně super a nejlepší, protože jsme to neznali. Jelikož ale, jsou teď hráči zmlsaní až hamba, tak by si pořád představovali něco novýho a neskutečnýho, a mužete mi prosím pěkně říci co??? Všechny staré hry jsou dobré jen proto že si je tak pamatujeme. Kdyby nám v té době někdo pustil tady např Far Cry 4, tak by jsme se z toho udělali, a dostali takovej orgasmus že by to nebylo možný... Kdyby dnes někdo udělal střílečku jako byl Quake, nebo duke nukem (a nejmenovala se tak) Nikdo by si ji ani nevšiml, protože by to byla nudná hra co nepřinesla nic nového. Fakt mi neni jasné, co by jste fakt dneska chtěli, nikdo se Vám nezavděčí. Podle mě Je Far Cry velmi dobrý nástupce a hra je to suprová...
    • Chci Star Citizena, až vyjde, tak si tu klidně hrajte tyhle "Ubisoftárny"
    • Ano. Jeižiši Kriste. Přesně tak. Co bychom chtěli? Chtěli bychom prosím pěkně za naše peníze, které jsme si vydělali poctivou prací dostat poctivou hru (nemám na mysli přímo FC4, které nic nového nepřineslo presto je údajně dobré).

      Takže méně investic vydavatelů do marketingu a matlání medu kolem huby a více do inovací, výzkumu, technologí, testování, prodloužení vývoje (u některých do jn ých krav viz AC, COD,.. je to patrné až příliš, že vychází téměř každý den, taky z toho vyleze paskvil) a tak dále mladý pane.

      Takže podruhé, shrňme si předkožky a uvědom me si laskvavě, že pokud se my, jako nedílná součást herního trhu, nepřestaneme plácat po ramenou jak je 23. Call of Duty, 35. Assassins Creed, atd strašně super, přitom se jedná o přeceňované hypované s*ačky, a budeme to kupovat za stále více peněz, přistupovat na nějaké f2p manýry (1500 za hru + 3000 za otevírání bedniček. .WTF?!!), podporovat koupí DLC za 15 Eur a dostat zbraň, mapu a kamufláž, když tuna hráčů čeká na opravný patch aby si mohla výbec zahrát...

      Takže teď už chápeš, že žádný nový Doom, Half-Life, Quake atd prostě v blízké době nevyjde? (Tupý) trh si totiž žádá dostávat recykláty, pokud možno každý rok, za pokud možno vyšší peníze = nižší náklady na vývoj, stejné nebo lehce zvýšené na propagaci, ale celkově stále více v plusu... POCHOPTE TO KUA UŽ!
      • Dobře, já to tedy zařídím.
      • Johnny
        a proč se dělá milionté CoD, Assassins Creed a podobné hry? No protože jsou velmi hojně kupované, prodají se miliony kusů! Jsou to špatné hry když už je dvacátý díl za poslední dva roky a stále se ho prodávají miliony? Dle těchto kupců asi ne. Jsou to prostě hry. Klasický, normální hry který lidi rádi hrajou. BTW: Taky tuto politiku neschvaluji, ale hold si za ní jako hráči mužeme sami (ne zrovna konkrétně ty nebo já, ale hráči) Za to že to pořád kupujeme (opět ne ty nebo já)
        • No a přesně o tom výše mluvím. Pokud si to neuvědomíme v hojném počtu, nic víc nebude pěkně dlouho dostávat.
          • Johnny
            Já myslím že kdo chce, tak si to uvědomuje. Ale to jsou pouze zlomky procent. Stále budou převládat "děti" kterým vyšlo nový CoD nebo podobné hry, a tohle prostě neřeší protože tím žijou a baví je to a bude bavit protože přesně proto... Někdo hold od her neočekává nic, a nekdo moc.
    • oktavius66
      Takové stejné názory jsem tady už také psal. Ale byl jsem akorát "uhejtován" ...
      • Johnny
        Ona pravda bývá málokdy kladně přijata. Já osobně jsem za Far Cry moc rád. Je to kvalitní hra a dobře se mi hraje
    • Ale proč taháš za slovo? Já dával jen příklad, jaké hry si zaslouží 9 nebo 10 hodnocení. A při vší vůli FC4 taková hra zdaleka není. Kampaň asi jako Cod jak tu někdo poznamenal a k tomu milion nepodstatných misí a úkolů které se víceméně opakují. A navíc to celé v přeskinované 3ce. Toť vše. Tohle označíš jako vynikající silně nadprůměrnou hru ? To už mi devítka dává větší smysl třeba u Dishonored, to byla aspoň parádní hra třeba.
      • Johnny
        Far Cry 4 je v dnešní době nadprůměrná hra. Nenapadá mě podobná hra která by byla v poslední době tak dobrá. Takže ano, v dnešní době si taková hra zaslouží 9/10.
        EDIT: Dishonored také za mě 9/10, ale bylo to na mě krátký.
        Např. Skyrim má u mě 10/10 protože sem se u něj bavil cca 180 hodin, a pořád mě skvěle bavil... to se jentak o nějaký hře říct nedá
    • v zásadě máš pravdu, ale problém je že FC4 je jen přeskynovaný FC3, dřív se tomu říkalo datadisk a stálo to nejvíš polovinu ceny původní hry
      • Johnny
        Pokud by mělo FC4 být jen datadiskem, tak bych ho opravdu v době datadisků chtěl do každý hry. Podle mě je čtyřka dustojným nástupcem trojky, a dokonce sem za to i rád že je to velmi podobné, místy stejné. Dyt je to Far cry, a ne nová (jiná) hra. Líbila se mi trojka a bavila mě, a čtyřka se mi líbí také a baví ještě víc
    • Aha, takže dnes se nemůže objevit nadprůměrná vynikající hra ze které si sedneme na zadek? Dnes jako máme sedět na zadku a čumět s otevřenou hubou na přeskinovaný předchozí díl, který není prakticky v ničem nějak extra zajímavý ? Aha , dobře Johny, píšu si .. :D
      • Přesně tak. Hlavne vypni mozek, nic neočekávej, především žádný představy nadrámec dnešní masový 4buttonový tvorby a frikulín obsahu a mlčet.
      • Johnny
        Ano je preskinovaný, a je přeskinovaný moc dobře. proč zásadně měnit něco co funguje a baví.
      • ano presne tak to je

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit