Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A přeložit by to nešlo?
  • ten kurzor nezměníš nemá smysl to zkoušet to je chyba hry kdesi sem to četl že to pak opraví patch nebo tak něco má to každej mě se to taky nepovedlo nijak spravit.
  • prosim muze te mi pomoc jak mam hrat Heroes of Might and Magic 4 GOLD po netu jelikos me to nejde nevim proc a potreboval bisem jesli mi stym nekdo pomuze dik moc
    *9*
  • Nevím jestli to tu někdo psal, ale souhlasím s názorem, že hra má špatný design. Hraju jen singlovky (i ve starších Heroes), samo se přenesu přes to, že singlovek (skirmish) je prostě uboze málo. Ale už to někdo psal. Jedete si svoje blues, třeba tak jak máte návyky z jiných dílů. Cítíte se už dost silní, tak vyrazíte na sousedního Al, vytlučete mu hrad. Mezitím na vás z jiné strany vyletí Al, který má 3xnásobné počty kreatur, nějaký ten lvl nad váma. Vykostí vás a máte po hraní. Proboha kde během 5 až 6 týdnech (populací) nabere ten hrdina takové počty kreatur??? To mu je asi vývojáři dali navíc ne ?? Prostě ten pocit, když objevujete mapu a sbíráte věci a levelujete, ten je tady potlačen, hra vás nepřímo žene rovnou do fightu. O HW nárocích už se nebudu ani zmiňovat (ono to chce lepší grafárnu než TES: Skyrim !!!).
    • hehe, nezkušený nováček, jo, ale, co sem hrál demo, taky mi to přišlo trošku těžší, chce to taktizovat, někdy je třeba zariskovat a snažit se dobýt další hrady, co nejdřív, vlastně hrad vůbec dřív než obcházet doly----ale tak....já hrál všecky díly...
      • Taky jsem hrál všechny díly, s Lord Owel souhlasím, podobný problém s neadekvátní obtížností jsem měl i v pětce, vlastně jsem jí proto ani nedohrál do konce, přestaly mě bavit save - load procedury a vrácení se ve hře o hodiny hraní zpět. Této serii jednoznačně kraluje dokonalá čtyřka, v izometrickém pohledu se daly jednotky rozestavět tak, že se vzájemě kryly, střelci šli atomaticky do zadu, sám hrdina se ocital přímo v poli a jeho úroveň tak mohla aktivně ovlivnit výsledek bitvy, jednotky se mohli po mapě pohybovat sami bez hrdinů, takže odpadla nekonečná logistika, kdy máte dva hrdiny na boj a čtyři na zásobovaní ze vzdálenějších koutů map. Trochu mě mrzí, že se tato serie stále vrací k trojce, když už uměla nabídnout něco víc. Ahoj...
    • Cahir
      Když té hře nerozumíš, nestěžuj si. Velikost armády je dána několika faktory: a) dobudeš nový hrad a konvertuješ ho na svůj. Máš tedy dvojnásobný příjem. Po mapě se navíc nachází jednotlivé pevnosti, které ti opět navyšují populaci a které je taktéž možné kovertovat. Navíc se na mapě nachází i kreautury, u nichž se píše, že jsou pasivní - takové lze nabrat do armády.

      Z toho plyne, že máš-li např. 2 hrady + několik pevností, máš 2x až 3x větší populaci než ten, kdo má jeden. Nauč se tu hru, nebo si sniž obtížnost.

      Že to má větší nároky než Skyrim není nic divného, jelikož Skyrim je technologicky zastaralý až hanba.
  • Hra se hratelností opravdu přibližuje trojce. Pro mě osobně je to však krok zpět. Osobně jsem více preferoval odvahu tvůrců, kteří se nebáli vložit výraznější změny do hry, jako tomu bylo ve 4 a 5 díle. Oba tyto díly řadím výše než zmiňovanou 3 (a tedy i 6). Ale jako skalní fanda dohraji i tento díl *4* .
    Vadí mi, že ubylo taktických možností a oproti 5tému dílu vymizel prvek větší "flexibility" střídání jednotek. Nyní je to víceméně neměnné tj. táhnu já a pak soupeř...a takhle je to stejné v každém kole. Myslím si, že díky "iniciativě" byla 5tka mnohem více zábavnější.
    Každopádně souhlasím s hodnocením i názorem recenzenta.
  • Souhlasim z lolkem :-) jen mi tam chybi navod, generator map :-D jinak supr takticka hra :-) a grafika nema chybu :-) ale kouzla mě sklamali :-( kapku moc omezene :-D hodnoceni 80% to nejlepe vystihuje :-)
  • Neviem či to dakto ešte bdue čítať ale je to totalne prijb..aná hra nekupujte to. Je to zle nadizajnované (čo do rhateľnosti), úplne nelogické a súboje vôbec nemajú taktiku len right click. Vysokú znamku si rozhodne nezaslúži. gamedesign je asi taký že ked idete tam kam mate je to v pohode (lenže netušíte kam ist na nelineárnej mape). Ked zle odbočíte ste v ri..i, lebo hra napr. počíta s tým že sa k vám pridajú posili. ale ked zle odbočíte tak posily logicky nemate a slabu armadu vam porazia. A suboje su totalna srač..a ako som už povedal. zahrajte si inu tahovku ak chcete vediet co myslim a ako to ma aspon priblizne vyzerat (napr. disciples 3)
    • Další neumělec.. je ta hra na tebe těžká ? Když odbočíš špatně tak se vrať ne ? nebo Save load ? Hratelnost je dobrá a třeba oproti Disciples 3, je t opravdu více taktické...
      Bad troll je bad troll
      • ta hra je napiču vybalancovaná, mas tam trivialne hrozby a zrazu niekde zriti vyjde smrtelna hrozba na začiatku hry
        • Veřim že ta hra je moc těžká na čtyřletý dítě...
      • ty si kkt, prečo by som mal loadom riešiť jebnutý dizajn hry?
  • je v kampani za Anastázii konec mapy po zabití Uriela? zůstal mně tam pořád zámek jakoby to mělo pokračovat nějakou mapou ještě..
  • Je to prvý diel heroesov ktory hram, zda sa mi to málo taktické. Proste si len vyberiete jednu jednotku a do nej bušíte so všetkým.
    Hral som disciples 2 tam boli lepšie súboje, lebo na bojovom poli boli rozne dolezite polička a boli tam rozne prekazky takže to robilo hru viac taktickou. Napr. mapa mohla vyzerat tak ze sa ku mne mohli dostat len cez 2 policka a ked som tam postavil silne melee jednotky tak som chranil napr. kuzelnikov. Tu mate proste štvorce a na mape nič nie je, takže superove melee jednotky vždy zameraju mojich healerov a môžem si piskat.
    naviac ten koncept že sa taha na tahy aj na mape dobrodruzstiev je na hlavu. Aky to ma zmysel? napr. zvolim kvoli fog of war zlu cestu a tym stratim dost casu a super kvoli tomu zosilnie? wtf. Lepšie to bolo v kings bounty kde sa na globalnej mape pohybovalo real time a na tahy boli iba suboje.
    • Zahrej si čtyřku, ta je více propracovaná, více to připomíná RPG hry, doufal jsem že si tento směr vývoje zachová, bohužel, stále hrajeme trojku v novém kabátě....
    • No jeslti to je prvý díl a nelibí se ti tak to nehraj. Zkus si to zahrát proti hráči a né proti PC ty taktiku.. tam ti rozhodně nepůjde jen po Healerech. V Disciples 2 nebyly žádná políčka v boji, protože jednotky stály jen na místě a neměly žádný pohyb... Ta hra je víc taktická když máš přístup k sobě jen jednou cestou, kterou ty zatarasíš jednotkama ? no To je fun teda.
      Vždy to byla hra na tahy a né neni to kings bounty.. je to Heroes.. a Fog of War ?
      Hele ty nejsi hráč, ty si troll a sakra dobrej mega troll !!!
      • fog of war v heroesoch je ak nevieš čo to je tak si jebnutý kkt a myslel som disciples 3 samozrejme ty d3bil
  • mam tam takový problem že nejde posouvat kamera na mapě pomoci myši. Jako že posouvám myš a současne se posouvá i kamera. Nevím ale mám pocit že ze začátku to šlo a pak najednou ne ale nejsem si jist jestli to predtim šlo. Ale ted mi vadi že se to nedá posouvat. HELP
    • nejak se to same vyresilo byl to bug

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit