Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kapalka
    Nad timto jsem taky premyslel, ale myslim si, ze neplanuji vydat jen jeden dil, takze tyto a dalsi moznosti prijdou s nejakym pokracovanim.
  • Proč se treba Dan vavra piplá s každým detailem warhorse? Akorát ho to stojí čas a peníze. Nekdo treba maluje obrazy protože ma talent a baví ho to a chce svetu neco pres to umení sdelit. A nekdo jde natírat zdi protože si tim vic vydela.
  • Nový XCOM možno nie je zlá hra, ale je v súlade s moderným trendom. Výskum a vývoj plytký, nezaujímavý. Na isté veci v originále bolo treba zajať isté hodnosti alebo konkrétny druh alienov. Nutnosť používať svetlice koli osvetleniu priestoru inak vojak nevidel nič. Priestor, kde boli alieni rozlezení do okolia - nie úzky pruh vedúci k UFO. Mentálne útoky boli devastujúce a stačilo aby vojaka videl hocijaký alien a kto nemal dostatočné hodnoty odolnosti, pobehoval veselo po mape za tim aliens, alebo strielal po vlastných. Dá sa tolerovať aj grafika, ktorá je prispôsobená na konzoly ale nie užívateľský interface.
    Ak bolo treba niečo prerobiť/vylepšiť v originále, je to samozrejme grafika, AI, vylepšiť interface, spestriť misie o nejaké udalosti, aby to nebolo len vystrieľaj všetko. A samozrejme, netýrať hráča hľadaním posledného EMZáka zamknutého v poslednom rohu v skrinke. :)
  • přesně tak, k čemu mi bylo, že jsem si jako v původních falloutech nacpal při tvorbě postavy body do inteligence, vědy a jednoručních zbraní, když pak přijde jeden z prvních questů a v real time na mě naběhne deset geckonů a já mám v ruce pušku, co se nabíjí po jednom výstřelu... na tahy bych to možná zvládnul, v real time ani náhodou :(((( (ano, scéna z New Vegas) to se pak člověk může na takový věci vykašlat, vyrobit postavu pro střílečku, ale to NENÍ fallout...
  • Bohemund
    Jen krátce k tomu tématu -nové hry vs. staré.... Já jsem třeba velký fanda TES sérií a když si vezmu druhý díl, kde šlo v podstatě uplně všechno co v těch následujících třech dohromady, napřil jsem se ho až běda, ale už bych se k němu nikdy nevrátil. Tak samo Morrowind, ten měl podle mě ze všech dílů nejlepší atmosféru, která i seděla tomu světu, napařil jsem se ho strašně, ale hlavně kvůli grafice bych se k němu už nevrátil...až donedávna, kdy jsem narazil na Morroblivion, skvělá záležitost a doporučuji všem fandům!!... co chci ale říct, z příkladu TES sérií, kde je opravdu široká moderská komunita a celý ten engin je k tomu krásně uzpůsoben, můžeme vidět přijatelné řešení. Ano, vývojáři, dělejete prostoduché vizuálně krásné hry pro masy, ale dejte taky prostor pro hardcore hráče a vytvořte přijatelné prostředí a možnosti pro modery, vyplatí se to všem. Viz. prodejnsot Army po tom zombiáckém módu.
  • profi remake např. Black Mesa?

    dneska je holt jiná doba, v první hodině ekonomie tě učí, že firmy nabízejí produkt za účelem maximalizování zisku. pokud je maximalizace zisku v oblasti herní zábavy dělání jednoduchých her se systémem mačkání jednotlivých kláves místo plnohodnotného hraní, tak prosím. Není to chyba herních studií, ale lidí, kteří si to kupují. Kdo si myslíte, že má největší sílu? Oni ty zisky mají z nás, resp. z těch, co jejich produkty kupují.

    Je na tom něco špatného? Ano, ale vina je jen na nás nakupujících hráčích.
  • "To však distributorům nebrání je trochu přestříkané vydat znovu a kasírovat třeba i 20 dolarů za kus – a to ačkoliv stejný programátorský výkon zvládne i obyčejná emulace"

    V odstavci předcházejícím tomuto se mluví o hi-res texturách - o jaké obyčejné emulaci a jakého programátorského výkonu je tedy řeč? Textury dělají programátoři? A texturáři kódujou? No, některý hry tak vypadají ;)

    "Tyto náročnější úpravy je však evidentně složitější vyplodit, než prostě lehce redefinovat ovládání a povolit detailnější textury jako v případě většiny HD remaků."

    "Povolit" detailnější textury? Jak povolit, kde povolit? Autor buďto neví co píše :) nebo nemá ani páru o tom, o čem se snaží psát. Hi-res textury se nikde nepovolují, pokud je nějaká stará hra s low-res texturami a je potřeba hru přeleštit za pomocí především hi-res textur, texturáře čeká hromada bezesných nocí - textury je obvykle potřeba kompletně znovu předělat a to od základů a ne jen nějakej pitomej up-scale (či jak to autor článku vlastně zamýšlel :)).
  • kapalka
    Podle mě je chybné se dívat na nový xcom jako na remake. Já ji berou jako novou hru a nesrovnávám ji s 17+ let starým prvním dílem série, který měl taky své obrovské bugy a některé mise byly pekelně odfláknuté a jiné se opakovaly. Nový Xcom je bezvadná hra, která zvlášť na vysokou obtížnost a Ironman mod je i dostatečně těžká, aby mě donutila přemýšlet více do hloubky. Ale není to pro mě remake...

    Stejně jako Syndicate. Pokud by to byla extra výborná střílečka, tak by mi bylo jedno, že se jmenuje, tak jak se jmenuje. Bohužel to byla srágora a spíše jméno jako takové poškodila. Ovšem to není případ Xcomu.
  • walltar
    Hry sevždycky dělali pro max zisk a pro co nejširší publikum ... akorát to publikum se za tu dobu změnilo ... z hraní her se udělala mainstreamová záležitost a tak se teď dělají hry pro méně náročné ... je jich totiž víc než původních hráčů, kteří už dnes skoro nikoo nezajímají.
  • kapalka
    Před 20 lety se hry taky dělaly pro zisk a ne z nějakých charitativních účelů. Pokud by tehdá měli vývojáři možnosti, jako mají teď, taky by byly DLC a další věci.
  • Naprosto souhlasím !
  • Magister_Peditum
    Ani bych neřekl, že se mikromanagement nějak zjednodušil. Naopak přibyl skill tree u agentů a generálů.
  • Ale jedna serie her, ktera se nijak nezaprodala svemu jmenu existuje a to serie Total War - pravda je, ze hra se take trochu zjednodusila v mikromanagmentu, ale ne zas natolik, aby to poznamenalo celou serii. Oni se vicemene snazi hru udelat lepsi nez-li predchozi dil a dle meho se jim to i dari (az na inteligenci pocitacoveho protivnika, coz je problem snad vsech techto her). Navic ted vyvojari pracuji na veleocakavanem druhem dilu Rome total war II tak ted uz to snad bude na jednicku s hvezdickou vcetne AI :-)
  • Problém nových "profesionálních remaku" je většinou maximální zjednodušování pro co nejširší komunitu, mrvení ovládání, aby hra jela i na konzole.
    Dále snaha o intenzivní, ale ideálně jednorázový zážitek.
    Vydavatel má zásadní motivaci, aby hra šla hrát už od 5 let a ideálně i na mobilních telefonech. Na PEGI si nakonec stejně jen hraje, není závazné. Když je to lehký, že to pochopí a zvládne hrát 5 leté dítě ale i nudící se babča v důchodě, je největší záběr zákazníků.
    Další zásadní motivace je, aby hra intenzivně zaujala zpočátku (i recenzenty) a byly na ni dobré reference - zároveň, aby ji ale člověk nehrál stále dokola a chtěl něco dalšího, protože "tohle už dohrál a znova je to zcela stejně lineární". Pak nabídnou DLC, Datadisk,.. něco dalšího placeného, aby prodloužili životnost. A to ideálně do doby než výjde další jejich dokonalý produkt. Old school klasiky se před 20 lety dělaly na koleně, s láskou a pro zábavu sobě i jiným. Dnes je to prostě jen a jen o zisku.
    Opakem jsou hráčské modifikace. Ty se snaží hru vylepšit způsobem, kdy obvykle zdarma znásobují její životnost a dělají z opakovaného hraní opět zážitek - to je ten old school systém her dělaných fanoušky pro zábavu.
    Zatím neexistuje "profi remake" který by mne v závěru nakonec nezklamal, byť mne třeba zpočátku zaujal.
  • Jojo nektere hry jsou neprekonatelne, Duna, C&C,MoHAA, Morrowind ... jak ja mel rad Diablo I a II a o to vice mi srdicko zaplesalo, kdyz byl ohlasen vyvoj 3 dilu, vysledek jiz vsak nebudu komentovat, jelikoz se mi z toho zveda zaludek.

    Holt kvalitni hra nemuze jen stavet na zasle slave predesleho dilu, ale musi se hodne snazit, aby se puvodni hre vubec vyrovnala, ale tohle spousta vyvoj. studii nechce vubec slyset, hlavne poradny hype a penizky se posypou ...
  • hraju je jen tehdy, když mám chuť si je zopakovat a né proto, že zrovna nemám co hrát a potřebuju nějak zabít čas, to potom nebudu instalovat staré Fallouty ale radši spustím na půl hodiny nějakou kokotinu ve flash playeru na internetu
  • walltar
    Jo mám to podobně ... zapnu hru a ta hra se mě vybaví a vybaví se mě ty stovky hodim co sem s ní trávíl, a vzpomenu si na prakticky všechno o té hře ... takže půlk potěšení z hraní je pryč. Ale semtam si něco zahraju i od začátku do konce.
  • walltar
    No je to možná věrnější než cz ufo, já píšu z vlastní zkušenosti z hraní ... odstranění AP, neexistence inventáře, a taková celková zjednodušenost pro mě byl dost problém ... hru sem hrál asi 3dny a potom už mě nebavila dál. navíc, když sem dal vyšší obtížnost tak mě připadalo, že hra proti mě začala cheatovat jako nikdy. Já třeba, když sem hrával apocalypse, tak mě trvalo hodně dlouho, než sem se do té hry vůbec dostal. Já osobně mám rád složité hry, u kterých člověk hraje s wiki a excelem na druhém okně, takže jeakékoliv zjednodušení je pro mě bolestivou ranou.

    U fallouta mě vadilo, že to už nebyla tahová hra, u které člověk rozmýšlel co udělá dál, ale vlastně další RPG ... a to sem miloval oblivion.

    Civiliztation mám rád všechny díly co sem hrál ale nejradši mám rád původní kolonizaci, i když byla osekaná oproti civilizaci a novou kolonizaci sem si taky olíbil. Civ 5 sem ještě nehrál takže tady nevím.
  • Robotron3
    A hraješ ty hry jakože fakt od začátku do konce? Mě taky občas chytne nostalgie a hodim si do dosboxu nějakou starou pařbu, ale většinou mi to vydrží tak na půl hoďky pro připomenutí si. A teď už sem tak línej, že už si jen pustim video z hraní na youtube :)
  • třeba proto, že za deset let už člověka nebude hraní her tak bavit... mě z dnešní produkce zaujme jen máloco, ale staré hry, které jsem hrával dřív si vždy jednou za pár let všechny postupně vždy střihnu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit