Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vyvoj hry zaplatil investor. Pripadny zisk nebo ztrata pujde na jeho konto.
  • Prosímtě kolik těch "retro izometrických" kousků vyšlo za poslední 3 roky (co stojí za reč)? Divinity, Pillars, Tyranny, Torment a to je tak snad vše. Právě že tohle byl kdysi královský žánr (Fallout, Baldur's Gate, Planescape Torment atd.), který vytlačily 3d open world rpg. Lariani a spol dělají tyhle "retro" rpg, protože na velké 3d open world hry je potřeba mnohem víc financí, které tyhle firmy nemají a pokud chceš, aby ty open world 3d rpg začli dělat, tak bys je měl naopak podporovat.

    Moc jich nevychází, pravda, ale když ano, tak sklízí úspěch viz. Skyrim, Zaklínač a veřím, že i Kingdom Come *3*
  • PreidaQ
    Jestli ta velká bitva bude vypadat obdobně jako ta malá bitka proti pěti loupežníkům krát tisíc, tak potěš pánbů.
  • Krescz
    Dope!
  • Pro mě je Kingdom Come jednou z posledních plánovaných her, na kterou se doopravdy těším. Open-world RPG v 3D světě jsou na vyhynutí a pomalu je vytlačují různé retro izometrické kousky (Divinity, Pillars atd.) nebo naopak akční open-world hry ve stylu Grand Theft Auto (jako je Assassin, Far Cry, Watchdogs, Red Dead atd.). Kolik můžeme teď hrát těch velkých RPG v otevřeném světě z poslední doby? Moc ne. Kolik se jich chystá? Moc ne. Proto je podle mě potřeba Kingdom Come podporovat, protože se může stát "posledním mohykánem" kdysi královského žánru. Navíc se jedná o v podstatě "indie" hru, takže kdyby měli Dan Vávra a spol. úspěch, mohlo by to nastartovat novou vlnu RPG v otevřeném 3D světě na "dvouáčkové" úrovni. Pak bychom se snad dočkali i toho, že i Lariani a spol. by se zase vrátili k velkým 3D světům a vůbec, Kingdom Come může znamenat renesanci vymírajícího žánru hardcore RPG, které jsou zároveň technicky na současné úrovni.

    Zkrátka, Kingdom Come je zásadní hra. Proto jsem rád, že se o ní na games.cz zase píše.
  • Mart9
    To je ale velmi smutné, protože:

    1) V diskusi má i podporovatele
    2) Do diskusí chodí jen pár procent nejhlasitějších uživatelů
  • PreidaQ
    BEST OF 2016: RPG 31.1. 2017, Akční hra 15.2. 2017, Čtenářská volba 26.2. 2017 (Tou dobou už každý zapomněl, co v 2016 vyšlo), Vyhlášení čtenářské volby 12.3. 2017.

    Jinými slovy bys měl už pochopit, že na nějakou rychlost se na Games nehraje. Stačí to zdržovat tak dlouho, dokud si každý sotva vzpomene na loňské hry a úroveň kritiky na výsledky pak padá na minimum.
  • jamar28
    A to si myslíš, že ve středověku mohla do armády jen šlechta nebo jak jako?
  • Trochu jsem se zeptal na foru warhorse a jejich historička mi odpověděla takto:
    Jak může hlavní hrdina Jindřich chodit kde mu zlíbí, když není urozeného původu, každý se s ním baví a jako poddaný ještě musí platit tvrdé daně.

    Jindra je vazal Racka Kobyly, který ho pověřil vyšetřováním. Takže má jistá privilégia.
    A ještě pořád deláme jenom hru, kdyby se Jindra nikde nemohl pohybovat, nic by neudělal a hra by byla farming simulátor. *3*
  • No jistě, prodávat hru netřeba, peníze padají z nebe a vývoj hry se zaplatil kecama okolo :D
  • Kde podle tebe vezme nová firma peníze? Pusť si třeba tohle https://video.aktualne.cz/dvtv/delame-nejlepsi-logicke-hry-jsme-perfekcionisti-samorost-3-n/r~86c9a9b20ae311e6abd3002590604f2e/ abys měl představu jak funguje ekonomika ve firmách která něco vyvíjí. Ale vem že Amanita už má svoje vyděláno.
  • teda co vím tak Dan si spíš stěžuje na lidi co píší do diskuzí. Než na lidi co jsou v redakci, nezapomeň že Dan snad furt jednou za čas píše do Levelu.
  • Mart9
    To myslíš vážně?
  • Ale nebude tady český dabing jestli o tom víš?
  • Čemu šéfuje Grygar a kdy někdo zvracel Danovi na hlavu v podcastu? Jestli se jednou pohádali s Petrem, no a? Ostatní v redakci se taky občas chytli, vzájemně. Ale je vtipné, že ti tlučhubové, co ostatním nadávají do sněhových vloček, se pak sami bojí jít do diskuzí, kde má třeba někdo jiný názor... Asi se budeme muset Danovi složit na nějaký "safe space" *15*
  • Pracuje ve Warhorse někdo zadarmo? Ne, svoji práci mají zaplacenou. Následným prodejem si pouze nahrabou na další rozvoj, na další hry nebo prostě do své kapsy.
  • RedEagle
    Potlesk :)))
  • Neví někdo, nečetl někdo někdo nebo prostě není k dispozici alespon nástin kolik kopií potřebují prodat aby se to alespon zaplatilo? Ideálně přímo od autorů hry?

    Nebo neví alespon někdo kolik přesněji stál celý vývoj a marketing hry? (a ne nemyslím to málo co vybrali na kickstarteru)...?
  • Artworky jsou nádherné hned jsem si Karla IV uložil !!! Přeji teto hře hodně štěstí :-)
  • TheGGG
    snad, ale dřív jsem zaslechl nějaké zvěsti, že mají problémy s většími bitvami kvůli AI... leda to nějak nafejkovat ala CoD... tzn v reálu malá bitva a v pozadí kam se nedá dojít se mlatí v přeskriptovaných animacích hordy vojáků jako křoví

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit