Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mělo by to být jako na Originu. Aby bylo možné hru vrátit do 24 hodin od jejího prvního spuštění (na vybrané tituly). Sám jsem tuhle službu vyzkoušel, když jsem zjistil, že koupené NFS Most Wanted 2012 jede vlastně z nějakých zvláštních důvodů hůř než warez + otravné reklamy na DLC. Je to dost dlouhá lhůta na vyzkoušení, jestli hra skutečně funguje a také dost krátká na to, aby jste to nemohli dohrát.
    • vraceni do 24 hodin by polozilo segment aaa titulu, ty maj prumernou herni dobu tak 10
      • ale kvalitních 10 hodin, né jak indie 100hodinové nic.
  • Kde je problém? Když si objednáte hru na DVD / hudební CD, tak máte také 14 dní na vrácení ale pod podmínkou že neporušíte obal, Stejná logika. Během 14 dnů se dá hra dohrát a nainstalované hry na Steamu se dají hrát také v offline módu - pokud to vyloženě nevyžadují - nemyslím tím onlinovky ;-) , takže Steam ani v mnoha případech nemá šanci poznat jestli jste hru hráli nebo ne.
    Osobně si myslím m že je to fér - zvlášť když člověk nakoupí víc her v omezených slevových akcích, všechny hry hned nestahne a pak má 14 dnů na to si to v klidu rozmyslet
  • takovyho caviku pro NIC! vpodstate stacilo vlozit pred tlacitko "Zaplatit" jeste jedno "Jste si jist ze si to chcete koupit?" vyslo by to uplne na stejno pac tlacitka "Stahnout" nainstalovat a "Play" jsou az po techto krocich... *3*
  • OldskullElitePCMasterPlayer
    To je něco podobného, jako bych si koupil v obchodě zboží a mohl jej do 14 dní vrátit, ale pouze pod podmínkou, že se ho ani prstem nedotknu. *15* Nějak se mi ta Valve monopolní diktatura přestává líbit.
    • Doted to bylo lepsi vid? *1*
      • jo ted je to o moc jine *1*
        • Jo je, aspon nekdo ma sanci tu hru vratit *3*
          • jo ten co neklik na tlacitko Stahnout, ma uplne stejnou sanci jako ten co pri objednani neklik na tlacitko Zaplatit... oh wait vlastne o jeden krok z 8 kroku objednavky driv to je na tom ohrooozne moc lip *3* (vpodstate stacilo vlozit pred tlacitko Zaplatit jeste jedno "Jste si jist ze si to chcete koupit")
            • Na steamu platis hned i predobjednavku, tak nevim o cem placas.
            • 2stonkeeper: spis ty nepouzivas mozek! Ja za zadnou predobjednavku NIKDY predem neplatil od toho je to preobjednavka, vzdy platim, az kdyz si to kupuji, tedy v den vydani, ale predobjednane to mam treba rok vcetne vsech bonusu... Reknes nam tedy k cemu jinemu to je? hm Asi ne co? Je to proste na PRD!
            • Zkus pouzit nejdriv mozek a pak se snaz diskutovat. Psal jsem nekteri uzivatele ne vsichni. A hodi se to treba kdyz mas predobjednavku treba kvuli bonusum a hned po vydani podle recenzi zjistis ze to je blbost tak to vratis a pockas treba na slevy.
    • A kdo Vás nutí nakupovat na steamu ? Nelíbí se Vám politika Valve, no tak u nich nic nekupujte, jak prosté že. *3*
      • OldskullElitePCMasterPlayer
        Tak prosté to není, když většina nových her vyžaduje Steam... že?
        • Tak já nevím, osobně nesnáším politiku Uplaye, po tom co mi bez jediného slova sebral AC:Unity, tak ho prostě už nevyužívám, ač bych si rád zahrál například FC4 nebo opět SP:Blacklist, bohužel, je to na Uplayi tak smůla. Prosté že. *3*
          • OldskullElitePCMasterPlayer
            Hmm, tak to je vážně smůla... a co jako? *6*
            Kolik her má Uplay a kolik Steam? *3*
            • OldskullElitePCMasterPlayer
              Opakuji, něco jiného je vykašlat se na Uplay, který má pár her, a něco jiného je vykašlat se na Steam, který má takřka herní monopol. Kdo nepirátí a chce hrát nové hry, ten už se bez Steamu v podstatě neobejde. To však neznamená, že musím se vším, co Valve činí, souhlasit.
              • Reakce na příspěvek:

                Steamu se lze vyhnout hranim na konzoli.
            • No vidím že Vaše inteligence, nebo minimálně chápání psaného textu nebude na moc vysoké úrovni takže to zkusíme ještě jednou, a pomaleji. Vám vadí politika steamu, stejně jako mě vadí politika uplaye, takže na všechno co je na uplayi kašlu, Vám, když máte tak obrovský problém se steamem doporučuji udělat to samé. Pokud v tom nevidíte jistou paralelu, tak jsem se bohužel snažil zbytečně a asi pro Vás bude lepší vyřvávat v diskuzích jak je steam hrozný. *3*
          • Pokud jsi na Unity nahral aspon par vterin tak ti ho zase vratili, tak se zkus podivat jestli ho tam nahodou zase nemas.
            • Pár hodin jsem tam odehraných měl ale zpět není, díval jsem se chvilku po té kauze ohledně FC4. Ale každopádně děkuji za tip. *4*
              • Reakce na příspěvek:

                Me ho vratili asi 14 dni po ty kauze, tak zkus:)
  • Je to ostuda. Steam je online DRM, všechny uživatele šmíruje a moc dobře ví, kolik kdo z té hry odehrál. Je v pořádku, že nevrátí peníze někomu, kdo hrál celou hru. Ale oni ty peníze nevrátí ani někomu, komu ta hra nejde spustit a neodehrál z ní ani minutu a přitom o tom dobře vědí.
    • ucho
      No popravdě to tak přesně neví. Steam ti klidně může ukazovat, že máš odehráno 10 hodin, a ve skutečnosti ses nikdy nemusel dostat ani do hlavního menu hry... Ale je pravda, že by to mohli vypodmínkovat na nějaký čas. Každopádně nemusí poznat, jestli někdo hru dohrál či nedohrál.
  • najprv sa docitam (nebudem uvadzat kde) ze ak si kupim hru z ruska ativujem ju a zacnem stahovat cez rusku ip tak ju môzem beztrestne hrat po celom svete ze za to nehrozi ziadny ban od steamu. Tak som to len tak zo zvedavosti skusil najprv na max painovi a ked to slo tak som kupil dying light aby som sa o tizden docital ze stem to akurat teraz musel zacat riesit a zatrhol to. Ok to by som prezil ale preco chcu trestat ludi co tak ucinily este skôr ako to zatrhly? Nechapem ako môzu za nieco trestat spetne. Kaslem aj na payna aj na dying light nech mi to kludne zmazu ale preco by som mal kôly jednej blbosti prist o 200 hier ktore som si normalne zakupil??? Beriem ze manipulovat z ip adresou je mozno v podmienkach zakazane dlhsie ale to je zas vec dokazovania. No neviem som ochotny si tie hry kupit este raz ale urcite nie za 60euro. Ak mi zabanuju ucet tak uz z nimi nechcem mat v zivote nic spolocne a budem uz len piratit. Pretoze pirati su trestany menej ako ludia co chcu za hry platit aspon tolko kolko si môzu dovolit. Je to moja chyba ze som veril tomu ze sa netresta za nieco spetne a primem za to aj trest ale toto je prehnane
    • Tak pouzivat VPN na koupieni a aktivaci her Steam zakazuje od zacatku(neplest s Giftovanim). Proto kdyz nakupujes na kinguin nebo podobne tak musis kupovat Worldwide nebo EU klice, pak je to bez problemu. Co se tyce stehovani, tak to take neni problem, ono je rozdil pokud menis IP adresu na ruskou jenom na par minut tydne *1* . Pripadne te kontaktuje podpora a tam se to v pohode vyresi. Samozrejme muze nastat s hrama kde je natvrdo region lock. Ale ten dava vydavatel ne Steam.
      • vpodstate vsechny ty ruzne ceny pro jednu a tu samou vec jen podle toho komu to prodavam to jsou jinde trestane nekale praktiky, kartelove dohody, apod. uz by si na to mel nekdo psvitit... imho proc ma stejnou cenu nemec s platem 10x vetsim mi tady asi nikdo nevysvetli zrovna tak "levne" regiony maji leckdy vetsi prumerne platy nez chudaci cesi....
        • Jo ta vec s ruznejma cenama me taky stve...Kdyz kupuju neco online v nemecku tak mam cenu jak nemec. Ale jinak jsou ruzne ceny v ruznych regionech bezne, a plat s tim nema az tolik co delat.
    • me by celkem zajimalo, a co kdyz clovek zije v rusku, nakoupi a pak se prestehuje jinam? ruzny podminky pro ruzny zeme je klasicka loupez (driv byly pokusy davat dvoji ceny pro domaci a zahranicni i u nas, a co se stalo? udajne to porusuje rovnost mezi lidmi a zatrhli to, mne tohle pripada az podezrele podobny, jen to jeste nikdo nezatrhnul)
  • maros.goc
    "Důvod je ten, že zákon EU byl primárně vytvářen
    pro nákupy přes internet, ale u hmotného zboží,
    kdy je cílem chránit zákazníka, aby měl možnost
    zboží vrátit v případě, že neodpovídalo popisu
    prodejce."

    a ako toto zistim bez nainstalovania hry?
    • Nepoznas. Preto je len otazkou casu kedy zase niekto pozenie v Europe Valve pred sud :) A este ked si tak niekto zacne vsimat ich skoro monopolne postavenie...to este len bude sranda
      • Nepoznáš a před soud je nikdo nepožene. Ono totiž pokud si hru koupíš na fyzickém nosiči (nebo hudbu, filmy) a chceš odstoupit od smlouvy ve 14 denní lhůtě, pak musíš vrátit zboží nerozbalené (včetně toho celofánu) - viz autorský zákon, který toto řeší. Čili analogie u digitálního nákupu "nestáhnout zakoupený SW = neotevřít krabičku s hudbou/SW".
        • A apropos, celkem by me zajimalo, jak by se prodejce vyporadal s povinosti produkt predvest, protoze na SW zadna vyjimka v tomto ohledu neplati.
          • Nebylo by lepší, kdyby sis ten zákon přečetl a sám si to tam našel?
            • například zde i s odkazem na daný paragraf http://www.evropskyspotrebitel.cz/nakupy-online/pravo-na-odstoupeni-od-smlouvy-bez-udani-duvodu-pri-nakupu-na-dalku-26981
        • Coz neni tak uplne pravda, protoze ty se muzes s klidem odvolat na to, ze nesouhlasis s licenci, kterou ti to zobrazilo az po spusteni, a prodejce ma smolika a musi si to vzit zpet, protoze je to on, kdo ti tu licenci mel dat extra.

          Ostatne, kazdej svepravnej clovej si hru nejdriv zahraje z warezu a teprve pak pripadne koupi. O to vic ho ovsem potesi, kdyz ta koupena verze nefunguje.
  • vratit zaco, za penize na penezenku nebo za jinou hru? mam furu her ktere sem nikdy neinstaloval (napr z humble bundlu a pod)
    • a nakoupil jsi je v poslednich 14 dnech?
      • jak si odpovedel na mou otazku? myslis ze sem idot a nechapu podminku 14 dni od koupe ? kdyz nevis odpoved tak nereaguj
  • Ojojoj! To som sa bál!
  • Nevidím v tomhle pravidlu sebemenší problém. Dneska je naprosto jednoduché se na hru podívat na mnoha videích na youtube, dozvědět se o ní dost z recenzí, z fora, z metacritic atd. Prakticky každý kdo si kupuje hru, by o hře měl vědět už dost na to, aby relevantně posoudil, zda-li o tu hru má opravdu zájem. O chybách ve hře se také můžeme informovat předem.

    Vracení hry pak má smysl spíše tehdy, když např. nakoupíte hodně her najednou a třeba omylem koupíte něco, co úplně nechcete, nebo to koupíte dvakrát (je-li to vůbec možné) atp.

    Je tu ovšem výjimka, kterou bych rád viděl nějak řešenou. Co když koupíte hru, která vám x týdnů funguje dobře a po jednom updatu vám přestane na delší dobu fungovat, nebo vám funguje špatně? Klasickým příkladem je Skyrim, který byl jednu dobu prakticky nehratelný. Podobně Battlefield 3, kde se chyba enginu projevovala kolikrát až třeba po týdnu a více hraní (vypadávání zvuků, sekání a padání hry). Buď by měla být možnost vrátit chybný update zpět (podobně jako ve Windows se můžete vracet k jednotlivým funkčním stádiím systému), nebo hru jednoduše vrátit jako nefunkční. Nevím, jak toto jde řešit ve Steamu. Jestli tam je možné instalovat pouze určité updaty a jestli pomůže např. reinstalace hry a instalace jen toho, co mi fungovalo.
    • firebug
      Ne každý sleduje gameplaye a dost lidí se třeba rozhoduje na základě oficiálního traileru.
      Žádný gameplay ti navíc nikdy nenahradí tvůj vlastní zážitek z hraní. Jde jen o tlumočení toho zážitku skrze 3. osobu. A to ani nemluvím o tom, že se člověk nikdy nemůže dozvědět, jak mu bude hra šlapat na jeho konkrétní konfiguraci HW.
    • sprostosť *16*
    • tobě bych nedal zákonou záruku ani na AUTO! VŽDYŤ Dneska je naprosto jednoduché se podívat na jízdní vlastnosti v mnoha videích na youtube, dozvědět se o autech dost z recenzí, z fora, z pořadů v TV, od známých, v servisech atd. /facepalm
      • Další co nevidí rozdíl mezi SW a movitou věcí. *1*
        • movitou vec muzes prodat kdyz uz ji nepotrebujes sw vetsinou ne *10*
          • Proc bys nemohl prodat sw? S konzolovymi hrami se na bazarech cachruje uplne bezne.
            • si pletes pojmy s dojmy vid? 1. bavime se tu o steamu, 2. pisu VETSINOU ne VZDY 3. HLOUPE sw firmy prave proti bazaru hodne bojuji a rvou jak je pripravuje o "zaslouzene" źisky, (pritom je to naopak a bazarovy prodej do herniho businessu pumpuje penize "NAVIC" od lidi co by si nikdy za plnou cenu hru nekoupili)
        • jakože koupi sw můžeš posuzovat POUZE podle recenzí, ale auto NE? TO MÁ LOGIKU TO JE TOTIŽ NĚCO ÚPLNĚ JINÉHO...
        • Ty jsi velmi chytry. Vysvetli mi tedy, kdyz si koupim obraz od Daliho, co nakupuji? Hardware nebo software? Kupuji hmotnou vec jiz je ram a platno nebo kupuji vysledek prace a genia pana Dali?
          • Samozrejme kupujes movitou vec. Ta vec ti patri a ma nejakou cenu jako komplet a jako original, kdyz nekdo udela kopii tak to stoji zlomek ceny.. Kdezto u hry si kupujes jen licenci k pouzivani a hra ti nepatri. Take mi vadi ze hry casto nefunguji a neobsahuji to co slibuji, ale nemuzes na to aplikovat logiku a zakony z nakupu zbozi atd. To mas to samy s pisnickama, koupim si CD a pisnicky se mi nelibi nebo nejsou tak kvalitni jak jsem cekal. Mas pravo to reklamovat?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit