Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ojojoj! To som sa bál!
  • Homosexualni pirat je novinka *1*
  • tobě bych nedal zákonou záruku ani na AUTO! VŽDYŤ Dneska je naprosto jednoduché se podívat na jízdní vlastnosti v mnoha videích na youtube, dozvědět se o autech dost z recenzí, z fora, z pořadů v TV, od známých, v servisech atd. /facepalm
  • kde najdeš objektivní recenze ??? ukaž novináře co ho platí nějaký filantrop a nežije z reklamy "sponzorů"
  • Nevidíš žádný důvod? SW přeci nejsou boty. To je ten důvod. Zamysli se víc nad tím...
  • Nevidím v tomhle pravidlu sebemenší problém. Dneska je naprosto jednoduché se na hru podívat na mnoha videích na youtube, dozvědět se o ní dost z recenzí, z fora, z metacritic atd. Prakticky každý kdo si kupuje hru, by o hře měl vědět už dost na to, aby relevantně posoudil, zda-li o tu hru má opravdu zájem. O chybách ve hře se také můžeme informovat předem.

    Vracení hry pak má smysl spíše tehdy, když např. nakoupíte hodně her najednou a třeba omylem koupíte něco, co úplně nechcete, nebo to koupíte dvakrát (je-li to vůbec možné) atp.

    Je tu ovšem výjimka, kterou bych rád viděl nějak řešenou. Co když koupíte hru, která vám x týdnů funguje dobře a po jednom updatu vám přestane na delší dobu fungovat, nebo vám funguje špatně? Klasickým příkladem je Skyrim, který byl jednu dobu prakticky nehratelný. Podobně Battlefield 3, kde se chyba enginu projevovala kolikrát až třeba po týdnu a více hraní (vypadávání zvuků, sekání a padání hry). Buď by měla být možnost vrátit chybný update zpět (podobně jako ve Windows se můžete vracet k jednotlivým funkčním stádiím systému), nebo hru jednoduše vrátit jako nefunkční. Nevím, jak toto jde řešit ve Steamu. Jestli tam je možné instalovat pouze určité updaty a jestli pomůže např. reinstalace hry a instalace jen toho, co mi fungovalo.
  • tak vratit smejdskou botu, ktera se po jednom dni noseni rospadne, taky vyrobce jen takovych bot, zlikviduje, nevidim zadny duvod proc by tomu u sw nemelo byt jinak!!!
  • to je jako kdyz jste na nakupu v obchode a vemete do ruky vysavac no a fakt ho nemusite kupovat normalne ho muzete i vratit *1*
  • Na GOGu strašně moc her chybí. Já chci mít jednu knihovničku a jednoho klienta. GOG sice mám taky, ale prakticky ho nepoužívám, protože Steam prostě vyhovuje daleko více. Mám tam už svůj friend list, svoje hry a jsem na to zvyklý. Rozdíl cen vesměs není velký a brutální slevy na Steamu jsou prostě bezkonkurenční. Plus řada her podporuje MP jen přes Steam.

    Takže odpovědět na tvou otázku v mém případě je velmi jednoduché. Já vlastně GOG ani nepotřebuju. Steam je jediná relevantní platforma. Cokoli nutící hráče instalovat jiné služby nekupuju. UPlay považuju za naprosto otřesnou "službu".
  • Tak ji po nem kopni.
  • Jason_dinAlt
    Není mi jasné, proč by si někdo kupoval natolik zabugovanou hru, že není hratelná. Pokud je tam takový problém, tak každá objektivní recenze to musí okamžitě odhalit a zveřejnit.
    A ten kdo kupuje zajíce v pytli (například přes předobjednávky) je hazardér a musí s daným rizikem dopředu počítat.
  • minus za prvu polovicu, plus za druhu polovicu :)
  • Jack1947
    Demoverze? to by si musel promluvit do duše vydavatelům je to pracné a navíc proč většina si zkusí hru (nebo někdo) z internetu potom se rozhodne.
  • Ale no tak, snad se tě nedotklo to, že jsem nevychválil až do nebe tvého miláška Steama a neona*oval u oltáře s Gabenem...
  • 24 hodin je docela dost, velká spousta příběhových her se dá za tu dobu dohrát. Bohatě by stačilo třeba šest hodin, takový prodloužený herní večer 20-02. A nebo znovuobjevení demoverzí.
  • Preorder. Když se ukáže že je hra propadák, můžeš ji vrátit.
  • Tohle může být docela užitečné u "preorder" her s "preorder bonusy", jako jsou hry od CA. Objednám týden před vydáním a do týdne po vydání se jistě objeví dostatek recenzí, letsplayů a podobně a v případě, že hra bude propadák dostanu peníze zpět. *4*

    Popravdě řečeno osobně vůbec nevidím rozdíl mezi nákupem třeba bot nebo kalhot přes internet a nákupem softwaru. Software podle mne popisu neodpovídá ještě mnohem častěji. :D Jenže jakmile "na to" prodejcům člověk skočí, má smůlu, přestože kupování her je vždy tak trochu kupování zajíců v pytli. Jenže je celkem jasný, že právo vrátit rozehranou hru jen proto, že za nic nestojí by herní průmysl zlikvidovalo. *1*
  • GOG je samozřejmě vedle Steamu malá ryba + důsledným odmítáním DRM (imo trochu zbytečným, DRM v podobě Steamu mi vůbec nepřekáží, dokud mě nenutí instalovat bloatware jako Rockstar Social Club, Origin, Uplay...) si asi trochu sám zavírá dveře. Ale přesto, pokud nějakou hru nabízí GOG i Steam, raději jí koupím na GOGu, přestože by pro mně bylo mnohem pohodlnější mít ji ve Steam knihovně. GOG je prostě sympatický a zaslouží si podporu. *4*
  • Jojo a jeste si na to sam odpovez. Tyve co ty ses zac.
  • Dalsi bezcennej trolling od pana zasirace diskusi. Jeste treba 5x si ten nick muzes zmenit, ale kazdej vidi, ze to vsechno jde od jednoho bezmozka.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit