Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dokonce i německý a francouzský dabing zní opravdu dobře!
    DE: https://www.youtube.com/watch?v=OJQ-JkQzvzE
    FR: https://www.youtube.com/watch?v=bmYCAfvlhnM
    • DAN VÁVRA: Mes seigneurs, je vous le dit en tout sincérité, notre pays est dans le merde.

      *3*
    • Díky za odkazy. Asi budu hrát v němčině, přestože umím anglicky a německy znám 10 slov. K této hře se to hodí nejvíce z prozatím dostupných dabingů. Ta angličtina mě v tom traileru strašlivě rozčilovala *3* to "díp fakin šššit" mi urvalo uši *4* . Jak krásné pak bylo slyšet ono libozvučné "šajze!" *3*
  • Trailer Rex, Familia et Ultio sice vidělo víc jak 2 miliony lidí, ale potenciálních kupujících v prvním roce bude rozhodně podstatně méně než 50 %, bohužel pro WH, naprostá většina hráčů hru upirátí, realistický odhad prodaných kopíí na PC v prvním roce vidím mezi 400 až 600 tisíci kopiemi, u konzolí odhaduji maximálně polovinu. Breakeven na 0 % ROI bez ohledu na inflaci a vývoj trhu vychází někde mezi 650 až 850 tisíci prodaných kusů, v závislosti na prodejní ceně, daních, marži prodejce a celkových nákladech.

    Za velmi optimistický odhad považuji lehce přes 1 milion prodaných kusů v prvním roce a celkovou návratnost investice přes 50 %, ovšem vzhledem k tomu, že vývoj trval přes 5 let, stál přes $15 milionů, S&P 500 udělalo ve stejném období v průměru 16 % p.a., potřebovali by prodat kopie alespoň za $31 až $32 milionů (630 až 650 mio CZK), jenom aby se dostali na nulu. Otázka je jaká bude průměrná prodejní cena, kdyby skončila okolo $30, musejí prodat minimálně 1 030 000 kusů, a to bych byl jako investor pěkně naštvaný, protože jsem peníze mohl nechat bezpracně ležet na ETF na S&P 500 a nic neřešit. Během dvou let by se číslo prodaných kusů mohlo vyhoupnout přes 1 500 000 prodaných kusů, ale spolu s ním půjde dolů i prodejní cena, jsem zvědavý, jak přesný tento odhad nakonec bude.

    Aktuálně je celé WH v mínusu $25 až $28 milionů.

    Držím palce, ať jim to výjde, nerad bych viděl Dana někde pod mostem, tohle prostě musí mít úspěch. Fiasko by znamenalo ještě víc nekvalitní tvorby a posílení pozice EA a podobných recyklátorů herního obsahu. Určitě WH přispěju, kvalitní herní tvorba se musí podporovat.
    • Hodně lidí jako ty zapomíná na jednu důležitou věc. Že věří, že investují do nečeho, co má jinou hodnotu, než vidíš ty a těch 14 dalších. Zapřemýšlej o tom.
    • Llour
      Ježiš to jsou cifry, všechno vycucaný z prstu. *7* *7* Jakých 25 milionů dolarů v mínusu??? Sám Vávra říkal, že se dostanou do černých čísel při prodeji 400-500K kusů za plnou cenu.
    • TheGGG
      Investoři můžou být co chcou ale kdyby chtěli investovat do něčeho méně rizikového mají milion jiných možností.
      • Ty jses hroznej v*l. Doufam ze v praci nebudes rozhodovat o nicem dulezitem.
        P.S. prominte diakritiku, pisu z mobilu ;)
        • TheGGG
          pořád brečíš, protože jsem pomluvil tvoje taj čiči? *1* *1* salty
    • "bezpracně ležet na ETF na S&P 500" no ty jsi velký znalec :)
    • Ja bych zas rekl ze prve kvuli piratstvi a nedostatecnym hw budou mit konzole dvojnasobny prodeje co pc
    • BohumilCisar
      Já si myslím, že oni už makají (nebo se chystají makat) na další hře a jestli to bude pokračování KCD, tak už to nebude tak pracné, protože mají hotové enginy a tooly, tím pádem by to už tolik nestálo a mohli by se dostat do plusu
  • Uz si brousim brk, ze bych napsal 100+ ...
    • Ale, aby to nebylo 100 + vycucaných z prstu :)
    • Napiš, rád si to přečtu a zasměji jako u skyrimu, pak půjdu dál hrát kingdom come.
  • jamar28
    Mazec, nemůžu se dočkat.
  • Trailer se fakt hodně povedl. Do teď mě trailery spíš odrazovaly, ale tady je vidět opravdu výborná práce!
  • Kolik měli rozpočet na hru? Někde jsem četl že ten vedle vávry, ten z altaru (martin klíma?) říkal že 300 000 Liber je cca 10% z rozpočtu hry. Tzn. rozpočet by měl být cca 3 000 000 Britských liber. Řekněme že v tom není reklama a reklama vyjde na polovinu (1,5 milionu liber). Tzn. celkový rozpočet hry (i s marketingem a vším okolo) byl 4,5 milionu liber, to je nějakých 6,4 milionu USD...?

    Je to pravda, neví o tom někdo něco? To by znamenalo že při ceně 60 USD na steamu jen na PC (s tím že 30% vezme steam a cca 20% blbé DPH, a vývojář uvidí jen 50% z 60 USD) to by znamenalo že kingdome come musí prodat celkem cca 214 000 tisíc kopií při full price celkově na PC aby se zaplatil... (jak je to u konzolí nevím, ale u konzolovek asi pořád převažují krabicovky (ano?)) a tím pádem vývojář má z jedné prodané kopie za 60 USD výrazně měně než 50% jako u steamu)... když se do toho započítají i konzolovky (hra vychází na 3 main platformách) tak na PC musí prodat asi tak min 100 000 kusů aby se zaplatila (při full ceně)... Může mi někdo poupravit výpočty, docela by mě to zajímalo jak je to...?
    • Andromeda pry stala $40 mega, Witcher3 $80 mega. Celkem by me zajimala ta presna castka za KCD, tech $6,4 mega se mi zda nejak malo.
      • Tohle je asi docela osemetny. Rika se, ze z tech 80M Witchera byla cca polovina marketing. Jak to ma Vavra dohodnute s vydavatelstvim ohledne marketingu, to nevime.
    • exmaxx
      Vic prispevku jako ten tvuj, kde se clovek aspon neco dozvi *3*
    • Trailer Rex, Familia et Ultio vidělo víc jak 2 miliony lidí. Jde o to kolik lidí to vidělo 10x jako já. Podle dalších videí se nelze řídit, protože to nechce vidět každý. Určitě o hře ví dostatek lidí, záleží kolik si jich koupí, jeden zásadní problém je, že spoustu lidí už má vlastně hru koupenou a myslím, že na kickstarteru byla dokonce i za nižší cenu.
    • Wow... teď jsem si to trochu počítal (vše z veřejně dostupných zdrojů, nemám žádné insider info) a vyšlo mi to že vývoj kingdome come mohl stát celkově cca (spíše min., nevím jestli je v tom marketing už) 338 miliónů Kč... :-D Lol... To je cca 15,5 milionu USD....

      To by znemanelo že kdyby hra měla vyjít jen na PC, jen digitální distribucí tak se za plnou cenu musí prodat cca 516 000 Kopií... ("na steamu")...

      Uf... nevím jestli je to správně, ale pokud jo, tak teda klukům držím palce... :-(
      • Dle infa dostal od Bakaly a Malacove 70M CZK nekdy kolem kvetna 2011. Kolem dubna 2013 jim ale dle Vavrova blogu prachy dosly (nemeli na vyplaty). Dalsi injekce od Bakaly. V rijnu 2013 zase bedoval, ze nema prachy. Zacatek 2014 byl Kickstarter -> 35M CZK nebo tak nejak dle kurzu. Plus vydavatel neco nalil.

        Dostanes se klidne na 150M CZK jen s tehle zdroju.

        Pokud si spocitas, ze museli zivit v roce 2011 = 9, 2012-2014 = 30, 2015-2018 = 100+ lidi se zapadnim platem... 100 lidi * 50k/mes cista ruka => 5M jen na cistych mzdach za mesic. Za rok mas 60M. Pricti si dane, najem, nejake to vybaveni, ...
        • No právě. Ty částky jsou šílený. Když Vávra chodil a hledal sponzora původního projektu (než to rozdělil na třetiny a pak ty další dvě nezrušil, takže původně prezentoval trojnásobnou hru) tak všichni tvrdili jak jsou ti publisheři zlí a že nechtějí RPG bez draků. Já bych řekl, že se všem Vávrům nápad líbil. Jen si prostě dokázali dost dobře spočítat čtyřčlenku "Co ten člověk chce udělat" (v zásadě hru lepší než Skyrim), "jaký chce rozpočet" (tehdy zase tak moc nechtěl. Tuším že jen 3 mega liber?), "jaké má studio" (vlastně žádné neměl) a "kdy to chce vydat" (hra měla být dávno venku). A muselo jim být jasné, že je vodí za nos.
          • Jop, bylo to totalne nerealisticky uvazovani. Napr. testne po KS kampani meli 30-50 lidi a hlasili, ze vydani bude v roce 2015. Dnes po dalsich trech letech, seskrtani featur z backlogu a se 100+ lidmi to snad vydaji.
            • Ten naivny odhad zdielal v mediach aj Klima. Preto je mozne, ze islo aj o taktiku. Nemohli predsa prist k investorovi a rovno vypytat 20M.
          • BohumilCisar
            Ty jsi obzvlášť nepovedený potomek Husitů.
            • Dobytí tvrze je tezsi, nez jeji obrana.
        • Tuto částku ještě diskontuj vzhledem k průměrné výkonnosti S&P 500 a jsi po pěti, šesti letech na 400M až 500M CZK.
          • *až 560mio CZK
      • BohumilCisar
        První Mafie se prodalo přes 2 miliony kopií, to samé Flashpointu... Já věřím, že minimálně jeden milion kopií prodají
    • To ti málo kdo řekne, protože to procento u steamu se může lišit, stejně tak zdanění, navíc to může podléhat několika zdaněním atd. Navíc přesný náklady nikdo neví, mluvilo se od 100M po 500M korun, to je šílenej rozptyl...

      Tady mít přesné počty s nepřesnýma číslama nejde
      • Podle mě se podíl steamu moc odlišovat nebude.... to se jen tak říká protože vývojáři podepisují NDA pokud vím a neměli by to tom mluvit, tak když už mluví tak většinou k číslu co řeknou plácnou "že se to může lišit", asi může ale fakt jen o procenta (nebo když jste velká hráč jako E, ubisoft, microsoft atd.) Ale u drtivé většiny to je fakt podle mě co jsem vždy četl 30%.

        Tím dvojím zdaněním myslíš co? U většiny zemí na nichž záleží (majority prodejů jde z nich - jako USA, VB atd.) snad dvojá zdanění neexistuje, to jen u malých nebo "divných zemiček", u většiny jiných vyspělých by státy měly mít vyjednány smlouvy zamezující dvojímu zdanění. Tzn. dph se platí jen jednou a většinou je fakt okolo 20% (neli více). Co jsi tedy myslel tím dvojím zdaněním? (díky)
        • - u AAA firem to může být až 0% aby je steam motivoval tam hry vydat (četl sem to o EA) - pak s těmahle firmama mají smlouvu (standardně nejde jinak udělat třeba ani předprodej a pod.)
          - Steam zdaní hru, vezme si z toho procenta, ty to pak zdaníš v čr a ještě ti napaří solidární daň atd..
          • Proč to někdo danil 2x tak to mi hlava nebere, aneb další análytik, který o tom ví kulové.
            • sory, tak se nečerti : ) já potřebuju sehnat nějaký kokain . *5* tady je omluva : doporučuji 0:58 https://www.youtube.com/watch?v=eAXFovjqStI . zůstaň v klidu íííaaa : )
            • Jistě, teď jsem byl v Bille a dvojitě mě zdanili :) Budu muset jít na finančák, abych platil daň jen ČR. Myslím, že jsi přímý potomek Avarů, akorát tu tvoji hlavičku utahovali až moc, když z ní lezou takové nesmysly. Dále navrhuji pokračovat v konštině, to je tak na úrovní tvé debility :) ÍÍÍÍhahahahahaha, brrrrrrrhuuuu, íííííí aaaaaaaaaáá ááaááaááa,
            • danil 2x ...... platíš zdaněnýma penězma blbečku ...to doufám chápeš. .. V obchodě cenu -- a v té ceně je započítáno DPH (to je daň blbečku). takže platíš daň zdaněnýma penězma ... chápeš blbečku ??
            • Děkuji za poučení, doteď jsem myslel že se to celé vypočítává bulharskou konstantou. A to je jako dvojité zdanění, tj. že budeš platit daně např. v USA a zároveň v ČR? :) To asi ne co? :) Nebo zkus přepsat ty učebnice no, hodně zdaru :)
            • pro b...čka :Superhrubá mzda vychází z hrubé mzdy zaměstnance, ke které se přičítá zdravotní (9 %) a sociální pojištění (25 %) zaměstnavatele. Výsledkem je superhrubá mzda, která se po zaokrouhlení na stovky[p 1] dle § 16 Zákona o daních z příjmů následně využije pro výpočet zálohy na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti (15 %). Superhrubá mzda je tedy přesným účetním nákladem zaměstnavatele na zaměstnance. Pokud by žádná ze stran neplatila státu žádné daně ani odvody, mohl by zaměstnavatel přesně tuto celou částku vyplácet zaměstnanci, aniž by to pro zaměstnavatele mělo oproti současnému stavu jakýkoliv negativní finanční efekt.
            • bože : ))
            • Tak to asi zrovna přepisuješ učebnice ekonomie. Asi by bylo dobrý vědět co ten pojem znamená no :)
            • Uvědom si, že když v Tesku platíš nákup , tak platíš i DPH ..... platíš to penězma, které ti zdanily ze superhubé,hrubé ...atd. mzdy . )
  • zatimco vy tady resite H. amici povazujou KC za hru s nejhezcim svetem co kdy hra mela: https://www.youtube.com/watch?v=YXA39A2MqP4
    • Super. Tedka jen počkat až to výjde a všem co něco melou ta hra je setře. Česká hra a já myslel jak budou rádi a místo toho jen kecaj. By mě zajímalo, jestli oni udělaly nějakou hru někdy v životě. Jenomže to je problém tady u nás umíme jen kecat. Mafia 1 taky nikdo nevěřil a nakonec je to hit.
      • Taky je mozny, ze to vyjde, bude to hrozny a vsichni co se na to tesili, co tomu verili a co to donekonecna obhajovali, nad kazdym videem a betou, se budou muset setrit. Mezi sebou, navzajem. A ta druha skupinka mezitim aha, jsme vam to celou dobu rikali. ;)

        Vtipna je i ta poznamka o kecajicich Cesich, to je nejake narizeni, ze domaci hra se musi chvalit? Amerika taky chvali Battlefront II za lootboxy, nebo tam maji dovoleno nadavat? Hra je dobra, nebo spatna, povede se/naplni sliby-ocekavani, nebo nepovede, zklame a nenaplni. Ale jestli to delal Jarda z Brna, Helmut z Mnichova, Dan z Karlina, nebo BJ z USA, je snad jedno, ne?
        • jamar28
          I v takovém případě by ta skupina posměváčků byla skupina loserů, protože mít radost z cizího neštěstí je sama o sobě životní prohra.
          • Posmevacku, loseru, radost z ciziho nestesti?

            Nevim, tady to zda se porad jede na vlne Vavra je borec vs nesnasim Vavru. Potazmo jde o ceskou hru z Cech, musime ji prat stesti a uspech. Nekdo to tak mozna ma, ale je i spousta lidi, kterym je celkem fuk kdo na hre delal a odkud je. A zajima je jen vysledek, kvalita hry, potazmo jeji zabavnost.

            Nevidim nic spatnyho, ani zlyho, na tom rict, ze je neco spatny. Znamena to snad, ze malo fandim? Ze bych mel prat stesti a uspech komukoliv, stuj co stuj? Kdyz se nejakej Franta z Horni Dolni rozhodne pro let na Mars a zacne na zahradce budovat kosmodrom s raketou, taky mu budeme fandit? Pojdme tleskat, je to Cech, prvni ceska raketa a jeste na Mars, to je frajer, kdo mu to nepreje a kdo rika "boze, to je jouda, zavolejte Chocholouska", je jen posmevacek a loser? To asi ne, ze. ;)
            • jamar28
              Stoprocentní souhlas. Kritika a posměch jsou ale dvě různé věci. Je fakt, že posměváčky řešit v téhle diskusi moc nemá smysl, protože jak ta hra vypadá lépe a lépe, tak někam zalezli. *15* Ale stačí zabrousit do nějaké starší a je jich tam habaděj a pokud nebude hra perfektní, objeví se tu zas. *4*
        • A narozdíl od kecalů jsem rád, že konečně nějaký další čech dělá super českou hru.
          Tak jako Posel smrti 1 byla skvělá česká hra a pak se to jako všechno co je české prodá do ciziny a už to není ono viz Mafia 3 odpad století.
          • Na zapade se hry delat neumej, jsou tam prilis orientovany na byznys a to tem hram skodi.
            Cesi umej hry skvele a mame jich i hodne na to jak mala zem jsme.
        • Ten kdo hrál betu tak ví co očekávat a jak je na tom hra. A beta už byla dobrá, i když měla své mouchy.
      • Jo, jako kdyz koncil Rosickej. Tady se mu smali ze je pan sklenenka a na Twitteru mu dekovaly miliony lidi z celyho sveta za skvelej fotbal.
        Uz Hitler rikal o cesich ze jsou jak cyklisti. Porad brblaj, ale stejne slapou a makaj ... *4*
    • Tilwaen
      To, že je grafika prostředí nádherná, tady snad nikdo nerozporuje.
      • Tady se resi, ze to nema nadherny animace. Ja si to nemyslim a typek v tomhle videu je chvali az do nebes.
        • Magister_Peditum
          Hlavně je to pořád open world hra, ne nějaká koridorovka s herní dobou 3,5 hodiny.... *4*
  • Jack1947
    Jsem na to docela zvědavý *4*
  • Magister_Peditum
    Vedle Red dead redemption 2 moje letošní nejočekávanějších hra.
    • Hry na konzole se nepočítají. RDR není PC hra, srovnání nemá význam.
      • Jsem zarytý PC fanoušek a konzoli bych nikdy nekoupil. Ale to co meleš jsou s-r-a-č-k-i. RDR bude naprosto plnohodnotná hra, jen na platformě Xboxu.
      • nech se léčit...
      • TheGGG
        ale trapné p2w omalovánky na PC, to je ta pravá kvalita LoL *15*
        • p2w jako např. CoD. Zaplatíš a pak stačí jen zmáčknout X...
          • TheGGG
            to rozhodně ne anonymku... tebe by tam vyrektili během pěti vteřin. Protože cod je pořád čistě o skillu, což nelze říct o odpadním žánru moba her a dalších žblechtech
      • Z RDR2 jsme hlavně neviděli nic, jen naleštěný cutscény. Ale tak hlavně, že to bude revoluce. :D
      • A kdo kde co srovnava prosimte? Konzole se nepocitaji? Wtf. Fakt chodte spat driv at nezvatlate takovy sra*ky tohle se tady fakt neda cist
  • Doporucuju si projet diskuze na tema "proc v Kingdom Come nejsou cernosi" , bych se posral na co vsechno si lidi jsou schopny stezovat.
    • To je dobrá šaškárna.
    • V nemecku je nejaka skupina ktera bojuje za to ze existujou historicky dukazy o tom ze cernosi ve stredoveku normalne zili jak ve skryrimu a delaji z Vavry nejvetsi rasisticky *12* a chteji aby byla hra v nemecku zakazana.
      Myslim ze ho dokonce obvinujou s podpory nacismu. Bylo to na Twitteru.
      • jamar28
        Lepší reklamu si Vávra přát nemohl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit