Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Blizzard neumí dělat špatné hry, co hra to klenot. Overwatch bude jejich další masterpiece.
    • Kr.Pa
      Ano a taky neumi udelat zadnou originalni hru ze?
    • ba, ba, nejsou špatné hry od Blizzardu, jen špatní hráči
  • Zrzzek
    Vypadá to opravdu pěkně. Věřím, že hra hráče ihned upoutá. Otázkou je na jak dlouho...
    • Mluvíme o Blizzardu. Upoutat hráče jednou hrou na desetiletí jejich firemní logo *5*
      • Zrzzek
        Bejvalo... kolos se mění...
  • Blizzard vyuzil ze Destiny je len na nextgen a pre konzolistov a ze Team Fortress 3 je v nedohladne a dvojka je zastarala az des i CS GO. I ked radsej by mohli zamakat na Warcraft 4 nez na hre pre male deti ale je viac ako ocividne ze z Blizzardu sa stala uz len cista kalkul firma a dojicka penazi od hracov. Vsetko podmienene zachovaniu zisku a rastu. A jeho maximalizacii. A to je podla mna uplne zly pristup
    • del0
      "je viac ako ocividne ze z Blizzardu sa stala uz len cista kalkul firma a dojicka penazi od hracov. Vsetko podmienene zachovaniu zisku a rastu. A jeho maximalizacii. A to je podla mna uplne zly pristup"

      A třeba takové Sony (nebo jakákoliv jiná velká společnost) dělá co? Že tě baví takhle si neustále kálet do úst. *7*
    • N0isy
      Srovnávat Destiny a Overwatch? Seriously? *15*
    • nesouhlasim
    • Zrzzek
      Musím s tebou nesouhlasit. Nebyl by spíš kalkul pokračovat v již zavedených značkách a dělat x-té pokračování nějaké hry? Naopak, zavedení nové značky, navíc od Blizzardu, se cení.

      Team Fortress 2 je už hodně stará a řekl bych, že za zenitem, ale známe Valve - 1, 2, ?. CS:GO nemá potřebu být technologicky na výši. Ta hra úplně o něčem jinem...

      Nakonec, každá firma musí být kalkul. Prostě bez zisků dělat hry nemůžeš. Nejde někomu zazlívat, že chce vydělat, pokud hráče přímo nedojej.
      • sarin
        BTW Starcraft 3 1/3, 2/3, 3/3?
        A nikto nehovori ze by nemali zarabat, ale kazdemu je jasne ze Overwatch je jednoduchym ripom prave Team Fortress a hoc im to urcite zarobi a ta hra samozrejme nebude odpad, bol by som radsej keby makali na niecom co som nikdy neskusil a budem z toho nadseny. Nie kopirovat uspesne, hoc starsie hry inych studii.
        • Zrzzek
          Tak samozřejmě, že úplně něco nového by asi bylo zajímavější.
          Team Fortress 2 vyšel v roce 2007, což už je bratru 8 let. Od té doby tady nic tak kvalitního (v rámci žánru) nebylo. A 8 let je podle mě dost dlouhá doba na to, aby se mohla udělat "vykrádačka", aniž by byl za to autor kárán. Navím doufám, že do Overwatche přidají nějakou "přidanou hodnotu". Dále, bavíme se o Blizzardu, jehož politika let minulých se experimentům vyhýbala úplně. To se naštěstí v poslední době mění (HS a HotS), takže se snad Blizzard odváže víc a poskytne nám nějaký "téměř dokonalý zážitek".
    • gesto
      Aha takže vydělávat peníze je špatný přístup ? a Owerwatch je pro malé děti ? tak až to vyjde tak se přihlaš na blizzcom turnaj, určitě tam ty malé děcka vyklepneš :)))
    • sarin
      Tiez ma dost hneva ze Blizzard (& Activision) uz len doji peniaze. Heartstone, HotS, Overwatch a uvidime co pride dalej. Skratka velmi jednoduche, nie moc dobre hriecky pre masove publikum s minimalnymi nakladmi a ziadnou inovaciou. Pritom zrovna Blizzard by mal mat dost prachov na to, aby vyrabali nove r/evolucne veci a posunuli zase hernu scenu niekam inam *9*
      • Jsem s tebou, bratře *3* mluvíme tu o Blizzardu - kdyby to někomu nedocházelo - to jsou lidi, díky kterým je(byla) na světě jedna super MMORPG a stovky špatnejch. Jasně, jsou tu vždycky radikálové co řvou, že Ultima a Everquest byli první, a taky že jo, maj pravdu, jen WoWko spustilo takhle masovej boom. Když už to udělali jednou, mohli by to aspoň zkusit znovu. Já myslím, že když se člověk podívá na Overwatch, je jasný, že se o nic převratnýho ani nesnaží. Proč se nesnaží? stačí jim peníze, jméno už mají. Ta zmíněná oversimplifikace všeho je do očí bijící, ale nemůžeme z toho vinit Blizzard, ten se, chudák, jen snaží držet krok -> SW Battlefront beta experience..oh boy..casual.
      • delat hry ktere bavi miliony lidi je holt pro zdejsi zaprdence spatne a je to zlo. musi se delat jen vyhranene hradcore tituly, ktere zaujmou uzkou skupinu lidi. tak jedine jste schopni ziskat obdiv.. di nekam
        • sarin
          Aha, ked Blizzard vykradol Everquest tak odstartoval obrovsky boom MMO hier ktore dali vznikut aj velmi kvalitnym titulom. Ta firma skutocne pohla hernym trhom. Boli stastny aj hraci lebo sa im rozsirlia ponuka hier, aj akcionari, lebo WoW urcite nieje v minuse.

          Ked Blizzard vykradol Team Fortress tak spravil hru do ktorej ludia budu cpat peniaze a akcionari budu happy.

          Vidis ten rozdiel o ktory mi ide?
          • nightborne
            Zase si ale uvědomme, že hodnotíme hru na základě hodinových dojmů hraní nějaký alfy/bety. Neříkám, že nutně nemáš pravdu... spíš doufám, že ji nemáš =).
            • nightborne
              On průsser je, že po indie boomu je na trhu celkem dost všeho... nechci bejt jak středověká církev a tvrdit, že už bylo vymyšleno vše, co vymyslet lze, ale přijít s něčím převratným je diametrálně těžší než před těma deseti lety, kdy vycházelo WoWko =). Ale třeba se poštěstí =).
            • sarin
              Ide o FPS battle arenu s par postavami so specialnymi schopnostami, teda hier ktorych je uz teraz na trhu celkom dost. Chcel by som od Blizzardu jednoducho nieco ine.
        • nightborne
          Mhm, a taky na tom nesmíš vydělat, protože chraň pánbůh, aby společnost chtěla provozovat výdělečnou činnost, ne ne.
      • nightborne
        Jelikož MOBA nemám rád, nebyl bych v hodnocení HotS objektivní, ale zrovna Hearthstone mi teda osobně vážně moc jako "jednoduchá a ne moc dobrá" hříčka nepřipadá... a to, prosím pěkně, říkám jako někdo, kdo byl za mlada závislej na MtG =).
        • sarin
          Tak zrovna Heartstone zdarne pokracuje s ich trendom oversimplifikacie hernych mechanizmov z ktoreho potom vychadza umelo vytvorena bariera konciaca pri "hraj ma kazdy den 20 minut, sprav si daily a potom ma znechutene vypni, lebo ti uz nemam co viac ponuknut".

          Heartstone tiez hravam, hoc nijak zavratne (max som sa dostal na rank 8). Hravam ho preto ze ho hraju kamarati, ktory ho hraju pretoze to vytvoril Blizzard, nie preto ze by hra bola objektivne dobra.
          A nejde mi ani tak o porovnanie s MtG (to by vydalo na seminarnu pracu), ale s pomocou googlu dokazes najst do desiatich minut tri objektivne lepsie TCG hry, akurat niesu od Blizzardu a nikdy si o nich nepocul.
          • nightborne
            Záleží na tom, jak bychom definovali "lepší". Složitější? Rozhodně. Chytlavější? Nevím nevím. Umění Blizzardu spočívá v tom udělat hru příjemnou, otevřenou, aby bylo radost ji hrát. Někdo to možná považuje za příliš casual přístup a je mu to proti srsti, ode mě osobně za to má Blizz obrovskej obdiv, protože to je daleko těžší, než se zdá... kdyby to bylo jednoduchý, dělalo by hry, co baví desítky milionů lidí, každý studio =).
            • nightborne
              Mno jo, tak to mě budeš muset poučit, protože já tu 64ku ne a ne dát =). Hoď battletag ;).
            • 60+ grifty že jsou hardcore? Já to dal pár dní po začátku sezóny okolo p500 na druhej pokus ty "hardcore". Jediný, co je dnes v diablu hardcore je ubohá vyváženost class...
            • nightborne
              Chápu, kam míříš, a za Warcraft 4 bych taky (a určitě nejen já) upsal duši ďáblu.

              Nicméně, nemyslím, že vyrábí *jenom* hříčky pro masy, například čištění 60+ greater riftů v D3 je stále as hardcore as ever =).
            • sarin
              Kedze uz sme si teraz urovnali, ze to vidime rovnako, tak by som sa teda vratil ku korenu mojho prispevku. *3* Teda ze by som bol radsej keby ma dalsia hra od Blizzardu posadila na zadok, tak ako napr W3, prvych par mesiacov stravenych vo WoWku alebo profi matche zo StarCraftu.
              Proste mi nesedi ze sa z nich stala firma ktora ma na to aby hernou scenou zatriasla a niekam ju pohla, ale vyraba radsej jednoduche hriecky pre masove publikum.
              Avsak je to len moj subjektivny nazor, kto nechce so mnou suhlasit nemusi.
            • nightborne
              Ale jo, já se nepřu o tom, že existujou daleko komplexnější a složitější karetní hry, pochopit HS a jakž takž ho ovládat opravdu trvá chviličku. Já chválím to, jak je ta hra polished, řekněme, jak je příjemný ji hrát, jak je relaxační v ní strávit čas - a to přesně, když sem utahanej po práci, potřebuju, a to je, podle mě, i primární účel HS. Je jasný, že když mám náladu na delší a komplexnější pařbu, nepustím HS =).

              edit: To je právě, řekl bych, primární síla dnešního Blizzu, kterou jen tak někdo jinej neumí. Dělat hry, který jsou prostě *příjemný* hrát, což, jak už jsem zmiňoval, je, myslím, daleko těžší, než se zdá =).

              A na Candy Crush by se tohle mimochodem opravdu aplikovat dalo, hraje ji neuvěřitelný kvantum lidí, baví je to, je to návykový, takže to pro svou cílovku opravdu zřejmě je lepší než drtivá většina ostatní herní produkce =).
            • sarin
              Tak ak dobre sledujem tvoj argument, tak sa to blizi k zaveru ze Candy Crush je lepsia hra nez absolutna vacsina ostatnych titulov, s cim (myslim) ani ty sam nesuhlasis.

              A nejde ani tak o zlozitost, skor o nieco doposial nevidene, co by ten gameplay rozsirilo o nejaky zaujimavy aspekt.

              Dovol mi to vysvetlit (HS ako konkretny priklad vseobecneho problemu):
              Heartstone je neprijama derivacia MtG (podobne ako absolutna vacsina TCG hier). Pravidla MtG su skutocne zlozitejsie na naucenie a dostat sa do stadia kedy dokazes efektivne vymyslat nove, funkcne decky trva X casu, ktory tomu vacsina ludi nebude ochotna venovat, tak proces interakcie dvoch superov osekali na absolutne funkcne minimum. Avsak nepridali vobec nic.

              Asi pred rokom som hral s kamaratom jednu TCG ktora bola asi tak jednoducha ako Heartstone, ale herne pole malo myslim 3 urovne, s tym ze si musel kalkulovat s dostrelom jednotiek a tak. Je to vlastne uplna prkotina, ale mne ako hracovi to dalo pocit ze moje rozhodnutia maju vacsi dopad na vysledok hry a hra ma skutocne bavila, akurat ju hralo velmi malo ludi tak som nevidel dovod ju hrat dalej (na match sa cakalo kludne 10-15 min).

              Zrovna Heartstone ma velmi malo momentov kde zavysi na rozhodnuti hraca. Ide vacsinou o to ake mas karty, ako dobre poznas a vies countrovat sucastnu metu, ako dobre ti to prijde a potom nasleduje nieco co najlepsie vystihuje idiom "going through the motions". Preto vsetci profi hraci hraju karty ako Crazed Alchemist, ktorych je tam vsak zalostne malo, lebo im to vracia aspon z casti vyhodu ovplivnovania superovej hry.
          • sarin
            Ergo nehovorim ze je HS zla hra, ale ze ide o jednoduchu hriecku ktora pri hrach formatu Warcraft 3 vyzera velmi rozpacito.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit