Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • to je jako kdyz jste na nakupu v obchode a vemete do ruky vysavac no a fakt ho nemusite kupovat normalne ho muzete i vratit *1*
  • Tohle může být docela užitečné u "preorder" her s "preorder bonusy", jako jsou hry od CA. Objednám týden před vydáním a do týdne po vydání se jistě objeví dostatek recenzí, letsplayů a podobně a v případě, že hra bude propadák dostanu peníze zpět. *4*

    Popravdě řečeno osobně vůbec nevidím rozdíl mezi nákupem třeba bot nebo kalhot přes internet a nákupem softwaru. Software podle mne popisu neodpovídá ještě mnohem častěji. :D Jenže jakmile "na to" prodejcům člověk skočí, má smůlu, přestože kupování her je vždy tak trochu kupování zajíců v pytli. Jenže je celkem jasný, že právo vrátit rozehranou hru jen proto, že za nic nestojí by herní průmysl zlikvidovalo. *1*
    • tak vratit smejdskou botu, ktera se po jednom dni noseni rospadne, taky vyrobce jen takovych bot, zlikviduje, nevidim zadny duvod proc by tomu u sw nemelo byt jinak!!!
      • Nevidíš žádný důvod? SW přeci nejsou boty. To je ten důvod. Zamysli se víc nad tím...
        • máš pravdu výrobce bot musel zaplatit krom výroby i za materiál to výrobce sw zaplatí jen za výrobu ale pak si ho nakopíruje kolik chce
  • Stále se ptám čím to je, že je Steam tak populární. Chápu že byl první, a dlouhou dobu jediný digitální distributor. Ale dneska je tu GOG, mnohem lepší ve všech ohledech, žádný povinný klient, vracení peněz bez problémů... proč prostě lidi nepřejdou? Internet Explorer byl taky super prohlížeč než přišel Firefox.. asi to holt chce čas, než uživatelé vyrostou a strhají ze zdi plákaty ceckatého Gaba, pak začnou přemýšlet o funkcích a službách a zapomenou na módu.
    • Pokud ma nekdo monopol a cpe svuj produkt lidem at ho chteji nebo nechteji, nebot si bez nej hry legalne nezahraji, netvrdil bych, ze jde o popularitu.
    • eště aby na GoGu taky něco měli LoL *1*
    • Steam je zlo, ale za 1) to spousta lidi dodnes nechape a 2) i ti co to chapou jsou na nem zavisli, pokud tam maji nakoupeno par desitek her, tak uz se ho nevzdaji a pak jim je jedno, jestli jich bude vic nebo min.
    • Na GOGu strašně moc her chybí. Já chci mít jednu knihovničku a jednoho klienta. GOG sice mám taky, ale prakticky ho nepoužívám, protože Steam prostě vyhovuje daleko více. Mám tam už svůj friend list, svoje hry a jsem na to zvyklý. Rozdíl cen vesměs není velký a brutální slevy na Steamu jsou prostě bezkonkurenční. Plus řada her podporuje MP jen přes Steam.

      Takže odpovědět na tvou otázku v mém případě je velmi jednoduché. Já vlastně GOG ani nepotřebuju. Steam je jediná relevantní platforma. Cokoli nutící hráče instalovat jiné služby nekupuju. UPlay považuju za naprosto otřesnou "službu".
    • Dalsi bezcennej trolling od pana zasirace diskusi. Jeste treba 5x si ten nick muzes zmenit, ale kazdej vidi, ze to vsechno jde od jednoho bezmozka.
    • Tak tak, naprostej souhlas. Právě doufám, že GoG bude opravdu úspěšný a ubere pořádný kus z koláče digitální distribuce, protože bych byl rád, kdyby tam kromě indie her vycházely i ty velké, abych nemusel nakupovat na steamu, který využívám max jako povinný spouštěč her a zbytek jeho vlastností mi jsou k ničemu...
      • Jojo a jeste si na to sam odpovez. Tyve co ty ses zac.
        • Ale no tak, snad se tě nedotklo to, že jsem nevychválil až do nebe tvého miláška Steama a neona*oval u oltáře s Gabenem...
    • Pro mě je i po těch letech způsob této digitální distribuce (nic hmatatelného, registrace, instalace zbytečného klienta a využívání nějaké zbytečné služby a s tím spojené další věci) jen nucené zlo a je jedno, která to je služba. No a že GOG nefrčí, no to je snad jasné. Vždyť 99% novinek tam ani nekoupíš, tak co na tom nechápeš.
      • GOG je samozřejmě vedle Steamu malá ryba + důsledným odmítáním DRM (imo trochu zbytečným, DRM v podobě Steamu mi vůbec nepřekáží, dokud mě nenutí instalovat bloatware jako Rockstar Social Club, Origin, Uplay...) si asi trochu sám zavírá dveře. Ale přesto, pokud nějakou hru nabízí GOG i Steam, raději jí koupím na GOGu, přestože by pro mně bylo mnohem pohodlnější mít ji ve Steam knihovně. GOG je prostě sympatický a zaslouží si podporu. *4*
        • v čom sa akože Uplay a origin líšia od streamu ako DRM?
          • Pokud si hru koupím na Steamu, nechci instalovat navíc ještě Uplay nebo Origin. Navíc Steam je největší platforma kterou by mohli používat i ostatní vydavatelé. Nechci a nebudu mít v počítači tři podobné klienty.
          • Steam dělá "hodné" Valve s Gabenem v čele a tuto firmu a její produkty musí každý mít rád.

            #SarcasmAlert
        • minus za prvu polovicu, plus za druhu polovicu :)
  • ucho
    Tak dalo se čekat, že to bude fungovat takto. I když lepší by asi bylo, aby umožnili hru i spustit. Přeci jen měří dobu ve hře strávenou, takže by nebyl problém dát lidem hodinu na osahání...

    Když si člověk na Steamu něco kupuje, je to většinou proto, že je to buď velmi levné a bere to do zásoby, nebo to chce hru okamžitě hrát. Ani v jednom případě ji tedy nechce/nemůže vrátit. Jednu výhodu tohle ale teoreticky má. Člověk koupí hru a 14 dnů si nemusí dělat hlavu s tím, kdyby se náhodou někde dostala do akce a byla levněji (tedy pokud ji nenainstaluje).
    • Ideálně by tam měla být možnost hru spustit na tu hodinku dvě, přesně, jinak je to téměř k ničemu. Proklínané EA to pro hry v programu Záruka skvělé hry má (teoreticky), že lze vrátit hru do 24h od začátku hraní nebo do sedmi dní od zakoupení - nevím jak to funguje doopravdy. Když jdou dneska hry dohrát za pár hodin, tak jestli to v praxi takhle funguje, je to dost zajímavý. Kupodivu teda víc, než Steam...
    • Preorder. Když se ukáže že je hra propadák, můžeš ji vrátit.
    • Jenže jak říkáš, zpravidla aspoň u mě dochází k tomu, že když už si ji koupím, tak si ji i stáhnu.
  • matt
    I přesto, že nemám EA zrovna v oblibě (slušně řečeno), tak musím podotknout, že jejich systém s bezplatným omezeným herním časem se mi vyloženě zamlouvá. Člověk si může vyzkoušet danou hru a poté se rozhodnout, jestli ji koupit, nebo ne.. Tento model by možná měli zvážit i kluci z Valve..
    • Jack1947
      Ne, ne vyzkoušet a v případě některých her i dohrát *5*
  • To by vývojáři nechápali kolik lidi by jim jejích předražené hry vracelo, stejně si myslím že většina lidi kupuje hry jenom proto že se nechá nachytat reklamou a "zaplacenou" recenzí,,, pro mně je herní byznys už jako teleshoping,,, ( Čest výjimkám ) ...
    • a eště tu o smrti všech kapitalistů
    • Ano urcite. V dobe, kdy se na youtube muzes podivat na kompletni gameplay snad vsech her, ktere kdy vysly na vsech platformach, si vetsina lidi kupuje hry na zaklade zaplacenych recenzi a reklamy. Kdyz uz trollujes, tak se to aspon nauc punto.
    • alladjex
      To už jsme tu dlouho neměli!!! Po milionté zopakovaný pořád stejný duchaplný příspěvek ...
  • VaZqeZ_EU
    Můžu kohokoliv zabít mačetou, ale nemůžu ji držet v ruce. *15*
    • Tak ji po nem kopni.
  • Jack1947
    Seems legit, k čemu mi to je?

    *7*
    • Tobě jako pirátovi k ničemu...
      • urážka jednyho piráta rovná sa urážka všetkých pirátov! ty kamarád sa priprav na moj hák zaborený v tvojej riti!
        • Homosexualni pirat je novinka *1*
      • Jack1947
        Aaa, bavíme se čistě o Steamu, takový Origin je lepší dá 24hodin a potom lze hru vrátit takže se znovu ptám k čemu to je tohleto. *3*
        • 24 hodin je docela dost, velká spousta příběhových her se dá za tu dobu dohrát. Bohatě by stačilo třeba šest hodin, takový prodloužený herní večer 20-02. A nebo znovuobjevení demoverzí.
          • Jack1947
            Demoverze? to by si musel promluvit do duše vydavatelům je to pracné a navíc proč většina si zkusí hru (nebo někdo) z internetu potom se rozhodne.
  • Keyz
    Tedy je to na nic.

    Zoufalé jak Valve jedná v oblasti podpory pro zákazníky pouze na nařízení úřadů. Z vlastní vůle nic.
    Kdyby šlo věc vrátit podle nějakých daných pravidel bylo by to nejlepší. Časový limit by musel být tedy v rámci hodiny od začátku hraní (ne stažení), když zde máme krátké hry. Ale koupit si hru a pak to mí zabugované jako prase (AC: Unity) není dobré. Kupuji si to abych mohl hrát a ne čekat na patch 20
    • Jason_dinAlt
      Není mi jasné, proč by si někdo kupoval natolik zabugovanou hru, že není hratelná. Pokud je tam takový problém, tak každá objektivní recenze to musí okamžitě odhalit a zveřejnit.
      A ten kdo kupuje zajíce v pytli (například přes předobjednávky) je hazardér a musí s daným rizikem dopředu počítat.
      • kde najdeš objektivní recenze ??? ukaž novináře co ho platí nějaký filantrop a nežije z reklamy "sponzorů"
        • Jason_dinAlt
          Milé jojo, rád ti to povím. Například na youtube existuje nespočet lidí, co to má jako koníčka a dělají to proto, že je to baví.
          I spousta těch méně objektivních recenzí má pod článkem prostor pro diskusi a tam se dá také zjistit hromada zajímavých fakt.
          Rozhodně platí to, že ten kdo chce, tak si potřebné informace najde a není to zas tak těžké.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit