Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Drzim Vavrovi palce, projekt je urcite originalny no myslite ze to nebude trochu nuda?
  • Pride mi smutne, ze pan Vavra kritizoval SKYRIM v mnohych ohladoch, kde vytykal hlavne blbu AI, stupidny pathfinding a take tie detaily ktore proste posobili nedorobenym dojmom a MAL ABSOLUTNU PRAVDU, vyssie uvedene veci mi vskutku dost znicili zazitok z RPG co malo monster potencial.

    Je jasne ze ide o ALFU ale veci typu otvranie dveri, pripadne zasekavanie npc v pomyselnych vzduchovych barierach, textury v texturach pri rozhovoroch alebo pohare v stole by som predsa uz len dufal ze hra je postavene na dobre odvedenej praci a zmysle pre detail a toto by ani v alfe nemalo byt uz.

    Dedinka a priroda je nadherna, jedno z naj veci ake som videl, ale co z toho ak jedno PC akoby sralo v mlake a druhy clovek sa opiera o pomyselny stol?

    Velmi verim, ze to daju dokopy...
    • Nezdá se mi, že rozumíš tomu, co je to ALPHA. Ber to tak, že v tuhle chvíli je hra zhruba rok před vydáním a ty se jim koukáš pod pokličku. Jestli si myslíš, že Skyrim byl rok před vydáním o mnoho lepší, dodělanější, nebo míň zabugovanej, tak evidentně nechápeš jak se dělají hry.

      Měl jsem možnost si vyzkoušet jak vypadá první zaklínač zhruba půl roku před vydáním a můžu ti říct, že se to příliš nepodobalo nakonec vydané hře. A hle, konečná hra, i když měla svoje problémy, byla nakonec božská.
    • Ty si nehrál Skyrim, když vyšel?

      Levitování NPC tam bylo zcela běžné. I nyní v "hotové" verzi občas levitují NPC, mamuti padají z nebe, levitují stromy či propadávají věci skrze kolize. Animace byly otřesné. Dveře se tam sice nemusely otvírat, protože tam jsou oddělené interiéry a exteriéry "portem", ale zase při tomhle "portu" docházelo někdy k nekončenému loadování, někdy CTD.

      To jen na okraj. A to byla hra vydaná, zatímco KCD je stále v rané alfa verzi. *3*
      • Skyrim byla ve své době kurevská revoluce ve světě RPG her, můžeš být hater jaký chceš ale to je prostě fakt. Chyby tehdy opravovaly patche, hlavně ale Bethesda to dělala poctivě, měla placené betatestery a ne miliony oveček které hru zdarma otestují a pak hodí hlášení na fórum. Co má být revolučního v KC? Že tam nebudou draci? Že tam budou fungující hajzly? Super.. jediné co mě napadá je ten jejich údajně revoluční combat systém, na kterém pracují od roku 2012 asi taky nebude nic tak extrovního když nejsou schopní ho ukázat jako funkční prototyp (klidně i s bugy) v alfa verzi. Navíc Skyrim vyšel rovnou jako hotová hra tak mnoha lidem mohla spadnout čelist, což se u KC stát nemůže, když nám nejprve ukazují grafiku a modely (rekvizity), postavy (herce), prostředí (kulisy) a až bude jeviště připravené, tak tři dva jedna - zde vám předvádíme divadýlko, zde máte příběh, bavte se. Je to strašně vykonstruované a na tohle hra nakonec dojede. Jako vytvářet v alpha a beta verzích příběhové questy a dávat je veřejně testovat, to je silná káva.. Chápu že kickstarter spustili kvůli Bakalovi, aby se přesvědčil zda sypat další finance, ale proboha proč early access? PROČ? Proč nemohli bakerům slíbit za rok za dva HOTOVÝ první akt? Myslím že Vávrovi se líbil model Star Citizenu, jenže to je úplně jiný typ hry, tam průběžné testování fungovat bude, v případě KC to dojebe jakoukoliv snahu vyprávět příběh & vybudovat atmosféru.
        • V čem byl prosímtě Skyrim revoluční? Byl to v podstatě jen zjednodušenej Morrowind s více polygony, větším rozlišením textur a více efekty.
          • Morrowind, Oblivion = Wolfenstein 3D
            Skyrim = Doom 2
            Teď se zeptej sám sebe v čem byl D2 revoluční oproti W3D a znáš odpověď na svoji (trollovací?) otázku.
            • Svými herními mechanismy nebyl Skyrim nijak významnou hrou. Naopak byl o dost zjednodušenej oproti Oblivionu a navíc i questy byli kratší, i když uznávám že poutavější (ale to nemělo nic společnýho s hratelností, ale spís s produkční kvalitou). Graficky byl Skyrim moc hezky udělaný a šlo tam toho spoustu dělat, ale to byl ve své době i Oblivion.
            • Člověče, ty jsi ale kolosální kokůtek
        • wenceslaus
          Oblivion 2... pradon... Skyrim byl revolucni?
    • pro mně osobně jsou všechny tyto grafické záležitosti víceméně detaily. Hratelnost bude určovat příběh té hry, tj zda se do toho světa dokážu vcítit. Jaký ta hra má vlastně mít příběh? Fantasy to nebude, takže hlavním nepřítelem bude nějaký zlý šlechtic? Budou tam i jiná prostředí než vesnice, třeba středověká města?
      • Ano Rataje nad Sazavou jsou uz v aktu 1, ikdyz to je docela male pidimesto. myslim, ze nekde zaznelo ze akt 2 se bude odehravat ve vetsim meste. nektery tipuji Viden ktera mela v te dobe myslim okolo 10 000 obyvatel tak nevim jestli by ji vedeli zpracovat. Ale kazdopadne mesta budou
        • Vídeň sotva. Tipoval bych Kutnou Horu nebo jiné tehdejší město.
        • Vídeň byla tipována, protože tam byl nějakou dobu vězněn Václav IV. Vzhledem k tomu, že v propagačních materiálech se objevují obrázky zřejmě z bitvy u Tannenbergu / Grunwaldu (1410), řekl bych, že je docela dobře možné, že se Václavovo zajetí vyřeší už v prvním aktu.

          Já osobně bych rád ve druhém aktu viděl Kuttenberg - Kutnou Horu. Doly, kostnice, staveniště chrámu sv. Barbory a královský palác Václava IV.
          • myslim, ze taky raz rikali ze kazdy akt bude mit mapu z jineho dnesniho statu. Ale nejsem si jisty. *4*
  • Je to krásné, zvlášť ten les vypadá jak u nás na KOkořínsku. V podstatě z mého pohledu je to lépe a akurátněji zpracované než třeba The Vanishing of Ethan Carter. Těším se na tu vychytanou AI, protože zrovna tohle je v budoucnu věc na zlepšení. :) Já si však počkám do příštího roku na plnou verzi. Teď už to jen naplnit obsahem. :)
  • Promiňte, ale psalo se, že bude už tato alfa na Steamu. Tam jsem ji ale nenašel. Jak to tedy je prosím.
    • Morraw
      Hra je přístupná pouze backerům od tieru Baron a výše. Není veřejně přistupná.
  • Magister_Peditum
    Kdybyste ve hře postrádali meč, tak do konzole zadejte wh_cheat_additem 05 a v inventáři si ho vezměte. Sice na vas npc nijak nereagují, jen po pár ranách zhebnou. Taky tam jsou zatím jen dva typy úderů, zkrátka to není ještě hotové.
    • wenceslaus
      wh_cheat_additem 35 je pro kápi :-) CL_FOV 90 zmnění field of view na 90°... a pod. je toho hodně na ofic foru včetně vzdálenosti vykreslování, rozlišení stínů atd.
  • Hra sa javí v skutku peknou grafikou, ale to je zatiaľ všetko. Fyzika a herne mechanizmy sú kdesi u ľadovca. Chápem, že je to alfa verzia, tak prečo to ukazovať verejnosti. Nech si to pekne dopečú a dovaria vo svojej kuchynke, pretože to kazí celkoví dojem z hry.
    Odkaz pre vývojárov : https://www.youtube.com/watch?v=vVMJTVjFy4g *4* pozor na ne...(bugy)
    • co to ku..va meles? *1*
  • Aha takže ten hype(62 článků o ničem) je kvůli tomu, že jsem Vávra píše a jedná se o Českou hru, paráda. Nechci vam do toho nějak kecat, ale původně Vávra vůbec nechtěl dělat českou lokalizaci, dokud si to česká komunita nevybrečela. Já jen že mi to přijde asi jako když pes líže nohu, která ho nakopla. *3*
    • a co jako? je to česka hra, tak se o tom na českym webu bude psat, co je na tom?
      • no to mi přijde docela jako malý důvod, ale tu protekci už tu vysvětloval jeden člověk níže.
    • Vrook
      Tohle mi udělá vždycky radost. Většinou se jedná o nějakýho rádoby vtipnýho trolla, což už je docela stereotypní nuda. Ale vidět opravdu nasranýho člověka, kterej je mad očividně několik dní v kuse, to stojí za to. A i kdyby ta hra nakonec stála za hov*o nebo by se zjistilo, že Vávra udělal jen startup a bailnul s prachama do Kolumbie, tak vidět nějakýho ubožáka zároveň tak zběsile a bezmocně máchat pěstičkama ve zdejších diskuzích za ty prachy stálo. Jsi v podstatě profesí takový amatérský klaun. Tleskám a hážu banán.
      • jinými slovy, alespon vidíš jakou lůzu ta hra táhne, je to smutné!
      • díky mazlíčku. Troler jsi nejspíš ty, ale dost špatnej a jako klaun taky stojíš za houno. Já jsem se zde vyjádřil naprosto slušně, pak začali hysterické píčunkové z kruhu stupidních funboys psát houna a urážet mě, já jen přistoupil na jejich podřadnou komunikační vlnu, která je vlastní těmhle omezeným blbečkům a plebsuu, protože očividně slušné mluvě nerozumí. Tak jako ty debílku podřadnej ;-)
        • Vrook
          Díky, že pokračuješ ve stejnym stylu. Líp si moje slova potvrdit nemohl. Stay mad and amuse us! *15*
    • Dobry, hra se ti nelibi. A ted uz mazej do komentaru na Novinkach odkud jsi evidente prisel. Nebo sis dal za cil napsat 62 prispevku o nicem? Papa
    • wenceslaus
      Nechci ti do toho kecat, ale tak to nebylo. Lokalizace měla být od začátku, jen dabing je nejistý. To publikovali už v době Kisctartru:

      https://www.youtube.com/watch?v=27pR7vTAYcI&list=PLgzlUXEE6QUwWUm64LyJxTI1Hbu2Ag3lx

      Jen mi přijde, že jsi nenávistný troll. Dan Vávra ti v dětství způsobil nějaké trauma?
      • citace: "češtinu nemůžeme slíbit" atd. protože ji předtím naprosto odmítali ;-) ti říkám, já to sleduju úplně od začátku, ještě když psal blog a řešil dilema realičnost vs reálný svět. ;-) *13*
        • wenceslaus
          Ne, nelžu - maximálně se můžu mýlit. Odkud je ta citace? Sleduju to zhruba stejně dlouho (od blogu „Overkill design“ nebo tak nějak) a tohle mi teda uteklo.
          • tak pardon mýlíš se, špatně jsem se jen vyjádřil
      • lžeš :) vůbec lokalizace slíbená nebyla :) až pak po brečení backerů :) Ji slíbili :) Sleduju to úplně od začátku. Hra není primárně určena pro český trh a pro ně to byly zbytečné náklady navíc. *15*
        • Magister_Peditum
          I kdyby české titulky slíbené hned od začátku nebyly, není důvod proč by se to za českou hru nemělo považovat. Dělá to české studio, odehrává se to dokonce u nás. Jen si vymýšlíš důvody proč na tu hru plivat. A jelikož s tím tady tapetuješ diskusi, tak tě brát vážně opravdu nejde. *15*
          • mno já jen že je ve vývoji dost českých her a věnovaný prostor a hype je jenom týhle? Lenost redaktorů? Nebo jejich neschopnost?
            • To mi teda rekni jaka jina velka AAA hra je ve vyvoji? To by me fakt zajimalo:)
  • na steamu to nemuzu najit hmmmm
    • smejki
      Není to veřejné. Klíč k aktivaci dostaneš na stránkách projektu
      • smejki halooo jsi tam?

        dlužíš mi ještě peníze za tu garáž

        ~ Gas

        Dík
        • up_er
          lol :D
    • ucho
      je to pouze pro backery, tedy potřebuješ to aktivovat klíčem. veřejně to na steamu k dispozici není.
  • Vypadá to přenádherně, snad se tak bude i hrát, držim týmu kolem p.Vávry palce, ať se nic nepo*ere! :)

    Na RPG nejsem a národní cítění díky zhůvěřilosti českýho národa bohužel taky moc nemám, ale tohle moc rád podpořim, samozřejmě si milerád počkám na finální produkt :).
  • takový hype tyhle hře dáváte(65 článků) a přesto to vypadá jak fotografie z google earthu.

    Osobně preferuji life is Feudal, grafika se mi moc nelibí a historická autenticita taky pokulhává stačí se podívat jen na ty lesy.
    • Magister_Peditum
      Takže LiF má jako lepší grafiku i autenticitu? *1*
    • wenceslaus
      Proč ji teda teda preferuješ LiF když pokulhává grafika i autenticita?
      • u lif pokulhává nic, autenticita pokulhává u Kingdom comes
        • wenceslaus
          Kde? LiF je spíě low fantasy, KCD je opravdu středověká hra....
          • low fantasy? Si o té hře něco sežeň než se tady o té hře začneš vyjadřovat mylně.
            • wenceslaus
              Já tu hru mám.
          • jasně a proto všude jsou smrky, když v té době tady nebyly :D
            • Magister_Peditum
              Smrky tu byly taky, smíšený les ti nic neříká?
            • wenceslaus
              Jak to víš tak jistě? O tom byla docela dlouhá diskuze a nikdo nepodal žádnej zásadní argument. Navíc - ano, mrkev je tam oranžová (aý od 17. století) a vědra mají železné obruče (18.-19. století), ale na to se dá říct jen jedno - detail. Stále to vypadá na nejautentičtější hru ze středověku. A to s pořádným náskokem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit