Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pc(s)hrači utřou
  • Ok, příklad: nVidia CUDA procesory, najdi si k čemu se mohou použít. Už chápeš? neříkám, že znám přesný postup emulací, ale logicky (a podle dokumentace), když jde něco přes GPU (a CUDA), tak to používá VRAM (které mmj. komunikuje s RAM že). CPU to pak jen koordinuje a zajišťuje komunikaci (zbytku). Tudíž výkon GPU (vč. pamětí na oné GDDR5) se dá dobře použít. -.-
    btw, složil jsem to z informací, co si pamatuji nebo myslím, že znám, koncept a celkově to může být špatně, za to se případně omlouvám, ale rád bych jinak opravu, když už... dík!
  • Kristova noho Palačinko, a od čeho myslíš že je onen emulátor. Je tu od toho, aby využil cizí HW k rozběhání SW který pro svůj chod potřebuje naprosto jinou HW architekturu. U PS 3 emulátoru by bylo obrovsky náročné emulovat práci PPE a SPE jednotek CELL procesoru, nikoliv emulovat "grafickou" stránku věci (RSX GPU) či práci s pamětí. Na 1MHz výkonu Cellu by šlo 300Mhz x86 architektury. To, ale s příchodem klasické x86 architektury odpadá. Nějaké propustnosti nejsou už dávno problém...
  • Mohou, v jednom z různých případů, ale tady jsem nic takového btw nepsal , takže gtfo *3*
  • Máš recht, při dnešních cenách, čert to vem. Paměti ve FL není nikdy dost.
  • A ještě druhý mimoň. O jaké rychlosti se asi bavíme, o rychlosti pamětí. Já myslel že pc hráči se alespoň trochu orientují v hardware, ale jak koukám, tak ne. Už chápu, odkud pramení víra, že pc je nejlepší a všechno umí lépe. V základní neznalosti, jak pracuje, co umí, co ne a jaké má omezení. Rychlá paměť? Žádný problém, tu má PC přece na lepší grafické kartě.
  • Od kdy má CPU na PC rychlý přístup do Video RAM? Nebo chces konzolové hry na PC spouštět na grafické kartě? Takováhle neznalost je fakt zarážející.
  • Jeminánku, rychlost...Jaká rychlost? Dnešní PC grafický highend má kolem 3.8 TFLOPS ten u PS4 má mít jenom 1.84 TFLOPS. A že máme jenom kolem 3GB GDDR5 ? Za dva roky budeme mít násobně více. Datová propustnost pamětí moderní HD7970 je kolem 264GB/Sec. Sdílená paměť pro PS4 má mít 176GB/sec. A neberu v potaz to, že na nás JEDEC v příštím roce vyvalí GDDR6 o které se zajímají všichni od Intelu, přes Amd s Nvidíí až po CICSO.
  • Tak vidíš, že za to nemohou konzole.
  • ! stojí 26 500,-, a psal komp za 30 000. Bacha na to :)
  • Jo, zrovna pro APU je to super věc, jen už by se mohli posunout na GDDR6, páč je tu pětka celkem dlouho, ikdyž ji "nikdo" bohužel moc "nevyužil". A další problém je, že APU je spíš low(mid)-end PC.
    ALe to asi nepřijde do doby, než někdo konečně změní systém záladní desky. Přijde mi totiž, že jsme se zastavili u zlepšování (zmenšování) technologie. (sorry, možná plácám blbosti :D)
  • Robotron3
    Ano, děkujeme za zhodnocení perlivosti *15*
  • Ne, podle mě je problém v... jo, no... tak určitěěě, $$$! Proč vymýšlet kraviny, když stačí udělat něco s nějakou funkčností (koridor, scripty, např.) a vydělat na tom, a prachy si užít? *3*
    A motivovat ostatní, samozřejmě. Pak vznikají Indie firmy, který se snaží dělat něco nového, jenže na to nemaj potřebný rozpočet :|
    Dokud nebudou chtít velké firmy zaujmout něčím novým, než jen cool efektem a titulem "Epic awesome cutscene 3" (např.), tak to bude, ano - podle mě, pořád slimáčím tempem vpřed, ne-li zpět, v některých případech.
  • jasne
    gddr5 je uplne bezna ako operacna pamat pre system *7*

    samozrejme amd ju planuje pre kaveri aj do pc
  • rofl to je tard
    do pc za 30k ceskych da taky sit jak geforce 650
    hlavne ze ma i7 a zdroj 600w ze? ze to je sitny zdroj a na taku zostavu by stacilo aj 350w
    ale rozumieme to keby chcel pridat dalsiu gtx650 do sli ze
    a os netreba samozrejme bo linux (rozumej wareeez)
    lol ty si magooor vaskoslav *15* *15* *15*
  • Na PC je běžně GDDR5 *7* Jen jí využili pro další účel, což doufám donutí vymyslet pro PC něco nového.
  • Nevěř, a pokud chceš, zjisti si o skyrim modech něco víc, popřípadě nad tím popřemýšlej, něco je totiž špatně, a to pojetí významu 80 modifikací. (najednou)
  • Já ti nevím, ale přijde mi zbytečné kupovat 2x4GB, radši jednu 8GB, dual-channel už není tak super jako kdysi. Takhle budeš mít rezervu do budoucna, nebo kup rovnou 2x8GB a na 10GB si udělej RAMdisk :)
  • Přes VRAM, nauč se číst, zbytek paměti obstará sdílená RAM *7*
  • Konzole nebrání tomu, aby se na pc vyvíjely takové hry, jaké jsi popsal. Jenže na pc není nikdo, kdo by to zaplatil. A pamatuj si, čím rychlejší vývoj, tím dražší. Konzole se k tomu nakonec svým pomalým tempem propracují, pc musí čekat, až s tím přijde někdo jiný, protože takový vývoj není schopno ufinancovat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit