Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • oj oj to by bla opravdu dlouhá odpověď .. raději tě odkážu na TotalBiscuit youtobe videa "But She's Got a New Hat - Heroes of Might and Magic 3 HD Edition" a "My Thoughts on Homeworld Remastered" ... má tam poměrně pěkný rozbor co by remaster měl a neměl obsahovat ... a kdy je to obživení hry dávno mrtvé či jen laciný trik jak vymlátit z lidí peníze ..
  • co je špatneho na principu kamen nužky papír?
    jinak pochopitelne každy kdo hraje RTS kvuli skriptovane kampani je d3ment
    hmw jako RTS predvadi hlavne zoom, 3D a atraktivní prostredí.
  • Ok, remaster HoMaM 3 dostane hodnotenie 6, lebo okrem grafiky nič nové neprinesie. Súhlasím. Čo okrem grafiky priniesol remaster Homeworld, že by si hra zaslúžila také skvelé hodnotenie?
    Homeworld je tak ako HoMam 3 špičkou vo svojom žánri. Bohužiaľ remaster je pôvodná hra v novom kabáte, takže nič nové, z čoho by sme mali byť ohromení.
  • Tak pro mě nikdy nebyl homeworld o RTS zde hra nepřevádí nic oslnivého jde o pouhý princip kompozice jednotek typu kámen nůžky papír. Homeworld je o příběhu a atmosféře . Atmosféře tvořené nezkutečnou hudou a voice actingem to celé na pozadí nádherné galaxie která svojí 3D podobou a obrovskou rozlehlostí evokuje pocity osamění v prázdnotě ... mě osobně vždy zamarazí když slyším hlas Karan S´jet vaší mothership .. já mam 2 výtky co se týče ovládání .. nejde používat shift+(číslo) pro přidávání jednotek do již existující skupiny a ovládání dokingu je prostě odfláknuté .. ale co mě nadchlo a prosil bych to do každé RTS od tohoto data ctrl+táhnutí myši k označení skupiny jednotek k útoku ... je to krásný kompromis mezi jednotlivím naklikáváním a A-move .. a kdyby to chtěli ještě vylepšit ctrl+dvojklik (na nepřítele) zautočit na jednotky daného typu ..
  • XXDarthVaderXX
    Já mám RTS rád, zaznamenal jsem předtím i recenzi někde ve Score, ale hra mě minula. Vesmírné RTS mě moc nikdy nelákaly, ale kouká se na to pěkně, když se to začne hýbat a snad radši bych to nechal hrát někoho za sebe :-)

    Ale kdyby tam byla Hvězda smrti *14*
  • Když pustíš luncher, kde si vybíráš hru, tak tam máš v NEWS napsáno, že si máš aktualizovat ovladače "Important reminder: Update your drivers" ;-) Jinak mě to na ATIně běhá bez problému.
  • XXDarthVaderXX
    Nejsem příznivce ani jedné firmy, u obou jsem zažil problémy s ovladači. Co se nedá Nvidii vytknout, je přívětivější přístup k běžnému uživateli. S Catalyst problémy nemám, ale s vydáním si dávají na čas a jestli Nvidia je schopná podporovat i pár let staré OS, tak AMD to nedělá. Je mi to celkem jedno, ale není to zrovna nejlepší přístup.
  • Tak to bys měl napravit, protože tuhle hru si budeš opravdu pamatovat. Ať už v dobrém, nebo jako naprostou šílenost, ale neznám člověka kterej má rád RTS a na Homeworld nevzpomíná v jendom, nebo druhém.
    Jako hlavní bod proč tuhle hru zkusit je 3D. Dodnes jsem se nesetkal se strategií, kde hrají roly všechny tři rozměry. Většinou jde o šidítko ve smyslu když jsi na kopci, tak dostřelíš dál, případně, když útočíš ze zadu, tak dáváš větší dmg. Tady už jen základní dohled není kruh, ale koule a podle toho se musí upravit srategie (nepřítel může tvé průzkumníky nadletět a dostat se až za obranou linii). Jsou velké rozdíly v pancéřování lodí podle toho odkud útočíš, a klidně se ti může povést i taktika, že zespoda zaútočíš jednou lodí, která donutí nepřátelský carier se na ní natočíit, a pak ze předu zaútočíš se zbytkem flotily, ale ta díky natočení carieru bude ve skutečnosti útočit na mnohem méňě obrněný vršek carieru. A podobných vychytávek je Homeworld plný.
  • hra me minula vesmirnym obloukem, kdyz koukam na lets play absolutne me to nechava chladnym, proc bch to mel hrt oc jde ? *7*
  • Existujem, ale stárnem a za chvilku tu nebudem
  • Každý, kdo si říká stratég, nebo alespoň fanda strategií by měl po dotazu na Homeworld říci alespoň "Hrál jsem a..."
    Neříkám, že se všem musí líbit, ale rozhodně je to jedna ze strategií co se musí zkusit protože i dnes je jedinečná.
  • je to plus, ale zároveň je mínus to, že toho nešlo využít i proti protivníkovy v jiných misích. A rozhodně bych si vychutnal, kdyby šlo nalákat skupinu fregat do Asteroidového pole a pak se koukat, jak po nárazu hezkdy explodují. Tak jak si to pamatuji, tak to bylo, že moje loď se objevila u pásu asteroidů, kterým musela proletět, a já jí musel ochránit než mi jí asteroidy rozmlátí na prach. Ale po téhle misi to vypadalo, jako by autoři na tuhle funkci asteroidů úplně zapomněli a to je ta škoda o které mluvím.
  • Homeworld je pro me RTS s velkym R, T a S. Moje srdce plesa nad tim ze v dnesni uhonene dobe opravdu existuji lide kteri vnimaji Homeworld jako ja.
  • Poslední dobou moc nových her nehraju (není čas a ani kvalita těch nových her se mi moc nezamlouná), tak jsem o tom, že ATI má dlouhodobější problémy tohohle typu nevěděl. :-( A počítač mi nedávno sestavoval kamarád, a o tomhle se zapomněl zmínit :D
    Ale konec dobrý (hra běží), tak to není takový problém, ale mohli to na těch ATI vyzkoušet a když tak vydat upozornění hned a ne až za 3 dny :-) Ale furt lepší, než nejmenovaná firma, které oprava naprosto nesmyslnéch textů (které hráče nabádaly k jiné akci, než byla nutná pro pokračování) trvala půl roku :D
  • Nevím, jak to bylo ve starších dílech, neb už na to moc nepamatuju. Od doby co sem je naposledy hrál, sem už i zešedivěl, ale připadne mi jako věc, co by měla být označena za PLUS, a né kritizovat to, že se stíhačka po kolizi s asteroidem tak nějak rozpadne na prach :) Ono to dává i logiku, že?
  • tak to ze nejaka hra, obvykle nova, nefunguje na ATI korektne je normalni, nevim cemu se divis..proste ATI a jejich ovladace.
  • Moze mi niekto potvrdit ci sa zmenilo nieco ohladom gameplay v H2(obtiaznost a urcite prvky s nou suvisiace)?

    H1 aj datadisk som vtedy presiel ale H2 som nikdy nedohral lebo som sa od urcitej misie nemohol pohnut - bolo to moc tazke. Problem bol ze H2 mi nedal "vydychnut", aby som sa napr. na konci misie pripravil na tu dalsiu, vsetko vytazil ale hlavne obnovil a dal dokopy letku nez vyrazim dalej. V H2 sa misie automaticky ukoncili a hra vas hned supla do dalsej - ktora navyse udajne bola automaticky "prisposobovana" sile vasej letky(podla mna nie moc dobre). Lenze tu som mal vazny problem, proste od asi 4-6 misie som vtedy nedokazal porazit dalej, to ma znechutilo a preto som hru nikdy nedohral. H2 ma proste supla nepripraveneho do este tazsej misie az som nakoniec nemohol dalej...

    Takze bych rad vedel, ci sa nieco v tomto smere zmenilo/zlepsilo u H2 v tejto remastered verzii? Diky moc predom.
  • zas tak moc nejásej, pokud mě paměť neklame, tak o tom byla jen jedna mise, kde ty jsi byl cílem asteroidů, a jinej nepřítel tam nebyl, a jinak zrovna tahle funkce využítá vůbec nebyla (nalákad nepřítele do asterouidů a nechat je, aby mu zničili lodě nešlo, nebo si to nepamatuji)
    Ale tahle hra má tolik jiných plusů, že je ta mise jen třešnička na dortu a pokud na ní člověk není připraven tak velice frustrující třešnička :-)
  • Dost jsem se na Homeworld těšil, ale jak už to bývá, tak se mu hned po vydání pár věcí nevyhlo, a za jednu z nich by autoři opravdu zasloužili vyčinit, a tou je to, že jsem hru nemohl vůbec rozjet na grafické kartě ATI (Na čem to proboha testovali, když tenhle problém přehlédly). Naštěstí reinstal ovladačů to spravil, ikdyž jsem instaloval tu samou verzi ovladačů, co jsem v počítači už údajně měl.
    Jinak za mě bych remake ohodnotil jako velice povedený, ikdyž pár věcí ze starého homeworldu mi tam chybý (volba mateřské lodi a barev hned na začátku kampaně).
    Taky bych se chtěl zeptat, protože si to nepamatuji přesně, ale mám takový pocit, že v té staré verzi šlo s mateřskou lodí pohybovat, ale v remastered edici jsem v 6. misi, a zatím tu možnost nemám, tak by mě zajímalo, jestli se odemyká až časem, nebo jestli jen nebyla přenesena.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit